גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

ילדים, שירים ואבטיחים במקום לימודים ביום העצמאות

בית הספר עין הים יורד לים מחצלות נפרשו על החוף,...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

בי"ס גבריאלי בחיפה – המאבק לא נגמר • בקשה לישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא שיקום וחיזוק בית הספר

11 חברי אופוזיציה ו-2 חברי קואליציה, הגישו בקשה לישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא בי"ס גבריאלי

לאחר מאבק ממושך נגד סגירתו של ביה"ס גבריאלי בעיר, מאבק שנשא פרי כשמשרד החינוך הודיע כי ביה"ס יישאר פעיל, בניגוד לכוונת עיריית חיפה, כעת מבקשים חברי מועצת העיר: אביהו האן, שמשון עידו, יצחק בלס, סופי נקש, אלי בן דיין, הילה לאופר, דב חיון, חדוה אלמוג, מוטי בליצבלאו, יוסי שלום ויעל שנער – מהאופוזיציה, ושרית גולן ונעמה לזימי מהקואליציה, לכנס ישיבה מיוחדת בנושא פיתוח והעצמת ביה"ס, שיביאו אותו לתפקד כמוסד חינוכי מוביל בחיפה.

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים של חיפה וממובילי המאבק למען ביה"ס גבריאלי, מסר לחי פה:

המאבק למנוע את סגירתו של בית הספר גבריאלי בניגוד לעמדת ראש העיר, נחל הצלחה. השלב הבא, והוא הבסיס לישיבת מועצה שלא מן המניין שחברי מועצת העיר זימנו, הוא לפעול לחיזוקו והעצמתו של בית הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה כדי להפכו לבית ספר מוביל בחיפה. מטרתו של הדיון לקבל החלטות אופרטיביות להשקעות הנדרשות בבית הספר הן בהיבטים החינוכיים והן בהיבטים הפיזיים והתשתיתיים. אנו חברי מועצת העיר שפועלים בנושא, עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם הורי התלמידים והמנהיגות השכונתית כדי לייצר פתרון אופטימלי
אביהו האן – יו"ר הירוקים של חיפה (צילום: ירון כרמי)

רצ"ב הבקשה לישיבת מועצה שלא מן המניין – בי"ס גבריאלי:

לכבוד ראש העיר, דר' עינת קליש רותם

הנדון: כינוס ישיבת מועצה שלא מן המניין
בהתאם לפקודת העיריות, הפרק השלישי, מועדי ישיבות שלא מן המניין, אבקש לכנס את מועצת העיר לישיבה שלא מן המניין , כקבוע בפקודה.

מטרת הישיבה:

הפיכת בית הספר גבריאלי בנווה פז לעוגן קהילתי שכונתי ועירוני אשר ישמש מרכז לפעילות חינוכית, תרבותית ולפנאי איכותי עבור כל באי בית הספר.

יצירת שכונה קולטת עליה, והמחבקת את מגוון המוצאים, הלשונות והתרבויות הקיימות במרחב השכונתי ממנו מגיעים תלמידי בית הספר תוך הנחלת ת רב-תרבותיות וקבלת האחר לילדינו ולילדי העיר כולה, ונעצב את המרחב הפיזי של בית הספר בהתאם ובניית קהילה ברת-קיימא המעצבת את עתידה ואת סביבתה ברוח ערכית ובשיתוף מלא של כלל החברים בה.

הנושא: בית הספר גבריאלי – מסגירה לתנופה!
שמחנו מאוד לקבל את ההחלטה על פתיחת הרישום לכיתה א' בבית הספר גבריאלי. אנו בטוחים שבפעולה משותפת נוכל להביא לכך שהמהלך ייצר תועלת רבה מאוד עבור ילדי השכונה ועבור ילדי העיר כולה. אנו תקווה שעיריית חיפה תפעל בנחישות אמיתית וכנה למען חידוש פעילות בית הספר באופן מלא.
חשוב מאוד שהפעולות הקשורות בחידוש הרישום, פרסומו ושיווקו בקרב קהל היעד יהיו אינטנסיביות וייעשו ללא דיחוי ובנפש חפצה. כל זאת במקביל לחיזוק התשתיות הפיזיות והרוחניות של בית הספר ברוח חזוננו.
בחזוננו נהפוך את בית הספר לעוגן קהילתי שכונתי ועירוני אשר ישמש מרכז לפעילות חינוכית, תרבותית ולפנאי איכותי עבור כל באי בית הספר.
בחזוננו נשמש מופת לשכונה קולטת עליה, והמחבקת את מגוון המוצאים, הלשונות והתרבויות הקיימות במרחב השכונתי ממנו מגיעים תלמידי בית הספר.
בחזוננו ננחיל רב-תרבותיות וקבלת האחר לילדינו ולילדי העיר כולה, ונעצב את המרחב הפיזי של בית הספר בהתאם.
בחזוננו נחתור לבניית קהילה ברת-קיימא המעצבת את עתידה ואת סביבתה ברוח ערכית ובשיתוף מלא של כלל החברים בה.
במסמך שלהלן נפרט את רצונותינו ותקוותינו כשבראשם השאיפה האמיתית לקיים שיתוף פעולה שוטף, תדיר ושקוף עם הנהלת בית הספר, העירייה ועם כל ארגון אשר יביא לחיזוק בית הספר. כל זאת במטרה להגשים את חזוננו עבור בית הספר ועל מנת להבטיח בראש ובראשונה איכות חיים טובה יותר עבור ילדינו.

הצעות החלטה: שיקום ערוצי התקשורת בתוך בית הספר
• הצהרת מחויבות מלאה של הנהלת בית הספר, הרשות המקומית, ההורים והילדים לחיזוק ומינוף בית הספר ברוח חזונו.
• יצירת שיח מבוסס אמון מתמשך, שקוף, הדדי ומתמיד בין בית הספר לבין וועדי הכיתות והוועד המרכזי של בית הספר. שיח זה יעסוק בשיפור פעילות בית ספרית הנוגעת לכל המסגרות הבית ספריות ולצורך תכנון המהלכים אשר יביאו לחיזוק כל קהילת בית הספר.
• חיזוק השיח השוטף המתקיים בין הצוות המקצועי של בית הספר לבין ההורים והילדים. להבטיח באמצעות היערכות מתאימה מצב בו ילדים אינם נופלים בין הכיסאות. לצורך כך יש לתגבר את תקני הייעוץ החינוכי והפסיכולוגי בהקדם האפשרי.
• להתחיל באופן מיידי תהליך ליווי וייעוץ עבור הנהלת בית הספר באמצעות יועץ חיצוני אשר יסייע לשקם את ערוצי התקשורת בין ההנהלה לבין ההורים. בנוסף יסייע בחיזוק הקשר בין בית הספר לבין מחזיקי עניין נוספים בעיר.
• לבצע פגישות מעקב שוטפות בעירייה ביחד עם נציגי בית הספר לצורך הערכה ומדידה של התקדמות בינוי ופיתוח בית הספר לאור יעדים מוגדרים וברוח הדברים המופיעים במסמך זה.

שיפור רווחתם של כל ילדי בית הספר
• אנו מבקשים להגדיל את המשאבים המכוונים לתמיכה בילדים ולמען העצמתם על מנת לאפשר לכל ילד לממש את הפוטנציאל שלו. בכלל זאת יש להטמיע בדחיפות עשייה תואמת התפתחות, הכוללת בנוסף לנכתב לעיל, גם תגבור שעות ליווי פרטני בכל מקצועות הליבה, תגבור של איש חינוך נוסף בכיתות א'-ג', תגבור שעות מתי"א (מרכז תמיכה יישובי) לאבחון וכתיבת תכניות התערבות לטובת הילדים, תגבור התמיכה המקצועית באמצעות תרפיסטים, תגבור ההכנה לכיתה א' בכיתות הגן והענקת מחשב לכל ילד הנזקק לכך.
• הטמעת תכניות התומכות בחיזוק קהילת הילדים בבית הספר אשר יתרמו לחיזוק תחושת השייכות של כל הילדים. יש להטמיע תכניות גישור, חונכות בין הכיתות, תכניות לחיזוק תחושת הביטחון האישי של התלמידים, הפעלת משמרות זה"ב ועוד אשר ייעודן לאפשר לכל ילד ולכל ילדה לצמוח בסביבה תומכת ובטוחה.

ייחודיות בית הספר
• חיזוק ייחודיותו של בית הספר סביב ערכי הרב-תרבויות וקבלת האחר. זאת מתוך תפישה אקולוגית המגייסת את כלל המשאבים והמאפיינים של השכונה והרובע. ייחודיות זו תלך יד ביד עם רצון השכונה להוות מודל ארצי לשכונה המחבקת עליה וגיוון תרבותי. לצורך כך יש להתאים ולתקצב תכניות לימוד מתאימות והוספות שעות אורך ורוחב לצורך הנחלת הערכים הללו.
• להגדיר את הערכים והאידיאולוגיה של תפיסת החינוך של בית הספר, להגדיר יעדים ומטרות ברורים עבור תהליכי הלמידה הקשורים בייחודיות, להגדיר את היכולות והמיומנויות שיקנה בית הספר, לציין ולתקצב את הכלים שיעשה בהם שימוש וכן לקבוע את מאפייני הבוגר של בית הספר.
• חשיבות מיוחדת יש להקדיש להשתלמות ופיתוח הצוות ברכישת המיומנויות המתאימות ומתוך אמונה שדוגמא אישית היא הדרך העיקרית להשפיע על הילדים.
• להתאים לבית הספר יועץ אשר ילווה את הטמעת תכנית הייחודיות של בית הספר בכל אורחות בית הספר והקהילה.
• לאור כל אלה יש להבטיח התנסות מיטבית של הילדים באורח חיים רב-תרבותי אשר יעודד סבלנות, התחשבות, רגישות וכבוד לאחר.

שיקום פיזי של בית הספר
• חידוש ציוד הלמידה בכיתות, שיפוץ כלל מרחבי בית הספר והסבתם למרחבי למידה פעילים ואטרקטיביים, בכלל זאת כל הכיתות וחדרי הסמך, פרוזדורים, מקלטים, שטח מגונן ומגרשי הספורט.
• יצירת גישה בטוחה למרחב טבעי פתוח הסמוך לבית הספר אשר יפותח לגינה קהילתית, ואשר ישמש מרחב למידה פעיל עבור התלמידים.

חברה וקהילה בשכונות מזרח חיפה
• הפיכת בית הספר למוקד לבינוי קהילה באמצעות הפיכתו בשעות שאחרי הלימודים לשלוחת מתנ"ס פעילה ושוקקת חיים. זאת עד למועד פתיחת מבנה המתנ"ס החדש אשר צפוי להיבנות בשכונה.
• יצירת תיאום מלא בין האגף העירוני לבינוי קהילה לבין שכונת נווה פז לצורך הכנת תכנית בינוי קהילה יסודית ומקיפה עבור השכונה התואמת לחזון בית הספר, ותחילת יישומה באופן מיידי.
• להקים בבית הספר שלוחה של מנהלת ההורים עבור כל מזרח העיר חיפה.

שיתוף פעולה עם העירייה ומוסדות וארגונים בעיר
הנהגת שולחן עגול בנושא ייחודיות בית הספר שיכלול את נציגות קהילת ההורים, נציגי הרשות, אוניברסיטת חיפה, טכניון, מכללת גורדון וכל ארגון נוסף אשר יוכל להעשיר את התכנים הרלוונטיים.

הפגנה נגד סגירת בית ספר גבריאלי (צילום: יעל לוטן)
הפגנה נגד סגירת בית ספר גבריאלי (צילום: יעל לוטן)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים,ביום שבת 25/5/24שימו לב ל*שינוי השעות: חד פעמי❗עקב הגבלות המשטרה בשל מדורות ל״ג בעומר 🔥♦ 18:00...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) התמונות קשות לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי שיש. הוא עבר לחיפה לפני כעשור, ומאז הוא מכתיב טון של יצירה עצמאית וחיפאית. המדיום...