אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הכנות לחג פסח עם אמא

30 שנים ללכתה 30 שנים אחרי שאימא עזבה אותנו בעודה...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

הזהרו: אפשר לחטוף תביעת דיבה על פוסט בפייסבוק • משפט הדיבה של רדיו צפון נגד טלי ליבמן

אנחנו נכנסים לפייסבוק, כותבים מה שבא לנו נגד מי שבא לנו, משגרים ושוכחים. לפעמים מי שתקפנו, לא מוכן לקבל את זה ומבקש סעד מבית המשפט. זה מה שקרה לכתבת ידיעות חיפה טלי ליבמן. היא ישבה בביתה וראתה שידור חי בפייסבוק של עיריית חיפה. רדיו צפון ריאיין את ראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש רותם על הצלחתה בהתמודדות עם הקורונה בעיר בתחילת המגיפה עוד לפני החיסונים.

בחלוף 10 דקות מתחילת השידור, טלי ליבמן העלתה פוסט בפייסבוק הפרטי שלה ובו היא כתבה ביקורת על השידור ברדיו צפון והקשר עם ראש העיר, לכאורה. לאחר מכן היא קיבלה פניה מרדיו צפון עם הצעה להתנצל על הדברים ולתרום 20,000 ש"ל לטובת אחד מחללי צה"ל ובזה לסיים את העניין והיא סירבה. השלב הבא לאחר תכתובת בין הצדדים הייתה תביעת לשון הרע על סך כ-140 אלף ש"ח.

טלי ליבמן נשאלה שאלות רבות לגבי הפוסט, שהעלתה. קודם כל, ליבמן שמעה את השידור ושלחה בווטסאפ שאלה לאלירן טל, דובר העירייה (שאז היה מ"מ דובר העירייה ולימים התמנה לדובר) לגבי עלות השידור לעירייה (מאחר שלטענתה השידור היה מאוד מאוד מחמיא לעירייה, לכאורה). אלירן טל לא ענה לה ולכן היא לא פירסמה בנושא כתבה במקומון ידיעות חיפה, אבל היא כן העלתה פוסט בפייסבוק. כשנשאלה למה לא הצליבה נתונים על ידי פנייה לרדיו צפון, השיבה, שהיא מסקרת את עיריית חיפה ונוהגת לבקש תגובות מהדוברות.

(הפרוטוקול המלא מהדיון בבית המשפט מובא לעיונכם בסוף הכתבה ואנו מביאים כאן את עיקרי הדברים הכתובים בו)

אלירן טל

אלירן טל נחקר בדיון על ידי עו"ד דץ

את ליבמן ייצג עורך הדין ליאור דץ. אחד העדים, שנחקרו, היה דובר עיריית חיפה, אלירן טל. טל היה מעורב בשידור שעליו היה הפוסט של ליבמן ולכן עדותו הייתה מסקרנת במיוחד. רדיו צפון פנה לטל וביקש ממנו רשימה של עובדי עירייה שהיו מעורבים בהצלחה ורשימה של אנשים שעובדים בעמותות וארגונים נוספים שגם תרמו למיגור הקורונה (בהתאם לנתונים שפירסם משרד הבריאות באותה תקופה). אלירן טל, לדבריו, העביר שתי רשימות עם טלפונים ואף נכח בשעתיים של השידור, על מנת ללוות את עובדי העירייה.

"מי שמתייחס יפה לעירייה ולקליש רותם מקבל תקציב פרסום"

עו"ד דץ הציג בדיון את הקשר, לכאורה, בין העירייה וקליש רותם בראשה וגופי תקשורת מקומיים וארציים. לטענתו, באופן שיטתי, העירייה לא מגיבה – לא לגופי תקשורת מקומיים ולעתים גם לא לארציים. הוא הביא קטעי עיתונות, שתומכים בטענתו.

בנוסף, דץ ביקש מאלירן טל להקריא התכתבות בינו לבין כתבת רדיו צפון, הגב' ליאת רון. לטענתו של דץ, רון בשידוריה העבירה ביקורת על קליש רותם וטל פנה אליה לגבי הביקורת הזו. טל הקריא מייל, שהוא העביר לרון ובו הוא כתב לה, ש"אין להם יותר על מה לדבר". בסופו של דבר תקציב הפירסום השנתי של רדיו צפון היה נמוך מאוד.

עו"ד דץ טען בדיון שאפשר לראות בצורה ברורה שמי שמתייחס יפה לעירייה ולקליש רותם מקבל תקציב פרסום ומי שיוצא נגד קליש, נפגע בתקציב הפרסום לכאורה.

ד"ר עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)
ד"ר עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)

השופטת ניסתה להחזיר את הצדדים לדיון בנוגע לתביעת הדיבה

השופטת רויטל באום לא יכלה לשאת את העובדה ששני עורכי הדין בחרו לטענתה לשאול שאלות, שלא קשורות לתביעה. ככה או ככה, החקירה של אלירן טל חשפה התנהלות מעוררת עניין לכל תושב חיפה, לכאורה.

יונה יהב בראיון לחי פה
יונה יהב בראיון לחי פה

דברים שרואים מכיסא ראש העיר

בקדנציה הקודמת של ראש העיר לשעבר, יונה יהב, מי שהייתה אז חברת מועצה לוחמנית מהאופוזיציה, ד"ר עינת קליש רותם, העבירה ביקורת על כך שיהב מעביר מאות אלפי שקלים לכאורה לידיעות חיפה ורדיו חיפה.

אז היא חשבה שהתושבים לא מרוויחים מזה כלום והמרוויחים הגדולים הם בעלי גופי התקשורת רדיו חיפה וידיעות חיפה לכאורה. אבל כנראה מה שרואים מהכיסא באופוזיציה ומהכיסא כראש העיר זה לא בדיוק אותו דבר.

פרוטוקול – משפט הדיבה רדיו צפון נגד טלי ליבמן וחקירת העד אלירן טל 29/09/21


ליבמן תובעת את ניר שובר:

כשמסתכלים ברשתות חברתיות על פוסטים אפשר לראות הרבה תביעות דיבה בהתהוות, העניין הוא שלא כל אחד רוצה להיכנס לכל ההתעסקות או לסבך את מי שכתב את הפוסט המשמיץ.

ליבמן עצמה הגישה לפני מספר חודשים כתב תביעה כנגד מי שהיה אז עוזר ראש העיר והיום הוא חבר מועצה, ניר שובר, על דברים קשים לכאורה שהוא אמר לה מחוץ לאולם ישיבת מועצה. התביעה הזו עתידה להתברר בהמשך בבית משפט והסכום שליבמן מבקשת כתובעת, סכום זהה כמעט לסכום שעליו היא נתבעת.

ניר שובר (צילום: מיכל ירון)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. עינת ונחשון הם אנשים נפלאים מאוד. שבוע טוב

  2. עינת ונחשון הנפלאים משתפים פעולה רק עם אנשי תקשורת מאוזנים והוגנים.
    הם אלה שבאופן נחוש ועיקבי משקמים את חיפה מהנזקים וההזנחות של העולם הישן ועל כך אין מחלוקת.
    הכתבה הזו עוסקת בנושא אחר: במשפטי דיבה הדדיים של עיתונאית שבחרה לדברר את אופוזיצית השיסוי, וכל עוד זה מתברר בבתי משפט – אין מה להתווכח על כך.

  3. ״אני שמה קצוץ על התקשורת החיפאית! קצוץ!״ אמרה קליש לפני שנבחרה. ביהירותה, ותוך שהיא מפגינה זלזול בתושבי חיפה, הקפידה גם לאחר שנבחרה, לא להגיב או להתראיין לתקשורת המקומית. ״אין תגובה״, בדומה ל״לנקות אורוות״ ו״להזיז את הגבינה״, הפכה לאחת הקלישאות הלעוסות והמאוסות ששוגרו תדיר מהלישכה. אבל לאחרונה מהפך. קליש וצוק משנים אסטרטגיה. קליש מייחצנת עצמה בפסטיבל הסרטים, שאותו איימה לבטל ושממנו קיצצה תקציבים בראשית כהונתה, וצוק מתראיין בהרחבה לאחד המקומונים החיפאים! כמו שהצהיר צוק באותו ראיון, יריית הפתיחה לקמפיין 2023 שלו ושל שותפתו לכיבוש ולהרס העיר כבר נורתה – אצלם הסמנטיקה תמיד קשורה בשדה קרב או בניהול מלחמה. חלק מהפוסטים המופרכים שפורסמו בתגובה לראיון מעידים שגם קומנדו המקלדת הידוע לשימצה של צוק וקליש כבר נכנס לפעולה. יש רק בעייה קטנה: הצמד לא חמד הזה, צוק וקליש, שבקמפיין 2018, לא היה מוכר לציבור ושיווק עצמו כמי שיביא לעיר את הגאולה, התגלה בשלוש השנים האחרונות כקלישאה ריקה. כגודל ההבטחה כך גודל האכזבה. אז קליש מציפה את דף הפייסבוק העירוני בתמונות סלפי מרוטשות של עצמה, שכבר הפכו בעיני הציבור לזרא, וצוק משחיז ראש ולשון, מעניק (מיוזמתו?!) ראיון, ומתכונן למערכת הבחירות הבאה. אין לדעת איזה מזימות, תחבולות ותעלולים פוליטיים השניים כבר רוקמים וטווים לנו במחשכים. הנסיון מלמד שאצל צוק וקליש המטרה מקדשת את האמצעים, וכל האמצעים כשרים, גם כשהם פסולים. הציבור הרחב תומך בקואליציית השינוי שעושה עבודה מדהימה. בבחירות הבאות בעוד שנתיים חייבים להעמיד מול קליש וצוק אלטרנטיבה ראויה. אחרת נראה את השניים ממשיכים לקדנציה שניה, ואין תרחיש גרוע מזה לעתידה של חיפה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

יירוט מול חופי עכו 17/6/24 • הגרי מסביר לקשורת הזרה על עתיד לבנון

(חי פה) - עדכונים מלחמה לבוקר יום ב', 17/6/24: מטרה יורטה מול לבנון. תא"ל הגרי מסביר את עתיד לבנון כתוצאה מחוסר היכולת של ממשלת...

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה והוראות פיקוד העורף נדחתה לאחרונה מלפני חודשיים, נוטלים חלק אלפי מאמינים מהעדה הנוצרית שהגיעו מכל...