באנר מוזאון חיפ 140724

גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם – במאור פנים ובחיוך רחב, פותח בפנינו את ביתו ומסביר את חשיבות הבריאות, המוסיקה והאומנות.

ד"ר איל בראון - שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)

רופא בכיר

ד"ר בראון הינו מנהל מחלקה פנימית ח' מאז פתיחתה בפברואר 2012, הוא אף משמש כמרצה בכיר קליני בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון חיפה, אותה סיים כבוגר. איל התמחה ברפואה פנימית במחלות זיהומיות בבית החולים רמב"ם והוא משמש גם כיו"ר ועדת הסטאז' בבית החולים האחראי על השנים הקליניות בתוכנית האמריקאית בפקולטה לרפואה.

בבית ד"ר איל בראון - פרטי נוי: בקבוקים צבעוניים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – פרטי נוי: בקבוקים צבעוניים (צילום: רחלי אורבך)

בור סוד שאינו מאבד טיפה

שנו רבותינו במשנה אבות פרק ב' פס' ח – מטפורה לדמותו של רבי אליעזר בן הרקנוס – "בור סוד שאינו מאבד טיפה…" אך כנראה שכבר אז צפו חכמינו את יכולותיו של ד"ר איל בראון במשמעותן הן המילוליות והן המעשיות – כצובר ידע ברמה כה מרשימה, הריהו כנמשל לבור מסויד ומטויח היטב, כך שאין המים נבלעים בדפנותיו, והוא איננו מאבד אף לא טיפה ממכלול כל הידע הרב אשר בו.

ד"ר איל בראון - בסלון הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – בסלון הבית (צילום: רחלי אורבך)

שוחר תרבות אשר מקצועו רפואה

ד"ר בראון הוא גם חבר בוועדת ההכנה של בחינות ההתמחות ברפואה הפנימית בהסתדרות הרפואית. הוא זכה במספר רב של פרסי הצטיינות והוקרה הן מטעם בית החולים והן מטעם הפקולטה לרפואה על הצטיינותו בהוראת סטודנטים ועל תרומתו לחוג הפנימי בפקולטה לרפואה.

בנוסף לכך ד"ר בראון משמש כסוקר במספר רב של עיתונים מדעיים מובילים, הוא פרסם מאמרים רבים ומקוריים בעיתונים חשובים, כאשר תחומי העניין במחקריו הינם: האפידימיולוגיה של דלקות ריאה הנרכשות בקהילה, זיהומים נוזוקומיאליים וזיהומים במיקרובקטריות.

בבית ד"ר איל בראון - ציור מקורי: האמן אהרון גלעדי (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – ציור שמן מקורי: האמן אהרון גלעדי (צילום: רחלי אורבך)

משפחה

בערך כשלושה חודשים לאחר מלחמת ששת הימים (1967) בה נלחמה ישראל כנגד מצרים, ירדן וסוריה – לחימה שנמשכה שישה ימים, הסתיימה בניצחון ישראל, ולאחריה הוכפל שטח המדינה בערך פי שלושה –  נולד בחיפה איל לבית משפחת בראון.

הוא נולד לאב ניצול שואה, רופא נוירולוג ולאם ספרנית אשר התגוררו בלב מרכז הכרמל (שדר' יצחק). לאיל אח ואחות תאומים הצעירים ממנו ב 3 שנים. כבר כילד הכיר היטב את המוסיקה הקלסית אשר אותה הרבו הוריו לשמוע ולהשמיע.

בבית ד"ר בראון - מבט מהסלון אל המרפסת ואל נוף ההר הירוק (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר בראון – מבט מהסלון אל המרפסת ואל נוף ההר הירוק (צילום: רחלי אורבך)

ילדות בכרמל

איל מתאר ילדות במשפחה חמה ומבוססת כאשר שלושת אחי המשפחה למדו בבית הספר הראלי מכתה א' עד כתה יב'. לדידו, גם באותה העת היה ביה"ס הראלי מוסד חינוכי איכותי, מוביל ומתווה דרך, המכוון את תלמידיו להיות בני אדם המעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית. הוא זוכר ואף משבח את הזכות הגדולה להתחנך, במיוחד בכיתות ביה"ס התיכון, על ידי מורים מצוינים אשר פתחו עבורו עולמות של אומנות, קולנוע, תיאטרון, ספרות ושירה.

בשנות ילדותו איל אהב מאד לשחק בכדורגל. כיום הינו אוהד את קבוצת "הפועל חיפה" אשר אצטדיונה הביתי הוא אצטדיון סמי עופר מחד ומאידך הוא אוהד אף את קבוצת "ליברפול" שהינה הקבוצה האנגלית המצליחה ואף אחת מהקבוצות הטובות ביותר בתולדות הכדורגל האנגלי.

כ"ילד טוב כרמל" הוא ניגן בפסנתר במהלך של כמעט 10 שנים, אך לטענתו הוא "ממש לא מוכשר בנגינה אלא בהאזנה". בשנות גיל ההתבגרות מאס בפסנתר והירבה להאזין למוסיקת רוק בכלל וללהקת החיפושיות בפרט.

בבית ד"ר איל בראון - הנוף מהמרפסת רחבת הידיים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – הנוף מהמרפסת רחבת הידיים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון - נוף של שלווה ורוגע (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – נוף של שלווה ורוגע (צילום: רחלי אורבך)

חיל המודיעין ולימודים בשנת ההמתנה

את שירותו הצבאי עשה איל בחיל המודיעין בינות אנשים מאד מאד מוכשרים, אשר לדבריו "כיום הינם בעלי עמדות מפתח בתעשייה, בבריאות ובממשל". לקרא סוף שנת 88' סיים את שירותו הסדיר בצה"ל – ומיד נרשם ללימודי הרפואה.

בעת פסק הזמן בו המתין לקבלת האישור הפורמלי ללימודים אלו – הקדיש איל את זמנו להתפתחותו העצמית וללימודי המוסיקה הקלסית. הוא למד להכיר לעומק מוסיקה זו, הירבה לקרוא להקשיב ולהאזין למאות יצירות. למותר לציין שכיום הידע אשר צבר בתחום זה הינו פנומנלי, ואף ניתן לומר שמעטים הינם האנשים אשר שולטים כה היטב בחומר ייחודי זה כד"ר בראון.

בבית ד"ר בראון - שולחן מעוצב ואגרטל ייחודי (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר בראון – שולחן מעוצב ואגרטל ייחודי (צילום: רחלי אורבך)

פרופ' אלרעי – לאורו הוא קורן

בשנת 1997 החל ד"ר איל בראון לעבוד בביה"ח רמב"ם. בהתמחותו הרפואית צבר ידע עצום ורב מידי פרופ' גדעון אלרעי – אשר היה רופא פנימי, פנאומולוג/רפואת ריאות ופרופסור לרפואה פנימית בפקולטה לרפואה בטכניון.

כאשר מדבר איל אודות פרופ' אלרעי – עיניו בוהקות וזורחות. הוא ממשיך ומספר אודות גדעון שהיה אדם מוכשר ביותר, בעל יושרה וידע רב – הרבה מעבר לתחום הרפואה. לדידו, הייתה זו זכות וגאווה גדולה להיות תחת שרביטו. איל מוסיף ואומר: "פרופ' אלרעי היה, ותמיד יהייה, המודל שלי בתחום הרפואה".

ד"ר איל בראון - בחדר העבודה (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – בחדר העבודה (צילום: רחלי אורבך)

מינהל וטיפוח דור העתיד

מלבד כל זאת, ד"ר בראון סיים את לימודי התואר השני בנושא "ניהול מערכות בריאות" באוניברסיטת חיפה, ובשנה האחרונה אף סיים את התמחותו במינהל רפואי בביה"ח רמב"ם – כך שכיום הוא מחלק את זמנו בין ניהול מחלקה פנימית ח' ויו"ר ועדת הסטאז' לבין תפקידו הנוסף בהנהלת בית החולים.

ד"ר בראון מפגין פטריוטיזם רב לכור מחצבתו. הוא מספר שביה"ח רמב"ם הינו מקום מפגש של מומחיות, מצוינות, ידע ומחקר. לדעתו, הניסיון והמיומנות שרופאי בית החולים צברו עם השנים, הופכים את המרכז הרפואי רמב"ם למוסד משובח אשר שמו הולך לפניו.

ד"ר בראון עוסק בגיוס מתמחים וטיפוח דור הרופאים הצעירים. לדידו, תפיסות החינוך הרפואיות הייחודיות בבית חולים זה והנחלתם לדור העתיד – הינן המפתח להמשך שגשוג הידע המצטבר לטובת קהל היעד. ד"ר בראון מאמין שהרופאים הצעירים הם נכס, ולכן ההשקעה בהם חשובה לאין שיעור – זאת מכיוון שזוהי הינה השקעה בעתידו של הציבור כולו.

בבית ד"ר איל בראון - הנוף מהמרפסת רחבת הידיים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – הנוף מהמרפסת רחבת הידיים (צילום: רחלי אורבך)

מערכת סאונד גדולה ומרשימה

בעת פתיחת דלת מעונו של ד"ר בראון נראות עיניו הטובות המלוות בחיוך חם ומלטף. כבר במבואת הכניסה ישנה תחושת אווירה של רוגע, ורגש של "כאן זהו בית אוהד ומכיל".

במבט אחד קדימה, אל תוך חלל המגורים, נראית מערכת סאונד גדולה ומרשימה. עיסוקים ותחביבים רבים לו לד"ר בראון, אך כידוע התחביב הנכבד מכל הינו האזנה למוסיקה קלסית.

ד"ר איל בראון - בסלון הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – בסלון הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון - במקום בו הרמוניית המוסיקה נשמעת שמיימית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – במקום בו הרמוניית המוסיקה נשמעת שמיימית (צילום: רחלי אורבך)

יצירות רבות וביצועים שונים

בעזרת הידע הפנומנלי אשר צבר בתחום זה – מקדיש איל שעות ארוכות להאזנה ליצירות רבות, והקשבה לביצועים שונים ומגוונים בתחום המוסיקה הקלסית.

לאחרונה, הוא מאוכזב מעט על כך שביממה ישנן בסך הכול 24 שעות – דבר אשר בגין עיסוקיו הרבים, מאלצו להאזין למוסיקה  בעיקר רק בימי סוף השבוע, וכן לעת ערב בשובו מעבודתו התובענית.

בבית ד"ר איל בראון - מערכת השמע אשר בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – מערכת השמע אשר בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)

מערכת הגברה ביתית ומקצועית

בחדר המגורים נמצאת ה-מערכת. זוהי מערכת הגברה ביתית-מקצועית המורכבת מטור של רמקולים המסודרים אחד על גבי השני והם מתוכננים לפזר צליל על פני שטח נרחב, מערכת כזו מכילה סוגים שונים של רמקולים המיועדים כל אחד למרחק שונה, לכן הם תלויים במגדל. כידוע, בדר"כ במערכות הגברה בייתיות-מקצועיות יהיה רמקול נפרד לכל קבוצת תדרי צליל.

מערכת הרמקולים המפוצלת מורכבת לרוב משלוש קבוצות רמקולים:

  • התדרים הנמוכים ביותר (מכונים "וופרים")
  • תדרי אמצע
  • תדרים גבוהים מאוד (מכונים "טוויטרים")
בבית ד"ר איל בראון - מערכת הגברה בייתית-מיקצועית (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – מערכת הגברה בייתית-מיקצועית (צילום: רחלי אורבך)

בבית בראון – המוסיקה שמיימית

אכן בבית ד"ר בראון  הרמוניית המוסיקה – נשמעת שמיימית, תענוג צרוף… זאת במיוחד משום  שמערכת ההגברה הינה כה משובחת.

לוט לינק המכיל "דוגמית קטנטנה" לרגע אחד מתוך מכלול שעות רבות של ההאזנה. למותר לציין שבכדי לקבל את האפקט הנכון רצוי ומומלץ להאזין ללינק זה אך ורק ורק ורק… במערכת שמע מעולה ומשובחת! (מניסיוני האישי – ההבדל הוא עצום)

A. Dvořák – תמונות טון פואטי, אופ. 85, סלקציה (פרימקוב)

ד״ר בראון מאזין לדבוז׳אק ◄ צפו 

בבית ד"ר בראון  הרמוניית המוסיקה – נשמעת שמיימית, תענוג צרוף… (צילום: רחלי אורבך)

חדר העבודה וספריית התקליטורים

חדר העבודה של ד"ר בראון מאופיין בבחירה נכונה של שולחן וכיסא המותאמים ליצירת סביבת עבודה נוחה ורציפה לאורך זמן. בנוסף לתנאים חשובים אלו, נמצאות בחדר זה כמה ספריות העמוסות באוצר בלום של תקליטורים. האוסף המרשים ביותר של תקליטורי מוסיקה קלסית מאפשר התמכרות לצלילים המשובחים, בעזרת מערכת הסאונד אשר בסלון הבית.

ארון תקליטורים נוסף נמצא אף בחלל חדר המגורים. אוסף זה הינו הבסיס להתכנסויות חברתיות, בנושא ערבי "האזנה למוסיקה קלסית והשוואת ביצועים", המתקיימים באופן קבוע במעונו של איל.

ד"ר איל בראון - בחדר העבודה וליד חלק מספריית התקליטורים (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – בחדר העבודה וליד חלק מספריית התקליטורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון - שולחן חדר העבודה (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – שולחן חדר העבודה (צילום: רחלי אורבך)

מסעדות וקולינריה – אמנות הבישול והאכילה

בנוסף לנושא המוסיקה הקלסית לד"ר בראון שטחי עניין ותחביבים נוספים. בעקבות השתתפותו בכנסי רפואה רבים בארץ ובעולם – מכורח מציאות זו, השתרש המנהג של אכילה במסעדות רבות ושונות. לנושא זה אכן מתאים לומר "עם האוכל בא התיאבון". במהלך השנים פיתח ד"ר בראון ידע ניכר אף בתחום הקולינרי, כמו גם טעם וחך אנין.

המטבח אשר במעונו של ד"ר בראון איננו אזור פעיל במיוחד… שכן איל הפך להיות ידען בתחום הקולינריה ואף הינו אנין טעם ביותר. הוא פיתח יכולת והבנה בסעודות אשר הן בעלות דגש על טעם, מראה וריח.

הקולינריה היא אמנות הבישול והאכילה, אשר מהווה תת-תחום בגסטרונומיה. הקולינריה החלה את דרכה כאשר האכילה חדלה להיות צורך הישרדותי בלבד והפכה להיות מקור של הנאה.

איל סבור שבעת האחרונה הפכה העיר חיפה ליעד קולינרי לכל חובבי האוכל המשובח, וכיום היא משמשת מקום מאתגר ומהנה עבור השפים, המסעדנים ולקהל היעד החיפאי, ואף להללו הבאים במיוחד אל עיר ההר.

הוא מוסיף ואומר שעל גב הר הכרמל וכן בין שכונת הדר לבין שוק תלפיות ולעיר תחתית נמצאות מיטב המסעדות המהוות מוקד משיכה לסועדים מכל הארץ.

למרות זאת, לעיתים הוא מיטיב את ליבו גם בקולינריה התל אביבית ובמיוחד גם בזו אשר מעבר לים.

בבית ד"ר איל בראון - אזור המטבח ופינת האוכל (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – אזור המטבח ופינת האוכל (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון -ארון תקליטורים נוסף נמצא אף בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון -ארון תקליטורים נוסף נמצא אף בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)

מכתב תודה אשר נמצא ברשת

הבהרה וגילוי נאות: לעיתים רבות מקבלים רופאים שונים מכתבים ובהם שלמי תודות, זהו מנהג ראוי ומקובל ע"י מטופלים שבעי רצון.

יש לציין שאודות מכתב תודה מרגש זה, הנמצא ברשת האינטרנט ומופיע דלהלן – לא נאמר ולא ניתן כל שבב ובדיל של מידע, אות סימן או רמז ע"י ד"ר בראון – שכן הינו אדם צנוע, ענו ואינו מתהדר "בנוצות אשר יש לו".

בשנת 2019 כותב יצחק רובין (סופר, במאי, מפיק ותסריטאי קולנוע) בטורו שבעיתון "דבר", מכתב תודה לד"ר איל בראון אשר הציל את חיי בת זוגו. מכתבו של רובין סוחף מרגש ארוך ומפורט – קיצורו ותמציתו הינה:

תחילה מקדים רובין ומפרט: "המחלקה הפנימית אינה מחלקה פופולרית "כמו המחלקות בהן מבצעים ניתוחי לב פתוח, או ניתוחי מוח. מחלקה זו איננה נהנית מתיירות המרפא ואף לא תמיד קרוב המשפחה יודע שגורל יקירו, לחיים ולמוות, ניצלים במחלקה פנימית בזכות אבחון חכם ומתוחכם.

מחלקות פנימיות הן חסרות זוהר, הרופאים חסרי הילה, מכיוון שאלו מחלקות שיש בהן הרבה ריחות, ומיטות במסדרון… אך במקרים רבים אבחון וטיפול נכון של הצוות הרפואי במחלקה כמו של ד"ר בראון, מונע סבל ומציל חיי אדם. ד"ר בראון, כך נודע מעמיתיו, הוא אחד מהמומחים הגדולים למחלות זיהומיות."

רובין מוסיף: "… ד"ר בראון, אתה הוא הרופא שזיהית את הטפיל עוד בטרם בדיקות המעבדה שלוקחות עשרה ימים לזיהוי של הטפיל אשר רוצח בני אדם. אתה נתת טיפול מקיף לבת זוגי מבלי להמתין למעבדה. בעצם אבחון זה הצלת את חיי יקירתי… שוב תודה, הרשה לי להגיע לחמש דקות כדי להודות לך אישית, ותודות אף לאנשי הצוות המסורים".

בבית ד"ר איל בראון - חדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – חדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון - מערכת השמע אשר בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – מערכת השמע אשר בחדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)

סוף דבר – יעקב שבתאי

בתחום ספרות הפרוזה, הרומן אשר השאיר חותם בנפשו של איל הינו ספרו המרשים של יעקב שבתאי "סוף דבר", אשר נושאו נושק לתחום דעיכתו של האדם בסוף חייו. אחרי הספר "זיכרון דברים" ובשנות חייו האחרונות, כתב הסופר יעקב שבתאי את הרומן "סוף דבר", אשר יצא לאור רק לאחר מותו של המחבר.

סיפור העלילה עוסק באדם באמצע שנות חייו, מהנדס במקצועו, הלוקה בלחץ-דם גבוה. בגין מחלתו, וביחד עם מותה הבלתי-צפוי של אימו, הוא חש ומבין שנעוריו חלפו ועתה חייו פונים אל עבר הבליה והמוות. למרות שהסיפור לעיתים משונה ולעיתים מצחיק ואפילו מבהיל – הוא מביא את הקורא למחשבות אודות הגורמים הרגשיים והנפשיים, של ישראלי חילוני, אל עבר הרהורים אודות ניסים וגאולה.

ד"ר איל בראון - תמונת עטיפת הרומן אשר השאיר חותם: "סוף דבר" מאת יעקב שבתאי (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – תמונת עטיפת הרומן אשר השאיר חותם: "סוף דבר" מאת יעקב שבתאי (צילום: רחלי אורבך)

שלווה ומרגוע במרפסת

בזמנים שלאחר סיום עבודתו, צפייה בסרטים הצגות ואופרות, האזנה לקונצרטים, ביקור בתערוכות ומוזיאונים ואף תרגול בחדר הכושר – מוצא ד"ר בראון שלווה ומרגוע בשהייה במרפסת רחבת הידיים אשר במעונו.

מכאן ניתן להשקיף אל נוף ההר הירוק ואל כחול הים, ובימים בעלי ראות צלולה וטובה  ניתן אף להבחין בקו החוף עד לארובות חדרה. זהו המקום בו ניתן להתרווח ו"לסדר את המחשבות", להירגע ולאפשר אתנחתא קלה במרוץ המציאות העכשווית ולעיתים אפילו לשחרר מעט את הבזקי "הצרות הצרורות בצרור החיים".

ד"ר איל בראון - שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון - שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – שלווה ומרגוע במרפסת הבית (צילום: רחלי אורבך)

שלום, בריאות ושלוות נפש

כחיפאי מייחל ד"ר בראון לשמר את הנורמליות והאווירה הטובה אשר בעיר. לדידו, למרות מקרים מסוימים של "חריקות" בנושא – הרי שהעיר חיפה הינה מעין שמורת טבע מבחינת היחסים והסובלנות שבין חילוניים לדתיים, בין יהודים וערבים.

הוא מצביע ומפרט ששלושת בתי החולים אשר בעיר, הינם בעלי רמה רפואית גבוהה מאד, הם כולם מאוישים בצוותי נשים וגברים המורכבים מקשת אנושית רחבה ומפסיפס של כל חלקי החברה הישראלית.

ככל האנשים ובמבט רגיל בּיותר, גם ד"ר בראון מתחבר לפסוק "וחליתי והייתי כאחד האדם" (שופטים טז' 7) . לכן אף כרופא בכיר מייחל איל לבריאות טובה, שלוות נפש, המשך פעילות והצלחה במישור האישי והמקצועי מחד ומאידך כמיהה לשלום של אמת ולניחותא ושקט במישור הארצי והמדיני.

ד"ר איל בראון - ליד חלק מספריית התקליטורים (צילום: רחלי אורבך)
ד"ר איל בראון – ליד חלק מספריית התקליטורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון - חדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – חדר המגורים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון - הנוף אל נוף ההר הירוק ואל כחול הים (צילום: רחלי אורבך)
בבית ד"ר איל בראון – הנוף אל נוף ההר הירוק ואל כחול הים (צילום: רחלי אורבך)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

רחלי אורבך
רחלי אורבך
עוסקת בחינוך מיוחד, אומנות ומוסיקה. מתנדבת במועדוני חרשים. עוסקת בציור ובהאזנה מודרכת למוסיקה קלסית.

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. דר' אייל בראון, מוסיקאי, שמנגן גם בגיטרה ומופיע בפני אוהבי שירים ישראליים, ומוסיקה פופ… הוא מנגן ביחד עם אלי ז. וישראל ג. וביחד הם גם מופיעים בהתנדבות לקהל גריאטרי, לפצועים צה"ל ולחולים… כל הכבוד לאייל בראון – אין כמוך !!!

  2. אנחנו באמת צריכים 7 תמונות של הספות בסלון שלו רחלי?
    קצת עריכה לא הייתה מזיקה – בתוכן ובתמונות.

  3. ד"ר בר און אדם משכמו ומעלה! מדבר עם משפחות החולים בגובה העיניים ועם המון סבלנות!

  4. מדהים איש אשכולות . פעם הייתי קונה בקביעות דיסקים וקלטות וידאו של דוייטש גראמופון עם קרייאן והפלהרמונית של ברלין בחנות המנדטורית הגדולה קובלסקי ברחוב העצמאות וזה ניקז את כיסיי ללא רחם. לימים עם פרוץ היוטיוב רכישת דיסקים החלה לדעוך . ספרייות הדיסקים של ד"ר אייל מזכירות את אלה של יואב קוטנר ונתן דונביץ .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אדם איים, תקף ושדד אישה בחיפה

(חי פה) - ביום ראשון 14/7/24 פקח אגף האכיפה העירוני סייע ללכוד גנב ברחוב הרצל בחיפה. מעיריית חיפה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: ביום ראשון 14/7/24,...

איזה סוג צמיד מתאים לכן?

בואו נדבר על צמידי יוקרה, צמידים אלו הם הרבה יותר מרק פריט אופנתי, הם גם סמל ליוקרה, סטייל אישי וסטטוס. בחירת הצמיד המושלם למפרק...

תאונת דרכים עם 5 פצועים

(חי פה) תאונת דרכים ברחוב הרצל בטירת כרמל. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 03:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב ברחוב הרצל בטירת כרמל. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח רמב"ם, 5 פצועים בהם: 2 בינוני, גבר בן 63 עם חבלת בטן, אישה בת 39 עם חבלה בפלג גוף עליון ו- 3 פצועים במצב קל. 

ישר מהאולימפית: איתן אזולאי חתם ל-4 עונות במכבי חיפה

מכבי חיפה ממשיכה במלוא המרץ את הכנותיה לעונת המשחקים החדשה לשנת 2024/25, ואחת מהכנותיה היא שהקשר, איתן אזולאי, קפטן הנבחרת האולימפית של ישראל, חתם...

לא חוזרים ל-6 באוקטובר • יוצאים למחות בצומת בחיפה • חמישי 8/8/24

(חי פה) - ביום חמישי 8/8/24 ייערך בחיפה אירוע האחדות הגדול במסגרתו החיפאים יוצאים לצומת מרכזית בליווי משפחות החטופים. 100 ב 100 - 100...