מאבק האנטנות: תושבי בגין, גולדה ודניה יוצאים בקמפיין מימון המונים להמשך מאבקם נגד חברות הסלולר בעליון

איריס בנדר מובילת מאבק האנטנות (צילום: מערכת חדשות חי פה)

אחרי הניצחון של תושבי שכונות בגין, גולדה ודניה במחוזי נגד חברות הסוללר בחודש אוקטובר האחרון. ניצחון בו קבע בית המשפט כי “היתר הבניה למתקן השידור בחוות האנטנות עומד בניגוד לתכנית תמ”א 36א’ ולפיכך דינו להתבטל”. עתרו חברות הסלולר לעליון בחודש דצמבר, כל עתירה בנפרד על מנת להקשות על התושבים להמשיך במאבק בשל העלויות לעררים הנפרדים שהוגשו. על כן החליטו התושבים יחד עם מובילת המאבק איריס בנדר לצאת בקמפיין ממון המונים, על מנת לגייס את הכספים הנדרשים להמשך המאבק גם בעליון.

מובילת המאבק איריס בנדר קוראת לציבור להתגייס לעזרתם בממון עלויות המשך המאבק בעליון

מובילת המאבק איריס בנדר: “אנחנו מנהלים מאבק תושבים נגד הפגיעה של חברות הסלולאר ועיריית חיפה בחופש הפרט שלנו. אנו רואים בהקמת חוות האנטנות בסמוך לבתים שלנו פגיעה היות וחוות האנטנות גוזלת מאיתנו את חופש הבחירה האם להיות חשופים או לא לקרינה בלתי מייננת שהוכח באין ספור מחקרים הקשר בינה לבין מגוון רחב של מחלות. יש לא מעט חוקרים ואנשי מקצוע ישראלים שטוענים שאנחנו מסכנים את הבריאות שלנו עקב החשיפה הממושכת לקרינה. לאור זאת, בחרנו לפעול בשני מישורים ציבורי ומשפטי. במישור הציבורי אנחנו מנסים לקדם את המודעות לסכנות ולארגן ברמה ארצית שיתופי פעולה בין מאבקים דומים וכן לקדם קבלת מסמך מדיניות בנושא פריסת האנטנות בחיפה ברמה המקומית”.

” ברמה המשפטית איתרנו עו”ד המתמחה בתחום ובעזרתו ניצחנו בעתירה מנהלית שהגשנו לבית המשפט המחוזי. המשמעות של קבלת הטענות שהוצגו בפני בית המשפט הנה שלא ניתן כיום בהתאם לתקנות הקיימות לפרוס רשתות מדור 3, 4 ו- בכל מקום בארץ. לאור משמעויות נרחבות אלו של פסק הדין ברמה ארצית ערערו חברות הסלולר לבית המשפט העליון”.

“חברות הסלולר, אשר יודעות שאין לנו האזרחים את המשאבים להיאבק בהן, ממשיכות לעשות ככל העולה על רוחן. לאחרונה הן הגישו ערר לבית משפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר פסק לטובתנו. וכדי להמשיך ולהקשות עלינו התושבים ושלא נוכל להגיש תשובה לבית המשפט העליון כנגד הערעור חברות הסלולר הגישו שני תיקי ערעור נפרדים כך שעלויות ניהול המערכה המשפטית שלנו גדלו מאוד”.

קישור לגיוס הכספים

http://bit.ly/2RK3Lsa

הגיבו כאן לכתבה