ניצחון משמעותי ראשון לתושבי שכונות רמת בגין, גולדה ודניה במאבקם נגד חוות האנטנות בקרבתם

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה, ברכה בר זיו החליטה אתמול (א') לדחות את בקשות וטענות חברות הסלולר לדחות על סף את עתירת תושבי שכונות רמת בגין, גולדה ודניה וקבעה דיון ראשון בנושא לחודש ינואר.

עו"ד ליאור כץ עם חלק מתושבי גולדה ובגין בסיום הדיון- צילום סמר עודה

תבוסה לחברות הסלולר במערכה בראשונה

וניצחון לעו”ד ליאור כץ שמייצג את התושבים.


ניצחון משמעותי ראשון לתושבי שכונות רמת בגין, גולדה ודניה במאבקם נגד חוות האנטנות בקרבתם שיצא לדרך בחודש מאי 2016. התושבים שהתארגנו וקיימו פורומים ויצאו להפגין ברחובות ועתרו לועדות למען הסרת המפגע הסביבתי והשמירה על בריאותם הגיעו בקרב עד לבית המשפט והגישו עתירה נגד חברות הסלולר ועיריית חיפה.

לאחר הגשת העתירה בחודש יולי באמצעות עו"ד ליאור כץ, שנלחם עד הסוף למען התושבים ולמען הסרת המפגע והשמירה על בריאותם וקיום דיון ארוך, עיקש, נחוש ומשמעותי ביותר החליטה אתמול השופטת ברכה בר זיו לדחות את בקשות וטענות חברות הסלולר לדחות על סף את עתירת תושבי שכונות רמת בגין, גולדה ודניה ואפשרה לתושבים להגיש עתירה מנהלית וקבעה דיון ראשון ליום 24/1/18. כך שניתן לומר שמדובר בתבוסה לחברות הסלולר במערכה בראשונה וניצחון לעו"ד ליאור כץ שמייצג את התושבים.

עו"ד ליאור כץ, צילום: עודה

 עו"ד ליאור כץ, שבזכותו נרשם ניצחון אמר בבית המשפט: "אני שמח על ההחלטה שקיבלה את עמדת התושבים ומאפשרת לברר את המשפט מול חברות הסלולר, למרות שחברות הסלולר התנגדו לכך. אני משוכנע שאחרי שתביעת התושבים תסתיים להתברר הצדק והאמת יצאו לאור ואנטנות הבלתי חוקיות יוסרו סוף כל סוף".

 

איריס בנדר ממובילות המאבק מסרה בתגובה לחי פה:

"מדובר בניצחון משמעותי ראשון להתארגנות התושבים בשכונות רמת בגין, גולדה ודניה במאבקם להסרת המפגע שחדר לחייהם בכפייה- חוות האנטנות המפלצתית. השופטת בבית המשפט המחוזי בחיפה קיבלה לאחר מאבק קשה בחברות הסלולרי ועיריית חיפה את טענות התושבים ואפשרה להם להגיש עתירה מנהלית בנושא. דיון ראשון נקבע בתאריך 24.1.2018 בשעה 11:45 ואנחנו מקווים שבסיום התהליך המשפטי נוכל לחזור לחיינו השקטים ללא המפגע הסביבתי הקשה. ניתן לראות בניצחון זה אבן דרך למאבקים סביבתיים דומים בחברות הסלולרי בכל הארץ".

 

חבר מועצת העיר אביהו האן שמלווה את התושבים במאקבם מהיום הראשון מסר לחי פה : "מדובר בהחלטה אמיצה חשובה ונכונה של השופטת. עצם הדיון בעתירה יאפשר לתושבים להציג את אי חוקיות הקמת חוות האנטנות. אני מברך על ההחלטה .  אני מסייע לתושבי רמת בגין גולדה דניה לכל אורך הדרך  חודשים רבים.  מנקודת מבטי האנטנה הוקמה באישון לילה בתהליך לא חוקי, על תוואי דרך , ללא שיתוף ציבור ובחינת המשמעויות הציבוריות כלכליות וסביבתיות. חבל שיונה יהב וסגניתו חדווה אלמוג לא היו מוכנים לשמוע את טענותי בנושא ולעצור את הקמת חוות האנטנות מול בתי התושבים. חבל שראש העיר מאלץ את תושביו לפנות לבתי משפט וועדות ערר לקבל סיוע. לא כך מנהלים עיר. כל הכבוד לתושבים על מאבקם".

הגיבו כאן לכתבה