עיריית חיפה לא תאפשר פריסת תשתיות דור 5 ותקיים דיון פתוח לציבור בנושא

חבר מועצת העיר אביהו האן, הגיש שאילתה בנושא פריסת תשתיות דור 5 ברחבי העיר חיפה, ושאל מדוע ראש העיר החליטה להודיע בחודש אפריל האחרון באמצעות הרשתות החברתיות שעיריית חיפה לא תאפשר מעבר לדור 5 וכי יו”ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נחשון צוק, הוציא הודעה לכל הגורמים המעורבים כי כל שינוי בנושא הדורש היתר יגיע לדיון במליאה בשקיפות ציבורית מלאה.

האן ביקש לדעת האם הודעה זו יצאה בעקבות פניות לפריסת תשתיות דור 5. מדוע היא פורסמה במועד זה. מתיי בכוונת ראש העירייה להכין ולפרסם מדיניות מחייבת של העירייה לגבי פריסת תשתית תקשורת אלחוטית לסוגיה השונים ברחבי העיר והאם הוקם צוות מומחים בעירייה לבחינת הנושא?

ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם, ציינה בתשובתה כי ממלא מקומה ויו”ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נחשון צוק, הסב את תשומת ליבה לנושא, וכי ערך בירור לגבי הגשת בקשות לפריסת דור 5 בעיר ונמצא כי לא הוגשו בקשות למעט בקשה אחת וותיקה. על כן פורסמה ההודעה בחודש אפריל ע”י צוק, וקליש רותם עשתה שיתוף. על פי ההודעה עיריית חיפה לא תומכת ולא תאפשר פריסת תשתית דור 5 וכי יתקיים דיון פתוח בנושא בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ואליו תוזמן צמרת משרד התקשורת ויהיה פתוח לציבור.

נחשון צוק, ענה להאן במועצת העיר כי יש מומחית בנושא באיגוד ערים לאיכות הסביבה וכי יצא מכרז לאיש טכנולוגיה במנהלת 2030 שיעסוק בנושא זה וירכז את הפעילות ברמה אסטרטגית. מדובר ביועץ טכנולוגיה שיעבוד מתחת לראש העיר ויוקם צוות מומחים.

איריס בנדר, מסיעת הירוקים של חיפה יו”ר מטה המאבק לסלולריות שפויה מובילת מאבק נגד פריסת רשת G5 בישראל מסרה לחי פה:

אם עיריית חיפה לא תאפשר למומחים לנזקי קרינה בלתי מייננת מאנטנות סלולריות להופיע בוועדה למעשה לא יתקיים דיון ציבורי אמיתי בשקיפות המציג את עמדות שני הצדדים אלא עוד הצגה בכאילו כדי למכור לתושבי חיפה טכנולוגיה חדשה מסוכנת ולהרדים את הציבור.

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  עובדים עליכם בעיניים.ישימו ועוד איך ישימו.הולכים אתכם הפוך על הפוך,שתחשבו שהעירייה באמת מתנגדת ואכפת לה מהתושבים ואז… יגידו לכם שזו החלטת ממשלה,יש בג”צ ועוד מיני סיפורים שימכרו לכם.תהיו בריאים,תמשיכו להילחם,למרות שאתם נלחמים בכוסות רוח…

 2. א. אברמוביץ' אמר/ה

  לא נלחמים ב”כוסות רוח”, נלחמים ב”טחנות רוח”……

 3. יעל ניר אמר/ה

  מצוין. יש מספיק עמודי אנטנות מול חלוני.

 4. חיפאי מודאג אמר/ה

  עירייה של שקרנים, רמאים שמוליכים שולל את התושבים .
  פשוט מחליא.

 5. ירושלמי אמר/ה

  גם אצלכם לא סומכים על העירייה?? 🤔

 6. ירון אמר/ה

  עוד יועץ במינהלת 2030 המכונה גם עירייה ב’? כמה כסף עוד יזרק על חשבוננו בהנהגת העירייה המסואבת הזו? כמה ג’ובים עוד תחלקו בדרך הנוראית הזו?

 7. מאיר אמר/ה

  כבר יש אנטנות בגן הזיכרון מול העירייה , לא רואים אותם זה צ’יפ קטן שמוכנס לעמוד תאורה לד , מדדו את הקרינה והמספרים משתוללים , העירייה שקרנית רמאית ולא כנה !

הגיבו כאן לכתבה