הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דיירי בניינים בחיפה מחכים להתחדשות עירונית • ומחכים ומחכים…

סטטוס הפרויקט: תקוע

לפני כשבועיים פרסמנו בחי פה כתבה על פרויקט התחדשות עירונית ברחובות אבא הילל סילבר ורטנר בנווה שאנן (יזרעאליה). הדיירים בבניינים האלה מחכים כבר כמה שנים שמשהו יזוז, אך הכל תקוע. בכתבה פנינו אליכם, קוראי חי פה, בבקשה שתשתפו אותנו אם גם אתם מתגוררים בבניינים הנמצאים כבר תקופה על סף פינוי בינוי, וגם אצלכם דבר אינו מתקדם. התוצאה היתה שמערכת חי פה הוצפה בפניות של תושבים מיואשים. אנו מביאים לפניכם כמה מהקולות.


חביבה רייך – בניין אחד שלא עבר התחדשות עירונית

רחוב חביבה רייך בחיפה – מבט מלמעלה על הרחוב (צילום: מיכל ירון)

איך זה שבניין אחד…

קיבלתי טלפון מתושבת העיר שסיפרה שהיא מחכה שנים לפינוי בינוי שלא קורה. עד כאן הגיוני. עד הרגע בו אמרה לי כי היא גרה בחביבה רייך(!) ברמות רמז – אז כבר התחלתי לחפש מסביבי איפה מוחבאת המצלמה הנסתרת… הרי כל הרחוב הזה עובר התחדשות עירונית מאסיבית, עד כדי כך שתושבי הרחוב מדווחים שהמגורים בו הפכו ללא פשוטים בלשון המעטה, בעיקר בגלל בעיית החנייה הקיצונית, אך גם בשל הרעש, כמויות האבק האדירות והצפיפות. רבים מספרים כי כבר תקופה ארוכה הם מרגישים כאילו הם חיים בתוך אתר בנייה.

מסתבר שעבור הדיירים בחביבה רייך 55-61, שמחכים לפינוי בינוי כבר תקופה ארוכה, המצב שונה מאוד. במקום הבניין שלהם אמור להיבנות בניין חדש עם 4 כניסות, כשבכל כניסה 3 קומות. חלפו כבר מספר שנים מאז שדיירי הבניין חתמו לחברה שאמורה לבצע את התהליך ואישרו פה אחד כי הם מעוניינים בפינוי בינוי, ועכשיו הם רק מחכים שהפרויקט יקבל את כל האישורים וייצא לדרך. מחכים, ומחכים ומחכים…

התסכול במקרה הזה הוא כפול ומכופל. מצד אחד האכזבה על כך שהפרויקט שלהם אינו קורם עור וגידים והכל תקוע, ומצד שני, שנים שהדיירים מתגוררים בתוך אתר בנייה מלא משאיות, לכלוך ורעש, סובלים ממחסור בחנייה ומצפיפות, וכל זה, כשאינם יכולים להתנחם בכך שבסופו של דבר הקושי ישתלם להם, כשיגורו בבניין חדש ונאה.

כשהם מנסים לברר אם יש צפי לתחילת הפרויקט, אינם מקבלים תשובות ברורות, וכרגע, לטענתם, אין כל רמז לתחילת העבודה.


מתחם סטרומה – ג'ורס, שפרינצק

רחוב ז'ורס, שפרינצק (צילום: מיכל ירון)

10 שנים בחיפה זה לא הרבה

הדיירים מרחוב סטרומה מחכים כבר 10 שנים לפינוי בינוי. הם יכולים להתעודד, כיוון שבשכונת נווה דוד למשל, יש דיירים שמחכים כבר 20 שנה כשהם מפנטזים שישבו במרפסת על שפת הים עם קפה ביד וייהנו מבית חדש ויפה.

10 שנים בחיפה זה לא מרשים במיוחד. תושבים מחכים גם פה גם תקופות ארוכות יותר והבעיה האמיתית היא לא כמה כבר חיכיתם, אלא כמה עוד תמשיכו לחכות. "מה שמייאש את הדיירים בבניין שלי, 4 בנייני רכבת ישנים ומתפרקים ו-200 יח"ד", אומר ציון, "הוא שלפני 10 שנים הגיעו אלינו יזמים לבניין והלהיבו אותנו, שהם יפילו את הבניינים שלנו ותוך שנתיים בערך יבנו כאן בניינים חדשים ויפים.

רחוב סטרומה, שער עלייה (צילום: מיכל ירון)

אולי זה כבר לא יקרה…

"אנחנו התלהבנו מאוד וגם השכנים שלנו. מי שמכיר את השכונה שלנו ואת הרחוב שלנו, יודע בדיוק למה התלהבנו. הבתים פה ישנים ומוזנחים, והם הגיעו עם הדמיות מאוד יפות, וכולנו חתמנו. עברו 10 שנים. יש כאן דיירים קשישים שאין להם כבר כוח לחכות, וגם אין להם כוח לצאת מהבניין לדיור חלופי, אם נגיע לזה.

אני עדיין מקווה שזה יקרה. הייתי רוצה מאוד לגור בבית יפה עם מרפסת. המשכורת שלי לא גבוהה, אבל אני עובד מאוד קשה הרבה שנים, ונראה לי שהרווחתי ביושר את הזכות לגור בבית חדש ויפה. הבעיה שכבר עברו 10 שנים ואין שום צפי להתחלת הפרויקט, אני מתחיל להרגיש שזה כבר לא יקרה וזה מאוד מאכזב אותי. אני בטוח שאם מישהו ממנהל ההנדסה היה גר בדירה הישנה והמוזנחת שלי, הוא כבר היה דואג מזמן לקדם את הפרויקט".


רחוב הרותם, שער העלייה

רחוב הרותם – מבט לרמת הנשיא (צילום – ירון כרמי)

לפני 15 שנה הייתה לי חברה שגרה ברחוב הרותם בדירה של סבתה. הייתי מגיעה אליה בערבים ונדהמת מהקרבה לים. ובאמת, כשמסתכלים בהדמיות של רחוב הרותם, רק רוצים לארוז מזוודה ולבוא לגור בדירה חדשה עם מרפסת לים. הדירה של חברה שלי הייתה קטנה והייתה שווה 200,000 ש"ח. היום כבר אי אפשר למצוא ברחוב הרותם דירות במחיר הזה, כיוון שהמחירים ברחוב מגלמים בתוכם את הפוטנציאל שבכל אחת מהדירות.

ועדיין, עוברות שנים, ושום דבר לא קורה. הדיירים מאוד מתוסכלים ולא מבינים למה לא מתחילים. הבעיה היא עם התוכניות שהעירייה הכינה לכל אחת מהשכונות, לטענתו של מנכ"ל נקסט אורבן יוסי כהן, היא שאין בהן היתכנות כלכלית, לכן צריך להיכנס למשא ומתן עם העירייה לגבי כל אחד מהמתחמים. התוצאה היא שאין מנופים בעיר שלנו: אין בנייה ואין התחדשות עירונית. מה יש? תושבים מתוסכלים שמחכים ליהנות מדירה יפה בבניין חדש בסביבה שעברה מתיחת פנים. כמו שכבר הבנתם – זה לא קורה.

המצב מאכזב במיוחד לאור ההבטחות להתחדשות עירונית בשכונות החוף שרצו עם בחירתה של הנהגה חדשה בעיר, אבל בפועל, על אף כל התוכניות שתוכננו שעות ארוכות, בשטח הדברים עומדים ללא שינוי.


רחוב אורן 20 ברוממה החדשה

רחוב אורן (צילום: מיכל ירון)

"לא יודעים למה או מתי…

"כשהגיעו להחתים אותנו, הייתה ממש אווירה עליזה בבניין", מספרת רות, "מי שהחתים אותנו יצר את הרושם שעוד מעט מתחילים. זה עוד היה בתקופת ראש העיר הקודם, יונה יהב. חשבנו שזה עניין של שבועות, חודשים אולי, עד שמתחילים.

עברו מאז כמה שנים. יש לי מספר טלפון של מישהי, מדי פעם אני שואלת אותה איפה זה עומד. אף אחד לא יודע מתי יהיו כל האישורים ואפשר יהיה להתחיל את הבנייה. כשקראתי את הכתבה על הבניינים ברחוב אבא הילל סילבר, הרגשתי שזה בדיוק הסיפור שלנו. אנחנו מחכים ומחכים ולא יודעים אפילו למה הפרויקט שלנו מתעכב, או עד מתי. זה באמת מייאש. חשוב להגיד שאנחנו מבחינתנו עשינו הכול וכולם פה חתמו. עדיין, כלום לא קורה".

מהעירייה נמסר בתגובה:

עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בקידום התחדשות עירונית בעיר, והיא העיר המובילה בארץ על פי נתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, במספר יחידות הדיור הכלולות בתכניות אב ומתאר להתחדשות עירונית עם כ-82,000 יח"ד.
כיום נמצאים בבניה 5 מתחמים לפינוי בינוי ועיבוי בהן כלולות כ-3000 יח"ד.
העירייה מקדמת 20 תב"עות מפורטות להתחדשות עירונית בהן כלולות כ-11,000 יח"ד.

בנוסף, הוגשו למינהל הנדסה כ-120 הצעות יזמיות למתחמי פינוי בינוי בהן כלולות כ-42,000 יח"ד. כל ההצעות והתכניות מקודמות על פי נוהל עירוני לקידום הצעה לפינוי בינוי במסלול יזמי, על פי תאימותן לתכניות המתאר השכונתיות, הסכמות בעלי הדירות, ובכפוף להוראות החוק.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

15 תגובות

 1. הדיירים על הרכס נאבקים להפסיק את התמ"אות ההורסות את מרקם השכונות, ואילו בשכונות החוף החלשות דיירים מתחננים למימוש פינוי-בינוי שהובטח להם, חלקם עם הסכמים שכבר נחתמו. אז מה המסקנה? פשוטה וברורה: היזמים בונים איפה שיש יותר כסף. והעירייה מעודדת, ותושבי חיפה מתחלקים לאלו שהתמאות הורסות כל חלקה טובה בשכונתם- ואלו שגרים בשכוני רכבת מתפוררים ומשוועים לפינוי-בינוי. הפוך על הפוך. אז שיפסיקו היזמים להתבכיין ויבנו איפה שבאמת יש צורך, ולא יהרסו שכונות קיימות עם זה מגדלים מכוערים ומיותרים. ולא אמרתי זאת כבר, תפסיקו לקשקש ולצנזר אותי!

 2. ואני אוסיף עוד נתון מזעזע. ממחקר שנערך על הסכמי הגג, כחלון והותמ"ל שיווק מסיבי של קרקעות חקלאיות לבנייה מנעו פינוי בינוי (התחדשות עירונית) של 40,000 יחידות דיור בשנים 2015—2020 = מנעו התחדשות של 1500 שיכוני רכבת!!
  הסכמי הגג אם מתממשים במלוא = 160 אלף דירות ומונעים התחדשות עירונית של 6000 מבני שיכונים מתפוררים מהם 95% מחוץ לגוש דן עקב מפת הביקושים הארצית. אתם מבינים איזה נזק מטורף כחלון והאוצר גרמו למאות אלפי ישראלים?! מדברים על בניינים קורסים – תראיינו את אדון כחלון.. אה הוא בורח ממקרופונים.
  תבינו שבמקום נאות פרס א'ב'ג' שמשרד האוצר דוחף, כבר היה אפשר לבנות את רוב קרית אליעזר, נוה דוד ושער עלייה מחדש כשכונות יוקרה. זה לא יקרה בגלל משרד האוצר והסכמי הגג.

 3. אי אפשר לנטרל את העיריה. המדינה אשמה לוחצת בותמ"ל לאישור שכונות ענק בקרקעות חדשות (זוכרים את כחלון והסכמי הגג?). זו רעה כפולה: גם מייצרים שכונות על קרקע פתוחה ולרוב חקלאית שבשולי העיר ואין ממנה תחבורה ציבורית אז יוצרים עוד שכונות פרוור מרוחקות ממרכז העיר וגם מונעים התחדשות עירונית בקיימות. תיזכרו בכחלון מחייך ומספר לכם איך המדינה זרקה עשרות מליארדי שקלים והעשירה קבלנים בשכונות קצה מיותרות ובעצם גזרה את גורלם של מליון ישראחים להישאר בשיכונים מתפוררים כי הצעירים והמשקיעים קנו דירות חדשות (מחיר למשתכן) והמדינה בעצם גרמה לעצירה בפינוי בינוי בכל ערי הפריפריה שבהן מימנה הסכמי גג. הסכמי הגג = 95% דירות חדשות ורק בלחץ ראשי ערים מסוימים = 5% מימון התחדשות עירונית. כחלון הטיפש (בעצם לא, מטרתו מראש היצה להעשיר חבריו מהם רבים קבלנים בשיווק קרקעות בזול) תקע את ההתחדשות העירונית בפריפריה ל-10 שנים לפחות. 0 שיכונים פונו בטירת הכרמל. 40 מגדלי דירות חדשים בקרקע פתוחה וחקלאית. 0 שיכונים פונו בקרית גת. 80 מגדלי דירות בכרמי גת על קרקע חקלאית. 0 שיכונים פונו בקרית ביאליק. 30 מגדלי דירות בשכונת אפק על שמורת טבע. וכך הלאה בכל הארץ. כחלון הרס את ישראל, תפנימו. ועל זה מקבל שבחים וג'ובים.

 4. צריך לקחת עו"ד לנטרל את העירייה והאחריות שלה !
  וליזום התקשרות עם קבלן אחרי מכרז !

 5. כל הפרוייקטים המכונים "התחדשות עירונית", ולמעשה הכוונה בהם לבנות מגדלים גבוהים, שהינם ארונות קבורה לאנשים, ולחרב לחלוטין שכונות בעיר – הלוואי שלא יתקדמו לעולם, ולהיפך, יבוטלו.

 6. וכל הכבוד לכתבת מיכל שלעיתים אנחנו מבקרים אותה בכתבות שונות,סיקור עקבי בנושא המחדל בכל הנושא של התחדשות עירונית בחיפה,התחדשות שלמעשה לא קורה בה כמעט כלום,בנוסף מסוקרים הדרישה המקוממת של העירייה לחייב דיירים במבנים ישנים,שבין כה עניים וחלשים בשיפוץ וחיזוק מבנים במקום לאשר ולקדם היתרי בנייה והתחדשות בבנין שלהם.רוצים לבקש מהמערכת להמשיך לסקר את הנושא למרות שבקצב שהעינינים מתקדמים בעירית חיפה עד. שאיזה תוכנית התחדשות פה תקבל היתר הכתבת הצעירה הזו כבר תהיה בוודאות בגימלאות..

 7. אוקיי הכתבה לוקה בחוסר הבנה בסיסי של האופן בו חיפה מסכלת ופוגעת ביוזמות פינוי בינוי.
  היוזמות האלו מבוצעות כשהעיר עם ביקושים לגור בה, כערכי הקרקע בה גבוהים, וליזם משתלם לפנות בניינים ישנים ולבנות במקומם חדשים. זה קורה בכרמל בתמא 38 כל הזמן. זה אפילו קורה פה ושם בנוה דוד או יציאת אירופה אבל רק עם יחס מאד גבוה של דירות חדשות לישנות (1:5). אחרת זה פשוט לא משתלם ולעירייה אין מה לעשות. גם פינוי בינוי ברל כצנלסון של פרשקובסקי התעכב 7 שנים וכמעט בוטל בגלל יחס פינוי בינוי נמוך עד שהוסיפו 100 דירות והעלו מעל 1:4.
  העירייה יכולה מעל הכל לא להפריע. לאשר יחס רציני שיקרוץ לקבלנים ולא לבצע שכונות חדשות גדולות שיקרצו לקבלנים לקנות בהן קרקע ולבנות שם במקום לבנות ולפנות. כל אחד מאיתנו אם היה יזם גדול היה מעדיף לקנות קרקע מהמדינה ריקה ולא להתעסק עם "כאב הראש" של דיירים שמתפנים וצריכים לחזור. לכן זה צריך ממש להשתלם, כדי שייצא לפועל.
  מה עושה עיריית חיפה, וגם עיריית טירת כרמל?
  מפריעות בצורה ברורה וחמורה לפינוי בינוי, על ידי שיווק מאסיבי של קרקעות חדשות שהקבלנים קונים במקום לפנות שיכונים. לפי הערכה זהירה, שכונת נאות פרס מנעה פינוי בינוי של כ-400-300 דירות ישנות ב-10 מבני שיכונים בחיפה.
  גם שכונות כמו גבעת זמר וקודם לכן רמת הנשיא, לוקחות את הביקושים משכונות קיימות לשכונות חדשות.
  בטירת הכרמל הסיפור חמור עוד יותר. שם לא יצא לפועל אפילו פינוי בינוי אחד, ולא קשה לנחש למה. כל הביקושים הגדולים מתנקזים רק לשכונת גלי כרמל והחותרים החדשות. עשרות שלטים של פרויקטי פינוי שיכונים כבר מתפוררים אחרי שנתקעו
  לפני עשר שנים, אבל אז באה גלי כרמל וטרפה את הקלפים.
  ומה יקרה בחיפה?
  בדיוק אותו דבר לצערם של המרואיינים בכתבה. חיפה מסיימת לאשר את נאות פרס ב' וג'. ותוספת של אלף דירות לנאות פרס א' מעל השכונה הקיימת. ותוספת אלפי דירות נוספות בגבעת העיזים (רמת גוראל) ובמורדות הרופא. בקיצור נמרץ, עיריית חיפה במו ידיה מבטיחה שלעשור הקרוב, רוב תוכניות הפינוי בינוי שלה פשוט לא ייצאו לפועל.

  • מי זה העירייה? הפקידים האלה אמורים לשרת את התושבים, ולא לדפוק אותם. למה לא קם מועמד לראשות העיר שמדבר על שנוי אמיתי ומנקה את כל העירייה מהפקידים שתוקעים הכל, מהבירוקראיה והשחיתות?

 8. כל הכבוד לחי-פה שהתייחסו לתגובות הקוראים והעלו את המצוקה של הדיירים בעיר ושלנו במתחם סטרומה
  שאף אחד ממנהלי העיר לא יטען שלא ידע, בעת אסון האחריות האישית תעיק על מצפונם לכל חייהם.

 9. כל חיפה יושבת על קרן הצבי מתי תבינו את זה לא חבל על העצבים שלכם

 10. גם ברחוב עמל וצהל ינם בניינים ישנים מוזר שבאותו אזור בנו דירות חדשות במקום איצטדיון ולא המשיכו עוד 500 מטר

 11. "שחיפה מובילה עם מספר תוכניות הבנייה בהתחדשות עירונית.." הגיע הזמן אחת ולתמיד להפריח את התגובה המקוממת הזו,תכלס כמה אישורי בנייה ניתנו בשכונות החוף ביחס לבקשות להיתר?תבעות לא מתקדמות,חלק מהדיירים בקרית אליעזר,בשער עלייה,בשפרינצק,בנווה דוד ממתינים עשרות(!)שנים להתחדשות,דיירים בהמון בניינים חתומים עם רוב חתימות חוקי,היזמים להוטים להתחיל לבנות לדעתי גם עם מכפילים נמוכים מבעבר בגלל שהמחיר למטר עלה מאד באיזורים הללו,ובכל זאת למעט בינינים ספורים שאפשר לספור על יד אחת ושקיבלו היתר(ושעירייה עושה בהם יופי של יחסי ציבור אגב)שכונות החוף נשארות בעליבותם כבר עשרות שנים,יתרה מכך האדיכלים שנשכרו על ידי העירייה אמרו בקולם בתוכנית האב בתחילת השנה שלא תתכן בנייה עפ"י המתווים שהיזמים הגיעו עם הדיירים,אז אוקיי בוא תאשרו תוכניות במכפילים נמוכים יותר..אחרת למה כ"כ הרבה שנים המתנה לתוכנית האב?? מה נעשה במשך כל השנים שהדיירים והיזמים ממתינים? ההרגשה היא שבכל קדנציה בעירייה מושכים רק זמן ומעבירים את התוכניות לקדנציה הבאה,כך היה בתקופת יהב,כך ממשיך עם גברת קאליש..והעיקר יש לעיריית חיפה תגובה אוטומטית לעיתונות:"בחיפה מקודמות הכי הרבה תוכניות להתחדשות עירונית בארץ.." אנחנו כדיירים באחת משכונות החוף כבר מזמן לא מאמינים לכל ההצהרות והתגובות האלו של העירייה.

  • בקרוב, פרויקט פינוי בינוי בית העלמין (בית הקברות) עם כ-7,000 מקומות קבורה חדשים וטריים, מבית היוצר של חברת אזורים ועיריית חיפה, עומד לצאת לדרך. לפי קצב ההתקדמות ייקחו, כך נראה, עוד מספר שנים עד להוצאת היתרי הבניה לשלב א'. שלבים ב' ו-ג' אינם חשובים כל כך מאחר ואין בהם את אותו רווח עצום של כחצי מיליארד ש"ח המיועד לאנשים הנכונים ממכירת חלקות הקבורה. בכל מקרה, צפיפות מחרידה שהוגדרה במילה 'סלאמס' על ידי ראש העיר ואנשי המקצוע (בכללם פרופ' אירית צרף-נתניהו; המופקדת על הכנת תכנית האב המנחה ל-4 שכונות החוף, בכללן נווה דוד – חפ/2350 – הדיון במליאת הועדה המקומית מיום 9.3.2021) הוא המאפיין תכנית זו (אזורים – 1,212 יח"ד). יש לראש העיר רצון טוב, כפי שעלה בתכנית חפ/2350, בדיון מיום 9.3.2021, אלא, שמאחר ונראה שהדבר נוגד אינטרסים של יזמים המקורבים אצל הצלחת השלטונית בעיר (אותה פקידות נבונה המנהלת ביד רמה בעשורים האחרונים את הכאוס התכנוני המושחת בעיר חיפה – קטסטרופה של תכנון המנוהל לפי אמות מידה מושחתות ובלתי ענייניות), אזי רצונה הטוב של ראש העיר לא מתקדם ולא יוצא לפועל, בדיוק כפי שקורה בשאר חלקי העיר בה ראש העיר העדיפה להתכופף בפני שלטון הפקידות הנבונה – ועל מנת להעמיד את ראש העיר הנכבדה על מקומה – למעשה את סוגר המקרופונים המפעיל אותה – היא למעשה מושעית ומודרת מניהול העיר. במצב הנוכחי, אין תחזית אופטימית לשכונת בית העלמין המתחדשת המכונה גם בשם נווה דוד.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...