כנס הערכות משרד החינוך בחיפה לקראת שנת הלימודים תשע”ה

בכנס היערכות משרד החינוך לקראת שנה”ל תשע”ה הציג רה”ע יונה יהב את חשיבות הוראת השפה הערבית כגורם משפיע על השיח הציבורי בישראל

שר החינוך, חה”כ הרב שי פירון מנכ”לית המשרד הגב’ מיכל כהן ומנהלת מחוז חיפה רחל מתוקי , ראשי רשויות, מנהלי מחלקות חינוך, מפקחים ומנהלים, השתתפו בכנס היערכות לפתיחת שנה”ל תשע”ה .

1-ZR4_0325.JPG

במחוז חיפה ילמדו השנה כ- 180 אלף תלמידים, בגילאי גן ועד י”ב מתוכם כ- 11,000 ילדים יעלו לראשונה לכיתה א’. מספר עובדי ההוראה 21,165. מספר מוסדות חינוך 1,652.

בעיר חיפה יחלו את לימודיהם במערכת החינוך 51,986 תלמידים מגן עד י”ב, ב- 499 מוסדות חינוך. בגני הילדים ילמדו השנה 11,150 ילדים. בבתי הספר היסודיים ילמדו 21,964 תלמידים, ובבתי הספר העל יסודיים- 18,872 תלמידים.

3,304 תלמידים חדשים העולים לכיתה א’ יקלטו במערכת החינוך. 13 גני ילדים חדשים ו- 6 כיתות א’ חדשות יפתחו ברחבי העיר. בבינוי והסבת גני הילדים החדשים ורכישת ציוד ומתקני משחק השקיעה עיריית חיפה במהלך השנה האחרונה 18.5 מיליון שקלים

1-ZR4_0340.JPG
שר החינוך, הרב שי פירון, הדגיש בדבריו כי “למידה משמעותית היא למידה המשלבת מצוינות עם ערכיות, אנחנו רוצים לראות תלמידים שמגיעים לבתי הספר כדי לעורר את הסקרנות, חדוות היצירה והמקוריות. במהלך מבצע ‘צוק איתן’ נחשפנו לביטויי גזענות והסתה שהדעת אינה סובלת. אנו נקדיש את השבועיים הראשונים שנת הלימודים ובהמשך את כל שנת הלימודים, כדי לטפל בנגע הגזענות ולדבר עם התלמידים על ההיבטים של סובלנות, קבלת האחר ומיגור הגזענות בחברה”.

1-ZR4_0376.JPG
מנהלת המחוז רחל מתוקי אמרה כי “אנו ניצבים כאן מול הנהגת החינוך במחוז חיפה, אתם, הדמויות בעלות יכולת ההשפעה הגבוהה ביותר על התנהלות בתי הספר ועל חינוך דור העתיד. בטוחני, כי גם בשנה זו, תובילו אתם מנהלי מוסדות החינוך, הצוותים החינוכיים ושותפנו ברשויות וברשתות החינוך בשותפות עם צוות הפיקוח המחוזי את תלמידי המחוז, לאיכות חינוכית ולימודית, למצוינות אישית ואקדמית, להעמקת הזהות, השייכות והמחויבות החברתית ערכית”.

ראש העיר חיפה יונה יהב ציין את חשיבות הלמידה המשמעותית עליה הכריז משרד החינוך כיעד אסטרטגי וכן העלה את חשיבות הוראת השפה הערבית לתלמידים החל מתחילת לימודיהם בבית הספר.

1-ZR4_0387.JPG

“קיים פער בין ידיעת השפה העברית של תלמידים וצעירים ערביים לבין ידיעת השפה הערבית של תלמידים יהודים. כולנו חיים כאן ואני משוכנע כי הרחבת ידיעת השפה הערבית כבר מגיל צעיר אצל התלמידים תהווה מנוף לשיפור השיח הציבורי בין ערבים ויהודים”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו