מאבק האנטנות • הדיון בעליון הוקדם ללא ידיעת מובילי המאבק ובא כוחם (לטענתם)

תושבי השכונות זועמים על שלא יידעו אותם על הקדמת הדיון

תושבי השכונות רמת גולדה, בגין ודניה ובראשם מובילת המאבק נגד חוות האנטנות איריס בנדר, זועמים על הקדמת הדיון בבית משפט העליון ללא ידיעתם.

הדיון התקיים ללא השתתפות מובילי המאבק

כמעט שנה שתושבי השכונות החיפאיות – רמת גולדה, בגין ודניה ובראשם איריס בנדר, מובילת המאבק נגד חוות האנטנות, ממתינים לדיון החשוב בבית משפט העליון, שנדחה מספר פעמים עד שנקבע ליום רביעי 12/8/20. אלא שבמפתיע וללא ידיעתם וללא ידיעת בא כוחם עו”ד ליאור כץ, הדיון הוקדם להיום – ראשון 9/8/20 והתקיים ללא השתתפותם.

חוות האנטנות הוקמה באישון לילה

כזכור, בחודש אוקטובר 2018 ניצחו בבית המשפט המחוזי בחיפה, תושבי שלוש השכונות במאבקם שהחל בשנת 2016, נגד חוות האנטנות שהוקמה באישון לילה, ללא ידיעתם ובניגוד לתכנית תמ”א 36א’. בחודש פברואר 2019, ערערו חברות הסלולר לעליון על החלטת המחוזי, ונקבע דיון לחודש דצמבר 2019. אלא שמאז נדחה הדיון מספר פעמים וכאמור נקבע סופית ליום רביעי 12/820.
היום נודע לתושבים ולעוה”ד כי הדיון הוקדם להיום 9/8/20 ללא ידיעתם.

יש לציין כי הוחלט לאחד תיק נוסף שעניינו חוות האנטנות המדוברת, אלא שאותו תיק הפסיד במחוזי.

איריס בנדר

מובילת המאבק איריס בנדר, סיפרה לחי פה:

מתנהלות שתי תביעות בבית המשפט העליון בנושא חוות האנטנות. אחת שלנו התושבים, ותביעה שנייה של שניים מתוך בעלי הקרקעות באיזור. בית המשפט העליון איחד את הדיון בנושא. ולאחר שלוש פעמים שבוטל הדיון ברגע האחרון, הוא נקבע ליום רביעי הקרוב 12.8.2020 כדי לדון בתיק. לתדהמתנו הרבה קיבלנו היום בבוקר טלפון מבית המשפט ששואל איפה אנחנו התושבים.

מסתבר שהדיון הוקדם להיום בשעה 9:00 בבוקר ולא ידענו על כך שום דבר. לצערנו הרב זו כבר פעם רביעית שהדיון נדחה במפתיע בתיק זה. ואנחנו רואים זאת בחומרה רבה ומתחילים לתהות האם יש פה מגמתיות נסתרת. ושואלים את עצמינו למה הדיונים כל הזמן מתבטלים. כולי תקווה שיקבע דיון חדש במהרה והצדק יצא לאור.
מחאה נגד האנטנות מעל בית יולס (צילום: סמר עודה – כרנתינג’י)

יצחק שרגא, אחד מבעלי הקרקעות ואותו מייצג עו”ד גולן, בתיק השני שאוחד עם התיק של התושבים, ונכח בדיון מסר לחי פה:

נשמעו טיעוני הצדדים אך בית המשפט יפסוק בדיון לאחר שיזמן את עו”ד כץ לדיון נפרד מאחר שלא נכח.
עו”ד ליאור כץ

עו”ד ליאור כץ, מסר לחי פה בתגובה:

עוד לא ברור מה השופטים יחליטו, בכל אופן אנו לא קיבלנו הזמנה לדיון להיום אלא הזמנה ליום רביעי. יתכן שזו טעות של מזכירות בית המשפט שלא שלחו לי הזמנה להיום. נמתין ונראה מה יחליטו. כמו תמיד אנו נהיה מוכנים להגיע לדיון בכל מועד שייקבעו, רק צריך להודיע לנו.

מדוברת הרשות השופטת נמסר לחי פה תגובה.

בהתאם לרישומי מערכת המחשוב של בית המשפט העליון, זימון לדיון שהתקיים היום נמסר לעו”ד כץ על ידי המזכירות באמצעות הפקס עוד ביום 16.7.2020. כמו כן במערכת “ניהול תיקים” מתועד אישור טלפוני מאותו יום (בשעה 08:04) בנוגע להמצאת הזימון.

יוער כי בפרוטוקול הדיון שהתקיים היום (9.8.20) נרשם בפתח הפרוטוקול: כבוד השופט נ’ סולברג: בעניין ההנגשה, המערכת שלנו נערכה עם רמקול ועם מסך. יש תקלה ואנחנו מטפלים בה. עו”ד ליאור כץ הודיע שהוא לא יגיע. לדבריו, הוא לא ידע כי הדיון מתקיים היום. מבדיקה שביצענו, התברר כי הודעת פקסימליה נשלחה אליו מבית המשפט.

הנה ההסטוריה של המאבק, שלב אחר שלב:

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. גוגו אמר/ה

    תבדקו מצב שעורכי הדין של התושבים שומנו בשמן זית מתוצרת ישראל מזיתים שגודלו וגדלו באדמת הקודש שהובטיה לאברהם אבינו ולבניו יצחק וישמעאל וכך יוצא שהם נשכרים בשכר מעובה מכאן ומכאן וזוכים לקיים את המצווה שכל המרבה הרי זה משובח.זה אולי מסריח אבל חוקי בהחלט בטח בבתי המשםט בישראל שהבניינים ואולמות המשפט נבנו עם פינות עגולות ולא מחודדות המונעות פציעות.מה גם שבייצוג של יהודי כנגד יהודי הצדק תמעד נחתך לשניים כמו במשפט שלמה/או שלא.

הגיבו כאן לכתבה