5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי...

צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

(חי פה) - משרד הבריאות הוציא צו סגירה מידי...

הרוג בשריפה בשכונת בת גלים בחיפה • ראשוני

עדכון לשעה 16:45 - מאת מד״א היום, חמישי 16.5.24 בשעה...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

זרימה ושפע – מחשבה חיובית כאן ועכשיו

איך ניתן להתחבר לשפע, לזכות בטוב שיש ולאפשר לברכה...

"עיין ערך: דת" • פרק 3 • דת – הערך הפסיכולוגי

השאלות הקיומיות העובדה שהדת נוכחת בחיינו מראשית ההיסטוריה אינה מקרית....

על חתולים ובני אדם – גרגורים, חיוכים ואהבה ללא תנאי

דומה שהקשר בין בני אדם לחתולים התחיל לפני אלפי...

דור המשך לפוסט-טראומה: על העברה בין-דורית, על חרדה והישרדות

הדור השני לאנשים שחוו טראומה כל אירוע משאיר חותם, יש...

אור ירוק: 115 קשישים נפגעים בכל שנה בתאונות דרכים בעיר

בדיקת מתנדבי אור ירוק בחיפה

זמן חציית כביש של קשיש ארוך משמעותית,
מאשר של הולך רגל לא קשיש

עמותת אור ירוק: "אוכלוסיית הקשישים היא אחת משלושת האוכלוסיות הפגיעות ביותר מתאונות דרכים, ולכן יש להתאים את תנאי הדרך בסביבת ריכוז גבוהה של קשישים."

החודש חל חודש הקשיש הבינלאומי, ולשם כך יצאו מתנדבי עמותת אור ירוק ומדדו את זמני חציית הכביש של קשיש, אל מול זמן חציית הכביש של הולך רגל לא קשיש.

הגיל השלישי מאופיין בירידה חדה ביכולות המוטוריות, אשר משפיעות על אופן ההתנהגות בכביש ובייחוד על חציית כביש. הדברים באם לידי ביטוי בירידה ביכולת הראיה, השמיעה וההליכה. מדי שנה נהרגים בממוצע 76 קשישים בתאונות דרכים, 60% מהם כהולכי רגל.

• מתנדבי "אור ירוק" בחיפה, יצאו בתחילת חודש אוקטובר 2012, לבדוק את זמני חציית הכביש של התושבים הקשישים בעיר. המתנדבים התפרסו בעיר התחתית בשדרות המגנים פינת רחוב שיבת ציון. מהבדיקה עולה כי, אי התנועה בין שני הכיוונים צר מאוד ואין אפשרות לחצות את כל הכביש. מעבר לכך, זמן ההמתנה ברמזור ארוך-מעל דקה. מהנתונים עולה כי קשיש חוצה את הכביש בזמן כפול מאשר הולך רגל לא קשיש.
• ברחוב העצמאות 82 לכיוון שער פאלמר, אין אפשרות לחצות את כל הכביש בצורה רציפה. שלושה נתיבים לכל כיוון מקשים על הולך רגל מבוגר להספיק ולחצות את הכביש.
זמן חציית הכביש של הולך רגל קשיש, כפול מאשר זמן חצית הכביש של הולך רגל צעיר.
• ברחוב העצמאות מכיוון רחוב כיאט לכיוון הקריות, אין רמזור מהבהב ליד מעבר החצייה. משך מופע האור הירוק ברמזור קצר מדי עבור הולכי רגל קשישים ורבים מהם לא מספיקים לסיים את החצייה, כאשר האור מתחלף לירוק לכלי הרכב.

למרות שחלקם של הקשישים, נאמד באוכלוסיה בכ-10% הם נפגעים בשיעור כמעט כפול (18.5%).
מנתוני "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי בשנה נפגעים בממוצע 115 קשישים בחיפה (2003-2011), כאשר מתחילת שנת 2012 ועד חודש אוגוסט, נפגעו בעיר 37 קשישים, אחד נהרג.

עמותת אור ירוק: "בסביבת ריכוז גבוה של אוכלוסיית קשישים, כמו בתי אבות, מרכזי יום לקשיש או קופות חולים, יש להתאים את התשתית בסביבה, כדי למנוע את היפגעות הקשישים. יש להאריך את משך האור הירוק ברמזור ולהאריך את מרווח הזמן בין הופעת האור האדום להולכי הרגל אל מול הופעת האור הירוק לכלי הרכב, וזאת כדי למנוע מצב שמכוניות יתחילו לנסוע בעוד הולך רגל נמצא במעבר החצייה.
בנוסף, יש להתקין פסי האטה כדי לרסן את המהירות, יש להנמיך את שולי המדרכה כדי לאפשר ירידה נוחה ובטוחה יותר אל הכביש, יש לצבוע מעבר חציה ולהתקין תמרורים, המורים על כך שיש קשישים רבים בדרך."

[bs-thumbnail-listing-2 columns="4" title="קשישים בחיפה" tag="79" count="4" pagination-show-label="0" pagination-slides-count="3" slider-animation-speed="750" slider-autoplay="1" slider-speed="3000" bs-show-desktop="1" bs-show-tablet="1" bs-show-phone="1" paginate="slider"]

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. עיריית חיפה מודעת לסכנה הטמונה בחציית כבישים בכלל ולאנשים המתקשים בתנועה בפרט. על כן משקיעה העירייה משאבי עתק בהתקנת אמצעים מרסני תנועה כגון מעגלי תנועה והצרת כבישים.
    מאמץ דומה מושקע גם במעברי החצייה אשר כולם תוכננו על פי תקני משרד התחבורה המבטיחים מעבר בטוח להולכי רגל לכל רוחב הכביש. על פי תקנים אלו גם לאחר התחלפות האור לאדום קיים עדיין זמן שנועד להבטיח חצייה בטוחה של הכביש. בימים אלו מבצעת העירייה פרויקט מקיף במסגרתו הותקנו כבר מאות מכשירים שנועדו להבטיח חצייה בטוחה לעיוורים. במקביל נבדקים מחדש כל מאות מעברי החצייה המרומזרים בעיר וזמן האור הירוק הניתן להולכי רגל מותאם לחצייה רצופה של כל רוחב הכביש.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...