העליון: מיזם הרכב השיתופי CAR2GO בחיפה לא יבוטל • המכרז שפרסמה עיריית חיפה

סמר עודה ברכב שיתופי חשמלי

בית המשפט העליון דחה בשבוע שעבר את הערעור של “עמותת שומרי הסף” התנועה להגנת ערכי שלטון החוק, לביטול מיזם הרכב השיתופי CAR2GO בחיפה, אשר הוגש באמצעות עורכי הדין אורי שילה וליאור דץ. לאחר שהעותרת משכה את הערעור בעקבות הבנות אליהם הגיעו הצדדים בעניין נושא פרסום ההתקשרות.

כזכור, העתירה נדחתה כבר על ידי שלוש ערכאות. יחד עם זאת, השופטים ציינו כי העירייה יכלה לפעול באופן טוב יותר באשר לאופן הפרסום. אולם, אין בכך כדי להצדיק את ביטול המיזם. המשיבים אישרו כי כל התקשרות נוספת או הארכתה בשנת 2020 בתום החוזה הנוכחי יחייבו פרסום נוסף.

עו”ד אורי שילה: אם תושבי חיפה ניצחו או הרוויחו  מהישג המשפטי תיבחן  במבחן הזמן  של ראש העיר החדשה  עם זאת  יש להצטער  על כך שבית המשפט העליון  נתן בכך לכאורה  גושפנקא לעירייה  “למדריך לתפירת פטור ממכרז”. מדובר  בהחלטה שיפוטית מאכזבת , מאחר שזו באה  מפיה של השופטת  פרופ’  ברק ארז, ראש הרכב הערעור, שנחשבה כסמן  האקטיביזם  בבית משפט העליון, ומי שבכתיבתה האקדמית קבעה כי יש חשיבות  במשפט  הציבורי לכתיבת פסק דין, פעלה אחרת בעניין CAR2GO  בחיפה והעדיפה פשרה על פני כתיבת החלטה אמיצה. ככל הנראה  האמירה של הפוליטיקאים  נכונה גם לשופטים: דברים  שרואים מכאן לא רואים משם.

גיל לייזר מנכ”ל CAR2GO מקבוצת שגריר ציין: מיזם הרכב החשמלי שהושק לפני שנה, משרת כיום כבר אלפי תושבים ונותן מענה מלא להתנייד באופן קל, נוח וזול. בימים אלו המיזם מתרחב וצפוי לשרת עוד אלפי תושבים במטרופולין חיפה והקריות. חברת CAR2GO  פועלת למימוש החזון לשינוי פני התחבורה בישראל ולמאבק בבעלות על הרכב הפרטי. מיזמי התחבורה השיתופית בחיפה הינם חלק מסל פתרונות נגישים ומידיים לציבור הרחב שהביקוש אליהם רק הולך וגובר.

עמותת שומרי הסף, גם היא פנתה באחרונה למשרד מבקר המדינה וטענה במכתב, (טרם פרסום מודעה מטעם עיריית חיפה), בדבר הכוונה להתקשר עם קאר 2 בפטור במכרז טו גו. למעשה, העירייה כבר חתמה עם קאר 2 טוגו על הסכם מחייב.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו