“בודד אבל לא לבד” | הקרן לרווחת נפגעי השואה פועלת להפגת בדידותם של ניצולי שואה בעיר חיפה ומגייסת מתנדבים

בואו להתנדב עבור ניצולי השואה בחיפה

מזה חודשיים שרכזת התנדבות, יפעת שטראוס, מטעם הקרן לרווחת נפגעי השואה פועלת בחיפה על מנת להרחיב את מעגל המתנדבים ולהעניק סיוע רחב היקף לניצולי השואה בחיפה.

פרוייקט “בודד אבל לא לבד” של הקרן לרווחת נפגעי השואה הינו פרויקט ייחודי שנועד להפיג את בדידותם של ניצולי השואה. לכל מתנדב מותאם ניצול המבקר אותו לפחות פעם בשבוע. במסגרת ההתנדבות המתנדבים מבקרים את הניצולים בביתם, מבלים איתם, מסייעים להם בבירוקרטיה, מלמדים אותם על המחשב וכו’.

איציק מויאל, מנהל תחום ההתנדבות בקרן לרווחת נפגעי השואה:

“ניצולי שואה סובלים מבעיות פיזיות ונפשיות, בעיקר בשל גילם העולה, אחד הקשיים הבולטים עליהם מדווחים ניצולי השואה זוהי תחושת הבדידות. מטרת הפרויקט “בודד אבל לא לבד” היא להנעים את זמנם ולו לכמה רגעים להצליח להרפות את כאביהם הפיזיים ולהמירם בצחוק עם חבר חדש. רבים מהמתנדבים לא מוכנים שנכנה אותם ‘מתנדבים’, הם מרגישים שרכשו חבר או חברה חדשים”.

במסגרת הפרוייקט מתנדבים כיום בכל רחבי הארץ 2,500 מתנדבים מתוכם כמאה בחיפה.

הקרן לרווחה שמה לה למטרה להגדיל את מספר הניצולים והמתנדבים בעיר חיפה.
“אנו שואפים להגדיל באופן משמעותי את היקף המתנדבים ומצפים כי תוך חודשים ספורים נגיע לכ-350 מתנדבים המסייעים לניצולי שואה בעיר חיפה”, מתאר מויאל.

מי מוזמנים להתנדב?

“כולם! ישנם מתנדבים צעירים מגיל צבא וכמובן סטודנטים בעלי מלגה ומתנדבים אפילו בני 80. יש משפחות מתנדבות שמארחות את ניצול השואה לארוחות וכל המשפחה כולה נרתמת ויחד הם זוכים ל’סבתא’ או ‘סבא’ נוספים. רבים מניצולי השואה דוברים רוסית בלבד ולכן אנו חייבים מתנדבים דוברי רוסית”.

רכזת ההתנדבות בחיפה פועלת בשיתוף פעולה עם עיריית חיפה שהתגייסה להקצות לה משרד ביחידת ההתנדבות של העירייה ועם “האב”, בניין המשרדים החדש שברחוב מעלה השחרור, שם היא נמצאת פעמיים בשבוע, כל זאת במטרה להגיע לכמה שיותר איזורים בעיר.
שיתוף הפעולה עם יחידת ההתנדבות והמחלקה לאזרחים ותיקים של העירייה מאפשרת להגיע לכמה שיותר ניצולים. בעזרת רישומים של העירייה והיכרותם עם האוכלוסייה הוותיקה בעיר הם מפנים אל הקרן לרווחה ניצולי שואה שישמחו לביקורו של מתנדב.

הקרן לרווחת נפגעי השואה מסייעת לכ-60,000 ניצולי שואה בשנה. אפיק הסיוע העיקרי אותו הקרן מעניקה הוא תוספת 9 שעות סיעוד בשבוע לניצולי שואה סיעודיים בעלי רף הכנסות נמוך, כ-2,000 ניצולי שואה בחיפה נהנים מהטבה משמעותית זו.

מעבר לכך, הקרן מסייעת לניצולי שואה בעלי הכנסות נמוכות בהנגשה סיעודית של דירות, סיוע סוציאלי, מתן תווי מזון, משקפי ראיה, טיפולי שיניים ועוד – כל אלו ממומנים על ידי תרומות והביקוש רב מהאמצעים העומדים לרשות הקרן לרווחה.

לפרטים נוספים והתנדבות בחיפה: Yifat@K-Shoa.org יפעת שטראוס.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.