פאב "ג'ק והאפונים" נסגר ועכשיו שלב ההאשמות

השיפוץ המתמשך בעיר התחתית נותן אותותיו. כפי שקרה ברחוב הרצל, גם בעיר התחתית משפיע השיפוץ הממושך על יכולת ההישרדות של העסקים ברחוב. ג'ק והאפונים לא שרד.

ג'קי רזון מפעיל את פאב "ג'ק והאפונים" במשך שנים רבות, בעיר התחתית. תקופת השיפוצים, במסגרתה חפרה העירייה את הרחוב והתקינה אותו מחדש, פגעה בו קשות, כך לדבריו.

ואכן, אנו מלווים כבר זמן רב את השיפוץ המתמשך ברחוב יפו, מצד אחד יש לנו הערכה רבה ליוזמה לשפץ את הרחוב החשוב הזה ומן הצד השני, איננו משוכנעים כי נעשה כל מה שניתן על מנת לעודד את בעלי העסקים ולסייע להם לשרוד את ה"צונאמי" הזה, שחולף מול דלת ביתם.

השיפוץ ברחוב יפו בחיפה – מרץ 2016 (צילום: ירון כרמי)

עסקים חשובים ופגיעים מאד לשינויים

העסקים הקטנים הם חשובים ביותר במרקם העסקי של חיפה בפרט ושל ערים בכלל, אך הם פגיעים מאד ורגישים מאד לשינויים שקורים ברחוב בו הם נמצאים. כל עסק כזה מפרנס מספר משפחות ולכן אין להקל ראש במצוקתם ויש לנהוג בבעלי העסקים בכבוד הראוי וברגישות הראויה, קל וחומר כאשר מדובר בשינויים יזומים אשר מבצעת הרשות ברחוב בו פועל העסק הקטן.

בצר לו, בחר לתקוף את ראש העיר יונה יהב על ההחלטה של מנהלת העיר התחתית לדרוש ממנו לשפץ את הפאב שלו על מנת שכל הפאבים יראו אחידים. רזון מסביר כי לא זו בלבד שלא קיבל תמיכה מספקת, אלא שעיריית חיפה מכבידה בדרישות לא הגיוניות, בדיוק ברגעי המשבר הקשים ביותר, בסוף שנת עסקים בה נרשמה ירידה של 70% במכירות, בשל השיפוץ.

יש לזכור כי לפעמים מה שקובע זה התזמון. ייתכן שהכבדת הדרישות בעת הזו היא הקש ששבר את גב הגמל.

"שרדתי את שיפוץ העיר התחתית, מלחמות ולחימה שלא הוגדרה כמלחמה, אבל את זה אני כבר לא אשרוד".

(ג'קי רזון)

מפה – ג'ק והאפונים

עיריית חיפה בתגובה: איננו מוכנים לקבל האשמות חסרות שחר מצד בעלי הפאב

עליית מדרגה באופן שבו מוטח רפש בעירייה, ללא ניסיון לבדוק את העובדות לפני פרסומן, לכאורה. איש חיי הלילה ג'קי רזון ובעל הפאב "ג'ק והאפונים" ברחוב הבנקים בעיר התחתית הודיע כי הוא סוגר את הפאב אחרי שבועות. בפוסט לוחמני בפייסבוק הוא תוקף את העירייה ואת ראש העיר יונה יהב על כך שהביאו אותו לסגור את המקום. לטענת העירייה ומי שהיה ראש מנהלת העיר התחתית צחי טרנו, הדברים אינם נכונים.

"צר לנו על כל עסק שנסגר בעיר, על אחת כמה וכמה עסק ותיק וחשוב כמו ג'ק והאפונים, אך אנו מבקשים להיצמד לעובדות: הצו אותו שיתף ג'קי הוצא לפני מעל שנתיים והוא מעולם לא נדרש לבצע אותו וזאת מתוך הבנה לקושי הנקודתי של ג'קי ליישומו. הדרישות המדוברות הוצגו לאחרונה לאנשים שהגיעו למנהלת העיר התחתית וביקשו לקבל את הכללים הנהוגים במקום, לאור משא ומתן שהם מנהלים עם ג'קי לגבי רכישת המקום. דרישות אלו יצאו לבעלי הנכסים לאחר שעיריית חיפה השקיעה מעל ל-20 מיליון ₪ בחידוש המרחב הציבורי. נחזור ונדגיש כי הדרישות אותם הציג ג'קי שכביכול נכפו עליו על-ידי עיריית חיפה – מעולם לא הופנו אליו ולא נדרשו ממנו!

ב-3 השנים האחרונות נפתחו בעיר התחתית קרוב ל-100 עסקים חדשים. תנופה זו של משיכת יזמים ומשקיעים חדשים לאזור עודנה נמשכת עד היום. אנחנו רוצים ונכונים כמו בעבר לשמוע ולסייע לג'קי בכל מה שניתן כדי שימשיך להיות חלק מפסיפס הבילויים של העיר חיפה. יחד עם זאת, איננו מוכנים לקבל האשמות חסרות שחר, על אחת כמה וכמה כשמינהלת העיר התחתית פעלה ימים כלילות כדי לעזור לג'קי ולהקל עליו ברמה האישית והמקצועית. המצג שהוצג בפוסט כאילו בימים אלו הונחתו הנחיות שמחייבות ביצוע הינו סילוף האמת וזאת בלשון המעטה".

השיפוץ ברחוב יפו בחיפה – מרץ 2016 (צילום והדמיה: ירון כרמי)

מכתבו המלא של רזון לעירייה מובא כאן לעיונכם

"עיריית חיפה יונה יהב
תתביישו לכם!ג'קי רזון, בעלים של פאב "ג'ק והאפונים" בעיר התחתית כתב:הגיע זמן פרידה
אחרי 30 שנה ו11 עסקי אלכוהול ואוכל, כולם בעיר התחתית – המפלט, המרתף, בית היין בציר 98, האיזי, הסינקופה וכמובן ג'ק והאפונים שנפתח לראשונה ב92 בוואדי סאליב ומאז 2008 שוכן במיקומו הנוכחי ברחוב יפו
אני נאלץ, בצער רב מאוד לסגור ולהיפרד מחיי הלילה ומהעיר התחתית
שרדתי את המיתון, שרדתי את מלחמת לבנון השניה (וגם את מלחמת המפרץ), מבצעים צבאיים שלא קוראים להם מלחמה אבל משתקים את המדינה, תקופות של פיגועים ומאבטחים צמודים ואת המונדיאל והארווזיון – לא תמיד היה קל אבל הצלחתי כל השנים להישאר עם הראש מעל המים.
ואז נולדה לה מנהלת העיר התחתית שאת דעתי עליה כתבתי כאן לא אחת  כשהשיא, כידוע, היה השיפוץ, שנה ושמונה חודשים שבמהלכו נחתכו לי כ70% מההכנסות, שיפוץ שגרם לי להפסדים של מאות אלפי שקלים כשהפיצוי היחיד שהוצא לי היה ניקוי חלונות של הפאב בחינם (גם את זה לא קבלתי)
ועכשיו, כשהשיפוץ ברחוב סוף סוף נגמר, במקום לתת לעסקים להתאושש ולשקם את הנזק שהוא גרם החליטו אנשי מנהלת העיר התחתית (שכולם הונחתו לתפקיד ללא קשר לניסיונם או יכולתם למלא את התפקיד כראוי)  על פרויקט חדש והפעם כולו על חשבון בעלי העסקים – שיפוץ חזיתות המבנים כשהמטרה להביא את כל העסקים לנראות אחידה, הם מצפים שאחליף על חשבוני את כל השלטים לפורמט אחיד שהכתיבו, שאחליף את כל הריהוט (שקניתי לפני שנה) לריהוט מוכתב, שאכניס את הסורגים (הקבועים) פנימה, שאחליף את החלונות, שאנקה על חשבוני את אבני כל הבניין, הם אוסרים על קירוי קבוע, ולקינוח עלי להעלים את מנועי המזגנים שהפתרון המבריק שהוצא לי הוא לסגור חצי מגלריית הישיבה שבתוך הפאב, לבודד אותה ולהכניס לתוכה את המנועים
אז זהו, נכנעתי, לא רוצה להיות חלק בתהליך שמנוהל ע"י אנשים חסרי מעוף, דמיון והבנה איך צריך להראות דאון טאון אמיתי שמכתיבים לי איך צריך להראות העסק שלי.
ג'ק והאפונים ייסגר אחרי חג שבועות"

לא ניתן להגיב