החניה בחוף הכרמל בחיפה אסורה בין שתיים לארבע, לפנות בוקר!

לידיעתכם, החניה באזור תחנת הרכבת חוף הכרמל בחיפה אסורה בין שתיים לארבע, לפנות בוקר!

החניה אסורה - חוף הכרמל בחיפה
החניה אסורה – חוף הכרמל בחיפה

אם חשבתם לצאת מחיפה ליותר מיום אחד בעזרת רכבת או אוטובוס מתחנת חוף הכרמל, הפעם תשאירו את הרכב בבית, כי עיריית חיפה החליטה שהחניה בחניוני חוף הכרמל אסורה לרכב פרטי בין השעות 02:00 ל- 04:00 לפנות בוקר.
כלומר כל מי שמתכנן לצאת מהעיר ליותר מיום אחד לא יוכל יותר להשאיר את רכבו מבלי לקבל דוח בחניון חוף הכרמל הסמוך לתחנת הרכבת ולתחנה המרכזית אגד.

החניה אסורה
החניה אסורה

בנוסף, בלייני הלילה שביניכם יצטרכו ללכת קצת יותר ברגל כדי להמשיך את הבילוי אחרי השעה 02:00 לפנות בוקר במקומות הבילוי שבאזור, או פשוט להזיז את הרכב למקום אחר לפני שעה זו.

ואם זה לא מספיק, השילוט החדש אינו ברור ואינו מפורט ועלול להטעות רבים שיאלצו לשלם דוח.

לחי פה נודע כי כוונת עיריית חיפה היא למנוע את תפיסת החניונים באזור חוף הים על ידי הטסים לחו"ל, המשאירים את רכבם בקרבת תחנת חוף הכרמל כ"חניה לטווח ארוך" ובכך חוסמים את החניונים לבאים לחופי הים.

לידיעתכם תושבי חיפה.

חניון חוף הכרמל מול תחנת הרכבת
חניון חוף הכרמל מול תחנת הרכבת

תגובת עיריית חיפה:

עיריית חיפה מקדמת חנייה חופשית בחופי רחצה עירוניים באמצעות הסדרי חנייה חדשים בחופי הרחצה הדרומיים. הסדרי החנייה יכנסו לתוקף ב – 1 בינואר 2017, לפיהם:

1. לא תותר חניה חופשית בין השעות 02:00 – 04:00 בלילה ברחוב יוחאי בן נון בחניונים 5P, 6P, 7P, P9 ו 10P.

2. החנייה לאורך צירי הנסיעה הראשיים ברחובות דוד אלעזר ויוחאי בן נון אסורה בשעות הלילה.

המהלך נועד להבטיח חנייה חופשית למאות אלפי מבקרים הפוקדים את חופי הרחצה של חיפה. זאת לאחר שלאחרונה גוברת התופעה של תושבים רבים הטסים לחו"ל ומחנים את רכבם בסמוך לרכבת עד שובם ארצה דבר שגורם לבעיות חנייה באיזור ורבים מתקשים למצוא מקומות חנייה.

בשלב הראשון, יחולקו דוחות אזהרה בלבד 2016 ויחולקו אגרות המסבירות את המהלך וחשיבתו. בשלב השני, יירשמו דוחות בסך של 250 ₪ בגין חניה בניגוד להסדרי החנייה החדשים. רכבים שיחנו בניגוד לחוק יצולמו ויתועדו ע"י פקחי העירייה.

חופי הרחצה המוכרזים של חיפה הם מהחופים הבודדים בארץ בהם החנייה הינה בחינם. עד היום, מקומות חנייה אלה נתפסו, כאמור, ע"י נהגים רבים מכל צפון הארץ אשר השתמשו בחניונים אלה כחניונים לטווח אורך העומדים לרשותם בחינם בזמן שהותם בחו"ל. הסדרי החנייה החדשים מאפשרים לעירייה להכשיר אלפי מקומות חנייה לנוחיות המבקרים העומדים לרשותם הרחב בכל שעות היום – בחינם.

לגבי המבקשים לחנות לטווח ארוך בדרכם לנתב"ג, למשל, אין העירייה מציעה כרגע חלופה.

5 תגובות
 1. יורם אמר/ה

  שוב מצא ראש העיר הוותיק מאד יונה יהב דרך להתעלל בתושבי חיפה ע"י הטלת קנסות גדולים על התושבים שמחנים מכוניות בשעות הלילה המאוחרות.הוא חושב שהחוף שייך לעיריה ושוכח שהחוף שייך לכל האזרחים ולא מקור כספי להגדיל את הכנסות העיריה על חשבון האזרחים. תפקיד ראש עיר טוב הוא לשרת את תושבי העיר ולא להסתכל עליהם כמקור כספי להטיל עליו קנסות. בחוף יש מסעדות רבות ומקומות בילוי שפתוחים גם בשעות הלילה, ועתה הוא פוגע בהם ובפרט בתושבי חיפה ומונע מהם לבקר שם בשעות הלילה המאוחרות. בצע הכסף של ראש העיר הזה עובר כל גבול הגיוני. הוא בתפקיד זמן רב מדי וצריך להחליפו באדם חדש צעיר נמרץ ונבון שיידע לשרת נאמנה את אזרחי חיפה שיבקשו גם להנות מהחוף בלי לעשוק אותם בקנסות מפלצתיים.

 2. נמאסת יא ראיס אמר/ה

  הכי קל להתעלל באזרח..
  כי ניטור המזהמים שבאחריותך כבר מבוצע מלא.. (או שלא!!)
  כי מיכל האמוניה הוזז… (או שלא!!)
  כי פארק מדעי החיים פורח… (או שלא!!!)
  כי אוניברסיטת חיפה מדורגת הכי נמוך בין האוניברסיאות בישראל…

  ואם אני רוצה לנסוע ולבלות בת"א ולחזור ביום שאחרי..?…
  ואם לפעמים ביום עבודה מאוחר להישאר לישון בת"א..?..
  אז עכשיו אני חייב לנסוע למרכז ברכב???
  אי אפשר לאסור כליל על החניה. אפשר לדרוש תשלום בשעות 2-4… אבל לא לתת דו"ח לתושבי חיפה שמשתמשים ברכבת ורוצים להשאיר את רכבם בחניה הצמודה לרכבת!!!

  נמאסת יא ראיס, נמאסת!!!!

 3. אני אמר/ה

  כולנו יודעים מהם חניונים 5P, 6P, 7P, P9 ו 10. לא ??

 4. חיפאי מתוסכל אמר/ה

  לפחות ניתן היה לפרסם מפה . . . . וכי מי יודע מהו חניון P7, בעיקר כאשר צריך להספיק לרכבת ב- 04:00 בבוקר?

  אך מה חדש? העיריה הגדולה היחידה בארץ בה אין הטבות חניה לתושבים המקומיים. שלא לדבר על הטבות במנהרות הכרמל או אירועים עירוניים.

  העיקר שיש תקציב למסיבות קיץ ראותניות (בעיקר לשימוש תושבי חוץ), ולפרסם האדרות לעיריה בסגנון שלטי ענק ירוקים המדברים על "שלב השתילה . . . "

 5. רבקה אמר/ה

  לא יאומן כי יסופר!! חייבים להתנגד להחלטה הזו!!

לא ניתן להגיב