לראשונה בחיפה: “שבוע החינוך היסודי בסימן מארחים ומתארחים”

כ-50 בתי ספר במחוז חיפה פתחו את שעריהם בכלל המחוז ללמידת עמיתים במסגרת שבוע “אורחים ומתארחים”. שבוע שחצה מגזרים, סביב העשייה החינוכית המקדמת תהליכי למידה-הוראה משמעותיים. מנהלת המחוז, רחל מתוקי: “שבוע זה מהווה הזדמנות להוקיר את העשייה החינוכית בחינוך היסודי”

.

003-_מנהלת_המחוז_רחל_מצוקי.jpg

מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, רחל מתוקי.
השבחת איכות ההוראה והלמידה בתהליכים של למידה משמעותית הביאו בתי ספר רבים לבחון את עשייתם הפדגוגיה בשנה זו. והתוצאה היא שבתי ספר רבים ביותר מפתחים תהליכים ייחודיים המתקשרים להיבטים השונים של למידה משמעותית. מתוך רצון, לשתף בתהליכים אלו ומתוך כוונה להעצים את למידת העמיתים בקרב הצוותים החינוכיים הוחלט במחוז לקיים את שבוע האורחים ומתארחים. במסגרתו כל בתי הספר היסודיים פתחו את שעריהם בפני מנהלים עמיתים, מורים, מדריכים וצוותי חינוך באשר הם. כאשר המטרה היא לקדם יצירת קהילות למידה בין בתי הספר בחינוך היסודי וכן הוקרת העשייה והערכה לעבודת הצוותים החינוכיים. כל מנהלי בתי הספר בחינוך היסודי בחרו היכן להתארח וזאת על פי תחומי עניין בשלושה מרחבים: דרכי הוראה-למידה, מרחבי למידה, ואקלים חינוכי מיטבי.

בתי הספר שפתחו את שעריהם בחיפה: ביה”ס תל חי שאירח בנושא פיתוח חשיבה ומיומנויות חקר, בי”ס אלון אירח בנושא למידת מעו”ף pbl, ביה”ס הפתוח בנושא חווית למידה משותפת מורים ותלמידים, בי”ס אחמאדיה בנושא גיוון דרכי הוראה- למידה, בי”ס רמות בנושא למידה אינטגרטיבית בי”ס אלחוואר לאמנויות בנושא פיתוח תפקודי לומד במרחבים השונים, בי”ס גבריאלי בנושא למידה מבוססת פרוייקטים, ייחודיות, בי”ס אהוד בנושא למידה חוץ כיתתית, בי”ס אילנות בנושא מנהיגות דיאלוגית, ובי”ס טשרניחובסקי בנושא פיתוח מיומנויות תקשורת בין אישיות ושיח ערכי.

מנהלת משרד החינוך במחוז חיפה, רחל מתוקי: “לראשונה במחוז חיפה, התקיים שבוע החינוך היסודי” בסימן “מארחים ומתארחים”, שבוע זה היווה הזדמנות להוקיר את העשייה החינוכית בחינוך היסודי. בתהליך מחוזי, נבחרו 50 בתי ספר אשר הציגו התחדשות פדגוגית המביאה לידי ביטוי את מרכביה השונים של הלמידה המשמעותית. בתי הספר שאירחו במהלך השבוע הציגו במסע “אי של למידה משמעותית עדכנית וייחודית” ומנהלי בתי הספר האחרים בחרו היכן לבקר ובתהליך זה התקיימה למידה רצופה של מנהלים וצוותי חינוך בחינוך היסודי בכלל המגזרים לאורך כל השבוע”.

חינוך.jpgבנוסף, התקיים בשבוע שעבר כנס מנהלים בנושא מערכת החינוך במאה ה-21, בהשתתפות מנכ”לית משרד החינוך מיכל כהן, בתיאטרון חיפה. הכנס החל במעגלי שיח של מנהלי בתי הספר היסודיים ועל יסודיים במחוז עם אנשי המטה של משרד החינוך ומפקחים במחוז, מכלל המגזרים במחוז חיפה. השיח עסק בנושא התכנית הלאומית ללמידה משמעותית, תכנית ההיבחנות בעל יסודי, הגמישות הפדגוגית. העמקת הלמידה הוגדרה כיעד מרכזי של ה”תכנית הלאומית ללמידה משמעותית”, בה מודגשים חינוך לערכים, קידום חברה ערכית ומחויבות חברתית.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו