מאבק הסרדינים הצליח הקטנת כיתות הלימוד ל 32-34 תלמידים

נפתלי בנט: “היום הסרדינים יוצאים מהקופסא – רפורמת הכיתה הקטנה יוצאת לדרך, יש מקום לכולם זאת לא רק אמירה ערכית, מהיום זו מציאות!”.

11870752_942090225829004_8168143154944187663_n.jpg

מנהלת המחוז, רחל מתוקי: “מדובר ביום חג למערכת החינוך. הרפורמות “הקטנת הכיתה” והסייעת השנייה” מכוונות בעיקר לגילאים הצעירים מתוך הבנה שהשקעה מרבית בגילאים אלו תניב את פרותיה בעתיד ותצמיח בוגרים טובים יותר למערכת החינוך”.
החל משנת הלימודים הקרובה, תשע”ו, תלמידי ישראל ילמדו בכיתות קטנות המכילות 32-34 תלמידים בלבד.
המתווה החדש יוטמע במערכת באופן הדרגתי החל מה- 1.9.2015 עם פתיחת שנת הלימודים תשע”ו. בשלב הראשון המתווה יחול על כיתות א’, ובכל שנה תצטרף כיתה נוספת, כך שבתוך 5 שנים המהלך יושלם מכיתה א’ ועד כיתה ו’. כמו כן ימשיך המשרד להקצות תוספת של שעות לימוד לטובת פיצול כיתות א’-ב’ במקצועות שפה ומתמטיקה.
הקטנת הכיתה תעשה באופן דיפרנציאלי, על פי עשירוני הטיפוח:
· עשירוני טיפוח 9-10: 32 תלמידים בכיתה
· עשירוני טיפוח 8: 33 תלמידים בכיתה
· עשירוני טיפוח 1-7: 34 תלמידים בכיתה
כמו כן, “מתווה להקטנת הכיתות” כולל לראשונה גם את יישום התכנית “מורה שני בכיתה” – “תכנית אקדמיה כיתה”. התכנית הכוללת מורה ותיק (מורה מנוסה ומוביל) וסטודנט המשתלב בהדרגה בפעילויות ההוראה והלמידה, כחלק מטיוב הכשרתו. מדי שבוע ולמשך שלושה ימים בשבוע, הסטודנטים יגיעו לכיתות הלימוד בגני הילדים ובבתי הספר. הסטודנטים ירכשו מניסיונם של הוותיקים ויעשירו את הלמידה בחשיבה אקדמית, משמעותית, רעננה ועדכנית. שיתוף הפעולה בין המורה הוותיק והסטודנט יקדמו למידה חווייתית, אישית ומאתגרת בכיתה. שיתוף הפעולה בין בית הספר והמוסד האקדמי יאפשרו פיתוח מקצועי של כלל מורי בית הספר ובכך יתרמו לתכנית כולה.
המתווה מצטרף לרפורמה של סייעת שניה בגני הילדים, עליה הכריז השר עם כניסתו לתפקיד. שימת הדגש על גני הילדים ובית הספר היסודי מהוות חלק מהמדיניות אשר מקדם שר החינוך בנט לחיזוק שלבי חינוך אלה. יודגש כי המחקרים בתחום החינוך מראים כי לחינוך בגיל הרך חשיבות רבה בהתפתחותו של הילד בהווה ועל הישגיו הלימודים בעתיד.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו