באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

אביהו האן יהיה סגן ראש העיר וממלא מקומו של יהב • מתכוננים לסיבוב השני

(חי פה) – ביום ראשון 10/3/24, יתקיים הסיבוב השני והמכריע בבחירות לראשות העיר חיפה. בסיבוב הראשון שנערך ביום שלישי 27/2/24, התמודד אביהו האן על ראשות העיר, כשהסיעה בראשותו – "הירוקים כחול לבן", התמודדה למועצת העיר. האן זכה ל-9.5% מקולות החיפאים. השניים שגרפו את מירב הקולות הם יונה יהב, שסיים עם 36% מהקולות ודוד עציוני, שקיבל בסיבוב הראשון 20.9% מקולות הבוחרים, והם יתמודדו זה מול זה בסיבוב השני, שיערך ביום ראשון, 10/03/24.


האן היה הראשון שהביע תמיכה ביונה יהב, יומיים לאחר הבחירות, וקיבל ממנו שורה ארוכה של תפקידים, שמצטרפים לנכונות לפעול במשותף במסגרת קואליציונית על בסיס הערכים המשותפים לשתי הסיעות. עכשיו נשאר רק לנצח בסיבוב השני על מנת להוציא מהכוח אל הפועל את כל הרעיונות להצעדתה של חיפה קדימה.

החתימה על ההסכם בין יונה יהב לאביהו האן (צילום: מטה יונה יהב)

הירוקים ויהב – לא בפעם הראשונה

ביום חמישי 29/02/24, יומיים לאחר הבחירות, כינסו האן ויהב מסיבת עיתונאים בה הכריז האן על תמיכתו ביונה יהב בסיבוב הבחירות השני. בנאומו אומר יהב כי זו לא הפעם הראשונה שיש שותפות בינו לבין הירוקים. "נבחרתי פעם ראשונה ב-2003 עם הירוקים. זה היה תקדים חסר תקדים בארץ בכלל ואני חייב לומר ולהזכיר את השרה לאיכות הסביבה יהודית נאות ז"ל, שדחפה אותי לעניין, היא חברת ילדות, היא דחפה אותי לסיפור, וככה זה נולד". יהב מתכוון בדבריו לכך שבניצחון הראשון שלו כראש עיר הוא התמודד מטעם רשימת שינוי, הירוקים ואיחוד השכונות. בבחירות הבאות הירוקים כבר התמודדו באופן עצמאי.

יהב הדגיש בנאומו שוב שוב, כי הוא והאן הולכים לקראת קואליציה ליברלית, וציין כי הוא מצוי כבר במשא ומתן מול סיעות נוספות בעלות אופי דומה. יהב אמר על האן כי הוא ידידו ועכשיו גם שותפו והדגיש הערכתו הרבה להאן, לחריצותו ולנכונותו לעבוד קשה עבור התושבים, ובהתנדבות.

התפקידים של סיעת הירוקים כחול לבן

בהסכם שנחתם בין יהב להאן, נקבע שכל סיעה שתצטרף להסכם הקואליציוני לפני הבחירות החוזרות, תוכל למנות סגן ראש עיר בשכר לכל הקדנציה, במקרה שיש לה 4 חברי מועצה או יותר, וסיעה בת 2 חברים לפחות, תוכלך למנות סגן ראש עיר בשכר למחצית הקדנציה.

על פי ההסכם, יהיה האן סגן ומ"מ ראש העיר ראשון (וינהל את ישיבות המועצה בהעדרו של ראש העיר). יהיה מחזיק תיק איכות הסביבה והשכונות ויו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה. בנוסף, נציגי סיעתו ישמשו כיו"ר ועדת השימור ויו"ר חברת שקמונה.

במסיבת העיתונאים אמר האן: "הציבור נתן לי כוח אלקטורלי משמעותי, כיוון שרצה אותי לצד יונה יהב במנהיגות העיר. אני עומד כאן מתוך אחריות לעתידה של חיפה ובשמה אני נכנס מתחת לאלונקה, כיוון שחיפה תמיד לפני הכול. חיפה לפני אגו, לפני אינטרסים ולפני האישי.
אני תומך ביונה יהב לראשות עיריית חיפה, ונכנסתי מתחת לאלונקה לא מבלי שידעתי שאהיה שותף מלא ובכיר. אני ויונה חולקים ערכים משותפים של ליברליזם ופלורליזם, של קידמה, טכנולוגיה ושירות לתושב. אני קורא לסיעות נוספות להצטרף אלינו".


האן הוא גמלאי של חברת החשמל ובעשור האחרון, כאמור, משמש כחבר מועצת העיר חיפה, ויש לציין כי הוא מהבולטים שבהם. בשנים האחרונות משמש האן כיו"ר סיעת הירוקים של חיפה, אשר בבחירות האחרונות זכתהה בתמיכתו של השר בני גנץ, מאז נקראת הסיעה "הירוקים כחול לבן".

במהלך השנים שימש האן בתפקידים נוספים במועצת העיר, בהם היה חבר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ובמסגרת התפקיד סייע לאלפי תושבים בחיפה, לא פעם כשאיש לא שעה לפניותיהם. האן גם שימש כחבר בדירקטוריון החברה הכלכלית ויו"ר ועדת המכרזים של תאגיד תיירות חיפה. בין הנושאים הבולטים בהם עסק הוא קידום החלטת הממשלה 1231 לפינוי התעשיה הפטרוכימית ממפרץ חיפה בזמן ממשלת לפיד-בנט-גנץ, הובלה ואישור תכנית פארק הקישון בהיקף של כ-900 דונם ובהובלת המאבק להוצאת מכל האמוניה בקריית חיים.


אחד הנושאים בהם פעל האן רבות לאורך השנים, גם במהלך המרוץ שלו לראשות העיר, הוא המאבק בהתחדשות עירונית "חזירית". תושבים רבים פנו ועודם פונים אליו, על מנת שיסייע להם להיאבק בבנייה בלתי פרופורציונלית וכזו החורגת באופן גס מהנוף באזור מגוריהם, לעיתים תוך כוונה להרוס מבנים המיועדים לשימור, והאן תמיד נעתר לבקשותיהם ומסייע ככל יכולתו.

האן ידוע כחבר מועצה שטורח ומתייצב לכל ישיבות המועצה, מעורב בכל עניין ומשמיע את קולו בכל הזדמנות הדורשת זאת. אמנם הוא נתפס כמי שמתנגד תמיד לבנייה ופיתוח, אך למעשה אין הדבר נכון, אלא שחשובה לו השמירה על מבנים בעלי ערך לשימור והשמירה על איכות חיי התושבים. לא פעם ציין האן כי אין הוא מתנגד לבנייה כלל, כל עוד היא מתבצעת תוך התחשבות בתשתיות ובאופיו הכללי של האזור.

זו היתה הפעם השנייה בה התמודד האן על ראשות העיר. באשר לפעם נוספת בעוד 5 שנים, עוד מוקדם לדבר. בינתיים אין ספק כי ימשיך בעשייה הנמרצת למען התושבים במסגרת תפקידיו במועצה.

האן בן 67, יליד חיפה, תושב כרמל מערבי, נשוי לרחל, אב ל-3 ילדים וסב ל-4.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

17 תגובות

 1. כל העיר נראת כמו בשנות ה-50!
  וככה גם יהב!
  העיר הזו לא התקדמה בשלושים השנה האחרונות, וכנראה שזה מזלה לעתיד!
  עיר לזקנים בלבד!!!

 2. יהב עשה מספיק שיעשה לביתו אחרי קליש לא יכל להיות גרוע יותר עדיף עציוני צעיר שיקבל הזדמנות לעשות למען החברה הצעירה יהב ימשיך לטפל הזקנים של דניה

 3. לי כבוד יונה יהב
  רציתי מאוד להצביע לך אבל שינית קו אתה הולך עם כולם רק ביגלל הכיסא רק ביגלל ליהיות ראש עיר חבל מאוד את רוצה למנות את אביהו או לסגן ראש עיר זה האיש שהרס את העיר אז המון אנשים לו יצביעו לך רק ביגלל זה

 4. איחוד כוחות מתבקש ונהדר.
  לגמרי שני האנשים הערכיים ביותר במועצה, שפועלים ורוצים בטובת העיר לפני הכל.

 5. באמת לא ברור לי איך תושבי חיפה הצביעו פעם נוספת ליהב. הרי בבחירות הקודמות ההצבעה היתה ״רק לא יהב״ עקב אכזבה עמוקה מביצועיו . והכי מטריד שהוא מצהיר “שיחזיר את חיפה למקום שלפני חמש שנים . אני גאה ברמז, במשך שנים הוא הזניח את השכונה , אולי בגלל שגרים בה הרבה סטודנטים והם לא המצביעים שלו.

 6. לא רק שהירוקים יתמכו בייונה יהב, במקביל חייבים להוריד את הסיכון ששמו "עציוני" שמחוייב והרבה לנדל"ניסטים וגם מכר את העיר לחרדים.

  הצעד דל אביהו האן מציל את העיר!!

 7. ואיזה מסכנים הדיירים בשכונות הישנות בחיפה שמחכים 20 שנה להתחדשות עירונית. קיבלו ב2018 את קליש ועכשיו את האן והירוקים; "עיר ליברלית" העיקר, עם מבנים עלובים משנות ה50 שגם הפעם כנראה לא יתחדשו

 8. כתבה מעניינת ומחכימה לכל מי שלא ידע והשמיץ את אביהו האן.
  תודה מיכל
  בהצלחה לקואליציה החדשה.
  בהצלחה ליונה יהב שקיבל הזדמנות שניה להוכיח עד כמה הוא אוהב את חיפה ותושביה.

 9. "לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב, אלא מפני שהוא מינו" חז"ל
  התמיכה של אביהו ביונה תואמת את רמת הסנוור שמפיץ הכיסא שהוא מייחל לו! לא מסתדר לי שהמצביעים שלו יתמכו ביונה ובעלילותיו!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פעילות אכיפה כנגד טרקטורונים ואופנועים משופרים שמסכנים את הציבור וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר • צפו

(חי פה) מאבק המשטרה בם שנוסעים בניגוד לחוק, מסכנים את הציבור ברכס הכרמל וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר https://youtu.be/Ct3yu5crbE0 מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: במסגרת...

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...