בית המשפט דחה את הבקשה לצו זמני להפסקת מיזם הרכב החשמלי קאר2גו

צילום: סמר עודה

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה ריבי למלשטריך- לטר דחתה את הבקשה לצו זמני להפסקת מיזם הרכב החשמלי קאר2גו, אותה הגישה עמותת שומרי הסף – התנועה לשמירת ערכי שלטון החוק באמצעות עורכי הדין אורי שילה ליאור דץ ואור פריים  ממשרד א. שילה ושות’, במסגרת העתירה המנהלית.

עורכי הדין שילה, דץ ופריים:
“אנו שוקלים להגיש עתירה מחודשת שתחייב לפרסם מכרז פומבי למיזם הרכב החשמלי השיתופי”.

בית המשפט קבע כי ההחלטה לעניין סעד הביניים אין בו כדי להכריע את הסוגיה ולמנוע את זכותה של עמותת שומרי הסף להגיש עתירה מחודשת לכשתינתן, החלטת ועדת המכרזים ( עיריית חיפה ל.ג.), לאחר הגשת תגובות מציעים בעקבות המודעה החדשה מתאריך 8.11.17. כן סבר בית המשפט כי הבקשה לסעד ביניים לכאורה הוגש בשיהוי ניכר, ולאחר שהמיזם נכנס להשקעות  והוא פועל בעיר חיפה הוא בבחינת מעשה עשוי.

בית המשפט קבע שבהחלטה למתן סעד ביניים , הוא בחן את סיכויי העתירה ומאזן הנוחות, זאת כי הנזק שייגרם בהפסקת ההתקשרות המידית לחברת קאר 2 גו ועיריית חיפה הוא נזק ניכר, שכן נטען בפני בית המשפט  כי חברת קאר 2טוגו השקיעה כ-19 מיליון שקל  וגם עיריית חיפה השקיעה כספים וכל השקעות אלה בעקבות עתירת שומרי הסף ירדו לטמיון.

עורכי הדין שילה ודץ בתגובה:

 

“הנימוק של “שיהוי” חוטא לאמת, שכן אנחנו מדגישים בעתירה רק על ההתקשרות החדשה שהיא שונה לחלוטין מהמיזם כפי שפורסם במרץ 2016. מכל מקום, התוצאה היא שבית המשפט מכיר בזכותה של עמותת שומרי הסף  להגיש עתירה מחודשת על ההחלטה שתתקבל בועדת המכרזים בעקבות המודעה ל”ספק יחיד” מתאריך 8.11.2017″.

“מאחר שקבוצת שלמה הביעה במכתב בפני עיריית חיפה  עניין להשתתף במכרז אם יפורסם כזה והיא טוענת שגם היא ספק רלבנטי, חייבת ועדת המכרזים לפרסם מכרז. במידה שהיא תחליט אחרת, יש סיכוי רציני שנחליט להגיש עתירה מחודשת על החלטת ועדת המכרזים של עירית חיפה”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו