אלי לוי זכה בפרס “עיתונאי השנה” מטעם המכללה האקדמית כנרת

פרס עיתונאי השנה מטעם המכללה האקדמית כנרת הוענק לעיתונאי אלי לוי, על עשייה תקשורתית ארוכת שנים, במסירות רבה.

פרופסור הלל נוסק הקריא את נימוקי ועדת הפרס בטקס מרגש:

אלי לוי, כתב החדשות של רשת, ערוץ 13, בצפון הארץ. אלי לוי הוא כתב בנושא הגנת הסביבה בערוץ וחבר צוות בפרויקט “קרוב לבית” בערוץ 13. אלי לוי מעלה, כמעט מדי יום וכן במגזין החדשות של הערוץ, בימי שישי, כתבות וראיונות, סיפורים אנושיים ותחקירים, המביאים לידי ביטוי, ברגישות רבה, באנושיות ובאמפתיה יוצאת דופן את האדם, הטבע והסביבה, באזור צפון הארץ.

מלאכתו של כתב שטח, אינה קלה. היא דורשת התמודדות יומיומית עם עשרות אירועים ומטלות, החל מבחירת נושאי הסיקור, עמידה בלחצים, בלוחות זמנים נוקשים, התמודדות של “פייק ניוז”, תוך שמירה על כללי האתיקה העיתונאית ועד להצגת הנושאים בדיווחי אמת ובזווית ראייה ייחודית.

אלי לוי ניחן בראייה נכונה של המציאות , בגילוי רגישות לפרטים הקטנים, ביכולת להביא לידי ביטוי נושאי פריפריה ולהעצימם לנושאים לאומיים. ברגישות להציג את התחקיר העיתונאי המעמיק, מבלי לפגוע באנושיות של המתוחקרים, תוך הצגת מכלול התגובות והתמונה הכוללת, כדי להביא לצופה את האמת, ככל שניתן.

אלי מהווה דמות לחיקוי לעיתונאים מתחילים. עיתונאי שעשה את כל הדרך באמצעי התקשורת, החל מכתב מקומון, עיתון יומי ורדיו אזורי ועד לפסגת החדשות בטלוויזיה. כל זאת מבלי לנתק את קשריו עם עמיתיו העיתונאים, עם התקשורת המקומית ובעיקר עם האנשים בשטח.

עד היום, בנוסף לעבודתו הטלוויזיונית ותוכנית הרדיו השבועית שלו, המעלה נושאים חברתיים, סביבתיים ואנושיים בצפון, הוא מרצה בפני תלמידים, בני נוער, משפחות ובני גיל הזהב, על תקשורת וחיבור עם האזרח הצורך אותה.

על כל אלה ועוד, אנו מעניקים בכבוד ובהוקרה את “פרס כנרת לתקשורת 2019”, לעיתונאי ואיש הטלוויזיה, אלי לוי.

פרופסור הלל נוסק – ראש המחלקה לתקשורת
ד”ר לאה מנדלזיס – ראש המחלקה לתקשורת (בעבר)
מר יובל פלג – רכז הנכס, המחלקה לתקשורת

אלי לוי זכה בפרס "עיתונאי השנה" מטעם המכללה האקדמית כנרת (צילום: נגה כרמי)
אלי לוי זכה בפרס “עיתונאי השנה” מטעם המכללה האקדמית כנרת (צילום: נגה כרמי)

אלי לוי נשא נאום בפני המליאה

תודה ! 
תודה לחברי הועדה שבחרה בי תודה למכללת כנרת ההנהלה הסגל וכל מי ששותף להחלטה וליום הזה כאן. אני אמנם עומד כאן על הבמה ואני אמנם זה שעומד מידי יום מול המצלמה אבל בלי עבודת צוות שמאחוריה עשרות אנשים בצפון בתל אביב ובירושלים. 

המתכון להצלחה בטלויזיה זה עבודת צוות – אני רוצה להודות ליובל מור גלעד שושן סמי ומוחמד חברי לצוות הצפון אלה שאחראים להביא לכם את הקולות והתמונות מכל קצוות הצפון בגשם בשמש בשלג בים וביבשה יום יום שבעה ימים בשבוע. 

למנכלים שלי יוסי ורשבסקי היקר שתחתיו ניתנת בטלוויזיה במה לפריפריירה בצפון ובדרום כפי שלא הייתה מעולם בשום מקום בתקשורת בישראל . לגולן יוכפז מורי המקצועי בטלויזיה, שנותן לנו הכתבים את כל הכלים להצליח מנווט מלמד ורואה חשיבות עצומה בהבאת קול הצפון והדרום לבמה המרכזית בטלוויזיה. לסמנכ”ל הכל יכול אמנון ברקאי שעבורנו הוא האבא המקצועי . לעורכי המהדורה המרכזית ליאור לנדברג הדר שיפר אסף ברנע ועורכיי  בעבר אסף זוהר ישראל טוויטו ברוך שי ואורי רוזן. תודה לרפי רשף וירון לונדון שנתנו לי במשך שנים להביא את קול הצפון והחברה הערבית למסך ערב ערב גם אצלם. תודה למנהלי האישי ד״ר חנן בן עוז.

תודה מיוחדת לאדם והעיתונאי הבכיר האבא המקצועי של עשרות כתבים שהלכו וגדלו והתפתחו תחת ידיו יונתן הללי – שלימד אותי להתעקש מול העורכים. לאכסניה השניה שלי כבר לא מעט שנים בכל יום שישי לשעתיים סוערות – רדיו חיפה – לדני נישליס לדולב נישליס לדן ארנון לליאת ובר תודה על הבמה שאתם נותנים לי לקדם מאבקים חברתיים וסביבתיים.

תודה ואהבה לאשתי רינת וילדיי רוני ועומר שחיים עם אבא ובעל שכמעט כל יום שישי או שבת חג או יום הורים או טקסי סיום חייב לעזוב הכל כדי לשדר או להקליט קריינות – אנחנו נמצאים ערב בחירות ואני רוצה מכאן לפנות למועמדים למפלגות כולם ערבים ויהודים כאחד – בעשרה באפריל תביטו צפונה כי יש כאן 2.5 מיליון תושבים שמגיע להם לקבל ממשלת ישראל הרבה יותר בבריאות בחינוך בתשתיות בחקלאות בבטחון בהגנת הסביבה בהכל ! 

לסיום אחרי 22 שנים ככתב הצפון אני רוצה להבטיח שאני כאן לעוד עשרות שנים להלחם יום יום לטובת כל אלה שצריכים שאני אשמש בעבורם קול וכתובת במאבקים חברתיים וסביבתיים במצוקות ועוולות בהכל . תודה!

אנחנו בחי פֹּה מפרגנים לקולגות בתקשורת המקומית ומאחלים לאלי לוי המשך עשייה פוריה בתחום התקשורת
נגה כרמי

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ראובן נפתליאב אמר/ה

    שלום אלי לוי שמי ראובן נפתליאב אני לא מבין מה הסיבה שאתה מגבה את האבטחה של בית החולים רמבם עם אתה רוצה לדעת את האמת על הבזיון של האבטחה מה אני עברתי וגם עם שני אחיותי ומה אני רוצה לעשות בנידון אתה יכול ליצור איתי קשר המייל naftaly1706@gmail.com אני יודע לך עם תיצור איתי קשר ותודה

הגיבו כאן לכתבה