באנר גורדון 230524

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

החרדים סימנו את חיפה כאחת הערים האטרקטיביות למגורים

המכון החרדי למחקרי מדיניות חושף כי בירת הצפון נכנסה...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

מחנים את הרכב ועולים לרכבת? מעכשיו תצטרכו לשלם

(חי פה) – החניון הסמוך לתחנת הרכבת מרכזית המפרץ, שעד לאחרונה שימש כמקום חניה ללא תשלום עבור רבים מבאי התחנה, גם כאשר מדובר בשעות ארוכות, החל בימים האחרונים לפעול כחניון בתשלום.


בימים האחרונים הבחינו נוסעים שהגיעו לתחנת הרכבת מרכזית המפרץ כי בשטח הסמוך לתחנה, בו רבים נוהגים להחנות את רכבם כשהם משתמשים ברכבת, מתבצעות עבודות המעידות כי החניון יהפוך בקרוב לחניון בתשלום.

בחניון יגבה מעתה תשלום (חי פה בשטח)

"אני משאיר את הרכב שלי בחניה במרכזית המפרץ", אומר אבי, שגר ברמת גולדה בחיפה ועובד בתל אביב. "לפעמים אני עולה על הרכבת בתחנת חוף הכרמל ומשאיר שם את הרכב, תלוי איך יותר נוח לי באותו יום. לא האמנתי כשראיתי שעובדים על כך שהחניון יהפוך לחניו בתשלום. בכל תחנות הרכבת החניה היא חינם. אני עובד בתל אביב, אני לא מתכוון לשלם על החנייה ליד הרכבת, מספיק כל הזמן שאני מבזבז על הנסיעות לרכבת, ברכבת ומהרכבת למקום העבודה שלי. אתמול כבר ראיתי את המחסום ולא רציתי להסתבך אז חניתי רחוק יותר על מגרש של חול".

הופך לחניון בתשלום (חי פה בשטח)

חברת נמלי ישראל (חנ"י): חיפשנו זכיין שיהפוך את המקום למסודר, ובגלל זה החניה בתשלום

מחברת נמלי ישראל (חנ״י) נמסר כי השטח עבר לידי זכיין על מנת שהוא יהיה מסודר יותר:
״לצערנו הרב, השטח בו ממוקם החניון הפתוח הפך לשטח הפקר, כאשר בהעדר פיקוח וניהול המגרש, נוצר מצב בו הוא התמלא במשאיות, גרוטאות ונגררים שהוצבו במקום לתקופות ארוכות, זבל שהושלך ונערם וגרם למפגעים תברואתיים במגרש, מפגעי אש, חשש לפריצות לרכבים, מפגעים בטיחותיים, חנייה על מדרכות בניגוד לחוקי התנועה ותוך חסימת נתיבי תנועה ותחבורה ציבורית".

המחסום שהוצב בחניון הסמוך למרכזית המפרץ (חי פה בשטח)

"כאוס זה, הוביל את חברת נתיבי ישראל לצאת במכרז להפעלת השטח ע"י זכיין בצורה מסודרת, זאת על מנת להבטיח גורם שייקח על עצמו את האחריות למגרש, הצבת מצלמות, סימון החניות, ניקיון ותחזוקה, גינון למניעת שרפות ועוד. מובן כי בגין אספקת שירותים אלו נדרש תשלום. נבהיר כי לא ההיבט המסחרי עמד כנגד עיניה של החברה בקבלת ההחלטה לצאת למכרז, אלא שלום הציבור והסדרת השימוש התקין בשטח זה".

״נציין כי מדובר בשטח מצומצם ובו כ-160 מקומות חניה בלבד, שבכל מקרה אין ביכולתו לתת מענה לכלל משתמשי התחבורה הציבורית בלב מתע"ן מרכזי, הכולל פתרונות תחבורה מגוונים והסדרי חניה נוספים. כבר כיום, באזור זה קיימים הסדרי חניה עדיפים המיועדים למשתמשי התחבורה הציבורית".

״חשוב לציין כי אין מדובר במגרש המיועד לשמש כמגרש חניה בטווח הבינוני והארוך, אלא מדובר במגרש המיועד למסחר, אשר בכוונת חברת נמלי ישראל (חנ"י) כגוף הממשלתי האמון על פיתוח השרשרת הלוגיסטית הנמלית במדינת ישראל, לפעול לפיתוח עתידי במגרש זה, לטובת שימושים נמליים, תוך התייחסות למיקומו המרכזי, וקרבתו למרכז מתע"ן, צירי תחבורה, לנמל המפרץ ולשטחי העורף הלוגיסטיים הנמליים".

״בשל מצוקת החנייה הקיימת ועד לפיתוחו העתידי של המגרש, נענתה חנ"י בעבר לבקשת העירייה להשכיר לה את המגרש לטובת מגרש חניה עירוני, אשר הופעל ותוחזק באמצעות חברת יפה נוף עד שנת 2019. משהעירייה ביקשה שלא להאריך את חוזה השכירות, התאפשרה חניה בחינם, בין היתר עקב הבעייתיות בהסדרת מגרש חניה מסודר בזמן תכנון וביצוע העבודות להקמת הרק"ל״.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. התחסדות. תפרסם בבקשה כמה ישלם הזכין דמי שכירות עבור החניה לנתבי ישראל וכמה הוא יגבה עבור חנית כל רכב וכמה ארנונה העיריה תגבה. את זה תפרסמו ויש להניח שמדובר בבית חרושת לכסף. כולם יהנו פרט לציבור הרחב.

 2. "חשש לפריצות לרכבים" יענו עכשיו תהיה שם שמירה או כמו שאומרים באנגלית פרוטקשן. אתה הבנת את זה ברוך?
  ככה מוכרים אותנו בצורה מאורגנת.

  • הדרך הנכונה לנהל כל משאב ציבורי זה בתשלום עליו בהתאם לעלויות ההפקה התחזוקה או ההיצע שלו..
   העירייה הייתה צריכה לנהל את החניונים כמשאב כלכלי כבר לפני 20 שנה. יונה יהב כשל גם בנושא הזה לעומת חולדאי.
   הפסד של עשרות מליוני שקלים בשנה לעירייה.

 3. גם בחוף הכרמל הגיע הזמן להסדיר את החניונים. לא יתכן שבבוקר אלפי רכבים מגיעים מכל הסביבה להחנות שם יום שלם עד הערב, פוקקים את צומת מת"ם וגורמים הפרעה קשה לתנועה בתוך חיפה ולמי שבא להנות מהטיילות והים. גורמים פקקים גם לאוטובוסים שיוצאים אחר הצהריים ממרכזית חוף הכרמל. ולא משלמים שקל אבל מקבלים מעיריית חיפה תחזוקה בחינם.
  צריך להרגיל אנשים לבוא בתחבורה ציבורית, במוניות, ביחד ברכבים.
  יש קבוצות של צעירים שבאים לים, כל אחד בא ברכב שלו. יכולים לבוא 4 ביחד ברכב אבל למה, יש חניה חינם. ככה נוצרים פקקי ענק, מטרד רעש ו"בעיות חניה". אם תהייה עלות כניסה כל אחד יעשה חושבים פעמיים אם לבוא עם הרכב וזה עובד מצוין בתל אביב. לא באים ברכב לים.

 4. לתושבי חיפה צריך לאפשר חניה בחינם על מנת לאפשר להם להגיע בתחבורה ציבורית ורכבת לכל יעד שירצו.
  אם עובדים בתא או באזור הצפון
  החניה צריכה לאפשר חניה חינם של 12 שעות ומעבר לזה לגבות תשלום גם מתושבי חיפה.
  היום הגעתי ללב המפרץ לפגוש חברים שהגיעו בתחבורה ציבורית מהצפון והתברר שהחניה שבחוץ שהייתה פתוחה חסומה ולא נותרה לי בררה להחנות אלא רק בקניון.
  ברור לי שיותר לא ניפגש שם ונעדיף את חוף הכרמל.

 5. בצדק גמור
  מגיעים לקניון עושים קניות וכל מי שנוסע למרכז תופס חניה, וקח יש עשרות רכבים שחונים בעוד שבאי הקניון נשארים ללא חניה, מקובל ששעתיים לא משלמים

 6. טוב מאד. חניוני החופים והתחנות של חיפה ניצנים לשימוש בחינם לכל תושבי האזור. בעיריית תל אבעב יש תעריף למי שתושב העיר ותעריף למי שבא לחניונים מחוץ לעיר וככה צריכה לנהוג חיפה בכל החניונים שלה.
  לתושבי העיר חינם או מחיר סמלי ולתושבי ערים אחרות מחיר מלא.
  אחרת למה שיעדיפו לגור בחיפה אם אפשר לנסוע דרכה ולזרוק את האוטו בה יום שלם שיתפוס חנייה בחינם? בתל אביב באים לתחנות הרכבת בתחבטרה ציבורית וכמעט אין חניונים לידן. כך צריך להרגיל את משתמשי הרכבת בחיפה. מה שקורה מדי בוקר בחניוני החופים זה מחדל בלתי נסבל שפוגע גם ביכולת להנות מהחופים וגם בקידום תחבורה ציבורית.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...