באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

יעקב בורובסקי, ניצב בדימוס, עורך דין ואיש של אנשים, פתח בפנינו את ליבו ואת ביתו

(גם אני חי פה) – בעתות של כאוס ואי שקט אזרחי, יש מי שמגן על הכוחות האמונים על שמירת הסדר ועל ביטחון התושבים. כזה הוא הניצב בדימוס עו"ד יעקב בורובסקי.

כבר בשנת 2021 התראיין בורובסקי לסרט התיעודי "השוטרים הנוקמים", שעסק בפרשה אשר הוא כינה "השוטרים המתגוננים". כך, לא רק שלא גינה את המעשים שיוחסו לשוטרים, אלא אף עמד על כך, כמי שהיה מפקד המחוז הצפוני בחלק מהזמן בו התרחשו האירועים, שהשוטרים פעלו מתוך חוסר ברירה והגנה עצמית.


'גם אני חי פה'

כאן המדור המביא אליכם דמויות חיפאיות מרתקות בבית מגוריהן – כאשר ההיכרות הינה דרך הסיפורים, המטענים ונקודת המבט הייחודית של האנשים המרכיבים את הפסיפס האנושי של עירנו חיפה. דהיינו, אלה החיים וגרים פה – ממש כשם המדור – "גם אני חי פה".
הפעם, ביקור בביתו של עורך הדין יעקב בורובסקי, אשר כיהן כניצב במשטרת ישראל וכיועץ במשרד מבקר המדינה, וכיום מתמודד לראשות עיריית חיפה.

פינת הישיבה וקמין החימום- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
פינת הישיבה וקמין החימום- בבית יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

נקדים ונציין שסדרת כתבות זו אין בה כל גוון פוליטי, וכך גם כתבה זו, שאומנם תעסוק באישיות הקשורה לפוליטיקה המקומית, אך בהקשר למדור זה, נעסוק ביעקב בורובסקי האדם, אשר חי את חייו בחיפה ואוהב את העיר בכל נימיו. ננצל כאן את ההזדמנות להכיר את האיש שמאחורי התדמית.

מבט מהמבואה אל דלפק המטבח ואל חלל המגורים והמרפסת - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
מבט מהמבואה אל דלפק המטבח ואל חלל המגורים והמרפסת (צילום: רחלי אורבך)

לזכור

"לזכור ולא לשכוח", אומר בורובסקי. הימים האלה, ימי שבוע הלאום, והנה הוא מספר שאך לפני ימים ספורים שוטט חתנו שגיא באתר myheritage (אתר העוסק במציאת קרובי משפחה ובחיבור אילנות יוחסין. ר"א) והעביר אליו רשומה שכותרתה "עולים שהגיעו עם האונייה 'נגבה' ב-7/12/48".
לא זו אף זו, הנה נגלים לנגד עיניו שמותיהם של בני משפחתו תחת מספרים סידוריים…
142 – שלמה בורובסקי; 143 – חיה בורובסקי; 144 – אברהם בורובסקי; 145 חיים בורובסקי;

'מה הם חשבו?'

המחשבה הראשונה אשר עלתה בו הייתה 'מה הם חשבו בעת שהפליגו ממרסיי לארץ? אולי קיוו שבארץ יתאחדו עם משפחותיהם שנשארו על אדמת פולין, בעיירת הולדתם פליניצה ופאריסוב? 'אך המציאות הייתה שונה, שכן בעת ההפלגה ההיא, הם כלל לא ידעו על מחנות ההשמדה אשוויץ וטרבלינקה, בהם נרצחו כל בני משפחתם.

מסמך "לזכור ולא לשכוח"-האוניה "נגבה"- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
מסמך "לזכור ולא לשכוח"- האוניה "נגבה"- בית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

ההורים לא רצו לדבר

בורובסקי מהרהר, הוא בטוח כי הם סברו כי החלטתם לברוח ליערות "רוסיה הלבנה" הייתה הנכונה, אחרת ודאי לא היו על אוניית הפליטים שכל נוסעיה היו ניצולי שואה. הוא מוסיף ותוהה כיצד ואיך הגיעו ממחנה העקורים לצרפת? במסע רכוב? מי זה שאירגן את המסע? הוריו מעולם לא ששו לדבר על כך ואף סירבו כי כף רגלם תדרוך שוב על אדמת פולין.

'חשבתי ולא אמרתי'

אחיו, אברהם בורו, כתב בספרו "חשבתי ולא אמרתי", תיאורים מילדותו שלו בצל השואה, ביניהם סיפורי הסתרתו בבית יתומים נוצרי, משום החשש שיהדותו תיחשף. אברהם בורו כנער בן 14 לא תיעד את המסע מצרפת לישראל… מה היו מחשבותיו באותה העת? מדוע לא תיעדם? יעקב סבור כי כנראה בגין חשש מנטישה נוספת וגם מאימת הבלתי נודע.

"ספר הבית" מאת האח אברהם בורו- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
"ספר הבית" מאת האח אברהם בורו, אחיו של יעקב (צילום: רחלי אורבך)

כמצוות האב

הטלטלה אשר אחזה ביעקב בורובסקי מאז נחשף למסמך ההפלגה ממרסיי התעצמה שבעתיים בגין היותו שריד אחרון למשפחתו הגרעינית. לכן מציין הוא כי אכן קיים את מצוות אביו אשר ביקש שעל מצבתו יהיה כתוב: "לזכר יהודי פלינץ ופאריסוב אשר מקום קבורתם לא נודע".

ילדות מאושרת בשכונה

יעקב בורובסקי נולד בביה"ח "מלבן" אשר בנהריה (29 ביולי 1951), ועד הגיעו לגיל 10 גדל בעכו. כיוון שאביו היה פועל בנמל חיפה, החליטה המשפחה לעבור להתגורר בקריית אליעזר, בחלק של קריית אליהו. יעקב מתאר ילדות מאושרת, כאשר במהלך היום מבלים החברים יחדיו מחוץ לבתיהם, ומשחקים ברחובות השכונה. את שעות הלימודים עשו בבית הספר "דרור" וביתר הזמן שלטה אווירת "טיילת מבית לבית" ברחבי השכונה.

נער שובב

בערבי הכיתה נהגו החברים להתקבץ ברחבת הדשא, ובשבתות הגיעו אל "בית ההסתדרות", שם שבח וייס ז"ל נהג לחוד להם חידות. לעומת היותו תלמיד חרוץ ושקדן בשנות בית הספר היסודי, הרי שבעת לימודי התיכון עירוני א' היה לדבריו "נער שובב". את מסלול לימודיו החל במגמה הריאלית, אך סיימם במגמה הומנית-מנהלית. בקריצה הוא מוסיף: "ייתכן ששיטות ההוראה דאז לא תאמו לאופיי".

קישוטי "פינות המסורת" - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
קישוטי "פינות המסורת" – בבית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

'מישהו הולך תמיד איתי'

יעקב היה בן זקונים להוריו. אחיו הבכור אברהם בורו (1934), שהיה מנהל בית ספר בכרמיאל, נפטר לפני כ-7 שנים. אחיו חיים (1946), שהיה איש שב"כ, נפטר לפני 3 שנים וחצי. משום שהיתה המשפחה כה מלוכדת, מדי יום ביומו נושא יעקב תפילה אישית לזכרם, ומיטיב בכך אף בעזרת השיר "מישהו הולך תמיד איתי" (מילים: רמי קידר לחן: אפי נצר). כאן, ללא כחל וסרק, פוצח יעקב ומדייק, הן במילים והן בלחן:

"את תפילתי אשא כך הלאה הלאה
עוד לוחשות שפתיי מתוך עוניי
אני יודע/ת מישהו למעלה
רואה אור עששית בחלוני


אך לעת ערב, עם רוח ערב
עלה נושר לו על גג ביתי,
אני יודע/ת אני שומע/ת
מישהו הולך תמיד איתי"

חלק מ"פינת המסורת"- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
חלק מ"פינת המסורת" בבית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

לוחם ומפקד

עם גיוסו לצה"ל שובץ בורובסקי בחטיבת גולני, שם עבר מסלול הכשרה לתפקיד של לוחם. אח"כ היה בקורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. בסיום הקורס האחרון שב לחטיבה כמפקד מחלקה, ולאחר מכן שימש כסגן מפקד פלוגה בגדוד 13 (גדעון).

בפרוץ מלחמת יום הכיפורים פיקד על מוצב 103 ברמת הגולן בקרבות הבלימה והתקפת נגד הצבא הסורי ברמה. בהמשך לחם בקרב ההבקעה לרמה הסורית. לאחר המלחמה, בעת מלחמת ההתשה במובלעת הסורית, שימש מפקד פלוגה בגדוד 51. חוש הצדק ליווה אותו במהלך כל חייו, לכן ממש לפני סיום האש, בחר להתעמת עם רפול (רפאל איתן, הרמטכ"ל ה-11) ועמד על כך שפקודיו יתפסו מחסה ולא "ישפכו את כל התחמושת" חשופים. כבר אז נטל החלטות ולא הסכים לייפות ולטייח מעשים, זו גם הסיבה שבעטיה החליט ללמוד משפטים.

לאחר 5 שנות שירות צבאי, השתחרר בורובסקי מצה"ל (1975) אז אף נולדה הבת הבכורה שרון לו ולרעייתו שושי, לה נישא בשנת 1974.

האישה שאיתו

שושי, אף היא חיפאית, שהיתה תלמידת עירוני א', אך באותה עת עדיין לא הכירו זה את זו. פגישת היכרותם התרחשה במהלך נסיעה ברכבת לכיוון "צעדת שלושת הימים". כיום חובקים השניים ארבעה ילדים ועשרה נכדים. בנוסף לבת הבכורה שרון, אף היא עורכת דין, שוטרת – חוקרת בטירת כרמל, ומתגוררת סמוך מאוד לבית הוריה, לזוג שלושה ילדים נוספים – הבת ליאת (ילידת 1979) אף היא… עורכת דין, סגנית מפקדת תחנה במבשרת ציון וגרה במודיעין. הבת שני (ילידת 1983) הינה… (כן, כן) עורכת דין גם היא, כיום עצמאית, ומתגוררת גם כן במודיעין. הבן דור (יליד 1992), הנקרא ע"ש הסב שלמה בורובסקי, הוא מהנדס חשמל ומתגורר בהרצליה.

קישוטים ופריטים ב"פינת המסורת"- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
קישוטים ופריטים ב"פינת המסורת" (צילום: רחלי אורבך)

חשיבות המשטרה

אליבא דבורובסקי, למשטרה התפקיד החשוב ביותר במנהל הציבורי ובאזרחות, היא חשובה יותר מכל גורם אחר. לתפיסתו, חברה אינה יכולה להתקיים ללא מוסד המשטרה.

עם שחרורו מהשירות הצבאי, החל להתעניין בהצטרפות למשטרה, אך התנה זאת בכך שישתבץ לתפקיד שכרוך בעבודה סמויה, ללא מדים, וכן באישור ללימודים אקדמאיים. כיום הוא בעל תואר ראשון ושני במדע המדינה ובמינהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה, וכן בעל תואר במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה.

פינת האוכל - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
פינת האוכל בבית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

קריירה משטרתית

שירותו במשטרת ישראל נפרש על פני 30 שנה, בהן שימש, בין השאר, כמפקד תחנת חיפה, מפקד המחוז הצפוני וראש אגף תכנון. המאתגר מכל תפקידיו, כך הוא אומר, היה עת שימש כמפקד משטרת זבולון ופיקד על כ-200 שוטרים. מבחינתו היה זה התפקיד המשמעותי ביותר בקריירה שלו.

פינת האירוח אשר במטבח - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
פינת האירוח אשר במטבח (צילום: רחלי אורבך)

מאבק בשחיתות

בעבר היה בורובסקי מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ואח"כ, לאחר פרישתו מהמשטרה בדרגת ניצב, שימש כיועץ במשרד מבקר המדינה ועמד בראש הצוות למאבק בשחיתות. שבין היתר עסק גם בבדיקת החשדות נגד אהוד אולמרט ואברהם הירשזון.

לראשונה התמודד בורובסקי בבחירות המוניציפליות בחיפה ב-2008, ואח"כ שוב ב-2013. בשתי הפעמים הגיע למקום השני אחרי יונה יהב, שנבחר לראשות העיר. בשנת 2016 פרש ממועצת העיר ופנה למגזר הפרטי כעורך דין שותף במשרד עורכי הדין אשבול-בורובסקי ושו"ת.

דלפק לסעודה ולכתיבה - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
דלפק לסעודה ולכתיבה (צילום: רחלי אורבך)

אל זה הבית

ביתה הנוכחי של משפחת בורובסקי נמצא בשכונת רמת התשבי בחיפה, בחלקו המערבי של הכרמל, ממנו הנוף אל הים התיכון. השכונה בנויה בעיקר מבנייני מגורים מעוטי קומות, כשבכל בניין מספר קטן יחסית של דירות.

אל דירה זו הגיעה המשפחה לאחר מגורים במקומות שונים. כך התגוררו בקריית אליעזר, בקריית ביאליק, קיבוץ רמת דוד, קריית חיים, שכונת רמת גולדה ורחוב שדרות הצבי בחיפה. על עיצוב הבית הנוכחי אחראית רעייתו שושי, אשר פרשה מעבודתה כמנהלת מחלקה בבנק הפועלים ומזה כ-15 שנים משמשת כמנהלת החשבונות, המנהל והארגון בחברת בורובסקי ושו"ת.

הירוק החיפאי - מבט ממרפסת בית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
הירוק החיפאי – מבט ממרפסת בית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

'ים של חברים'

יעקב מגדיר את בניין המגורים כ"קיבוץ-בניין", בו אין כל סכסוכים בין בעלי הדירות – נהפוך הוא, בין שמונה המשפחות הדרות בבניין שוררת אווירת קירבה וידידות מיוחדת, כאשר שושי היא יו"ר ועד הבניין ו"לעולם לא תעזוב את תפקידה זה".

מילת המפתח המתארת את הדירה היא "נוחות". יש בה את כל העונה על צרכי יושביה, היא יפה, פונקציונאלית ומהודרת, אך אינה "מנקרת עיניים". בני המשפחה אוהבים הן לארח והן להתארח, שכן יש להם משפחה ענפה ו"ים של חברים".

לעיתים, שולחן האירוח מתפקד כמשרד- בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
לעיתים, שולחן האירוח מתפקד כמשרד (צילום: רחלי אורבך)

אולגה – אביגיל

מזה 21 שנים בני משפחת בורובסקי אימצו אל חיק משפחתם את המשפחה של אולגה, אשר עלתה מרוסיה "ללא דת", וכיום הינה אביגיל, שעברה גיור כהלכה.

אולגה מספרת שכאשר הגיעה ארצה למדה באולפן ומעצם היותה ללא משפחה וללא חברים ישראלים, נאלצה לצאת לעבוד בניקיון משקי בית. לדבריה, האיר לה מזלה פנים כשהגיעה אל משפחת בורובסקי, אשר מיד אימצו אותה, את בנה (כיום בן 22) ואת בעלה דאז. כאות כבוד לתמיכה הרבה, לאמפטיה ולאהבה לה זכתה, קראה לבתה הצברית (בת ה-13 היום) שושנה, על שמה של הגב' בורובסקי, כמובן. כיום, אולגה-אביגייל הינה פקידה ברשות האוכלוסין וההגירה ומתגוררת במעלות.

כיום בני המשפחה, כולם יחדיו, מבלים את חגי ישראל בכלל ואת ליל הסדר ויום העצמאות בפרט, במפגשים משפחתיים המלאים באור וחום וכוללים את הצאצאים כולם.

נוף אורבני ונוף חורש ירוק- מבט ממרפסת בית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
נוף אורבני ונוף חורש ירוק – מבט מהמרפסת (צילום: רחלי אורבך)

תפילה פרטית

מידי בוקר בבוקרו קורא בורובסקי פרקי תהילים ומתפלל תפילה פרטית. הוא איננו מתפלל מהמקום הדתי, אלא מהמקום האישי, כשם שהוא מתחבר לפרשנויות התנ"ך כהיסטוריה.

אהודה עליו האימרה: "משה קיבל תורה מסיני – העבירה לאהרון… לכהנים… יצאה בת קול…" ופרשנים מפרשים הכתוב בכל דור ודור כמתאים לאותו הדור. לפי הבנתו, רוב חוקרי המקרא, הארכיאולוגים וההיסטוריונים בארץ ובעולם, סבורים שהספרים ההיסטוריים במקרא כונסו ועובדו לכדי חיבור היסטוריוגרפי מקיף על תולדות האומה. נכון הוא שהחוקרים נחלקים בשאלה מה משקלם היחסי של המקורות הקדומים אשר עמדו לנגד עיניהם של המחברים המאוחרים, ובעיקר לגבי מידת אמינותם ההיסטורית.

מבט אל המטבח - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
מבט אל המטבח – בבית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

ספרים

מספרייתו מוציא בורובסקי שני ספרים אותם הוא קורא הוא עתה: הראשון הינו "עיר גדולה ואנשים בה הרבה", מאת רון חולדאי, אשר מבקש לספר לנכדיו אודות הוריו וחבריהם, דור ראשון לגאולה, שייסדו קיבוץ, נלחמו והקימו מדינה, אך גם חוו טרגדיה שאין נוראה ממנה, בה ניספו בני משפחה וחברים בשואה. על הילדות בקיבוץ חולדה, על 26 שנים בחיל האוויר כטייס קרב בארבע מלחמות, על הרגע בו החליט לבחור בחינוך, כשמונה למנהל הגימנסיה העברית "הרצליה".

בורובסקי עם הספרים (צילום: רחלי אורבך)

שינויים של עיר

במיוחד מתעניין בורובסקי בחלק הדן בהחלטה להתמודד על ראשות עיריית תל אביב-יפו, אותה קיבל חולדאי לידיו בשנת 1998, כשהיתה זו עיר כושלת, מזדקנת ומתכערת, פושטת יד ורגל, אשר תושביה עזבוה. והנה, הפך את העיר העברית הראשונה לעיר מבוקשת ופורחת, עיר של דמוקרטיה, סובלנות, פתיחות וקבלת האחר, עיר של חדשנות, תרבות ושמחת חיים. כזאת מבקש בורובסקי להשכיל, להפנים ואף לבצע.

ספרי הקריאה העכשוויים - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
ספרי הקריאה העכשוויים (צילום: רחלי אורבך)

קורותיה של מדינה

הספר הנוסף הוא "גלויות מהמוסד" מאת ארל'ה שרף, אשר החל את דרכו בשירותי הביטחון הישראליים כשומר הראש של ראש הממשלה דוד בן־גוריון, וכמעט במקרה התגלגל משם למוסד. בספרו חושף שרף בשפה קולחת, מרתקת ומלאת הומור, את הסיפורים שמאחורי הקלעים ומאחורי הצללים של ארגון הביון הישראלי, סיפורים שהם חלק בלתי נפרד מקורותיה של מדינת ישראל.

יעקב אוהב לשהות בביתו, שכן זוהי דירה מכילה ומחבקת מחד ופונקציונאלית מאידך. הוא אוהב את קומת המגורים הראשית וממעט לעלות אל החדרים השמורים לילדיו ולנכדיו. במפלס זה ישנה פינה הנקראת "פינת המסורת", בה כמה פרטי מסורת עשויים כסף, מעשה ידי "הצורפים".

לפני שתילת האביב במרפסת בית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
לפני שתילת האביב במרפסת בית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

'חיפה עולה על כולנה'

אך יותר מכל אוהב הוא לבלות את עתותיו במרפסת רחבת הידיים, בה ניתן לחוש כאילו נמצאים בלב הטבע של הר הכרמל. הנוף הנגלה לעין הוא נוף אורבני ונוף חורש ירוק. לדעתו, "חיפה הינה אחת מהערים היפות ביותר בארץ, אם לא בכל העולם כולו". הוא מציין שכטיילים סקרנים כבר חוו וראו את סן פרנסיסקו, את ערי ברזיל וגם היו בקייפטאון שבדרום אפריקה, אך לדידו "חיפה עולה על כולנה".

אדניות וצמחיה במרפסת - בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
אדניות וצמחיה במרפסת בית בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)

'האהבה תנצח'

כמובטח, איננו עוסקים כאן במצע הבחירות, רק זאת נאמר, כי בורובסקי מייחל לחולל מספר שינויים שייטיבו עם העיר, בהם סבור הוא מעל לכל ספק, כי על שיטת הניהול הריכוזית לעבור מן העולם. הוא שואף לשיקום ושיפור מערכת היחסים בין ראש העירייה לחברי מועצת העיר, לטיפוח עובדי העירייה תוך החלת אומנות הניהול, בה זוכים העובדים לחיזוקים ולשיתוף, שבתורו ייטיב וייעל את השירות הניתן לתושבים. "עם האהבה לחיפה ננצח", הוא מסכם.

אובך ונוף לכיוון הים- מהמרפסת בבית עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רחלי אורבך)
אובך ונוף לכיוון הים מהמרפסת (צילום: רחלי אורבך)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

רחלי אורבך
רחלי אורבך
עוסקת בחינוך מיוחד, אומנות ומוסיקה. מתנדבת במועדוני חרשים. עוסקת בציור ובהאזנה מודרכת למוסיקה קלסית.

כתבות קשורות לנושא זה

30 תגובות

 1. בורובסקי ראה לי הכי מתאים. כח עציון בחרתי בו באחד הפעמים . הוא התחבר לעינת קליש במקום להעלות דברים הנחוצים לעיר נגרר אחריה לא עש שום דבר סתם עוד דהרן מבטיח הבטחות על הקרח בלי כלום של עשיה. ברובסקי חייבים לבחור בו כי לי השמע אדם הגון ואני מאמינה לו בכל מה שאמר.

 2. ראש עיר חדש צריך להיות כזה שבא לפחות ל-10 שנים. ולהיות בן 30-40 עם האנרגיות להרים את חיפה לעיר של צעירים ובילויים וטבע ולא 0נסיונרים מליונרים שמחפשים כבוד וסידורי עבודה

 3. כל הכבוד בורובסקי ברכה והצלחה בהמשך.כתבה יפה מכבדת

 4. חיפה זקוקה למנהיג עם נסיון! קיבלנו ראש עיר צעירה ו…? הגיל הוא לא מדד להצלחה. חיפה לא יכולה להסתכן שוב, הפעם בוחרים רק באדם עם נסיון מוכח. יעקב בורובסקי המתאים ביותר כיום לנהל את העיר.

 5. לא מתאים להיות ראש העיר הבא של חיפה..הייתי רוצה מתמודד צעיר שיחיה את העיר ויעשה שינוי מהותי בקריית חיים.

 6. מי שמכיר את יעקב בוורוהסקי מעברו המשטרתי יודע שהוא יותר מבולדוזר במידה והוא רוצה לשנות משהו ובנוסף גם בעל יחסי אנוש שמוכן לעזור ככל הנדרש וזה מה שחיפה העיר צריכה כעת לאחר הזנחה בשנים האחרונות.
  אני הכרתי את יעקב כשהיה מפקד תחנת זבולון הייתי בסגל מתנדב. תמיד דיבר בגובה העיניים וניסה לפתור כל בעיה.

 7. יעקב בורובסקי הוא אדם משכמו ומעלה ,נתקלתי בו לראשונה כשהגעתי להתלונן על מעשי שחיתות בחברה ממשלתית .אדם חכם ,צנוע מדבר בגובה העיניים ורואים שהוא רוצה לעזור ולמגר את השחיתויות.לדעתי הוא האיש הנכון עד היום למשימה הזאת גם בגילו המופלג…..הוא מתאים להיות ראש העיר בחיפה מכל הבחינות.

 8. אחד האנשים הערכיים במדינת ישראל.
  שירתתי כמתנדב בתחנת זבולון כשניצב בורובסקי
  היה מפקד מרחב חיפה.
  היה אחד המפקדים היותר מוערכים במשטרה, במיוחד אהוב על ידי השוטרים והמתנדבים.

 9. רחלי אורבך היקרה, אשמח לקרוא את הכתבות שתעשי בהמשך לשאר המועמדים לראשות עיריית חיפה.
  סמיכות פרסום הכתבה לסמיכות ההצהרה של בורובסקי על ריצתו לראשות העיר אין בה רק עניין עיתונאי גרידא, יש גם צליל פוליטי כלשהו.
  ממתין לקרוא…..

 10. חבל שלא התאמצת עוד טיפה .
  משה קיבל תורה מסיני ומסרה ליהושוע ויהושוע לזקנים וזקנים לנביאים ונביאים לאנשי כנסת

 11. תבורך יעקב שאתה מתמודד על ראשות העירייה להבדיל כעציוני השחצן והיהיר המכתיר את עצמו כראש העיר!!!
  ראש העירייה כמו ראש הממשלה, ראש המועצה……
  אנא כל עורכי הדין,
  תפסיקו לציין תדיר את המקצוע הבזוי מכולם אותו בחרתם, ראט דברי יואל ריפל ואביגדור פלדמן….

 12. זכיתי להיות קצין תחת פיקודו של יעקב בורובסקי כמפקד מחוז צפון, מדובר באדם חד מחשבה בעל יכולת אירגון ובעל יכולת הנהגה ברמה הגבוהה ביותר, כמוהו הייתי רוצה לראות לא רק בהנהגת העיר חיפה אלה בהנהגת המדינה.

 13. יעקב בורובסקי איש אשכולות בעל חזון פטריוט לעם לארץ ולעיר בה חי ואותה אוהב עם ניסיון חיים עשיר עתיר הצלחות אשר הקים ביחד עם שושי משפחה לתפארת .

 14. כל הכבוד לך ידידי יעקב. בהצלחה . חג עצמאות שמח ישראל. גם לך רחלי אורבך על הכתבה הנפלאה על יעקב. יישר כוח לכם. שבת שלום.

 15. כל הכבוד ידידי יעקב. בהצלחה. גם לך רחלי אורבך על הכתבה הנפלאה. שבת שלום.

 16. מעניין באמת לקבל ידע מעמיק יותר על כל צתמטדד לראדות העירייה, אסור לנו לשגות הפעם. כמו כן נשמח לשמוע מה כל מועמד מתכונן לעשות עבור הקשישים בעיר. ויש מה. אסור לנו לשגות הפעם. וחייבים להעיר את התושבים, ממש צריכים הפעם להצביע. עתיד עיריינו חשוב לנו. תודה.

  • הייתי אומר שבורובסקי הוא קלנועית.
   חיפה אכן זקוקה לבולדוזר או בעברית: דחפור.
   אבל אפשר גם ללכת על טרקטור.
   בכל מקרה – לא להשאיר בתפקיד קורקינט מקולקל.

 17. לא זכור לי שאהוד אולמרט, ניר ברקת, משה ליאון ורון חולדאי – וכך רבים אחרים – היו במועצות עיר לפני שנבחרו לראשות העיר בעריהם.

  • ההבדל שהם נבחרו בגיל צעיר בהרבה – סביב גיל 50.
   חלקם מוצלחים חלקם לא אבל היו להם אנרגיות אחרות ברוב הקדנציה ולא היו פנסיונרים.
   רון חולדאי גם צריך לפרוש עם כל הכבוד.. בגילאים האלו צריך להעביר את המושכות לדורות הבאים. בני 70-80 – תרמתם מספיק ואפשר להיות יועצים וחברי מועצה אבל לא ראשי ערים.

 18. ראוי שעכשיו תעלי כתבות שכאלה על כל מתמודד לראשות העיריה

 19. כבר ב1998 תל אביב היתה עיר נהדרת, לא לעוות ההיסטוריה.

 20. מרגש מאוד ומאלף,יש בבורו את תכונות הניהול והארגון המתאימות כדי סוף סוף להצעיד את חיפה קדימה, עלה והצלח.

 21. התמונות היפות מתארות "דירה יפה למכירה"….ולא מועמד לראשות עיר…
  קולו לא נשמע בכל השנים מאז כהונתה של קליש….
  איך אמר פלאטו שרון "מה הוא עשה בשביל מדינה/חיפה?"
  כולם מבטיחים וכשמגיעים לכסא – הכל מתפוגג…..

  כדאי לראין את עו"ד שרית גולן גרינברג שיושבת במועצת העיר בהתנדבות חולשת ובודקת בקפדנות יחד עם סופי נקש על הכספים היוצאים מקופת העיריה ואני כמי שעוקבת אחר ישיבות המועצה והתקציבים בפרט גאה בעבודתה ובנחישותה לבדוק כל הוצאה. היא מכירה את חוקי ניהול העיר "ומלמדת" את ראשית העיר דבר או שניים

 22. לא מתאים.
  ניסיתם את כל השירים הסמויים וזה לא עוזר , האיש משדר בדיוק את ההפך ממה שציירתם אותו.

 23. מר בורובסקי תהנה מהפנסיה והדירה היפה.
  הפסדת בבחירות המקומיות 2013 – ציפיתי שתישאר במועצת העיר ותלמד את עבודת המועצה לקראת 2018. במקום, בחרת לא להיות חבר מועצה. הסיעה שלך למעשה התפרקה יום אחרי הבחירות, דבר שכמובן מחליש את מועצת העיר.
  בנקודה זו כאשר אדם מתמודד רק לראשות העירייה וכל השאר לא מעניין אותו איבדת את רוב תומכך ולא יכולים לתת בך אמון.
  לתחושתי – אתה מבוגר מכדי לקחת את מושכות העירייה הדורשות אנרגיה ונסיון אחר משלך שדרוש לתיקון נזקים עצומים מהקדנציות האחרונות. עדיין מקוה שייכנסו למירוץ לראשות העיר ולמועצת העיר עוד אנשים חדשים מנוסים בניהול, מתחומי תעשיה וניהול, ייעול תהליכים וחדשנות שייכנסו ויבצעו את הרפורמה המחויבת בעבודת העירייה ובניהול העיר.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...