באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

"אמיץ מת פעם אחת, פחדן מת בכל יום" • פילוסופיה, אומנות והמון חברים במרוץ לראשות העיר – ביקור בביתו של דוד עציוני

(גם אני חי פה) – דוד עציוני גדל בבית עם מורשת חיפאית ענפה, המתפרשת על פני כמה דורות. כמו אביו וסבו, למד גם הוא עריכת דין, אך דרכו, השזורה בקשרים אישיים וחברויות רבות, מובילה אותו דרך קבע לעסוק בעשייה. כעת הוא בעיצומו של המרוץ אל ראשות העיר חיפה. על מנת להכיר את דוד עציוני, האדם מאחורי הדמות הציבורית, ערכנו ביקור במעונו.


משיר מבט - בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
משיר מבט – בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

הממשלה התחלפה, דוד לא

לאחרונה, למרות שינויי הממשל וחילופי השרים, המשנה למנכ"ל נשאר בתפקידו. עו"ד דוד עציוני היה בין הבכירים הבודדים שנותרו בתפקידם גם לאחר החלפת הממשלה, זאת לבקשת השר החדש, יצחק גולדקנופף, ועל אף שמונה בתקופת כהונתו של השר זאב אלקין.

אולם, בתחילת חודש זה (מאי 2023), סיים עציוני את תפקידו זה, היות שפניו אל ההתמודדות על ראשות עיריית חיפה, בבחירות אשר ייערכו בסוף חודש אוקטובר הקרב.

חדר העבודה אשר בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
חדר העבודה אשר בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

גם אני חי פה

כאן המדור המביא אליכם דמויות חיפאיות מרתקות בבית מגוריהן – כאשר ההיכרות הינה דרך הסיפורים, המטענים ונקודת המבט הייחודית של האנשים המרכיבים את הפסיפס האנושי של עירנו חיפה. דהיינו, אלה החיים וגרים פה – ממש כשם המדור – "גם אני חי פה".

נמשיך במפגשי ההיכרות עם דמותם של המועמדים לראשות עיריית חיפה – כשהפעם מתארח המדור בביתו של עו"ד דוד עציוני.

מבט אל הסלון והמרפסת- בבית דוד עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)
מבט אל הסלון והמרפסת- בבית דוד עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)

מלחמות מים וכדורגל

דוד מתאר ילדות שמחה ומאושרת על הר הכרמל. הוא נולד בחיפה (1983) לאם מורה ואב עו"ד, יש לו אח הצעיר ממנו בשנה שכיום עוסק בניהול כספים ומתגורר בת"א. הוא למד בביה"ס הריאלי מכיתה א' ועד י"ב, ואת השעות שלאחר הלימודים היה מבלה עם חבריו בחוץ, ברחובות.

עציוני מספר על תקופה בה כל הילדים שיחקו ברחוב ב"מלחמות מים", או בבתים על העץ בוואדי, ובכלל, הוא מעיד על עצמו שהיה "ילד די שובב". בתנועת הצופים בילה רק שנתיים או שלוש, שכן העדיף תמיד את מגרש הכדורגל.

מבט מהחלון על מגרש "שאריות ל"ג בעומר"- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
מבט מהחלון על מגרש "שאריות ל"ג בעומר – עציוני (צילום: רחלי אורבך)

"איזה כיף שיש המון חברים"

את שירותו הצבאי עשה דוד ב"יחידת עוקץ" – יחידת הכלבנים של צה"ל, שבין תפקידיה הפעלת כלבים לשימוש צבאי במשימות ייעודיות. לוחמי היחידה הם לוחמי קומנדו אשר מבצעים פעילויות מבצעיות בשגרה ובחירום, כל זאת תוך כדי הפעלת אמל"ח ייחודי – כלב.

לכלבים אלו יתרונות מבצעיים אשר אין להם כל תחליף, אנושי או טכנולוגי. סמלה של היחידה הוא כלב עטור כנפיים. את השירות הצה"לי מתאר דוד כמעניין באופן מיוחד (במהלכו אף נפצע במקרה), שרכש בו "אחלה חברים", כולם שומרים על קשר חם והדוק עד היום. בכלל, לדידו, "חברות" היא ערך עליון, אשר על כן, בכל מקום אליו מגיע, הוא 'עושה לו חברים'. או במילותיו: "כשיש חברים – כל דלת נפתחת ביתר פשטות!".

עם הבטחה ל"תבשיל עירוני" משובח- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
עם הבטחה ל"תבשיל עירוני" משובח- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

ערך – לא רק מקצוע

בתחילת דרכו המקצועית היה עציוני בעליה של חברת יחסי ציבור שעסקה גם בהפקת מסיבות וחיי הלילה בחיפה. אך כמתבקש במשפחה בה עריכת דין היא ערך ולא רק מקצוע – נדד העלם אל העולם האקדמי כדי לשוב עם "תעודה מתאימה".

כאמור, אביו יעקב הוא עו"ד ותיק בעצמו, ואף סבו, סבא משה עציוני (קלַפּהולץ) היה שופט בית המשפט העליון, שלאחר פרישתו מכס השיפוט שימש כנשיא בית הדין הציוני העליון! לא ייפלא איפה שדוד מצא עצמו, תוך כשנתיים ימים, כעו"ד מן המניין המשמש במשרדו של אביו.

פינה במטבח - בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
פינה במטבח – בבית עציוני (צילום: רחלי אורבך)

איש של אנשים

החיידק ששוכן בו בהיותו "איש של אנשים" לא אפשר לדוד להתמיד כעו"ד "רגיל", וכך פנה למשרות ציבור בהן חיפש את הדגש על עשייה שמהותה בנתינה. עד למינויו לתפקיד המשנה למנכ״ל משרד השיכון, כיהן עציוני כסגן ראש העיר חיפה וכסגן יו״ר הקרן הקיימת לישראל, וכן יו״ר ועדת מנהל פיתוח קרקע.

מתוקף אחריותו כמשנה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, היה עציוני אחראי על אגף המיעוטים במשרד, על ניהול העובדים הזרים בענף הבנייה, ובכלל זה, על שילובם מחדש של עובדים פלסטינים, כאשר היקף מספרם הולך וגדל.

גורמים במשרד השיכון מציינים לטובה את כישוריו של עציוני, את יכולתו לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמי במשרד עצמו ועם מקבילים במשרדי ממשלה אחרים. הללו מציינים שניסיונו הרב, היכרותו את השלטון המקומי, עם משרדי האוצר והתחבורה ועם תהליכי קבלת ההחלטות, הביאו את פועלו להישגים משמעותיים.

מבט מחלון המטבח- בבית דוד עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)
מבט מחלון המטבח אל השכנים הטובים – בבית עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)

אנשים טובים

אולם למרות כל זאת, מבחינת עציוני, אין בכל המדינה כולה מקום משובח כחיפה. לדידו חיפה היא לא רק המקום הגיאוגרפי, אלא במיוחד האנשים שבה. בחיפה, לדבריו, קהל של אנשים טובים להם הלך רוח רגוע. אופיים של אנשי העיר איננו בבחינת "שופוני" וגאוות יתר. זוהי עיר המתנהלת כמו קיבוץ הוא אומר, ולראייה – כולם מכירים את השכנים, האווירה בה משפחתית והיחסים בין הבריות (על פי רוב) טובים הם.

שלי והבנות

דוד נשוי לשלי, שסיימה את לימודיה בטכניון וכעת היא ד"ר לתחבורה. שלי בעלת משרד עצמאי המייעץ למגוון משרדים. התמחותה היא בתחום התחבורה האוטומטית, דהיינו – רכבים ללא נהג. הזוג עציוני הכירו כאשר שלי הייתה בת 21 ואילו דוד היה בן 25, ומאז הם יחד. יש להם שתי בנות – הבכורה בת 6 והצעירה בת חצי שנה.

עד לפני כשנה גרו השניים בשכונת נווה שאנן, אך עם הרחבת המשפחה, עברו למעונם הנוכחי, באזור שקט, ליד בית ספר וגני הילדים של הבנות. הבניין איננו חדש ולכן מתעתד לעבור שיפוץ שיכלול הוספת מעלית. דירת בני הזוג עציוני כבר שופצה לתלפיות, בעזרתה של האדריכלית ליעד בריקמן זיו.

עם הרעייה שלי (צילום: רחלי אורבך)

המרפסת

בשנתיים האחרונות עבד עציוני בירושלים וכמעט שלא נהנה ממנעמי ביתו ומשפחתו. אך ברגע שהוא מגיע לנחלה, הוא אוהב את המקלחת המשופצת  והמרווחת, שכן, בדירתם הקודמת חלקו מקלחת ב"גודל של בול".

מקום נוסף בדירה בו מרבה דוד לשהות, במיוחד בחגים ובשבתות, הוא המרפסת הצמודה לחדר המרכזי, שעתה מעוטרת בשלט גדול לקראת הבחירות המקומיות. ב"ורנדה" ארבעה כיווני אוויר, והשקט בה מוחלט, אידיאלית במזג האוויר העכשווי ובה הוא מבלה זמן רגוע לעצמו.

המרפסת ומבט קרוב אל השכנים- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
המרפסת ומבט קרוב אל השכנים- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

כוס הקפה של ברצלונה

עד לאחרונה נהג דוד לשתות את קפה הבוקר בכוס מיוחדת שהייתה שמורה אך ורק לו (בבחינת כוסו של ארצ'י בנקר). אך, לפני כשבוע ימים נשברה הכוס, שהייתה מעוטרת בסימלה של קבוצה הכדורגל המשובחת הלא היא ברצלונה.

כוס הקפה העכשווית במקום זו שנשברה- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
כוס הקפה העכשווית במקום זו שנשברה- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

בינה מלאכותית

טלוויזיה אדירת ממדים קבועה על קיר חדר אורחים, כזו נוספת נמצאת אף בחדר השינה. למרות שהוא מעיד על עצמו שהוא אדם אופטימי, חיובי ובעל "עור עבה", הוא מסוגל, כך לדבריו, לדמוע בעת צפייה בסרט או סדרה מרגשים. אך יותר מכל נהנה עציוני מקריאה בספרי פילוסופיה, ובעיקר בספרים העוסקים בתחום האינטליגנציה המלאכותית. לדעתו, במהלך השנים הבאות מקצוע הפילוסופיה יהיה מבוקש ביותר, משום שאף בינה מלאכותית לא תהא מסוגלת להחליפו.

טלוויזיה רחבת ממדים- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
טלוויזיה רחבת ממדים- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
פינה בסלון הבית - בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
פינה בסלון הבית – בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

תזרח השמש

אשר על כן, מתוך ספרייתו שולף דןד שני ספרים הקרובים לליבו, הראשון – "שוב תזרח השמש", אותו כתבה לא אחרת מאשר סבתו, רחל אבניאל. ספר זה מספר את סיפור חייה, אך לא רק דרך עדותה מתקופת השואה, אלא שמובא בו סיפורם של היהודים אשר במאה ה-20 נקלעו לאסון הנוראי של העם היהודי – ויכלו לו. סיפרה של הסבתא מקרין עוצמה פנימית ונחישות עזה לבנות ולהיבנות מחד, ומאידך יכולת לאהבת הזולת.

דוד עם סיפרה של סבתו רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
דוד עם סיפרה של סבתו רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
כריכת "...שוב תזרח השמש", מאת הסבתא רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
כריכת "…שוב תזרח השמש", מאת הסבתא רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
"שוב תזרח השמש", מאת הסבתא רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
"שוב תזרח השמש", מאת הסבתא רחל אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

תולדות האנושות

הספר הנוסף שקרוב במיוחד לליבו, הוא "קיצור תולדות האנושות", מאת יובל נח הררי, המנסה להציע תשובות לשאלות רבות, ולתת סקירה מהירה על תהליכי המפתח ונקודות המפנה העיקריות של ההיסטוריה, מאז ימי הופעת האדם על אדמת העולם ועד ימינו.

הספר מתדיין עם השאלות המבקשות לברר מה בדיוק קרה להומו סאפיינס לפני 70,000 שנים, אשר דחף אותו להשתלט על העולם? כיצד, מדוע ולמה נעלמו כל יתר מיני האדם?

כריכת "קיצור תולדות האנושות"- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
כריכת "קיצור תולדות האנושות"- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

מי יודע מדוע ולמה?

נושאים נוספים אשר ההתלבטות בהם היא רבה הם – מתי הפך הכלב לידידו הטוב של האדם? מתי המציאו את הכסף ואת מושג האלוהות ולמה? מדוע כמעט כל החברות האנושיות סברו שנשים הינן נחותות מגברים? ובכלל, האם ישנה אפשרות לקיים חברה ללא אפליה וללא דעות קדומות? האם יש להיסטוריה כיוון? האם יש צדק? האם בני אדם הפכו מאושרים יותר עם התקדמות הטכנולוגיה? ומה הסיכוי שבכלל יהיו אנשים על פני כדור הארץ בעוד כ-100 שנה?

דוד עם ספר הפילוסופיה ההיסטורי "קיצור תולדות האנושות (צילום: רחלי אורבך)

אפשר לשפר

דהיינו, זהו ספר הדן ב"אחורי הקלעים" של ההיסטוריה האנושית. להבנתו של עציוני, ביכולתם של אנשים לשנות דברים קטנים, אך לא את סידרי העולם כולו. כלומר, ניתן להשפיע על הדברים כך שישתפרו ויגיעו לדרגה טובה יותר.

מהות "קיצור תולדות האנושות"- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
מהות "קיצור תולדות האנושות"- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

אומנות משפחתית

בהמשך לפן האומנותי המשפחתי, ובפרט באשר לסיפרה של סבתו, הרי שגם סבו מצד אימו, הצייר אבניאל, חביב עליו מאוד. ביתם של שלי ודוד עציוני מעוטר בציורי הסב מרדכי אבניאל (דיקשטיין) אשר היה צייר, פסל ו… עורך דין.

משנת 1935 התגורר הסב מרדכי בחיפה. הוא היה יו"ר סניף תנועת החירות בעיר וחבר מועצת עיריית חיפה. נודע בעיקר כאמן, אך עסק גם בעריכת דין והיה שותף-מייסד של משרד עורכי הדין החיפאי "אבניאל, סלומון ושות'". בשנות ה-60 של המאה שעברה פרש אבניאל מעבודתו במשרד והתמקד בפעילותו האמנותית.

אשר על כן, כל הציורים במעונם של הזוג עציוני הינם מעשה ידי הסב. הצייר אבניאל ידוע בעיקר בזכות עבודות הנוף שלו, בהן ביקש לתאר את נופיה של ארץ ישראל ואת האווירה, אותם הכיר במהלך טיוליו לאורכה ולרוחבה של הארץ, אשר מסתמן כי חלחלו לדמו של הנכד.

ציור הסב אשר בסלון - בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
ציור הסב אשר בסלון – בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
מציוריו של הסב הצייר מרדכי אבניאל- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
מציוריו של הסב הצייר מרדכי אבניאל – בבית עציוני (צילום: רחלי אורבך)

וגם מעט פנאי

בשעות הפנאי (…כשישנן כאלו) מעדיף דוד לשחק כדורגל עם חבריו. אין להם מקום מפגש קבוע לשם כך, אך הם מקפידים לשמור על קשר חברי כמו גם על קשר ספורטיבי. מלבד זאת הוא אוהב ללכת לים, לשמוע קונצרט בניצוחו של גיל שוחט, אך יותר מכל חביבות עליו הצפייה בסדרה טובה או סעודה איכותית במסעדה יחד עם רעייתו שלי.

חדרה של הבת הבכורה: מאי- בבית דוד עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)
חדרה של הבת הבכורה מאי – בבית עציוני (צילום: ליעד בריקמן זיו)

הניתוק של חיפה

דוד ער לקובלנה שעלולה להיות מוגשת לו – "הציבור בחר בך ועזבת. הרי הדבר עלול להיות לך לרועץ". על כך משיב עציוני – כי בעת שהבין כי לא יאפשרו במסגרת לו המועצה לפעול ולעשות למען העיר – בחר לצאת ולפעול למען המדינה. הוא מודע לכך שוויתר על ממון רב כדי להמשיך בעשייה הציבורית.

לטענתו, מנהיגי העיר חיפה מנותקים מירושלים ומהממשלה – מקור התקציבים. זוהי לטענתו גם הסיבה שחיפה אינה מקבלת מספיק משאבים כספיים שכה חיוניים לה. עציוני רוגז על כך שיזמי הייטק, נדל"ן ותעשייה מתרחקים מחיפה, היות שבמקום קבלת פנים חמה הם זוכים לכתף קרה ולמעט מאוד תמיכה.

פינת האוכל במטבח - בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
פינת האוכל במטבח – בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

ואי אפשר בלי החזירים

עניין נוסף בו מבטיח עציוני כי יטפל, הוא, איך לא, סוגיית חזירי הבר, אשר הפכו כבר מזמן לתושבי קבע בעיר, על כך גם מציינים התמרורים "…חזיר חיפאי לפניך". כמו כן אומר דוד כי יש לטפל בנושא האשפה ברחובות, ההגירה השלילית מחיפה, במיוחד מצד אין ספור הסטודנטים הרואים בחיפה "עיר מעבר" בלבד.

עציוני אכן מכה על חטא על שבבחירות האחרונות לא רץ לבדו עד הסוף ועבר לתמוך בקליש, אך מבטיח שהפעם יתמודד עד הסוף ולא יחזור על אותה הטעות. הפעם הוא מתחייב כי ירוץ עד הניצחון, למען חיפה טובה יותר.

רצינות לקראת הבאות- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)
רצינות לקראת הבאות- בבית דוד עציוני (צילום: רחלי אורבך)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

רחלי אורבך
רחלי אורבך
עוסקת בחינוך מיוחד, אומנות ומוסיקה. מתנדבת במועדוני חרשים. עוסקת בציור ובהאזנה מודרכת למוסיקה קלסית.

כתבות קשורות לנושא זה

22 תגובות

 1. שמתם לב שלהבדיל מהראיונות עם המועמדים בורובסקי ויהב עציוני מתראיין בביתו המלוקק גם במראה שופוני עם חליפה ולא בבגדי בית צנועים כמו מתחריו.
  אולי זאת חליפת בגדי הבית שלו 🤪
  זאת הייתה אמורה להיות כתבה על עציוני כפי שהוא בטבעי יצא עציוני המלוקק החלקלק…
  עציוני עוד עו״ד (השלישי כי גם השניים האחרים עורכי דין … ) כנראה שעיר בצרות כנראה צריכה עו״ד בראשה !

 2. תיאור מגמתי בולט. ילדותי. הדירה עושה רושם קליני, ללא הרבה רגש. שיהיה בהצלחה!

 3. היה נחוש והחלטי והתמד להרגיש, לחוש, להקשיב ולתמוך בכל שכבה ורובד של תושבי העיר, ובעיקר הבא דגש לדור הצעיר, לכתות לימוד קטנות יותר ולהשקעה בגננות.ים ובמורים.ות איכותיים > הצלח בדרכך ואנסה לתמוך ככול יכולתי לאה

 4. דוד סופר מתאים להיות ראש עיר. צריך להיפגש איתו ולהיוכח

 5. דוד עציוני ראש העיר הבא – ליגה אחרת
  בהשוואה למתמודדים הנמצאים כעת בקנה אין ספק שדוד עציוני הוא ליגה אחרת שיוכל להביא פרוייקטים ותקציבים ממשלתיים לחיפה העייפה שלנו.

 6. חוץ מתארים וספרים איפה הוכחות לעשייה ולחברים שהוא כה מתפאר שיש לו . . תטפל בתקציבים לעיר ? איפה האוכלוסיות המוחלשות בעיר תושבי מזרח חיפה שכונת קריית אליעזר וקריית חיים שהפכו לפח האשפה שחא צריך להתייחס אליהם … תביא הוכחות בשטח לפעולות למפגשי תושבים לשיחות יחס לאוכלוסיה הערבית לקהילה הלהטבית לחנוך לשינוי לשיווין לסבלנות רק להציג תארים של בנאדם לא יעזור לשכנע אותי להצביע לו !!!

 7. זו כתבה ממומנת או סתם לא עיתונות? איפה השאלות הקשות? או שאלות כלשהן

 8. יש כמה מועמדים בחיפה שעצם ההתמודדות שלהם מול קליש מזכירה לי את ההתמודדות המוזרה של פייגלין בזמנו מול נתניהו,מרגיש שגם הם עושים זאת בחיפה רק כדי להישאר בתודעה למרות שספק אם יוכלו לדגדג את הצמרת.
  ברור שהקרב המייגע על ראשות חיפה הוא (שוב) בין בורובסקי לקליש.
  אלא אם כן יהב בגילו המופלג יחליט לעשות קאמבק וכנראה שוב יכבוש את העיר.
  אין חדש תחת השמש של חיפה.

 9. אני חושבת שאני מתאימה לתפקיד פרימה בלרינה בבולשוי הרבה יותר מאשר הוא מתאים להיות ראש עיר. ורדי שתבינו אני נושקת לגיל 80 והידע שלי בבלט מסתכם בלכתוב את המילה בלט בלי שגיאות…

 10. מי שעזב לטובת משכורת ותפקיד קידום לא ראוי לחזור לתפקיד בעיריה

 11. נראה כאילו מפרסמים את הבית שלו להשכרה ,
  היה סגן ראש העיר, מה עשה? כלום ושום דבר
  מאוד מעניין ודרוש חקירה איך ומי מימן את קמפיין הפרסום של עציוני ב480,000 שח , האם הוציא מכיסו ?
  איש ציבור חייב להתנהל בשקיפות מלאה

 12. ברוח עשה לך חברים – עשה לך חבירות
  כדי שנדע שהוא מסוגל לעשות 'תבשיל עירוני' ולא לשרוף את המטבח כמו חמש השנים האחרונות שיוכיח לנו הוא והמתמודדים האחרים שיש להם יכולת לעשות חבירות במהלך ההתמודדות:
  אלו שישכנעו מי מהמועמדים האחרים להצטרף אליהם יקבלו מכפיל כח ואמון. שישכנע את אביהו האן, בורובסקי, שרית גולן, אלי בן דיין ואחרים להצטרף לרשימתו כסגניו או הוא יוותר ויצטרף אליהם כסגנם. אם מדבר על העדר שופוני ורק עושה שופוני בחליפות יוקרה – יש קצת דיסקונקט אבל סה"כ כתבת תדמית טובה.

  • ויתר על המירוץ והצטרף כסגן.
   על זה אתה כותב שהוא עושה שופוני ולזה אתה קורא דיסקונקט.

   אייל…. אתה מהחדים יותר באתר הזה, אבל הפעם עשית עצמך דיסקונקטד

 13. לא עשה שום תפקיד מדיד , תמיד בתפקיד "העוזר" ,"המשנה" ,"סגן"
  לא היה משמעותי בשום אירגון ,תפקיד .

 14. תודה רחלי על שלל כתבות מעניינות ומושקעות.
  איכות מהמעלה הראשונה.

 15. ישר כח ידידתי הכתבית רחלי.מצאתי שהסיקור שלך מעניין.
  ישר כח לך ידידי המועמד דוד עציוני.
  אכן , חשוב להיות אמיץ ולהתמודד מול הפייבוריטית ראש העיר המסורה והמצויינת של חיפה הגב' ד"ר עינת קליש רותם ולהוקיר את פועלה המסור בפתק בקלפי.
  לידיעתך , ידידתי הכתבית רחלי , כתושב ותיק בעיר חיפה ערכתי השבוע סקר אישי בקרב תושבי שכונתי היקרים והגב' ד"ר עינת קליש רותם זוכה לאהדה סוחפת.ערב נעים ושבת שלום.

  • שרלי חבל שלא קראת את הכתבה מתחילתה ועד סופה בטרם אתה מביע את דעתך הפוליטית האישית ככל שתהיה.

  • למה?
   מה קריטי לקרוא בשקידה על גרילנדה עם ארבעה כיווני אוויר כדי להביע עמדה פוליטית?

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...