שי אבוחצירה, סגן ראש עיריית חיפה : בקרוב אודיע האם אני מתמודד מול יהב על ראשות העיר

כך או כך, יו"ר סיעת יש עתיד - צעירי חיפה בטוח שהוא יהיה ראש העיר, ויש לו גם תמיכה מלאה מצד מי שעומד בראש סיעת "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד. בשלב הנוכחי הוא עוד לויאלי ליהב, וטוען שהוא לא היה ראש עיר לא טוב עבור חיפה.

יו"ר סיעת יש עתיד – צעירי חיפה וסגן ראש העיר, שי אבוחצירה, מתכוון להחליט בחודשים הקרובים האם הוא מתכוון להתמודד בבחירות לראשות העיר באוקטובר 2018, או לחכות לבחירות הבאות. לגבי דבר אחד אין לו ספק – הוא יהיה ראש העיר.

"אני רואה את עצמי מתמנה לראש העיר", אמר היום אבוחצירה לכתבת חי פה, "אני כבר 9 שנים סגן ראש עיר, והעשייה שלי ושל הסיעה שלי מדברת בעד עצמה. הגעתי לפוליטיקה המקומית בגיל 28, ומהרגע הראשון השאיפה שלי לא הייתה להיות חבר מועצה או סגן ראש עיר אלא להיות בתפקיד שמאפשר לי לעשות שינוי אמתי בעיר ולהשפיע על חיי התושבים לטובה. היום אני מרגיש שאני בתפקיד משמעותי ועוסק בעיקר בתחום שהוא הכי חשוב לי – החינוך."

| תמיכה מאת יאיר לפיד:

אבוחצירה עדיין לא החליט האם להתמודד על ראשות העיר, אבל במידה ויחליט להתמודד, הוא לא יצטרך לבדוק כיצד לעשות זאת, כיון שיש לו את התמיכה המלאה של המפלגה שמטעמה הוא ירוץ "יש עתיד" ושל העומד בראשה ח"כ יאיר לפיד. "אני רואה מתמודדים לראשות העיר, שיש לפניהם עדיין פריימריז במפלגה שלהם, והמצב שלי, כמובן, שונה, כיון שה מפלגה שלי מתייצבת מאחורי ותומכת בכל החלטה שאני אקבל. מאחר שיש מאחורי הרבה עשייה ויש עוד כ-10 חודשים לבחירות, אני לא ממהר. אני בא ממפלגת 'יש עתיד' שהיא אהובה ואהודה בחיפה ואני מאוד רגוע לגבי החודשים".

| דגש על התחדשות עירונית:

לטענתו של אבוחצירה, גם אם יתמודד מול ראש העיר המכהן יונה יהב, הוא לא חושב שיהב הוא ראש עיר לא טוב. "יהב עשה הרבה טוב לעיר. מספיק להסתכל על מה שקורה בקמפוס הנמל, מבחינה עסקית, חברתית וכלכלית, כדי לראות שינוי בעיר. גם החינוך בעיר הוא בהחלט ברמה גבוהה, יחסית לשאר הארץ. יחד עם זאת, יש דברים , שהייתי שם עליהם דגש כמו ההתחדשות העירונית. אנחנו היינו רוצים לראות התקדמות יותר מהירה של פרויקטים, כמובן בלי להתעלם מבדיקה בכל פרויקט האם הסביבה מתאימה וכולם יצאו נשכרים מהבנייה, עד כמה שאפשר. היום אני מרגיש שיותר יזמים מתכננים איך חיפה תראה בהתאם לאינטרסים שלהם, במקום שהעירייה והתושבים יקבעו מה נכון בשבילנו. התכנון צריך להיות בר קיימא ונכון מבחינה יזמית. שדרות מוריה צריכות להיות ציר בילוי שכונתי, ואם נבנה רבי קומות במספר נקודות במוריה גם יהיו כאן מספיק תושבים, שיגיעו לשתות בבתי הקפה ובפאבים. לצד מוריה צריך להמשיך להשקיע בעיר התחתית כאזור שמושך אליו מבלים".

| הצעירים במרכז:

"במהלך הקדנציה הנוכחית פעלנו הרבה בשביל הצעירים בעיר", מציין אבוחצירה, "הקמנו 3 מרכזי צעירים, אחד מהם בחורב 14 מיועד להורים צעירים. יוסי שלום היה אחראי להקמת בית הקהילות עבור הקהילה הגאה. אחרי שנים של מאבקים יש מקום לנוער, לצעירים וגם להורים שרוצים לחשוב ביחד איך לקבל יציאה מהארון של אחד הילדים. עבדנו הרבה גם עם תנועות הנוער.

שי אבוחצירה בחוג בית ברמת אשכול 14.09.2016 (צילום – ירון כרמי)

 

| בתי ספר:

מבחינת מערכת החינוך אני מאוד גאה על זה שנבנה בחיפה תיכון חדש (חוגים), שיהיו בו 48 כיתות. הרבה עשורים עברו מאז שנבנה בית ספר שש שנתי בחיפה. בשכונת נאות פרס נבנה בית ספר יסודי חדש ובמקביל בקדנציה הנוכחית לא נסגר ולו בית ספר אחד. אנחנו דאגנו גם לחזק את מבנה בית הספר השש שנתי, עירוני ג', בנווה שאנן והתחלנו הרבה מאוד פרויקטים בבתי ספר יסודיים.

אני גם יו"ר הוועדה לבתי ספר ייחודיים והשקענו הרבה בלמצוא בכל בית ספר ייסודי את מה שייחודי לו. לצד זה, פתחנו מעט ובאופן מושכל את אזורי הרישום. מבחינתי, אחד ההישגים הגדולים שלנו כמפלגה הוא שכל נושא שעולה בחיפה, מייד חושבים איך הוא ישפיע על הצעירים, וזה דבר שלא היה מקובל קודם. נושא הצעירים נתפס עכשיו כמשמעותי והוא מקבל קדימות בעיר ונמצא בראש סדר היום העירוני, וזה בא לידי ביטוי גם במועצת העיר.

עיריית טירת כרמל – רחב
שי אבוחצירה

לא ניתן להגיב