מרכז ההדרכה ע”ש “רחל מתוקי” בחיפה

איציק הליצן ריתק בהרצאתו מאות בני נוער במרכז ההדרכה ע"ש "רחל מתוקי" בחיפה

מאת: כתב החברה וחינוך של האתר “חי פה”
אורח מיוחד במינו הגיע היום (שלישי 11.7.2017) להרצות בפני מאות בני נוער במרכז ההדרכה החדש של משרד החינוך בחיפה, היה זה איציק עוזרי הידוע בכינויו “איציק הליצן” הנחשב לחלוץ הליצנות הרפואית כבר קרוב ל-3 עשורים בישראל. בני ובנות נוער רבים מכל המגזרים האזינו בקשב רב לכל אורכה של ההרצאה שהיתה מעניינת מרתקת ומצחיקה גם יחד אודות חייו של הליצן הרפואי “איציק הליצן” והחיים מאחורי מסכת הליצן. ההרצאה אורגנה על ידי מרכז ההדרכה החדש של המנהל לחברה ונוער של משרד החינוך נמצא בשכונת קריית אליעזר בחיפה והוא נקרא על שמה של רחל מתוקי ז”ל, המונצחת בו לדורי דורות ומי שחזונה היה ערכים כתשתית לבניית חברת מופת
רחל מתוקי ז”ל הייתה מנהיגת חינוך שהצעידה קדימה את העיר חיפה, היא סימלה בעיני רבים מנהיגות למופת. עם סיום ההרצאה התקיים טקס הוקרה בו הוענקו תעודות הוקרה לנוער מתנדב קידום נוער במחוז חיפה.

 

“איציק הליצן” המוכר לכולם הוא יצחק עוזרי, בן 53, נשוי ואב ל 3 ילדים, נחשב לחלוץ הליצנות הרפואית בישראל כבר שנים רבות, פגש אינספור ילדים ומשפחות במצבים קשים מנשוא, בעזרת הצחוק, ההומור והרגישות המיוחדת שלו, עזר להם לעבור את התקופה הכי קשה בחייהם. כבר מעל ל– 25 שנה הוא מקדיש 3 פעמים בשבוע, שעות רבות מאוד בסיוע לילדים חולים, תמצאו אותו מסתובב במסדרונות בית החולים לילדים “שניידר” בפתח תקווה, הוא ד”ר צחוק, אחד שעשה דוקטורט בדמעות של ילדים והכל בהתנדבות מלאה.
“איציק הליצן” הוא כיום “הליצן הרפואי הרישמי” של בית החולים לילדים “שניידר” ומתנדב מספר רב של פעמים בשבוע במחלקות אונקולוגיה, כירורגיה, טיפול נמרץ וגם בחדרי הניתוח. כליצן רפואי הוא מטפל במקרים הקשים ביותר של בית החולים. כמובן, תוך שיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי ובהתאמה מלאה לדרישות ולבקשות. “איציק הליצן” נמצא בכוננות של 24 שעות ביממה למקרי הצורך. במשך שנות התנדבותו הרבות טיפל באלפי ילדים במצבים הקשים ביותר של מחלת הסרטן, תאונות, פיגועים וכד’ והחיוך הקטן – גדול שלהם מאיר את נשמתו ומהווה את התמורה האמיתית, בזכות קיסמו האישי הוא מבדר את הילדים וגם את הוריהם, תמיד גורם להם חיוך ושמחה, הוא בעל נתינה אינסופית לזולת, תרומתו ונדיבות ליבו אדירים וכל מה שנספר לכם כאן עליו, תמיד יהיה רב הנסתר על הגלוי.
עם סיומה של ההרצאה המרתקת בפני בני הנוער התפנה “איציק הליצן” לענות לשאלתו של כתב החברה וחינוך של האתר “חי פה”: “ספר לקוראי האתר “חי פה”, אתה הרי אחד האנשים היחידים בישראל אם לא היחידי במדינה שממשיך ללבוש מדי ליצן מידיי יום ביומו ?”

 

איציק הליצן: “אכן כן, אתה צודק ! אך זהו הייעוד שלי בחיים כבר שנים רבות, הייעוד של לשמח לבדר ולהצחיק ילדים חולים בבתי החולים בכל ימות השנה, השורש של שמי הפרטי איציק, זה “צ.ח.ק”, והשורש של שם משפחתי עוזרי זה “ע.ז.ר”, אז כנראה שהוריי עליהם השלום ידעו איזה שם להעניק לי ואכן קלעו בול ומאז יום היוולדי אני תמיד צוחק שמח ועוזר למען הזולת ולמען הקהילה. שמחתי היום להגיע אליכם כאן לעיר חיפה למרכז ההדרכה ע”ש רחל מתוקי שהיתה אשת חינוך ומנהיגת חינוך למופת עשרות שנים. בני הנוער בחיפה והצפון ומכל המגזרים עושים אף הם עבודת קודש בעזרה לזולת ובהתנדבות מלאה בכל מגוון ההתנדבויות במסגרת משרד החינוך”.

צילומים: אדיר יזירף.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו