תושבי בגין-גולדה-דניה נגד חוות האנטנות

לפני מספר חודשים הוקמה חוות אנטנות חדשה בשטח פתוח למרגלות רחוב ד"ר יונה אנגל, בלב השטח שבין רמת בגין, רמת גולדה, ודניה (הוד הכרמל.)

מפה_-_סופי.png

חוות האנטנות מסומנת באדום
המהלך עורר התנגדות רבה ועזה בקרב התושבים כפי שניתן לראות בסרטון:

טענות התושבים:

 • אי שיתוף הציבור:
  התושבים המתנגדים טוענים שהעירייה כשלה בכך שלא שיתפה את הציבור בכוונה להציב שם את חוות האנטנות.
 • הקמה בניגוד לחוק (לכאורה):
  התושבים טוענים שהחווה הקומה בניגוד לחוק, מאחר ולפי תמ"א 36א' אסור להציב מתקן שידור במיקום זה. בהתאם לכך הם כבר הגישו עתירה מנהלית שתידון בחודש פברואר הקרוב.
 • קרינה סלולרית – סכנה לבריאות:
  התושבים מודאגים מהסכנה הטמונה בקרינה הנפלטת מהאנטנה. ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות קבעו כי יש אפשרות סבירה שאתרי שידור סלולריים פוגעים בבריאות, אך על-פי מחקרים לא ברור בדיוק עד כמה, ולכן יש לנהוג על-פי עיקרון הזהירות המונעת.
 • פגיעה בנוף ובערך הנכסים:
  האנטנה גבוהה מאוד וחוסמת את הנוף של מאות עד אלפי דירות באזור, מה שפוגע באיכות חייהם של התושבים ומעלה חשש לפגיעה בערך נכסיהם.

איריס בנדר, מובילת מחאת התושבים: "העירייה נתנה היתר בחטף ללא בדיקה מעמיקה של הנושא בוועדת הרישוי. אנו התושבים פוחדים מנזק בריאותי ותחלואה בסרטן לילדינו ולנו. אנו זועקים הצילו ומבקשים את תמיכתכם בנושא. אנא עיזרו לנו להסיר את התפלצת שקמה לנו ליד הבית. היום זה אצלנו, מחר זה יהיה אצלכם בשכונות. אנא תימכו בנו והגיעו להפגנה שתהיה ביום ו' 23.12.16 בשעה 13:00 ליד חוות האנטנות בקצה רחוב ד"ר יונה אנגל ברמת גולדה."

אנטנות סלולריות בחיפה

לא ניתן להגיב