הצביעו בסקר: האם יש ירידה בכמות החזירים ברחובות חיפה?

(חי פה) - עיריית חיפה עושה מאמצים לדילול בירי...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

טקס יום השואה 2024 – אירוע מיוחד בקריית החסד בחיפה בסימן אחדות העם

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן "אחדות העם" צויין בעמותת "יד עזר לחבר" בחיפה.

טקס יום השואה 2024 – יד עזר לחבר (צילום: יוסף [גו'] הירש)

בצל המלחמה המתמשכת, הקרבות הקשים בעזה וירי הטילים על ישראל כבר למעלה מחצי שנה, נערך היום, שני, 6/5/2024, ברחבת אנדרטת "יד לניצול" של העמותה השוכנת ברחוב קסל בקריית החסד של העמותה בשכונת הדר הכרמל, אירוע מיוחד בסימן "אחדות העם".

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2024 בעמותת "יד עזר לחבר" לזיכרם של אחינו ואחיותינו, ששת המיליונים, קורבנות השואה שנרצחו וניספו ע"י הנאצים ועוזריהם ולכבודם של אלה הגיבורים האמיתיים, ניצולי השואה ששרדו אותה.

טקס יום השואה 2024 – יד עזר לחבר (צילום: יוסף [גו'] הירש)

השנה נערך הטקס בסימן "אחדות העם" לאור האסון הנורא שפקד אותנו בשבעה באוקטובר, עת ספגה מדינת ישראל את הפוגרום היהודי הגדול ביותר מאז תקופת השואה, פוגרום שגם הצית גל אנטישמיות חסר תקדים ברבות ממדינות העולם והביא למלחמה בה אנו מצויים כעת ונמשכת כבר למעלה מחצי שנה.

הטקס נערך במעמד משפחות החטופים וניצולי אירועי ה-7 באוקטובר, ניצולי שואה רבים דיירי "הבית החם של ניצולי השואה" של העמותה המתגוררים בקריית החסד של העמותה, וניצולי שואה רבים מאיזור חיפה והצפון, כמו כן נכחו במעמד חברי הכנסת אריאל קלנר ואלי דלל וחברת הכנסת אתי חווה עטיה, שגרירים וקונסולים ונציגים מהמדינות השונות, בהם מר אלכסנדר בודאי קונסול כללי והגב' אירנה לווצ'נקו הנספחת מהקונסוליה הכללית של רוסיה בחיפה, מר פאוואן קומאר, קצין קישור ועוזר לנספח ההגנה בשגרירות הודו, גב' אנדריאה סוארה-ווסרשטיין מהקונסוליה הכללית של רומניה בחיפה, שגרירת טאייוואן בישראל הגב' איבי יה פינג – לי, נציגי שגרירות סין בישראל מר ליו סונג יועץ לשגריר ומר מאי ליצ'ו הנספח פוליטי שלה, מר קרלוס גרוס קונסול כבוד של איטליה בחיפה ועוד. עוד נכחו גם רבים מחברי מועצת העיר חיפה בהם מר אביהו האן סגן ראש העיר ומ"מ, גב' טטיאנה ג'ון, מר זאב סוננזון, מר מוטי בליצבלאו, מר קיריל קארטניק, מר יניב בן שושן, עו"ד יעקב בו רובסקי, אישי ציבור, יחידות צה"ל רבים מזרוע הים של חיל הים וסיירת צנחנים, משטרת ישראל, כוחות ביטחון שונים, תלמידי בתי הספר ועוד.

טקס יום השואה 2024 – יד עזר לחבר (צילום: יוסף [גו'] הירש)

עוד נטלו חלק באירוע ניצולי שואה שחולצו תחת אש כבדה בדרכים לא דרכים, במבצעים מורכבים ומסובכים, ללא לאות ועם המון הקרבה וחירוף נפש ע"י חברי המשלחת ההומניטרית של העמותה באוקראינה לפני כשנתיים וחצי. כיום מתגוררים ניצולי שואה אלה בשקט ובשלווה כדיירים מן המניין ב'בית החם' של העמותה בקריית החסד שלה הפרוסה על פני 3 רחובות בשכונת הדר, שבחיפה.

בתחילת הטקס הודלק נר התמיד לזכר ששת המליונים הניספים ע"י הגב' מרים ליניאל בת ה103- ניצולת שואה מפולין, ויהודית הרשקוביץ בת ה95- ניצולות השואה מהונגריה, שתיהן דיירות ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה. לאחר – מכן החזן חיים גרינשטיין נשא תפילת "אל מלא רחמים" זועקת ומרגשת לשמיים ורבה של העמותה כבוד הרב יעקב ממן אמר "קדיש" לזיכרם של הניספים אחינו ואחיותינו ששת המיליונים על החלק האמנותי של הטקס היתה מקהלת תלמידי בית ספר "נירים" משכונת נווה דוד שבחיפה שהופיעו בקטעי שירה, המקהלה מורכבת מילדי ביה"ס ומילדים שפונו מבתיהם מישובי גבול הצפון לפני כחצי שנה, הקפטנים של שחקני קבוצת הנוער של מועדון הכדורגל מכבי חיפה" נשאו דברים מרגשים אודות ניצולי שואה בתקופת השואה והזמר גדעון לייבוביץ התכבד בשירת "התקווה" ביחד עם כל הנוכחים, את הטקס הנחה בחן רב ובטוב טעם העיתונאי ואיש "חדשות 12" גלעד שלמור.

טקס יום השואה 2024 – יד עזר לחבר (צילום: יוסף [גו'] הירש)

במהלך האירוע נשא דברים בהתרגשות רבה מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר"
שמעון סבג ואמר: "לצערנו, השנה מתווסף ליום החשוב הזה מימד נוסף של כאב גדול ועצום. הקריאה "לעולם לא עוד" מהדהדת בתור יסוד קיומנו כאן, על האדמה הזאת של מדינת ישראל, מאחדת אותנו בגורל משותף בל יימחה. גם ב-7 באוקטובר קמו עלינו לכלותינו, ורצו רק להשמיד אותנו, הנה אנחנו עדיין כאן, כואבים, עצובים, מתגעגעים, אבל עדיין עומדים זקופים ובגאון, וממשיכים לומר לא עוד. לא עוד.

טקס יום השואה 2024 – יד עזר לחבר (צילום: יוסף [גו'] הירש)

ניצולי השואה מהווים עבורנו מקור השראה בלתי פוסק הודות לרוח הגבורה,
הנחישות וכוח הרצון העילאי שלהם. עמותת "יד עזר לחבר" מפעילה כבר למעלה מ-3 עשורים "בית חם לניצולי השואה" ופועלת מתוך מחויבות עמוקה לעזור לניצולי השואה החיים בקרבנו ולהיטיב איתם ככל האפשר.

התמיכה הבינלאומית בזכותה של מדינת ישראל להגן על עצמה התחלפה בגל
אנטישמיות עכור וקשה, לכן משימתנו בעמותת "יד עזר לחבר" חשובה מתמיד. אנו נמשיך ללמד על השואה ונמשיך לפעול נגד האנטישמיות. בזמן בו מתחוללת מלחמה בישראל, שהחלה בעקבות טבח 7 באוקטובר, ישנה חשיבות עליונה לזכור ולא לשכוח את שחווה העם היהודי, לפני 80 שנים. עמותת "יד עזר לחבר" תמשיך בפועלה רב השנים לשמר את זיכרון השואה ולהניף את דגל התקומה של העם היהודי בארצו, למען הנספים ולמען הדורות הבאים. זהו הזמן וזהו גם הרגע להצדיע לניצולי השואה ששרדו את הנורא מכל, בואו לכבד את זיכרם של הנספים, קורבנות השואה. ניצולי השואה הם הגיבורים האמיתיים של כולנו ובזכותם אנו חיים כאן היום, ניצולי השואה הם האור שמאיר את האנושות כשהעולם חשוך".

במדינת ישראל חיים כיום כ132,826- ניצולי שואה, 9,000 ניצולי שואה מתגוררים כיום בעיר חיפה. מעל מחצית מניצולי השואה בישראל חיים מתחת לקו העוני. דור ניצולי השואה הם האור והמצפן המוסרי שלנו ומגדלור האמונה בצדקת דרכנו, האנשים שרבים מהם חוו את הנורא מכל פעמיים, הם עדות לתקומת ישראל ולחוזק והחוסן של העם היהודי.

עמותת "יד עזר לחבר" תמשיך לפעול ותעשה כל שביכולתה לסייע לניצולי השואה. הסיוע והתמיכה לניצולי השואה נמצא בלב ליבה של העשייה של עמותת "יד עזר לחבר" החוב שלנו כמדינה ואזרחים לניצולי השואה הוא עצום ועלינו לפעול כל יום על מנת לוודא כי הם יחיו חיים טובים עם בריאות טובה וזאת על מנת שלא יחסר להם דבר. ניצולי השואה הוכיחו לנו שוב רק בחצי שנה האחרונה מהי גבורה. כיצד עומדים מול הרוע ויכולים לו.

ככל שעוברות השנים, יותר ויותר ניצולי שואה נפטרים ועלינו להבטיח כי בשנות חייהם, יחיו בכבוד הראוי להם. זהו הזמן וזהו גם הרגע להצדיע לניצולי השואה ששרדו את הנורא מכל, ניצולי השואה הם הגיבורים האמיתיים של כולנו ובזכותם אנו חיים כאן היום, ניצולי השואה הם האור המאיר את האנושות כשהעולם חשוך".

במהלך האירוע הוענק "מגן הצדק החברתי" של עמותת "יד עזר לחבר לשנת 2024" למאמן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר, שלמה שרף, שתרומתו המבורכת, מעורבותו ובהתנדבותו הרבה ובסיוע בני משפחתו ורבים מחבריו, נרכש בסכום של מאות אלפי שקלים אמבולנס חדש לשינוע ניצולי שואה וקשישים ללא עלות, שהושק ממש לפני שבועיים ימים ונקרא על שמה של נכדתו האהובה מאי נעים – שרף ז"ל שנקטפה בדמי ימיה בעודה בת 24 בהתקפה הטרור הרצחנית והאכזרית של ארגון החמאס באותה שבת שחורה של ה-7 באוקטובר במסיבה בקיבוץ רעים שבדרום.

עוד הוענק במהלך האירוע "מגן הצדק החברתי" למר חנן סלינסון, על תרומתו
ונדיבות ליבו לטובת רווחתם של ניצולי השואה. בתום האירוע הוזמנו האורחים והמשתתפים בטקס לבקר ב"מוזיאון השואה והתקומה" של העמותה השוכן במתחם קריית החסד של העמותה ברחוב קסל בחיפה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. הפוגרום לא הצית גל של אנטישמיות. הפוגרום הצית תגובה נקמנית וחסרת גבולות. התגובה הזאת הציתה גל מחאות שחלק האנטישמיות בהן אינו החלק העיקרי. האגוצנטריות שלנו אינה מאפשרת לנו להביט במציאות בעיניים, לבחון גם את עצמנו ולא רק את התגובות בעולם. לא כל אנטי ישראליות היא אנטישמיות. אפילו לא רוב הביקורת עלינו.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת עבודה בחיפה: פועל נפל במהלך עבודתו

(חי פה) פועל נפל במהלך עבודתו באזור התעשייה חוף שמן בחיפה. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 05:37 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על פועל שנפצע במהלך עבודתו באזור תעשייה חוף שמן...

תאונת דרכים בחיפה: 2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב

(חי פה) - 2 רוכבי אופנוע שנפגעו מרכב בשדרות ההגנה בחיפה ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א...

קריאה להחזרה (ריקול) – שמן זית כתית מעולה "GAVELIR"

הודעה זו היא בנוסף להודעת ריקול קודמת, עליה דיווחנו ב-31/05/24 ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חברת הזית שיווק שמן זית פארק התעשיה קדמת...

"אליפות שבועות", תחרות הטניס הארצית, הגיעה לסיומה

מרכז הטניס והחינוך חיפה אירח את אליפות שבועות לטניס לנוער ע"ש נחום ברק. לראשונה, התחרות התקיימה רק במתכונת זוגות. ביום חמישי 13/06/24 הגיעה לסיומה התחרות...

לילה של אמנות במגדל ארמון בחיפה • 23/06/24

מגדל ארמון המשופץ ייפתח ללילה אחד של מופעים • אירוע חינם לקהל הרחב מגדל ארמון המחודש, מהמבנים האייקונים ביותר בחיפה, יפתח ללילה אחד את חלליו...