מיקי לוי בחיפה: "איש מפרנסי העיר חיפה לא הרים לי טלפון בסוגיות הליבה"

"יש עתיד" לחיפה?

09_-_חבר_הכנסת_מיקי_לוי_-_יש_עתיד_-_חוג_בית_-_14.09.2016.jpg

חבר הכנסת מיקי לוי – יש עתיד: "איש לא הרים לי טלפון" 

בחוג בית שנערך הערב, ד', 14/9/2016, ברמת אשכול, ענה חבר הכנסת מיקי לוי מסיעת "יש עתיד", לשאלות כתבי חי פה.

 

את חוג הבית אירחו באדיבות בני הזוג תמר ועמוס וייל

DSC09436.jpg

תמר וייל בדברי הפתיחה

 

בתום הרצאה בת 40 דקות, בה סקר ח"כ מיקי לוי את עמדת "יש עתיד" בנושאים מדיניים וכלכליים, התפנה לוי לענות גם לשאלותינו, בנושאי הליבה שמטרידים את תושבי חיפה:

  • ההגירה השלילית בקרב הציבור היהודי
  • התעשייה הפטרוכימית בלב האוכלוסייה
  • הקיטון המתמשך ביצירת מקומות עבודה, ביחס לגודל אוכלוסיית העיר
    ועוד…

יאיר_לפיד_בכנס_בבית_נגלר_-_קריית_חיים_-_ינואר_2015.jpg

יאיר לפיד בכנס בבית נגלר – קריית חיים – ינואר 2015בשאלותינו, ציינו כי סוגיות אלה הופנו למר יאיר לפיד עוד במרץ 2012 בכנס הבחירות הראשון שלו בקסטרא, חיפה ומאוחר יותר בבית נגלר בינואר 2015, לאחר שכיהן בקדנציה הראשונה בתפקיד שר האוצר.

בכנס הראשון, בקסטרא, התנצל לפיד באדיבות על חוסר בקיאותו בסוגיות אלה והבטיח ללמוד אותן בהמשך. בכנס השני כבר הגיע לפיד לאחר קדנציה כשר אוצר, במהלכה לא ביצע כל מהלך משמעותי לשינוי בעיות הליבה אותן חווים תושבי חיפה.

חוג_בית_תמר_וייל_14.09.2016.jpg

בדומה לראש מפלגתו, יאיר לפיד, התקשה מיקי לוי להתייחס לעשייתו או להתייחס לתכניותיו להמשך באשר לסוגיות הליבה החיפאיות ואמר:


"איש מפרנסי העיר חיפה לא הרים לי טלפון בסוגיות הליבה האלה"


תדהמה השתררה בקהל והחלו לחשושים, לאור העובדה שסגן ראש העיר היום ומזה 7 שנים, הוא מר שי אבוחצירה, מארחו של מיקי בכנס זה, אשר נבחר למועצת העיר מטעם סיעת "יש עתיד" ופועל בצמוד ליונה יהב בזירה העירונית ובצמוד לסיעת "יש עתיד" בזירה הארצית.

לאור המבוכה ששררה בקרב הקהל, קם סגן ראש העיר חיפה, מר שי אבוחצירה, וציין נקודת אור יחידה (שהייתה זכורה לו באותו הרגע) בעשייה של "יש עתיד" בסוגיות הליבה אשר ציינו. אבוחצירה אמר כי יאיר לפיד תמך ותיקצב את שיקוע הרכבת, שיקוע שנחתם מאוחר יותר על ידי השר כחלון וביצועו טרם החל.

כחלון ויהב חותמים על ההסכם לשיקוע הרכבת

שי_אבוחצירה_חוג_בית_יש_עתיד_14.09.2016.jpg

קם וניסה להציל את המצב: שי אבוחצירה – סגן ראש העיר חיפה מזה 7 שניםבהמשך להתעקשותנו על סוגיות הליבה, ציין מר אבוחצירה כי (רק) בימים אלה החלו בסיעת יש עתיד להכין תכנית לטיפול במצבה של העיר חיפה.
לשאלת חי פה אודות עיקרי התכנית עליה הוא מדבר, ציין אבוחצירה כי "כרגע לא ניתן לפרסם את עיקרי התכנית" וכי "התכנית תפורסם בהמשך"…

הדגשנו בפני חבר הכנסת מיקי לוי כי במטרופולין חיפה קיים ציבור מצביעים של כמיליון תושבים המשוועים וממתינים לראות אילו סיעות יסייעו לנו במשבר הקשה הפוקד את העיר והאזור בשנים האחרונות וכי ציבור של מיליון תושבים הוא ציבור שלא כדאי לסיעות להתעלם ממנו (זה הטיפ הקטן שלנו…).

המתנתם משנת 2012 ליש עתיד?
סבלנות…


לא ניתן להגיב