יהב ואבוחצירה הודיעו על התמודדות משותפת לראשות העיר ולמועצה

ראש העיר יונה יהב אמר במסיבת העיתונאים המשותפת כי הוא רואה בסגנו שי אבוחצירה את ממשיך דרכו ומקווה שהוא יהיה ראש העיר אחריו. יהב מצפה ללפחות 10 חברי מועצה ורץ לכהונה נוספת על מנת לסיים פרויקטים שהתחיל הקדנציה הנוכחית.

במסיבת עיתונאים חגיגית בבית הסטודנט באוניברסיטה, חתמו ראש העיר יונה יהב וסגנו שי אבוחצירה על הסכם שיתוף פעולה וריצה משותפת לראשות העיר ומועצת העיר. יהב אמר במסיבת העיתונאים כי אבוחצירה מזכיר לו את עצמו בתחילת דרכו ואין לו ספק, שהוא יוכל להיות ראש עיר מצוין אחריו.

"לא יהיה סיבוב שני בבחירות ואני מקווה שתושבי העיר יהיו אינטליגנטיים ולא יפצלו את קולם בין המפלגות", אמר יונה יהב, "יש מתמודדים לראשות העיר, שמעליב, שהם בכלל מתמודדים. אני כראש עיר התמודדתי עם 3 קטסטרופות בהצלחה: גם מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 וגם שתי השריפות בעיר, ואין לי ספק שתושבי העיר ירצו לראות אדם מנוסה, אם חלילה יתרחש אירוע נוסף. אף אחד לא לוקח קבלן חסר ניסיון לבנות לו בית, ואותו דבר עם ראש עיר".

יונה יהב ושי אבוחצירה (צילום - ארז שטיינר)
יונה יהב ושי אבוחצירה (צילום – ארז שטיינר)

יהב הסביר שהוא מתמודד לכהונה רביעית, כי חשוב לו להשלים פרויקטים שעוד לא הושלמו. הוא מנה את הישגיו בקדנציה האחרונה ובמיוחד התייחס לכך שכרגע נבנות בחיפה 7 שכונות חדשות במקביל, שיאפשרו לעוד 50,000 תושבים חדשים להגיע לעיר. הוא התייחס גם לכך שהעיר כולה עברה מתיחת פנים וניתן לראות את זה בעיקר בעיר התחתית ובהדר.

בתשובה לשאלה כמה מנדטים ייחשבו הצלחה בעיניו, אמר יהב כי הוא צופה, שהרשימה המשותפת תשיג לפחות 10 חברי מועצה (מתוך ה-31). כיום לרשימתו של יהב יש 4 חברי מועצה ואילו לצעירי חיפה – יש עתיד יש שלושה.
במקום השלישי ברשימה המאוחדת, לאחר יהב ואבוחצירה, תמוקם ממלאת מקום ראש העיר וראש מנהל ההנדסה – חדווה אלמוג ובמקום הרביעי חבר המועצה מטעם צעירי חיפה, אורי גרינברגר.

יונה יהב: "אבוחצירה צריך להיות ראש העיר אחריי"

יהב לא חסך במחמאות כלפי השותף החדש לסיעה, יו"ר סיעת צעירי חיפה – יש עתיד, אבוחצירה:

"כשאני מסתכל על שי אני רואה את עצמי, כשהייתי בגילו. היום אתם עדים למהלך שנרקם בין דור הווה לדור העתיד כאשר אנחנו מצרפים את שי אבוחצירה וצעירי חיפה לעשייה. אנחנו הולכים יחד 10 שנים בעבודה עירונית ועוד 5 שנים לפני, כאשר היה יו"ר אגודת הסטודנטים כאן באוניברסיטת חיפה.

בהמשך קיבל את הבמה שי אבוחצירה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך העומד בראש רשימת צעירי חיפה:

"ההחלטה שלי ושל חברי לסיעת יש עתיד – צעירי חיפה לחבור ליהב ולהתמודד ברשימה משותפת אחת לראשות העיר ומועצת העיר, נובעת מההבנה שניהול עיר בגודל של חיפה ובמורכבות של חיפה מחייבת יכולת, ניסיון והבנה מעמקיה של האתגרים האומדים בפנינו".

 

אבוחצירה התייחס גם לידיעות כי התכוון לרוץ לראשות העיר בכוחות עצמו:

"המחשבה להתמודד ברשימה עצמאית עברה בראשי, אך שני עשורים של עשייה ציבורית לימודי אותי מהו כוחה של קבוצה ואני מאמין שככל שהקבוצה גדולה יותר כל אפשר לעשות יותר והיום אנחנו חוברים יחד והופכים לקבוצה גדולה ואיכותי יותר.

אני בטוח שבקדנציה הבאה יונה יהב ימשיך לכהן כראש עיר אנו וחברי סיעתו נוכל לפעול בצורה הטובה ביותר כזאת שתמשיך את העשייה הרחבה ותוציא אל הפועל את כל הפרויקטים שנמצאים כרגע על השולחן.

יונה יהב ושי אבוחצירה (צילום - ארז שטיינר)
יונה יהב (צילום – ארז שטיינר)

רגע של מבוכה נרשם, כשיהב הודה לכל אחד מחברי הסיעה, מלבד לחברת המועצה מסיעתו – סופי נקש. הוא חזר לנאום על מנת להודות לה ולהגיד, שהוא סימן את נקש והיא תהייה אחראית על המעמד המיוחד, שקריית חיים תקבל לאחר הבחירות.

מי שבלטה בהיעדרה ממסיבת העיתונאים היא חברת המועצה סיגל ציוני, מסיעתו של יהב. כשנשאל על כך השיב יהב, שציוני נמצאת בחו"ל אבל נכון לעכשיו לא ברור האם ציוני מתכוונת להיות חלק מהרשימה המשותפת.

במסיבת העיתונאים ניתן היה לראות גם את הנדל"ניסטים יוסי כהן ורועי שווץ, את עו"ד אושר טקאש, יניב בן שושן, מנכ"ל ומייסד מכללת תלתן – ארז ישכרוב, אבי ג'מאל, דידי נישליס, פרופ' רבקה יהב, דוד גיא ועוד תומכים רבים.

 

יהב: אני מצפה שהארגונים הירוקים יחברו אליי על מנת להילחם ביחד נגד הזיהום

כתשובה לשאלה של כתבת חי פה לפיה יהב מתמודד לכהונה רביעית כראש עיר ומאחוריו 15 שנה, שברובן הוא הכחיש את העובדה שהמפעלים במפרץ מזהמים לכאורה את האוויר ונלחם בארגוני הסביבה, אמר יהב כי המצב הוא הפוך, והוא קורא לארגונים הירוקים לחבור אליו במאבקיו נגד בז"ן והמפעלים הנוספים.

"כבר 13 שנה אני נלחם לבד, על מנת להוציא מכאן את מיכל האמוניה. יש באזור הרבה מאוד ראשי רשויות, אבל אף אחד מהם לא נוקף יד על מנת לעזור לי במאבקים לטובת תושבי העיר.

כשהתמניתי לראשונה כראש עיר לא היה ידוע מה שידוע כבר היום. עכשיו אני פועל על מנת לפקח ולנטר את מה שקורה במפרץ ואני קורא לארגוני איכות הסביבה לעזור לי.

אין לי ספק שהרבה בעלי הון לא מוכנים לקבל את המאבק הנחוש שלי והם מממנים קמפיינים נגדי, אבל הבריאות של תושבי העיר הזו חשובה לי יותר מכל דבר אחר.

בנוסף, אני יכול לדווח על זה ששיקמנו את אזור נחל הקישון בעלות של 200 מיליון ש"ח, ואת הכסף שילם מי שזיהם את המקום. והכי חשוב לי להגיד בפעם הראשונה שהשגנו התקדמות בנוגע למכלים של תש"ן, שיפורקו לטובת התושבים, שמתגוררים בקרבתם".

בסיום מסיבת העיתונאים הופתע יהב כשהקהל פרץ בשירת "יום הולדת שמח" ואבוחצירה וגרינברגר הביאו עוגה חגיגית לרגל יום הולדתו של יהב.

 

לא ניתן להגיב