הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

"מוזיקה מטורפת עד הבוקר ואף אחד לא עוזר" • לגור באזור בילוי בחיפה

(חי פה עם התושבים) – דיירים שמתגוררים ברחוב הנמל בעיר התחתית, טוענים כי חייהם הפכו להתמודדות אין סופית וכי העובדה שמאפשרים מגורים ברחוב מבלי לדאוג לאיכות חיים מינימלית לתושבים, זה דבר שאינו מתקבל על הדעת.

מגורים בפרויקט חדש

"אני גר בשכירות בפרויקט חדש ברחוב הנמל", אומר היום אחד הדיירים ברחוב, "לא נולדתי בחיפה, אבל החלטתי לבוא לגור פה בעקבות אח שלי שעבר לחיפה לפניי, וזו גם אמצע הדרך בין תל אביב לאזור צפון".

רחוב הנמל, העיר התחתית (צילום: מיכל ירון)

"מוזיקה עד 2 בבוקר באמצע השבוע"

כשהגעתי לכאן, חשבתי שמאוד מוצא חן בעיני לגור פה, אהבתי את המקום ואת האזור, רק שלא העליתי בדעתי עם מה אצטרך להתמודד. אני גר בפרויקט שמאפשר שכירות לטווח קצר או ארוך. מתחתיי ברחוב יש מסעדות ופאבים. אין לי שום בעיה עם זה שיש מוזיקה במקומות בילוי, הבנתי לאיפה אני נכנס כשבחרתי לגור פה. אבל אני אחרי הרבה שנים של מגורים בתל-אביב ושם יש פיקוח הדוק על מקומות בילוי. מה שלא נראה לי הגיוני, הוא שיש פה מוזיקה מטורפת עד השעות הקטנות של הלילה והעירייה והמשטרה לא עוזרים כשאני פונה אליהם. זה הגיוני שעד 2 בבוקר באמצע השבוע תהיה פה מוזיקה? אנשים בחיפה לא צריכים לישון בלילה?".

מתחם המגורים ברחוב הנמל (אלבום פרטי)

"מוזיקה רועשת עד שעות הבוקר"

העיר התחתית בחיפה, עברה, כזכור, "מתיחת פנים" לפני כעשור. אם עד לשיפוץ המאסיבי של העיר התחתית והשוק הטורקי היו במקום עסקים שעבדו בשעות הבוקר, ומעט מקומות בילוי ותיקים (פאב העוגן, מעיין הבירה וכו'), מאז שיקום האזור צצו וצמחו פאבים, מסעדות ובתי קפה חדשות לבקרים, ובעוד שתושבי חיפה נהנים מאזור בילוי אטרקטיבי, דיירי האזור חווים את הדברים אחרת.

"אני לא בטוח שאנשים באמת מבינים את הקושי שלנו", הוא ממשיך. "יש כאן דק ליד מקומות הבילוי, ועל אף שהוא לא שייך למסעדות ולפאבים, הם מוציאים לשם שולחנות, רמקולים ועכשיו גם תנורים לחימום. לפני כמה שבועות ישבתי בנחת בבית שלי, ופתאום אני שומע רעש, מוזיקה, ממש אירוע. המוזיקה בעוצמות מטורפות, בשר, על האש, אנשים. זה היה ביום שישי משעה חמש אחה"צ ועד 2 בבוקר. זה פשוט לא סביר. הגיעו 5 ניידות והיה פה בלאגן שלם", הוא מספר.

"כל אחד עושה מה שהוא רוצה"

"אם לא היו נותנים לבעלי עסקים להשתלט על דק לא שלהם, לא נראה לי שאפשר היה לקיים שם אירועים כאלה. אני לא בא להגיד שבתל אביב אין חסרונות, אבל מה שיאמר לטובת העירייה הוא שדבר כזה לא היה קורה שם. בת"א אם מסעדה מוציאה שולחנות לאזור שלא שייך לה, תוך זמן קצר מאוד מגיע פקח ושם לזה סוף. אבל כאן כל אחד עושה מה שהוא רוצה. לפעמים נראה לי שבכלל לא אומרים למסעדות האלה לא להשתלט על הדק, או שגם אם אומרים, בסוף מקבלים את ההשתלטות הזוחלת הזו".

"חשוב לי להדגיש שבהתחלה, כשבאתי וראיתי את הדירה וראיתי שיש מתחת כמה פאבים שכונתיים, דווקא התלהבתי. אני אוהב לבלות וברור לי שזה אזור בילויים ואני הכי בעד. הבעיה היחידה שלי היא שאני יושב בבית בשישי בערב ועד 4-5 בבוקר יש מוזיקה מטורפת".

מתחם המגורים ברחוב הנמל (אלבום פרטי)

"20 טלפונים למשטרה ולעירייה"

"מחודש ספטמבר התקשרתי למשטרה ולעירייה 20 פעם. כל פעם זו התעסקות, לחכות לניידת, לראות אם היא מגיעה, לראות מה קורה אחרי שהניידת עוזבת. אני מתקשר גם לעירייה, בחלק מהמקרים מגיע הפיקוח ובחלק לא. מצד אחד אני רואה ושומע שרוצים שיגיעו לגור בחיפה אנשים מערים אחרות, ומצד שני אני מוצא את עצמי מתמודד עם קשיים כאלה ושאין שום מענה לבעיות, אז אולי ממש לא צריך להתפלא שאנשים עוזבים את העיר או בוחרים לא לחיות פה".

רחוב הנמל בחיפה (צילום - ירון כרמי)
רחוב הנמל בחיפה (צילום – ירון כרמי)

העירייה: "בכל תלונה לגבי רעש אחרי חצות נרשם דוח"

תגובת עיריית חיפה: "העירייה פועלת יחד עם משטרת חיפה לאכיפת חוק העזר העירוני – בכל תלונה שמתקבלת בנושא ובהתאם להוראותיו נרשמים דוחות בגין מפגעי רעש לאחר השעה 24:00".

המשטרה: "מבצעים אכיפה בכל קריאה בגין עבירת רעש"

תגובת המשטרה: "משטרת ישראל רואה בעבירות הקמת רעש אחד המטרדים הבולטים הפוגעים באיכות חייהם של התושבים ופועלת למניעה ואכיפה של עבירות מסוג זה. בהתאם, ככל שמתקבלות קריאות בגין עבירות רעש, מבוצעת אכיפה בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית ובהתאם לסמכויות אותן מקנה החוק. משטרת ישראל תמשיך לפעול למען איכות חייהם של התושבים ותטפל בעבירות המפריעות לאזרח הנורמטיבי שומר החוק".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

33 תגובות

 1. הבעיה עימה אנו עוסקי נגזרת מתופעה רחבה יותר שנראה לי שהולכת ומחמירה. התופעה היא התחשבות בזולת. וליתר דיוק היעדרה.
  בהיעדר מפקח מובחן (הרב, "משטרת הצניעות" והדומים להם), החיים במרחב האורבני החילוני מחייבים התחשבות הדדית. התחשבות זו צריכה להתקיים גם במרחב הפרטי וגם בזה הציבורי. תקנות וחוקים הינם עדות לכשלון ההתחשבות ההדדית והם, תמיד, יהיו פחות טובים.
  הרעש ממקומות בילוי הוא רק סמפטום אחד של חדירה מהמרחב הציבורי לפרטי. יש גם מוזיקה בקולי קולות מבתים פרטיים, מוזיקה בקולי קולות מרכבים, נביחות כלבים, כל אלו הופכים שכונות לסלאמס רועש. אבל יש גם כאלו שסתם עושים רעש לשכנים בקומה שמתחת. לאלו יש להוסיף את אלו שזורקים זבל למרחב הציבורי או משאירים שקית זבל במעלית. שאחרים יפנו….
  כל אלו ביטויים לחוסר התחשבות באחר. הניסיון לקבוע חוקים ותקנות חשוב שיהיה אבל הוא אינו הפתרון. הוא אפילו לא פלסטר. שכן במקרה "הטוב" הוא אומר שאפשר לא להתחשב "כשמותר" ובמקרה הפחות טוב, אפשר להתעלם גם מהחוק.
  כי מי הם שיגידו לי ואף יחמסו את זכותי לעשות ככל העולה בדעתי במרחב הציבורי, שלא לדבר על הפרטי, שבמקרה גם פולש למרחב של אחרים (כמו מוזיקה בקולי קולות בבית שלי שמאלצת את כל השכנים לשמוע מה שאני אוהב ומתי שמתחשק לי לשמוע. ואם יתלוננו-אני אעשה דווקא…)
  כאמור, התופעה הזו מחמירה יחד עם הירידה בערבות הדדית ועליית האיבה בין קבוצות. איבה שמלובה על ידי פוליטיקאים שזה משמש אותם ככלי לקידום עצמי וברגע שהם מגיעים לשלטון מיד הם מכריזים: אנו עם אחד וחשוב שנתאחד. לא. אנו לא נתאחד. משנשתלה האיבה, היא איתנו לזמן רב. כמוה כאמון: קשה לבנות ולתחזק. קל להרוס.
  אי אפשר להעלים תופעה זו בבת אחת ואין שום חוק או מערכת אכיפה שתוכל ליצור התחשבות הדדית. היא אולי תצמצם, מקומית, דבר אחד אולם תשאיר את התופעה. זה יקרה רק במאמץ ממוסד כמו שנעשה עם קטיפת פרחי הבר, או דרך מובילי דעה או כשיגיעו מים עד נפש והנושא יעלה לסדר היום כך שאנשים ידברו עליו ויחליטו שנמאס להם והם רוצים אחרת.
  בינתיים אני לא רואה יכולת ורצון של מערכות ממוסדות לעשות עם זה דבר מה. זה גם לא מעניין מובילי דעת קהל. לכן נותר שאנו, האזרחים, נפעל כל אחד במרחב הציבורי הקרוב. רוב הפעולות יכשלו אבל אולי חלקן יצליחו.

  • האינדיבידואליסט הנאור רואה למול עיניו את עצמו, זה דפוס חשיבה שמועד להתנגש בקהילה.
   במצב שבו הקהילה כולה מורכבת מישויות נפרדות שמעניינות אותן זכויותיהן הפרטיות בלבד –
   הקהילה כמארג אנושי פשוט לא מתפקדת.

 2. בתל אביב אוכפים רעש לא שמעתי שהצעירים מתלוננים שאין מקומות בילוי. אז גם עירעית חיפה חייבת לאכוף מטרדי רעש.
  גם בשכונות הכרמל משאיות ועבודה באתרי בנייה מתחילה ב-7 בבוקר בניגוד לשלטים שאוסרים כניסת משאיות וכל הרחוב הופך לאתר בנייה ב-7 בבוקר. למה העירייה לא אוכפת? מי משלם שוחד וכמה ולמי? אם כבר חובר האכיפה זה מה שיבריח 5וכלוסיה חזרה מחיפה ולא חוסר בדק עם מוסיקה רועדת ב-1 בלילה. את זה אפשר לעשות בחופי הים, בפארק הקישון, במועדונים בחלוצי התעשייה ומקומות ללא מגורים. בקמפוס הנמל יש מגורים ומתוכננים עוד מגורים והעירייה חייבת להבטיח שסביבת המגורים תספק תנאים שמצופים מכל שכונה אחרת – שקט מוחלט בלילות.

 3. כך אמרו שליפה עיר העבודה כלומר לא התפנו לבלות ולכן זאת הסיבה שצעירים ברחו . יש לתת זמן לחיים טובים יותר . ולא החיים שלנו רק עבודה ואל תתפלאו מדוע חיפה מושבת הזקנים ואז אל תתפלאו שאין מי שיניעו ויפעילו את חיפה כי זקנים הם רבים בחיפה אבל היום חזרו הצעירים לחיות פה וכן לתת להם את ההנאה והזקנים תחיו היכן שבא לכם מבלי פגוע בצעירים שיחיו. יושבים בביתם בשקט.

 4. אתם רוצים להפוך את חיפה לבית קברות נטו ולבית אבות.
  חשוב חלונות מבודדי רעש זה כן. ומה עם נביחות מטורפות של כלבים? זה הכי מטריד ומלחיץ

 5. העירייה עצמה אינה מעוניינת לטפל במפגע זה והורתה לאיגוד ערים לא לטפל בתלונות מהסוג הזה

 6. לפני כמה שנים בדיוק אותן התלונות היו על ציר מוריה, אז אחרי שהרגו את ציר מוריה והיום אין זכר לתרבות הבילוי שהייתה נהוגה שם (הבראון עומד בודד) עכשיו רוצים לסגור את המרכז בילויים החדש שעשו והשקיעו בו בין אם בפיתוח העיר התחתית ובין אם בהקלות שניתנו לבעלי עסקים.
  שימו חלונות אטומים לרעש.
  או שבאמת כמו השיר של דיויד ברוזה "…הולכים לישון בדיוק בעשר, כי לא רוצים לבזבז חשמל"
  לא יודע אם לצחוק או לבכות

  • ציר מוריה מת בגלל תחרות המחירים שהעיר התחתית הציעה, ולא משום סיבה אחרת.
   אם כבר דוגמה רלוונטית יותר היא שד' הנשיא – הסליק, ביט, ארצ'יז…… את אף אחד מאלה אתה לא שומע כשאתה הולך ברחוב,
   רק כשאתה בפנים.

   עובד? עובד.

 7. נכון רעש זה נורא. אבל מצד האחר ומאוד חשוב. אם לא יהיה מקום בילוי לצעירים לא יבואו בהמוניהם. ומי ידאג להכנסת כספים לעיר,הם התיירים. פנים ואו חוץ.
  התיירים הם שתורמים בעד העיר .אין ברירה חייבים לתת לצעירים לכל הבליינים לבוא לעיר התחתית. והעיריה היא תדאג ותשקיע ברחובות ובהקמת גנים שבילים לרחובות ונוי.
  כי בהשקעה בה היא תראה יותר נוצצת ולא כעיירת פיתוח. רוצים שקט עברו למקומות שיש אוכלוסיה עם ילדים. גני משחקים לילדים בעיר . ולכן כל מי שיש לו ביקורת חייב להבין שאם לא יהי כספים לפיתוח עיר ולדאוג לכל מסביב רק בגלל הכנסת תיירות ודווקא ההיפך לעודד את התיירות בעיר. כל תושב חיפה חייב לתרום לתת יד לפיתוחה של העיר ואז יהיו כספים עבור הכל ולילדים יהיה כסף להכל ולא לומר נשמע מהעיריה כי אין תקציב .

  • או שחיים וישנים בכבוד מינימלי ואין בילויים בעיר, או להיפך?
   מה כואב להשמיע מוזיקה בתוך בית העסק החל משעה מסויימת, ולא בחוץ?

   היית פעם במועדון? קלטת את השקט שהיה אופף אותך לפתע ברגע שיצאת החוצה רגע לעשן?
   ניווכחת שאפשר גם וגם?

   בחיאת, לאן נגיע עם דפוס החשיבה הזה של "שחור-לבן"?
   אנושות מעייפת.

 8. אני מתלוננת על תפקוד העסקים בנצל מזה 3 חודשים וכאילו אני מדברת עם חבורת חרשים בעירייה ובמשטרה.
  1. ביקשתי לאכוף רעש לפע החוק.
  2. ביקשתי לאסור על האש.
  3. ביקשתי לאסור נהגים של מכוניות מנופחי מנועים שדוהרים ברחוב העצמאות ברעש של שדה תעופה.
  4. ביקשתי לאסור כניסה של מכוניות המביאות או קולטות את אלה ששטים לחול כי הם חוסמים כביש גישה לחנייה לרכבת ורעש הצפירות לאורך כל היום נוראית.
  5. ביקשתי להגביר ניקיון בכל העיר התחתית (יש שיפור מסוים).
  אבל כפי שציינתי, שפת חרשים. אם העירייה לא תגביר אכיפה ולא תסגור עסקים, לא יהיה שינוי.
  אני חוככת להגיש תביעת ענק נגד העירייה על אוזלת ידה ועל פגיעה באיכות החיים שלנו.

 9. עירית חיפה והמשטרה משתדלות שלא להתערב בנושאי רעש והפרה של חוקי עזר עירוניים. אני התקשרתי למוקד 106 מאתיים פעם ולא נעשה דבר. העיריה פתרה את הבעיה בכך שמרגלית שהיה מנכל העיריה תיקן חוק לפיו מותר לפתוח בתי קפה עד השעה שלוש לפנות בוקר.

 10. קליש רוצה "שימושים מעורבים". זה מה שלמדה בתיאוריה, אבל לא עובר מבחן מעשי

  • שמואליק היקר בכל העולם יש עירוב שימושים ומי שמתכנן אחרת יוצר ערים משממות וריקות. השאלה היחידה היא איזה שימושים ואיזה כללים יש לאכוף שזה יפעל לטובת כולם. גם המרואיין לא נגד חנויות מסעדות או פאבים מתחת לבית, זאת הסיבה שבחר לשכור שם. מה שהוא נגד זה חוסר אכיפת שעות שקט מנוחה ושימוש בדק הפתוח לחינגות וחאפלות. העירייה צריכה להביר שלא תושמע מוסיקה בדק החיצוני. זה מאד פשוט.

  • לא עובר מבחן מעשי?? קנה כרטיס טיסה לאחת מבירות אירופה ותגיד לנו אם הן עברו את המבחן שלך. גם אני לא חסיד של קליש אבל כן בעד דיון עניני נטול הצהרות פופוליסטיות. אפשר לחשוב ששני השימושים היחידים שניתן לערב הם מגורים ופאבים.

 11. מה לעזאזל. אתם עוברים לאזור הבילויים המרכזי של העיר ומעזים להתלונן שרועש??? תגידו לי, שכל אין לכם?
  תעברו לכל שכונה אחרת בעיר ולא תסבלו מזה! כל הבילויים בעיר מרוכזים בשכונה וחצי! כל הכרמל התרוקן מפאבים ומועדונים כי התכנית של העיריה היתה לרכז אותם במקום אחד – אז דווקא לשם אנשים עם רגישות לרעש החליטו לעבור??? מה נסגר עם אנשים?!

  • מאמי, איפה שבונים בניין למגורים צריך לדאוג לחווית מגורים מאמי, איפה שבונים בניין למגורים צריך לדאוג לחווית מגורים

   וזו לא הגדרה מופשטת אלא ברורה ומפורשת בחוק – צמצום מטרדי רעש, דאגה לתשתיות וכו'.
   בואי נדבר זכויות- לכל אדם יש את הזכות לחיות בכבוד ולישון בכבוד. מנגד לאף אחד אין זכות להשמיע מוזיקה במרחב הציבורי כי השמעת מוזיקה היא לא זכות אלא פריבילגיה.
   זכות – לישון. פריבילגיה – להשמיע מוזיקה.
   יש מבינה?

   עכשיו נמשיך לטענה המטומטמת האחרונה שלך – אנשים החליטו לגור דווקא שם?
   לאנשים בעיר הזו אין כסף לאכול ובעלי הדירות החזירים והדוחים פשוט לועגים לנו, הן במחיר והן ברמת הדירות המביכה שמציעים,
   אז בנו *פרוייקט שלם שכל תכליתו לאפשר שכירות לטווח קצר או ארוך* ואז כועסת שדיירים משתמשים בו בדיוק לשם כך?
   הביקורת שלך צריכה להיות מופנית לעירייה, או ליזם האידיוט, שהחליט שזה מקום לבנות בו בניין מגורים לאנשים מסכנים שאין להם ברירה.

   לסיום אני מאחל לך שכל העיר התחתית תעתיק את עצמה מתחת לבית שלך ושכל דקה שלך בבית תהפוך לגיהנום, כל זאת בזמן שכולנו נשב בנחת מאחורי המקלדת שלנו ונכתוב לך שאת עלובה ונוסיף מלא סימני שאלה וקריאה כי את מעצבנת אותנו.

   שיהיה לך יום רועש ועלוב.

  • כי לא יתנו לך.
   חלום שלי.

   תגידי, שכל אין לך?

 12. לא מאמין לעירייה ולא למשטרה. לא עושים כלום ובקושי עונים לטלפון.

 13. שוטר או פקח שמגיע לבלות בפב משלם בשטר של 100 שקל ומקבל עודף 2 שטרות של 50 שקל למה שיתן דו"ח על רעש

 14. אל תבנה על המשטרע והעיריה. מקווה בשבילך שבבניין החדש הרכיבו חלונות עם בידודית. במקרה כזה אתה מסודר ,לפחות בחורף.

 15. אין עם מי לדבר לא בעירייה ולא במשטרה.
  קליש מתחנפת למגזרים שעושים כאן מה שהם רוצים והורסים את איכות החיים בעיר ורואים את זה בחנייה הפרועה עם חסימת מדרכות ונכים שכלואים בבתים בגלל חניה חוסמת. אף אחד לא עושה כלום. מנגלים במקומות עם שלט שאסור מנגלים והרס החיים במוזיקה ונהיגה פרועה בלילות. ברוך הבא לעיר בלי שיטוור עירוני ובלי משטרה שאוכפת משהו.

  • סתם מילים ,מנגלים בעיר התחתית שציינת? מאיפוא? אם יש מנגלים לא בעיר התחתית עליה דיברו!!!

  • יותר כמו פעולה בלתי רצונית והשרדותית,
   אבל אתה צודק מחמוד חביבי, זה לא נורא רחמנא ליצלן כמו להיות ערבי.
   עליך אנחנו מרחמים הכי הרבה. טוף?

 16. ממש לא נכון.ניתן לתת דוח על הקמת רעש בכל שעות היממה.
  לאחר השעה 23:00 אסורה כל מוסיקה/הגברה כלשהי.

  • מתוך מספר דו ספרתי של שיחות לאורך השנים לא נתקבלה תגובה אפילו פעם אחת,
   אני מדבר איתך סטטיסטיקה ואתה מדבר איתי היוריסטיקה,
   מה לדעתך רלוונטי יותר – להסתמך על הדעה הלא מבוססת שמתחוללת לך בראש או על המציאות בפועל?

 17. זה אוכפת מפגעי רעש.

  ליבי עם האומלל שמאחורי הכתבה,
  גם משלם את הארנונה הגבוהה בארץ וגם אני לא רוצה לדעת כמה תחזוקה אתה נאלץ לשלם על החוויה המעפנה.

  • בעניין תשלומי ארנונה שציינת הם הגבוהים בארץ , מאיפוא הבאת את זה . במיוחד בעיר התחתית .קודם כל תלוי בגודל של המבנה אבל אם פתח בשיתוף של העיריה ובעידודה. אז העיריה ידוע לי שתדאג לאותם' מי שמשתתף הפרויקט דיםוץ מבנה בעיר התחתית מקבלים הטבות מיוחדות מהעיריה זה מה שידוע לי .
   דווקא ידוע לי שכל מי שהקים חנות בעיר התחתית . העיריה היא מעודדת

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...