דחייה שנייה • העליון דוחה את הדיון החשוב והמשמעותי להסרת חוות האנטנות הסלולרית מלב שכונות רמת בגין גולדה ודניה

בית המשפט העליון החליט לדחות בפעם השנייה את הדיון החשוב והמשמעותי שנקבע ליום שני הבא 27/1/20 בגין ערעור חברות הסלולר ועיריית חיפה על פסק הדין שהתקבל במחוזי לטובת תושבי בגין, גולדה ודניה.

כזכור בחודש אוקטובר 2018 לאחר מאבק ארוך ועיקש בו נאבקו תושבי שכונות בגין גולדה ודניה נגד חוות האנטנות, שהוקמה בחטף, ללא תאום עם התושבים וללא בחינה של כל ההיבטים הציבוריים, במרחק של כ-200-300 מטר מבתי התושבים בשכונות, קבע בית המשפט המחוזי בחיפה כי “היתר הבניה למתקן השידור נשוא העתירה עומד בניגוד לתכנית תמ”א 36א’ ולפיכך דינו להתבטל”.

בעקבות החלטת המחוזי החליטו חברות הסלולר ועיריית חיפה לערער לעליון על פסק הדין שניתן במחוזי.

מובילת המאבק איריס בנדר, יחד עם התושבים יצאו בקמפיין ממון המונים כדי להתנגד לערעור בעליון. בית משפט העליון קבע דיון בנושא ליום 20/12/19 ומובילת המאבק יחד עם התושבים ופעילים נוספים מכל רחבי הארץ התארגנו על מנת למחות נגד חוות האנטנות ולהפגין נוכחות בדיון אלא שבית המשפט שיגר הודעה על ביטול הדיון וקביעת מועד חדש 27/1/20.

מובילת המאבק יחד עם פעילים ותושבים שוב התארגנו על מנת לקחת חלק בדיון אלא שלתדהמתם שוב בית המשפט העליון החליט לדחות את הדיון.

איריס בנדר

מובילת המאבק איריס בנדר, מסרה לחי פה: זו פעם שנייה שבית משפט העליון מבטל ללא הסבר את הדיון החשוב והמשמעותי להסרת חוות אנטנות סלולרית מפלצתית מלב שכונות רמת בגין גולדה ודניה בכרמל 5 ימים לפני מועד הדיון .

אנחנו מרגישים שחיינו הם הפקר ושלא מתייחסים ברצינות לבקשת הסעד והעזרה שאנחנו מבקשים מבית המשפט העליון על מנת להבטיח את בריאות כולנו. לקראת כל דיון כזה אנחנו משקיעים משאבים רבים של מחשבה וזמן ואנרגיות כיצד לעזור לכמה שיותר תושבים בחיפה ובארץ בכלל לבוא ולזעוק את זעקתם בנושא מסוכן זה מול בית המשפט העליון. כל ביטול כזה לא מרפה את ידינו ואנחנו נמשיך לפעול ככל יכולתינו עד שהצדק יצא לאור.

עו"ד ליאור כץ
עו”ד ליאור כץ

עו”ד ליאור כץ, המייצג את התושבים מסר לחי פה: זו החלטה של בית המשפט לדחות את מועד הדיון. לא ידועה הסיבה, זה יכול להיות עקב עומס דיונים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יעל אמר/ה

  נראה שזו לא פעם ראשונה שתושבים מרגישים שפועלים בניגוד לטובתם. יום יגיע, וכל הגורמים העוינים, כוחם ייחלש, הצדק יצא לאור וינצח. והיום הזה קרוב. קרוב מאוד מאוד.
  מספיק אגב, שאותם גורמים עוינים, יקבלו תובנות שיובילו אותם לעבור לצד הטוב…

 2. דרור אמר/ה

  אי-אפשר להרוס או לשרוף את חוות האנטנות הזו, בלי לסכן חיים ורכוש פרטי?
  אם חברות מסחריות תדענה, שהציוד היקר שלהן עלול לרדת לטימיון אם ימוקם באופן שגורם נזק, הן ידעו, להבא, להימנע מכך.

  כשמערכות החוק לא פועלות, התוצאה היא שאין חוק, ואם אין חוק, אפשר לפעול בכל דרך מוסרית (גם אם אינה חוקית).

 3. ר. ד אמר/ה

  הכל עניין של כסף, כשמדובר בכסף לא מעניין אף אחד לעבור לצד הטוב.

  עצוב מאוד ומכעיס אבל זו המציאות העגומה שאנו חיים בה
  והמציאות הזו חייבת להשתנות!!

הגיבו כאן לכתבה