זוכרים את רחל מתוקי – שנה למותה | טקס האזכרה

אתמול נערכה אזכרתה של מנהלת המחוז במשרד החינוך לשעבר רחל מתוקי. כול מי שעוסק בחינוך בעיר השתתף באזכרה, הנפקדים היחידים היו אלה שהיו הכי קרובים לליבה של מתוקי - התלמידים.

קברה של רחל מתוקי ז”ל – טקס האזכרה (צילום: מיכל ירון)

אתמול בצהריים נערכה אזכרתה של מנהלת המחוז במשרד החינוך לשעבר רחל מתוקי ז”ל. רבים מהנהלת המחוז במשרד החינוך הגיעו לאזכרה במלאת שנה למתוקה ולצידם בכירים בעירייה, שעבדו עם מתוקי כשהיא ניהלה את מחלקת החינוך בעירייה. ראש העיר, יונה יהב, הגיע לאזכרה ולצידו ראש מנהל החת”ר אילנה טרוק. באזכרה נכח גם ראש מנהל החת”ר הקודם פיני וגמן.

הרב אבוחצירה אמר באזכרה לפני התפילה כי הוא פגש לראשונה את מתוקי לפני 8 שנים, כשהיא הגיעה בבוקר יום שבת למלון הר הכרמל, על מנת לפגוש משתתפים בכנס. הרב, שגם הוא איש חינוך, שאל את אחד הנוכחים מי היא, ואמרו לו שזו רחל, ולדבריו, בגלל שפניה קרנו והיא הפיצה אור מיוחד, המראה שלה התאים לכל מה ששמע עליה לפני כן.

באזכרה הייתה גם חברת המועצה סיגל ציוני, שאחראית על מנהלת ההורים בעיר, ועבדה בשיתוף פעולה עם מתוקי ומנהלי בתי ספר בעיר. אתמול בשעות הבוקר נפרדו ממתוקי גם במשרדי משרד החינוך במחוז. בטקס מרשים אמר מנהל המחוז ד”ר סער הראל, שהחליף את מתוקי בתפקיד, כי הוא קיבל מחוז מנוהל בצורה כל כך מוקפדת וטובה, מה שהקל עליו את ביצוע תפקידו.

באזכרה השתתפה משפחתה של מתוקי, בעלה וילדיה. אביה של מתוקי אמר את התפילות ובסיום האזכרה הודה לכל מי שהגיע לכבד את זכרה של בתו.

נעליים גדולות

האזכרה נערכה על פי התאריך העברי. מתוקי נפטרה בחודש דצמבר אשתקד (09/12/2016), כשבועיים לאחר השריפה. ובימיה האחרונים עוד דאגה לתלמידים בחיפה, שביתם נפגע והיו זקוקים לסיוע. יש לציין כי מרכז הדרכה גדול שנפתח לפני מספר חודשים בקריית אליעזר נקרא על שמה של מתוקי. בספטמבר נפתחה שנת הלימודים הראשונה במחוז חיפה בלעדיה ובכל מפגש של מפקחים, מנהלי בתי ספר או מורים לא ניתן היה להתעלם מכך שמתוקי השאירה נעליים גדולות מדי, שלא ניתן למלא והייתה ייחודית בתפיסת העולם שלה, לפיה ההורים, המורים והמנהלים נמצאים כחלק מהעשייה הפדגוגית שבמרכזה נמצאים הילדים. מתוקי האמינה שהדבר המשמעותי ביותר הוא החוויה שהילד חווה בבית הספר וחשוב שכל ילד ירגיש שלצד החובות שלו כתלמיד, יש צוות גדול שעושה הכול על מנת שיצליח, ילמד וייהנה.

 

הגיבו כאן לכתבה