20 דקות – זוז! חניה בכתום לבן • מיזם חדש של עיריית חיפה יאפשר חנייה ללא תשלום למשך 20 דקות

חניה ללא תשלום בחיפה במקומות המסומנים בכתום לבן ל - 20 דקות
חניה ללא תשלום בחיפה במקומות המסומנים בכתום לבן ל – 20 דקות

האם קרה לכם שרציתם לעצור רק לרגע כדי לקנות קפה, עיתון לשבת, הייתם מורעבים לפלאפל או נשלחתם לאסוף הזמנה של זר פרחים ולבסוף החלטתם לוותר בגלל שלא מצאתם מקום חניה? מיזם חדש של עיריית חיפה נועד לתת פתרון בדיוק למקרים אלו.


לאחר שלושה חודשים של פיילוט מוצלח ברחוב ארלוזורוב פינת בלפור, בו אפשרה העירייה להחנות במשך 20 דקות בחינם – זכה המיזם לתגובות חיוביות מבעלי העסקים והלקוחות באזור. 

20 דק' זוז! (צילום: אמיר ויצמן, מורה לנהיגה בחיפה)
20 דק' זוז! (צילום: אמיר ויצמן, מורה לנהיגה בחיפה)

בשלב השני יורחב המיזם למספר אזורים ברחבי העיר. עשרות מקומות חנייה, שעד כה היו מסומנים ב"כחול-לבן", יסומנו בצבעי כתום-לבן ובליווי שילוט ייעודי. במקומות אלו תתאפשר חנייה, ללא תשלום, לזמן מוגבל של עד 20 דקות.

20 דק' זוז! (צילום: אמיר ויצמן, מורה לנהיגה בחיפה)
20 דק' זוז! (צילום: אמיר ויצמן, מורה לנהיגה בחיפה)

הגבלת משך זמן החנייה נועדה לסייע ולחזק את העסקים הקטנים, על ידי עידוד תחלופת רכבים גבוהה, והגדלת מספר הלקוחות שיוכלו לעצור ולו לזמן קצר. מיקומי החניות שייכללו במיזם החדש נקבעו לאזורים, בהם קיים ריכוז גדול של עסקים ומספר מועט של מקומות חנייה.


פעילות המיזם תימשך לאורך השבוע, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 09:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. האכיפה למשך זמן החנייה שהוקצב, תיעשה באמצעות מצלמות המוצבות במקום.
בעתיד ולאחר ניתוח השפעות המיזם, הוא צפוי להתרחב לאתרים נוספים בעיר.

אז רק בקשה אחת יש לנו אליכם – 20 דקות ושנייה לא יותר. סעו לשלום.

5 תגובות
 1. Oleg אמר/ה

  הייתי חונה גם בכחול לבן בלי בעיה, רק אם היה פנוי

 2. בא לי פיצה אמר/ה

  רעיון נחמד. אבל צריך לאפשר שם גם חניה בתשלום ליותר מ 20 דקות. תארו לכם מצב בו החניות ריקות כשאין ביקוש לחניה בת 20 דקות ואילו אנשים שצריכים יותר ימשיכו לחפש….

 3. רפאל כהן אמר/ה

  מה הצחוק הזה חניה לעשרים דקות ללא תשלום ובדקה ה21 דו"ח של 250שקל היזהרו זו מלכודת של דוחות לפי דעתי כל מקומות החניה. בכתום יהיו פנויות וזה רק יקח את מקומות החניה כמו שלקחו מאיתנו כ 700 מקומות חניה בירוק ברכב to. Go ההטבה לחניה ל20 דקות מסוכנת וטובה רק לקופת העיריה .

 4. צבי אמר/ה

  מה עם תו נכה האם יקבל דווח אחרי 20 דקות?

 5. שאול שמאי אמר/ה

  זמן חנית רכב נכה בכתום לבו חיפה

לא ניתן להגיב