ביתו של פאדי נאג'ר מחיפה מגלם בתוכו את רוחב ליבו של האיש, ייחודו והחיבור שלו לאנשים

(גם אני חי פה) – הוא הראשון שהביא את קישוטי האיילים המנצנצים למושבה הגרמנית, יש לו חוש אסתטי מדהים ומיוחד במינו ולב רחב שמחבר בין אנשים • ביקור בביתו של פאדי נאג'ר (מייסד מסעדת דוזאן)


בתקופת "החג של החגים" מתקיימים בחיפה אירועים מיוחדים וייחודיים. ללא כל ספק, כיום, יותר מכל עת, אנו זקוקים לקירוב הלבבות שמייצג החג הזה. ייתכן שרק מעט יודעים כיצד החלו החגיגות המשותפות הללו ועל האופן בו תפסו תאוצה עד שהגיעו לממדים הנוכחיים.

במרפסת אל מול הנוף - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
במרפסת אל מול הנוף – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

חג החגים

רעיון "החג של החגים" קרם עור וגידים כבר בשנת 1993, כאשר את הפסטיבל החלו לארגן "בית הגפן", ועד תושבי ואדי ניסנאס ועיריית חיפה. היה זה פאדי נאג'ר אשר ייסד את מסעדת דוזאן ומבעליה – אשר בשנת 2001 הגה רעיון מיוחד כאשר החליט להדגיש את ההרמוניה בין הסועדים והנמצאים באזור המושבה הגרמנית שבחיפה.

פורטרט ממכחולו של אנטוניו מטארוסה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פורטרט ממכחולו של אנטוניו מטארוסה – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

ארץ המייפל והאיילים

כדי לעשות זאת – נסע פאדי לקנדה והביא מארץ המייפל קישוטי איילים גדולים, ממש כפי גודלם הטבעי, אשר מוארים לכבוד חג הכריסטמס, חג החנוכה וחגי האסלאם ("הנודדים", בגין לוח השנה המוסלמי שעפ"י הירח).

מבט מהסלון אל הנוף הפתוח- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
מבט מהסלון אל הנוף הפתוח- בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

מההתחלה…

אך הבה נתחיל מההתחלה: כאן המדור המביא אליכם דמויות חיפאיות מרתקות בבית מגוריהן – כשההיכרות היא דרך הסיפורים, המטענים ונקודת המבט הייחודית של האנשים המרכיבים את הפסיפס האנושי של עירנו חיפה. דהיינו, אלה החיים וגרים פה – ממש כשם המדור – "גם אני חי פה". והפעם, ביקור בביתו הנאה של פאדי נאג'ר, האיש אשר הגה את אירוע קירוב הלבבות וההרמוניה בין המבלים במושבה הגרמנית שבחיפה.

פינת זיכרונות ילדות- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פינת זיכרונות ילדות- בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

יומולדת שהוא גם עצוב

פאדי יליד ואדי ניסנאס (1963) ציין בשמחה המהולה בעצב את יום הולדתו האחרון, שכן התאריך הינו 4 בנובמבר, ומדגיש "זהו יום מותו של חבר, ראש הממשלה רבין, אשר אויבי השלום רצחו אותו".

הבית בו נולד וצמח הייתה דירת חדר אחד אשר הכילה בתוכה עוד שני אחים ושתי אחיות. אביו עסק בריצוף ואימו טיפלה בביתה ובילדיה. בגיל 13 חש הנער תסכול ותחושות של מרד כלפי המצב הכלכלי הירוד בו חייתה משפחתו, ומכיוון שהיה שאפתן מחד ומאידך מאמין גדול בכוח רצונו, "לקח את המושכות לידיו" ויצא לעבוד, כדי "להוציא את המשפחה מן הבוץ".

טירת כרמל – רחב
מבט אל המרפסת ונוף מפרץ חיפה- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
מבט אל המרפסת ונוף מפרץ חיפה – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

חריצות

עבודתו נמשכה לאורך כל לימודיו. תחילה למד בבית הספר "יוחנן הקדוש" אשר בכנסייה ברחוב חורי ומשם נבצר ממנו להמשיך ולעבור אל בית הספר האורתודוקסי… כי שם נדרש תשלום, לכן המשיך ללמוד בבית הספר הציבורי ישראלי "שפרינצק". בבקרים למד ובלילות ובחופשים שטף כלים במסעדות וניקה חדרי מדרגות. חריצות זו הביאה עימה עזרה כלכלית ויכולת לשדרוג החיים בבית המשפחה.

עיצוב בטעם משובח- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
עיצוב בטעם משובח- בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

שאפתנות

שאפתנותו של פאדי להיטיב עם משפחתו ולשפר את כלכלת הבית הביאה אותו לעבוד בחריצות בתדמיתנות ובעיצוב פנים. כמו כן עבד כ-7 שנים במפעל הסנדלים "שורש", אח"כ במפעל לתיקי העור "פינארי" אשר ייצר חגורות ותיקי עור ליצוא, ו-5 שנים נוספות במפעל "קפה נחלה" אשר בשפרעם. במקביל לעבודותיו בשנים אלו, המשיך פאדי בלימודיו בויצ"ו, שם למד עיצוב פנים, וגם בטכניון, שם השתלם בקורסים בהנדסת אדריכלות.

תנוחה לקראת עלייה, פסל איטלקי- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
תנוחה לקראת עלייה, פסל איטלקי- בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

"משהו שונה"

בד בבד עם עוצמת הצמיחה הכלכלית שהעניק להוריו, חש כי דבר מה "מוזר" מתחולל בגופו ובנפשו. בסביבות גיל 16-17, הרגיש שיש בו צד אחר, ושקורה לו משהו שונה, הוא הבין כי אינו מתנהל ומתנהג כמו יתר חבריו, הנמשכים לנשים.

ציור של הצייר אנטוניו מטארוסה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
ציור של הצייר אנטוניו מטארוסה – בביתו של פאדי נג'אר (צילום: רחלי אורבך)

להסיר את המסכה

העלם לא דיבר על כך עם איש. אך מעט מאוחר מכך החליט שאיננו רוצה להמשיך לחיות בתוך מסכה. זרקה בו ההבנה והתבונה שאנשים לא חיים עם האמת שלהם. "הם חיים בפסטיבל של מסכות"… ובליבו הבשילה ההחלטה שלא להמשיך לשקר, במיוחד לא לעצמו.

כבוד מלא נתן להוריו, ורק בגיל 20 כאשר היה כבר "בעל המאה" ואף הצליח לקנות להם דירה גדולה יותר, לא נכנע ללחץ החברה והחל לקבל את עצמו ואת נטיותיו המיניות. יתר על כן, בגיל 24, לאחר שיחה נוקבת עם אימו ששאלה אותו מדוע איננו מתחתן, הסביר לה ש"הוא בן אדם עם צרכים אחרים".

פסל איטלקי לצד קישוטי החג - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פסל איטלקי לצד קישוטי החג – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

אופי מיוחד וייחודי

הגושפנקה לעלייתו מהשוליים למרכז הייתה המסעדה אשר ייסד ובנה במושבה הגרמנית. בעבר "דוזאן" לא הייתה עוד מסעדה "רגילה", אלא שהיה בה שילוב של תרבות המזרח עם זו מהמערב, שמיזג את המטבח הלבנוני והמטבח האיטלקי בתפריט משובח, מסעדה הנמצאת בבית טמפלרי עתיק, שנבנה בשנת 1870 במושבה.

היה זה פאדי אשר שינה את תרבות המסעדנות והבילוי במגזר הערבי ויצר מסעדה עם אופי מיוחד. הוא עיצב את המסעדה כך שכל שולחן היה שונה ממשנהו וייחודי, זאת מתוך האמונה שכל אדם שונה מרעהו, אולם יש מקום להכיל את כולם יחדיו סביב שולחנות האוכל.

המרפסת, קישוטי החג והנוף - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
המרפסת, קישוטי החג והנוף – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

"דוזאן זה פאדי ופאדי זה דוזאן"

נאג'ר מאמין בדו הקיום בחיפה, לכן המקום התבסס על אופיו האישי כמו גם על עיצובו. פאדי הקפיד על שילוב של תרבויות גם בהיבט התפריט של דוזאן, בה היה האוכל בין מזרח למערב. יתר על כן, בני משפחתו הם אלו אשר בישלו בפועל את המנות הלבנוניות ואילו השפים של המקום שילבו בו אוכל צרפתי ואיטלקי. זאת הסיבה שבגינה במהלך 21 שנה, היתה אימרתם של קהל הסועדים: "דוזאן זה פאדי ופאדי זה דוזאן".

"גוף ריק"

כאמור, לאחר 21 שנה פאדי נאג'ר, המייסד והבעלים של מסעדת דוזאן, עזב ופנה לדרך חדשה. כעת חיה, לקוחותיו לשעבר ומכריו הרבים מספרים לו בעצב, שכיום גוף המסעדה אמנם נשאר, אך נפשו של פאדי יצאה ממנה ו"כל שנותר הוא גוף ללא נפש".

פינת "המלאך השומר" - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פינת "המלאך השומר" – בביתו של פאדי (צילום: רחלי אורבך)

דרך חדשה

עם כל האנרגיות הטובות שלו, יצא פאדי לדרך חדשה בענף הנדל"ן, אותה הוא משלב עם אהבתו הרבה לאנשים בכלל ולאוהבי עיצוב הפנים בפרט – מקצוע אותו למד כבר לפני 25 שנים.

לאחר שהתגורר ברחוב בן יהודה, ברח' פועה וברח' עבאס, הגיע לפני כ-10 שנים אל דירתו הנוכחית, שממוקמת בבניין הגבוה ביותר באזור – בשכונת כרמל צרפתי.

מבט כללי בסלון - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
מבט כללי בסלון – בביתו של פאדי נג'אר (צילום: רחלי אורבך)

רכישת הבית

סיפור קניית הדירה נושק לסיפור אגדה. לכשסיים ביקור אצל חבר אשר גר בבניין זה, פגש באקראי בלובי הבית חבר אחר, אשר היה מתווך דירות. הלה סיפר לו שזה עתה קיבל לידיו נכס למכירה במקום הנוכחי… אולם "אליה וקוץ בה" בעלת הדירה שכבר גרה בדיור מוגן, תמכור את הנכס אך ורק לקונה אשר יימצא חן בעיניה. ללא כל הכנה, פאדי התלהב מן הרעיון וביקש לראות את הדירה שהייתה נעולה מזה כמה שנים. האנרגיות החיוביות אשר שלטו בדירה הביאוהו אל בעלת הנכס. ואכן, הכבוד והחיבה פרחו בין השניים. מיד לאחר הקנייה החל פאדי בעיצוב המקום ובשיפוצו – והתוצאה המרשימה נראית לכל הבא בשעריו.

ציפורי חופש במדפי המטבח- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
ציפורי חופש במדפי המטבח בביתו של פאדי (צילום: רחלי אורבך)

ההורים

במבואת הדירה נמצאת הפינה המשמעותית ביותר עבור פאדי – זוהי הפינה הרוחנית בה מצויים פריטים הקשורים בהוריו, ובה הוא מקפיד להדליק נר לזכר נשמותיהם. בפינה זו נמצאים גם אלמנטים הקשורים באליהו הנביא.

הפינה הרוחנית – בביתו של פאדי (צילום: רחלי אורבך)

אליהו

בפסוקים בברית החדשה מוזכר כי ישוע אמר שאליהו הנביא ויוחנן המטביל הם אותה דמות. בתיאור אירוע ההשתנות של ישוע, ניצבים במעמד שווה משה ואליהו הנביא שאיתם הוא מדבר.

באסלאם, בזכות כוחו של אליהו להוריד גשמים, רואים בו המאמינים המוסלמים את דמותו של "הנביא-הירוק", אשר מסמל את המים, את החיים ואת נאות-המדבר. אשר על כן, הנביא "אליאס" מן הקוראן מזוהה עם דמותו של אליהו הנביא.

בגין אמונתו של פאדי במרקם האנושי אשר בחיפה, יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים – הקדוש המאגד את כולם יחדיו הוא אליהו. לכן, בפינת הרוחניות אשר במבואת הבית מוצגים גם פריטים הקשורים בו.

מבט כללי, חדר השינה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
מבט כללי, חדר השינה – בביתו של פאדי (צילום: רחלי אורבך)

מחמוד דרוויש

פריט מיוחד וקרוב לליבו של נאג'ר הינו תצלום ממוסגר ובו מצולמים הוא יחד עם המשורר מחמוד דרוויש, אשר על אף ביקורתו הרבה כלפי הנהגות ישראל וכלפי הפלסטינים, האמין שהשלום הוא בר-השגה ובו יבוא. בביקוריו האחרונים בחיפה, הקפיד לפקוד את מסעדתו של פאדי, משום ששם חש "כאילו הוא יושב בסלון ביתו ומרגיש בחביבות ובחום האנושי של אחד המקומות הכי יפים בחיפה".

הקדשה אישית ותצלום עם המשורר מחמוד דרוויש- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
הקדשה אישית ותצלום עם המשורר מחמוד דרוויש – בביתו של פאדי נג'אר (צילום: רחלי אורבך)

שיווי משקל

נאג'ר מוקיר חיבה מיוחדת לפינה נוספת בבית – פינת האוכל. שם, על שולחן רחב ידיים, מוצב פסל מעשה ידי אומן איטלקי, שדמותו נראית בתנוחת התכווננות לקפיצה, תוך כדי שמירת שיווי משקל מושלם.

פינת האוכל ובה פסל בתנוחת התכווננות לקפיצה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פינת האוכל ובה פסל בתנוחת התכווננות לקפיצה – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

קישוטי חג ונוף המפרץ

במבט שמאלה מהמטבח ומפינת האוכל, ניבט מרחב הסלון אשר עתה הוא מקושט בתאורה ייחודית לכבוד הכריסטמס וחג החגים. מחלונות הסלון ניתן להביט אל עבר המרפסת ומשם אל הנוף היפה של כל מפרץ חיפה והנמל.

מבט מהסלון אל נוף נמל חיפה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
מבט מהסלון אל נוף נמל חיפה – בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

המלאך השומר מחכה

ציוריו של הצייר המוכשר אנטוניו מטארוסה מעטרים את קירות הבית. אנטוניו הוא צייר ממוצא דרום אמריקאי אשר מתגורר כיום בטבעון, ולאחרונה אף הוצגה בה תערוכה מיצירותיו. בסלון הבית מרחף פסל של מלאך, אשר בעבר היה "המלאך השומר" של גלריה לעתיקות. רק עם סגירת אותה הגלריה, נאמר לפאדי שהנה "עתה המלאך השומר מחכה לך". 

משמאל, הפינה הרוחנית אשר במבואה - בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
משמאל, הפינה הרוחנית אשר במבואה – בביתו של פאדי נג'אר (צילום: רחלי אורבך)

ספר

כשביקשתי מפאדי להציג ספר מיוחד הקרוב לליבו, הצביע על הספר "בתים – סגנון מקומי", מאת צביה דובריש פריד. עבודת אומנותו ועיצוב הפנים של נאג'ר מוצגת לראווה בספר זה, וניתן לראות וללמוד על יכולותיו העיצוביות המרשימות כפי שהיו בדירתו הקודמת.

פאדי וביתו בספר "בתים-סגנון מקומי" מאת צביה דובריש פריד- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פאדי וביתו בספר "בתים – סגנון מקומי" מאת צביה דובריש פריד- פאדי נג'אר (צילום: רחלי אורבך)
ספר מיוחד ובו צילומי הדירה הקודמת- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
ספר מיוחד ובו צילומי הדירה הקודמת- בביתו של פאדי נג'אר (מייסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)

מאיר פנים

עם פרישתו ממסעדת דוזאן, "המלאך השומר" אכן מאיר לו פנים. נאג'ר השלים את לימודיו ב"מכללת גומא" בתחום האימון האישי אצל הקואוצ'ר יהודה אטיאס, וכן את לימודי ההסמכה כמתווך נדל"ן, הכשרות שהכינו אותו לעיסוקו הנוכחי.

פינת הישיבה שבסלון- בביתו של פאדי נג'אר (מיסד מסעדת דוזאן) (צילום: רחלי אורבך)
פינת הישיבה שבסלון ביתו של נג'אר (צילום: רחלי אורבך)

שקיפות ואסתטיקה

כיום פאדי שואף להמשיך ולהעניק שירות לאנשים באשר הינם. זאת, תוך הקפדה מלאה על שקיפות, אמינות ומקצועיות. הוא מעוניין להמשיך ולספר ללקוחותיו את האמת כולה לגבי הנכסים הרלוונטיים, ובכך להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולשביעות רצונם, הן של הצד המוכר והן של הצד הקונה כאחד. למותר לציין שלקוחותיו של פאדי נהנים גם מהידע הבלתי נדלה שלו בתחום היופי, האסתטיקה ועיצוב פנים הנכס.

הגיבו כאן לכתבה

21 תגובות
 1. חיה פה אמר/ה

  בהקשר של מגורים ודו קיום וללא קשר למרואיינים בכתבה רציתי להגיב שהתקשורת נדמה תמיד מציגה את הדו קיום ה"קל" באומנות/במקומות עבודה/במקומות בילוי וזה באמת נחמד אבל מה עם הסיקור ה"קשה" והמורכבות בין 2 העמים ונושא המגורים המשותפים?
  הנה אתגר לתקשורת,נושא לדוגמא:
  יהודים מוכרים דירות ובתים לערבים.האם ערבים מוכרים דירות ובתים ליהודים? בידקו נתונים ומספרים,תציגו נתונים לציבור,תראיינו אנשים גם בעילום שם שמתביישים למשל להתראיין בנושא הרגיש הזה,תעלו מודעות,תהיו עיתונות אמיצה.

 2. רחל אמר/ה

  כתבה מעניינת על אדם מוכשר ומעניין.

 3. איש חכם ופשוט אמר/ה

  בוללל

 4. עליזה אמר/ה

  תשובה שטחית וגזענית לשמה.
  אולי כדאי לך לבדוק בעצמך. עשרות יהודים גרים בטירה ובטיבה. כי המחירי הדיור במרכז גבוהים מאוד. וחוץ מזה אל תשכחי שעיר חיפה נועדה לשני העמים והיא עיר מעורבת.

 5. עליזה אמר/ה

  למה מקנה???

 6. עליזה אמר/ה

  יופי של כתבה אמיתית ונכונה ובאמת פאדי כאדם מלא נתינה אהבה וכבוד לכל הבריות ולכל העמים לו היה לנו בחיפה כמוהו עשרה אנשים מצבנו היה יותר טוב.

 7. כרמל אמר/ה

  איש יקר מכבד ואוהב מורה לחברות שרות ונתינה.
  תמיד בהצלחה חברי פאדי.

 8. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  דיווח מדהים רחלי אורבך.ביתו של פאדי נאג'ר מקסים. שבת שלום וחג חנוכה שמח. בוקר טוב

 9. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לך רחלי אורבך על הכתבה על ביתו של פאדי נאג'ר.שבת שלום וחנוכה שמח.

 10. עוזי אברהם אמר/ה

  מרגיש חובה לציין שהכתבה מאוד מעניינת אודות דמות כה מיוחדת כמו פאדי.
  ברצוני לציין במיוחד שרבים מהישראלים היהודים אינם מבינים שישנו הבדל משמעותי בין ערבי מוסלמי לערבי נוצרי !
  אני מכיר את כל אותם הגוונים שמתגוררים בתוכנו ולצערי רבים מתוסכלים בגלל מוצאם האתני וכאן שורש הבעיה.
  דעתי היא שהנוצרים דוברי ערבית אינם ערבים, והעובדה שהאיסלאם לא מחבב אותם בדיוק כפי שאינו מחבב את היהודים, כך שמהבחינה הזאת קיים הבדל משמעותי.
  לכן רצוי היה להפריד בין ערבי נוצרי לערבי מוסלמי.

 11. ענת אנג'ל אמר/ה

  פאדי הייתי רוצה לכתוב לך . הפייס שלי Anat Angel בבקשה צור איתי קשר .

 12. ציונה יהודה אמר/ה

  כתבה מעניינת ביותר על איש מדהים ביכולתיו, איש איכותי דוגמה טובה לציבור הרחב ,כן ירבו כמותו .

 13. [email protected] אמר/ה

  הפרד ומשול

 14. אכזבה ממערכת "חי פה" אמר/ה

  המערכת או הכתבים (בלי לנקוב בשמות) מוחקים תגובות ביקורתיות שכותבים גולשים.
  והיו כאלה לפחות 2 תגובות ביום שישי שקראנו ולא היה בהם מסר פוגעני או מסית .מבייש שמשאירים את התגובות המלטפות ואת הביקורתיות על הכתבה מעלימים.אכזבה מ"חי פה".
  זהו חופש הביטוי שאתם מאמינים בו?

 15. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  אנחנו מוחקים תגובות גזעניות והוצאת דיבה
  תתמודד

 16. ליטל אמר/ה

  פאדי הוא דוגמא ומופת לאהבת אדם באשר היא,
  אפס שיפוטיות, אפס ביקורתיות תמיד עם חיוך חם ואמיתי וחיבוק מקבל ואוהב!!!
  מודה לאל על שזכיתי להכיר מלאך אמיתי שמטייל בנינו, מעבר לדו קיום, מעבר להגדרת מיניות מדובר באדם שכולו לב אחד גדול שמכיל כל כך הרבה!!!
  פאדי אתה ללא ספק אחת היצירות המשובחות של בורא עולם ואני מודה לו שזכיתי להכיר אותך!!

 17. קרן אמר/ה

  נעימותו של האיש באה לידי ביטוי בעיצוב הנעים של ביתו.

 18. איזי בן דרשני אמר/ה

  כתבה מושקעת וערוכה להפליא , פאדי המוכשר אכן עבר ילדות לא פשוטה , מהיכרותי מצאתי איש יהיר ושחצן , אך כנראה הרקע הביא אותו לכך ולכן אין לשפוט אותו על כך , יתר על כן כמזל עקרב מצא אפיקים לביטוי אוםיו לטובת האחר ולמען העיר כולה .

 19. איזי בן דרשני אמר/ה

  אדם נפלא נהדר ומוכשר שמביא כבוד רב לעיר

 20. איזי בן דרשני אמר/ה

  איש יהיר ומוכשר

 21. איזי בן דרשני אמר/ה

  מפונק ושחצן

הגיבו כאן לכתבה