רשימה משותפת? אבוחצירה התנפל בצרחות על חדווה אלמוג בדיון על מצוקת החניה בחביבה רייך

חברי המועצה לא ידעו אם לצחוק או לבכות: דקות ארוכות סגן ראש העיר שי אבוחצירה לא הפסיק לצרוח על מ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, על אף שהם עתידים להיות ביחד בסיעתו של יהב, כמספר 2 ו - 3. ומה עם פתרון בעיית החניה בחביבה רייך? אבוחצירה בתגובה: מדובר בדיווח מגמתי. תגובתו בסוף הכתבה.

המטבחון של יונה יהב בהתגוששות במועצת העיר, לאור התקלות התכנוניות, שהביאו למצוקת חניה בלתי נסבלת  ברחוב חביבה רייך:

מצוקת החניה ברחוב חביבה רייך בחיפה, רחוקה מפתרון, לאחר שהרחוב עבר "התחדשות עירונית" ללא מתן מענה סביר לגידול בדרישה לחניה, גידול שנוצר כתוצאה מהצטרפותם של דיירים חדשים, שרכשו דירות בפרויקטים ולעומת הגידול, תקן חניה נמוך שהוגדר כדרישה ליזמים… רבים סבורים כי מה שלא טופל על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבניה של חיפה, בשלבי אישור התכניות שהגישו היזמים, ספק אם יגיע בכלל לפתרון.   בינתיים, מנצלים חברי הנהלת העירייה את הסיטואציה העגומה, לחילופי מהלומות מבישים וחסרי תועלת במועצת העיר…

מפגינים בכניסה לרחוב חביבה רייך

הצעה לסדר של סגן ראש העיר שי אבוחצירה וחברי המועצה אורי גרינברגר ויוסי שלום עוררה סערה לא צפויה הערב במועצת העיר. תושבים רבים מרחוב חביבה רייך בשכונת רמז הגיעו לישיבה על מנת להיות נוכחים במהלך הדיון במצוקת החנייה ברחוב. מ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, שנפגשה עם התושבים פעמים רבות, סיירה שוב ושוב בשכונה ומכירה את הבעיה היטב, הציעה לקבוע דיון נרחב בנושא, באחת מישיבות המועצה הבאות. אבוחצירה בשום פנים לא הסכים לקבל את ההצעה והתחיל לצעוק, שהוא דורש שהדיון יערך עוד הערב.

חדווה אלמוג ושי אבוחצירה

יש לציין כי ראש העיר יונה יהב הודיע מראש כי הוא ייאלץ לעזוב את הישיבה באמצע, בגלל וועידה של העדה הבהאית. כל עוד יהב היה בישיבה, הדיונים התנהלו ברוח טובה. חברת המועצה עינת קליש רותם העלתה לדיון את מצוקתם של התושבים ברחוב לאון בלום ברמת הדר. מספר תושבים הגיעו לדיון, וקליש רותם הציגה את הקשיים שלהם כתוצאה מהבנייה והשינויים ברחוב ואת הסחבת בטיפול בנושא. יוסי כהן השיב לטענות והסביר, שהעירייה מודעת לקושי של התושבים, ויש דברים שניתן לעשות עבורם והם אכן ייעשו, לעומת בקשות אחרות, שלא ניתן להיענות להן. 

רבים מחברי המועצה לא הבינו מדוע אבוחצירה, שעתיד בימים הקרובים להודיע שהוא מתמודד כמספר 2 של ראש העיר, יונה יהב, לא הפסיק לתקוף את אלמוג. לא משנה מה היא אמרה, ומובן שהיא גם זכתה לגיבוי מלא של היועצת המשפטית עו"ד ימית קליין ושל מהנדס העיר אריאל וטרמן, אבוחצירה לא הפסיק לצרוח, שהתושבים חשובים לו והם כבר חיכו מספיק זמן, והם רוצים לקבל תשובות עכשיו.

חברי האופוזיציה עינת קליש רותם, טלי משולם איטח, אביהו האן וירון חנן ישבו וצפו בהתגוששות המיותרת, ולא אמרו מילה. חברי המועצה שרית גולן שטיינברג ועודד דוניץ ניסו להפסיק את העימות, אך ללא הצלחה.
בסופו של דבר, אלמוג הסכימה לערוך דיון בעוד חודש, אבל אז אבוחצירה התחיל לצעוק, שהוא רוצה שמחר בבוקר היועצים של העירייה יפגשו עם התושבים. חברי המועצה הצביעו ואישרו פה אחד את ההצעה לסדר.

האם זה עזר לתושבים של רחוב חביבה רייך להגדיל את מספר החניות ברחוב? עדיין לא.

מה שכן, אפשר היה לראות שלפעמים נציג ציבור צריך גם קצת דרך ארץ כשאתה מנהל שיח עם אנשים…

תושבים בישיבת מועצת העיר

 

תגובות:

שי אבוחצירה לחי פה: הדיון אשר התפתח בעקבות ההצעה לסדר היה חשוב, וכל צד הציג בו את עמדתו ודבק בה.  במשך חצי שנה אני מקבל פניות מהתושבים ומטרת הצעת המחליטים שהצענו הייתה לוודא שהיועצים החיצוניים, אשר שכרה העירייה, על מנת לפתור את מצוקת התושבים בשכונה, ייפגשו עם התושבים טרם הוצאת התוכניות לדרך על מנת שהעיריה והתושבים יפעלו בשיתוף פעולה מלא.
ההצעה לסדר הוגשה לפני ארבעה חודשים והועלתה רק כעת מסיבות טכניות ובירוקרטיות ומכאן ההתעקשות על הצורך בפעולה מיידית.
חדווה אלמוג ואני פועלים בשיתוף פעולה הדוק במהלך עשר השנים האחרונות. אני רואה בה כשותפה מלאה ויש לי, באופן אישי, וגם לחברי לסיעה, הערכה אדירה אליה ולעשייתה למען העיר והמדינה.

חורה לי הניסוח לפיו ״התנפלתי עליה בצרחות״, מדובר בעיוות המציאות וניסיון להציג אותי באור שלילי וחבל שכך.

לא ניתן להגיב