בית המשפט דורש מעיריית חיפה לגלות את ההסכם עם car2go ואת הפרוטוקולים של ועדות מכרזים

עתירה נגד הסכם ההתקשרות עם זכיין הרכב השיתופי

צילום: סמר עודה

בהמשך לעתירה אותה הגישה עמותת שומרי הסף – התנועה להגנת ערכי שלטון, נגד עיריית חיפה, המשרד להגנת הסביבה וחברת  CAR2GO להפסקת פעילות מיזם הרכב השיתופי החשמלי בחיפה והראשון בישראל. דרשה היום (ג’) שופטת בית המשפט המחוזי בעיר, ריבי למלשטריך –לטר, מעיריית חיפה  לגלות לבית המשפט בתוך 3 ימים את ההסכם עם car2go   ואת הפרוטוקולים של ועדות מכרזים.

בבית המשפט המחוזי בחיפה התחיל היום (ג’) הדיון בעתירה הציבורית העקרונית של עמותת שומרי הסף באמצעות עורכי הדין אורי שילה וליאור דץ, ממשרד א. שילה  ושות’ להפסקת התקשרות מיזם הרכב השיתופי החשמלי בחיפה לאור העובדה שקיבלו מעמד כספק יחיד ללא מכרז פומבי ובניגוד לכללי דיני מכרזים.

מיזם הרכב החשמלי של רכב קאר טו גו עומד להיכנס לערים נוספות.  כאשר ככל הנראה לא נבחנו חלופות אחרות בעוד למשל במגזר החרדי מיושם פתרון השעה שיתופי גם זול משמעותית.

עורכי הדין המייצגים את העמותה, הצהירו בפני בית המשפט כי כל שהמשיבות יצהירו כי הן חוזרות בהן מהתקשרות בפטור ממכרז, וכי אם העירייה תפרסם מכרז, העמותה תסכים למשוך את העתירה. עוד טענה העמותה בבית המשפט, כי מיזם הרכב השיתופי החשמלי 2016  אינו זהה בתכלית  עם הפרסום המיזם משנת 2017 ומדובר לכאורה בהטעיה ומצג שווא.

רכב חשמלי שיתופי – Car2Go (צילום: ירון כרמי)

על פי הנטען  מיזם  הרכב השיתופי בחיפה מתוכנן לקבל מימון בכספי ציבור בהיקף של כ-10 מיליון שקל  פלוס הקצאת קרקע  למטרת חנייה  של כ-300 מקומות חנייה  של תושבי העיר. העמותה טוענת  כי רכבי קאר טו גו איננה הספק היחיד  בישראל בוודאי שלא בעולם. במגזר הדתי פועל מיזם של חברה אחרת  גם קבוצת שלמה רכב שלחה בימים האחרונים מכתב התראה לעיריית חיפה  בו הביעה את רצונה להשתתף במכרז שלא היה.

מעיריית חיפה  טרם התקבלה תגובה. נוסיף את תגובת העירייה בהמשך

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אזרח מודאג אמר/ה

    כרגיל שחיתות והעדפת בעלי הממון על פני הציבור .אולי הנוגעים בדבר בעיריה מקורבים לבעלי החברה קאר טו גו או אולי מקבלים הטבות מהחברה ברוח העסקים שנעשים במדינה לאחרונה שמור לי ואשמור לך לכאורה .

הגיבו כאן לכתבה