גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

מטען חבלה במשקל של 2 ק"ג חומר נפץ נתפס בחיפה

מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מטען חבלה רב עוצמה,...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

"פארק לטובת כלל הציבור במקום שכונה לעשירים בלבד" • יונה יהב הצטרף למתנגדי תוכנית סטלה מאריס בחיפה

(חי פה) – חיזוק למתנגדים לבנייה המתוכננת בשכונת סטלה מאריס בכרמל צרפתי בחיפה – ראש העיר המיועד, יונה יהב, הגיע אתמול (רביעי 12/3/24) לדיון בנושא והצטרף לחברי הקואליציה העתידית שלו, עו"ד שרית גולן שטיינברג, שעתידה להיות יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ומוטי בליצבלאו, חבר סיעת "הירוקים – כחול לבן".


חיפה - רכס סטלה מאריס והרכבל (צילום: ירון כרמי)
חיפה – רכס סטלה מאריס והרכבל (צילום: ירון כרמי)

דיון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה נערך אמש (ד') בנושא תכנית הבנייה בשכונת סטלה מאריס, על פיה עתידות להיבנות 460 יח"ד בשטח הבסיס הצבאי המתפנה.

התוכנית מקודמת על ידי רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) ומתפרשת על שטח של 50 דונמים, צפונית לרחוב טשרנחובסקי. בתכנית נכללים מבנים בגובה 5-15 קומות, טיילת ציבורית וארבעה מבני שימור של בונקרים מימי המנדט הבריטי.

התנגדויות רבות לתוכנית

התכנית הוגשה להפקדה ביוני 2023 והיא מעוררת התנגדות רבה בקרב תושבים, פורומים ירוקים והעירייה. החל מהשבוע הצטרף למתנגדים גם ראש העיר המיועד יונה יהב, שהגיע כאמור לדיון אמש והביע את התנגדותו לתכנית. לטענת המתנגדים, השטח יכול לתת מענה לכלל התושבים בשכונה ולא רק להם, אם יוקם במקום פארק לרווחת הציבור במקום שכונת מגורים שמיועדת ל-460 משפחות בלבד.

את התוכנית של רמ"י הציג האדריכל אלי דרמן, תוך שהוצגו השיקולים שעמדו בפני מתכנני השכונה וכיצד הם בחנו את הנצפות של השכונה מנקודות מבט שונות בעיר. תוואי הקרקע הכתיב את הצבת הבניינים באלכסון וכן כיצד חשבו לבצע את שימור הבונקרים ואת הקמת שביל המצוק.


הדמיה של תוכנית סטלה מאריס | קרדיט: משרד דרבן ורבקל אדריכלים.

"זו הזדמנות לקידום העיר"

את העירייה ייצגו יו"ר הוועדה המקומית, נחשון צוק, נציגי מחלקת התכנון, בראשם רותי רפפורט ומהנדס העיר, אריאל וטרמן. כן הגיעו ראש העיר הנכנס יונה יהב ויו"ר ועדת המשנה של הוועדה המקומית המיועדת, עו"ד שרית גולן.

מהנדס העיר, אריאל וטרמן, הציג את התנגדות העירייה לתכנית לאור ההזדמנות, לדבריו, שפינוי בסיס זה מאפשר לקידום העיר. ורטמן התייחס לחשיבות שיתוף הפעולה עם הבהאיים והכרמליתים, הסביר את חשיבותו של השטח והציג אפשרויות תכנון פוטנציאליות חליפיות.

"להחזיר לשולחן המתכננים"

בקשת מהנדס העיר היתה שהוועדה המחוזית תחזיר את הנושא לשולחן המתכננים, ושהעירייה, יחד עם רמ"י, ימצאו תשובות חליפיות, שיאפשרו הקמת פארק ציבורי בראש הכרמל, תוך מתן שטחים חילופיים לרמ"י.

יונה יהב – עולה לסיבוב שני (מטה יונה יהב)

"לכרמל מופע ייחודי"

יונה יהב, שרית גולן ונחשון צוק הוסיפו לדיון את עמדות העיר ואת החשיבות שהם רואים למציאת פתרון כולל שיתאים לעמדת העירייה וראשי העיר היוצאים והנכנסים. מוטי בליצבלאו ואביהו האן מסיעת הירוקים כחול לבן, יחד עם שמואל גלבהרט, הציגו את התנגדותם כשהם מתבססים על כך שמופע הר הכרמל היורד לים הוא מופע ייחודי, וכפי שלא היה עולה על הדעת לבנות על הר השולחן בקייפטאון, כך גם לא ייתכן לבנות על ראש הכרמל.


"פארק במקום בניינים"

סיעת הירוקים של חיפה לקחה חלק פעיל במאבק כבר מתחילתו: "בדיון בוועדה המחוזית של חיפה, אני וחברי לסיעת הירוקים-כחול לבן, מוטי בליצבלאו, הצגנו דרישה חד משמעית להקים פארק מדהים ברכס הכרמל – סטלה מאריס, תוך שמירה על הרכס, במקום התוכנית ההרסנית של רשות מקרקעי ישראל, להקים במקום מאות יחידות דיור", אומר יו"ר סיעת הירוקים-כחול לבן, אביהו האן.

אביהו האן, מועמד לראשות העיר חיפה (צילום: "הירוקים כחול לבן")

"זה הרצון של תושבי חיפה"

"הפארק עליו אנו מדברים צפוי להביא לעיר תיירות, צפוי להחזיר משפחות צעירות לחיפה ולשפר את איכות החיים לתושבים. את המאבק התחלנו, חברי הסיעה, לפני זמן רב, יחד עם תושבי השכונה וארגוני סביבה נוספים. שמחנו לרתום כעת למאבק גם את ראש העיר המיועד, יונה יהב, שהגיע לדיון ונלחם יחד איתנו כדי להסביר לרשות מקרקעי ישראל את הרצון של תושבי חיפה. זה השינוי שתושבי חיפה הצביעו עליו לפני מספר ימים. התחלנו לעבוד חזק, ומכאן אנחנו רק מגבירים את ההילוך".


הפעילים בדיון על הבנייה המתוכננת (צילום: לימור אורן)
הפעילים בדיון על הבנייה המתוכננת (צילום: לימור אורן)

הצעת תוכנית חלופית

הפעילים שנכחו בדיון וביניהם חברת ועד פורום ציבורי כרמל יעל אמיתי, ביקשו מהוועדה להשאיר את השטח כשטח ציבורי לטובת תושבי שכונת כרמל צרפתי, לשמר את הבונקרים ועמדות התותחים ההיסטוריות ולבנות פארק לטובת הציבור. האדריכל שמואל גלבהרט הזכיר לרמ"י את תפקידם שחלק ממנו הוא העידוד שרמ"י מפעילה להקמת פארקים ציבוריים.

נציגי הבהאיים הציגו את ההבטחות שניתנו להם בהסכמים עם עיריית חיפה, לגבי בנייה הסמוכה לשטחיהם, ועל כוונתם להפוך את שטח המשתלה לשטח יפיפה שיהיה פתוח לקהל הרחב, בו יוקם מבנה תפילה לכל אדם.

פורום ציבורי כרמל, אותו ייצג עו"ד עומר בכמן, הציג את חשיבותו הגאוגרפית, הדתית, הנופית וההיסטורית של שטח התוכנית בעזרת חוות דעת מומחים – פרופ' יוסי בן ארצי ופרופ' עוזי אלידע. פרופ' נורית קליאוט דיברה על חוסר ההתחשבות בתושבי השכונה הנוכחיים ובמצוקת התחבורה שעתידה להיווצר עקב תוספת לשכונה. כמו כן הוצג סירטון בתלת ממד של התוכנית החלופית שמציע פורום ציבורי כרמל, אותו תכננה אדריכלית הנוף חנה יפה, זוכת פרס קראוון.

"עומסי התנועה יחריפו"

תושבי השכונה, שיוצגו ע"י נציגת הוועד יוליאנה אליעזר ישי, הציגו את התנגדותם לתוכנית בשל החרפת בעיית פקקים ועומסי תנועה שהשכונה החדשה תיצור. אליעזר שי דיברה גם על היעדרו של פארק לבילוי, פנאי וספורט על רכס הכרמל וכן על היעדרו של מרכז קהילתי פעיל.

תושבי השכונה ביקשו שאם תבנה שכונה, שלא תופרד מהשכונה הקיימת אלא תחובר לשכונה אליה בגשר, תוך שהביעו חשש מחומה שעלולה להייווצר מהצבת הבניינים הגבוהים המתוכננים בשכונה החדשה, חומה שתפריד בין השכונות ותסתיר את הנוף ואת הגישה לתצפית ולטיילת. כן ביקשו התושבים כי יישארו כמה שיותר שטחים ירוקים ושהאזור לא יתמלא כולו במבני מגורים. התושבים ביקשו גם כי חברי הוועדה יהיו קשובים לבקשה להקים פארק ידידות עם טיילת מרהיבה שתשמור על רציפות ברכס הכרמל.

"שכונה לעשירים בלבד"

אלה גלקופף-בלאייס, נציגת עמותת מרכזים לצדק חברתי, הציגה את חוסר הצדק שבלקיחת שטח ציבורי מתושבי השכונה הקיימת, על מנת להקים שכונה לעשירים בלבד על שטח זה.

גילה מרגולין, נציגת המועצה לשימור, הדגישה את הצורך להרחיב את המרחב של הבונקרים לשימור, כך שניתן יהיה להציג סיפור שלם של ההגנה במלחמת העולם השנייה. הוקראה ההתנגדות של תושבת השכונה ענת כהן. הוועדה התעלמה מהתנגדות הכרמליתים משום שהוגשה ללא תצהיר.

אריאל וטרמן – מהנדס העיר חיפה (צילום – ירון כרמי)

"לעג לרש"

מהנדס העיר טען בפירוש כי השטחים הירוקים שהוצגו בתוכנית הינם לעג לרש. המתכננים השיבו כי התנהל היה שיח רב שנים מול העיריה וההוכחה לכך, לדבריהם, היא הוספת בית הספר ומבנה התפילה, וכן שהמבנים יהיו נצפים. עוד אמרו המתכננים כי בשכונה מתוכננות להתבצע פעולות פינוי-בינוי נרחבות. לטענת העמותה לצדק חברתי ונציגי השכונה, לפיה הוספת השכונה תיצור עומס תחבורתי, השיבו המתכננים כי אין המדובר בכמויות גדולות של כלי רכב, עד כדי הכבדה על התנועה.

"פספוס של התמונה הגדולה"

מפורום ציבורי כרמל נטען, לסיכום, כי איש אינו טוען שהתכנון המוצע נעשו במזיד או בכוונה רעה, אלא שיש כאן פספוס עצום של התמונה הגדולה: "אנו מודעים למצוקת הדיור ומכבדים את המאמצים למצוא פתרונות. אנו מציעים ש-460 יחידות הדיור ייבנו באיזורים אחרים בחיפה, בתגבור או באיזורים חליפיים ומבקשים לבצע תכנון רחב יותר, לבנות את פארק הידידות ולפנות גם את בסיס חיל הים. ממה שביררנו, הצבא מוכן (למעט האנטנה) להקים מלון בבניין לשימור זה ולשלב את השביל המוביל למערת אליהו. לתושבי חיפה הגרים על הכרמל מגיע פארק כמו לתושבי הרצליה או רעננה".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

36 תגובות

 1. בתור חיפאי לשעבר, עדיף לעשות פינוי בינוי בשכונת הדר. להוריד את הבתים הישנים משנות החמישים/שישים, ללא מעלית וללא חנייה, ולבנות עד שש או שמונה קומות, וגם עשר.
  להחזיר להדר את ההדר.
  במקום פשע וזוהמה. אפשר גם אחרת, לא רק כרמל כרמל וכרמל…

 2. הייעוד היום ציבורי?
  שתתכבד עירית חיפה ותפקיע את מלוא השטח לצרכי ציבור.
  זו הדרך הנכונה לשמור על השטח.
  כמובן שאישור תכנית חדשה, תגדיל את השווי ואת העלות לעירייה.

 3. כתבה מעילה וממצה, של העיתונאית מיכל גרובר.. אפשר פשוט להגיש אותה, כמו שהיא, כמסמך התנגדית.

 4. כל הכבוד לנציגי.ות הציבור שלנו היוצאיםות והנכנסיםות, על העבודה הזו. פארק לציבור הרחב בתוך העיר עצמה הוא מצרך נדיר בעיר הזו וכל כך נחוץ.
  ממשפחה צעירה של חיםאית שנולדה פה ובחרה להישאר.

 5. יונה יא אפס שולח לפה את הבוטים שלך להגיב? אל תגעו בירוק תפסיקו להרוס, יש הרבה שכונות שאפשר לשקם במקום לבנות חדש, למה אתם כאלה רפי שכל? או שזה נובע מעצלנות ובצע כסף?

  • כנראה שלא הבנת מה שכתוב. יהב והקואליציה שהקים התנגדו להקים שם שכונה חדשה והציעו חלופות…
   זה שצריך להוריד את הארנונה בחיפה נכון תמיד אבל לא קשור לכתבה

  • למה הודעות שתומכות במי שמנסיםות למנוע הקמת שכונה קטנה באזור טבע ירוק והיסטורי נראות לך כמו בוטים?.. אני לא שום בוט אני חיפאית ששמחה שלשם שינוי זה הבון טון החדש בעיר הזו ומקווה שייושם בעוד מקומות כמו גבעת העזים ואחרים. מקווה שיורחב גם לשימור מבנים היסטוריים ולא רק טבע וזה כבר לדיון אחר

 6. גבעת העיזים צריכה לדעתי להישאר ירוקה כמו שהיא. לא צריכים פארק ולא צריכים להתערב שם. צריכים טבע וירוק בעיניים. סטלה מריס יכולה להפוך לפארק עם כמה שפחות התערבות ולהשאיר ירוק ופראי כמה שניתן. אנשים עוזבים את חיפה לא בגלל שאין בניה ואין להם איפה לגור. הצפיפות בחיפה היא מייגעת, לא צריכים לבנות ולהעמיס יותר על העיר. זה פוגע באיכות החיים.

 7. כל הכבוד לירוקים וליונה יהב – פארקים ושטחים פתוחים חסרים הרבה יותר מאשר דירות מגורים…

 8. כאילו חסר פארקים בחיפה.
  רובם גם ככה שוממים ואם לא, אס מפוצצים בפחיות של משקאות אנרגיה וקליפות פיצוחים…

 9. שכונה לעשירים או פארק לחמולות מהצפון? בכל מקרה בשני המקרים כנראה שזה יפנה לאותו מגזר.
  חיפאים גם ככה מעדיפים מסעדה או קניון.
  לא עדיף שיישאר שם הבסיס הצבאי וישרה ביטחון על העיר בנקודה הכי אסטרטגית?

 10. במקום לבנות שכונות חדשות, קיים צורך בהול לשיקום השכונות הישנות כגון קריית אליעזר. לרוב הבניינים יש צו לפני מבנה מסוכן מכיוון שהדירות מתפוררות והמצב שם גרוע. אין שם מקלטים או ממדים. רעידות האדמה פגעו בדירות הישנות שנבנו ללא תקן בשנת 1952-1960.
  אין שם מעלית ודיירים מבוגרים למעשה "כלואים" בדירתם וקשה להם לרדת ולעלות את המדרגות לקומות 2-4.
  הפחד הממשי הוא שבמצב רעידת אדמה או מתקפת טילים דירות רבות יקרסו על בעליהם.

  העיריה הגדירה לפני יותר מעשור את השכונה כמועמדת להתחדשות עירונית, זה אומר שהדיירים היו חייבים להתאגד לפרוייקט ולא יכלו לעשות פינוי בינוי כל בניין בפני עצמו כפי שעשו בשאר השכונות בעיר (כרמל ונו"ש וכו').
  מאז שהגדירה העירייה את השכונה להתחדשות עירונית היא בעצם סיכלה כל ניסיון של הדיירים לאשר פרוייקט. הגבילה את היזמים במס קומות לא הגיוני, הטילה היטל שבח, והתנגדה בכל תוקף להתחדשות וכל זה היה בתקופה של קליש.
  אפילו פרוייקט כגון מתחם עדה-פרטיזנים שנכנס תחת חסות שקמונה חברה חצי עירונית לא הצליח להתקדם דרך העיריה והלך לקבל אישור מהמחוזי .

  מדובר פה בחיי אדם והסיכון מאד גדול. הדירות האלו במצב לא טוב ואי אפשר לשפץ אותם זה פשוט לא יעזור היסודות גמורים חייב פינוי בינוי.

  אם לעירייה אכפת מחיי הדיירים היא חייבת להפשיל שרוולים ולקדם תוכניות.

 11. ראשית כל, חשוב לשוב ולהזכיר שללא עבודת שטח של פעילים שהתקבצו והניעו מהלך מרשים כזה , תוך גיוס חברי הקואליציה והחתמתם לטובת הקמת הפארק (אחרי שעמדו ימים בצמתים מרכזיות בחיפה בדוכני החתמה) , השקיעו חודשים במפגשים , הוציאו כספים לשם מימון המשך המאבק למען סטלה מאריס – כל זה לא היה קורה.
  שנית, גם גבעת העיזים בשכונת רמת בגין צריכה להפוך להיות פארק ציבורי במקום עוד שכונה בנויה בשעה שהמרחב והמסדרון האקולוגי שהיא מציעה לבע"ח וצמחיה הוא יחיד במינו. גם כאן, נדרש ציבור עירני, פעיל ומגויס כדי להציל עוד שטח פתוח שפונה למערב מבנייה מאסיבית.
  כל הכבוד כל תושבי העיר שלא מפסיקים להלחם למען העיר ועתיד ירוק יותר!

  • נבדוק את הצעתך…
   בגבעת העיזים יש 300 דונם קרקע כפול 10 מיליון ש"ח לדונם מחולק ב-100,000 מצביעים שאכפת להם נותן 30,000 ש"ח לראש. האם את מוכנה לשלם?

 12. חיים בסרט
  רמי יוותר על 500-600 מיליון
  אפשר לשלב משני הדברים. לבנות יותר צפוף ושיהיה פארק. זה נוח להגיד הכך פינוי בינוי. אבל זה בפני עצמו משהו שגוי שגרם ךעליית מחירים נוראית בשכונות מסוימות
  זה גם פרס למזניחי הדירות. כשמדברים על הנחהה של מיחיון על מחיר למשתכן מה זה בדיוק כשעושיפ פינוי בינוי??
  אם מדברים על פאררקים צריכים לייצר רציפוצ תנועתית וטייל ץת עילית של חיפה. כמו בים. טיילת עם מינימום מעברי כבישים להולכי רגל אופניים

 13. אני מציע להחליף את שמה של חיפה לנקראפוליס בתרגום חופשי עיר המתים

  • שלום מתי טיקטינסקי
   במבואות הדרומיים בחיפה ייבנו בשנים הקרובות כ-10,000 דירות ועוד 20,000 יח"ד אושרו כבר בפינוי בינוי בשכונות החוף.
   אין צורך ב-460 דירות שיתפסו את השטח הכי יפה בישראל בתוכנית כעורה ומיושנת. אל תדאג לנדליסטים.

 14. בתל אביב יש שני מגדלים של גינדי עם 30 קומות שיש בהם 720 דירות. 360 בכל מגדל. אז תעשו לי טובה מתכננים הזויים.
  את 460 הדירות האלו אפשר היה להכניס לשני מגדלי 25 קומות בקצה המתחם ולתת את השאר לפארק פתוח.
  הזוי לבזבז שטח איכותי כזה.

  • שלום מתי טיקטינסקי
   במבואות הדרומיים בחיפה ייבנו בשנים הקרובות כ-10,000 דירות ועוד 20,000 יח"ד אושרו כבר בפינוי בינוי בשכונות החוף.
   אין צורך ב-460 דירות שיתפסו את השטח הכי יפה בישראל בתוכנית כעורה ומיושנת. אל תדאג לנדלניסטים.

 15. הייתי אומרת, שהפארק יהיה לכלל תושבי חיפה !! ולא רק לתושבי הכרמל…!!
  ולתיירים שיגיעו., )גם באשקלון יש פארק גדול ויפה לכל תושבי העיר(..

 16. כחיפאי לשעבר, זהו אחד המקומות המדהימים ביופיים בארץ וראוי להיות פארק לאומי. יהיה נהדר באם הבאהיים יסייעו בגינונו. כך שהנוף הנפלא לא יוסתר ע"י שורת עצים גבוהים או בנייני-מגורים שייבנו ע"י קבלנים חמדנים. גם מנזר הכרמליטים יכול להשתלב להפליא. בתכנון מתאים, המקום יהפוך לפנינה לטובת תושבי חיפה והמדינה.

 17. ספציפית במקרה הנל ההתנגדות אולי במקומה,אבל נדמה שאם ראש העיר מתכוון ללכת בכל מחלוקת תכנונית עם הירוקים חיפה עשויה להישאר עלובה ומיושנת.
  יש עשרות מתחמים ואולי מאות פרויקטים גדולים של החדשות עירונית בשכונות הישנות ושם הוא צריך להתבטא ולהפעיל את השפעתו

 18. איך אומרים?! הירקוים יתקעו את העיר, לא יהיה דיור לדור הבא ואנחנו מתפלאים למה הם עוזבים, בקיצר נשאר לישון בשקט.

 19. "אם יוקם במקום פארק לרווחת הציבור במקום שכונת מגורים שמיועדת ל-460 משפחות בלבד" "אם יוקם במקום פארק לרווחת הציבור במקום שכונת מגורים שמיועדת ל-460 משפחות בלבד"

  אויש תעשו לי טובה
  ראש ירוק מטומטם
  מה זה "רק" 460 משפחות? באיזה עולם מדומיין אתם חיים שבו יש משוואה בין פארק ל"רק" 460 משפחות

 20. את שירותי הצבאי עשיתי שם לפני יותר מ60 שנה. נוף מהמם שמן הראוי להשאירו פתוח לכלל הציבור.

 21. תוכנית שמתאימה לקאליש והבוחר אמר את דברו.
  כל הכבוד לעוסקים בדבר ובהצלחה בשמירה על האינטרס הציבורי.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...