גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

החרדים סימנו את חיפה כאחת הערים האטרקטיביות למגורים

המכון החרדי למחקרי מדיניות חושף כי בירת הצפון נכנסה...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

דודו כהן, ראש העיר טירת כרמל: "בהתחדשות עירונית, אסור לפתור עוול היסטורי באמצעות יצירת עוול עתידי"

ראש העיר טירת כרמל, דודו כהן השתתף הבוקר (רביעי 17.4.24) בכנס בנושא "הערים המתחדשות בישראל" שערך אתר וואלה בבית ציוני אמריקה שבתל אביב, בהנחיית עורך הנדלן עופר פטרסבורג. בכנס, שנועד להציג פתרונות אפשריים לשורה של חסמים בתחום ההתחדשות העירונית, השתתפו מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר וראשי רשויות ומועצות מרחבי הארץ.

בדבריו הציג ראש העיר, דודו כהן ארבע נקודות קריטיות, בהיבט של קידום פרויקטים להתחדשות עירונית בטירת כרמל: יצירת ודאות תכנונית ארוכת טווח, השקעה מאסיבית בתשתיות ציבוריות, תכנון מתחמי מגורים, ותכנון מתחמי תעסוקה ומסחר מניבים.

דודו כהן (יח"צ)
דודו כהן, ראש העיר טירת כרמל (צילום: יח"צ)

ראש העיר טירת כרמל דודו כהן:

לטירת כרמל יש פוטנציאל אדיר מבחינת התחדשות עירונית, וזה אחד האתגרים שאנחנו רוצים לקדם בקדנציה הקרובה. אחת הבעיות המרכזיות היא חוסר ודאות תכנונית. בהקשר הזה, אני מתכוון להקים גופים שכיום אינם קיימים, כמו יחידת תכנון אסטרטגי שתסתכל קדימה ותתכתב עם המינהלת להתחדשות עירונית, אגף ההנדסה והוועדות העירוניות; צריך לפעול להפחתת הביורוקרטיה, לשתף פעולה עם היזמים וחברות הבנייה וליצור הצטלבות אינטרסים, על מנת לקדם איכות חיים טובה יותר.

"אסור לפתור עוול היסטורי של אוכלוסיות בשכונות ותיקות באמצעות יצירת עוול עתידי", הוסיף ראש העיר "אם נעמיס עכשיו אלפי דירות חדשות, הדבר יפגע בתשתיות וייצור עומסי תנוע וכן הלאה. נוסף על יצירת ודאות תכנונית, הכי חשוב להשקיע בתשתיות ציבוריות, במבני ציבור ובמבני מגורים באיכות גבוהה, שייתנו דגש על דירות יותר קטנות עבור זוגות צעירים. מחירי הדירות היום בטירת כרמל מרקיעי שחקים, וזוגות צעירים לא יכולים לקנות דירה בעיר, כמה שזה יישמע מופרך".

"הדבר הנוסף שיש הכרח וצורך להשקיע בו, הוא מתחמי מסחר ותעסוקה", הדגיש ראש העיר בסיום דבריו, "כאשר לצד הקמת מתחמים חדשים יש לשדרג את המתחמים הישנים ולהתאימם לתקופה, וליצור עירוב שימושים בין פנאי, קהילה, הייטק, קולינריה, אמנות ומלונאות. אלה הדברים שחייבים לקדם כיום בטירת כרמל – וזו המשימה שלנו".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

עיריית טירת כרמל
עיריית טירת כרמל
טִיַרת כַּרְמֶל היא עיר במחוז חיפה בישראל. טירת כרמל ממוקמת בין המורדות המערביים של הר הכרמל לבין הים התיכון, דרומית לחיפה בסמוך לכביש 4, הכביש הישן מחיפה לתל אביב. לטירת כרמל רצועת חוף באורך של 2.6 ק"מ.

כתבות קשורות לנושא זה

14 תגובות

 1. סומכת עליך .. יש לך את כל הקישורים להביא את טירת כרמל לשיגשוג והצלחה … יישר כח והצלחה בתפקיד ❤️‍🩹👍

 2. לגבי הקריטריון שהציב "השקעה מאסיבית בתשתיות ציבוריות" זה מילים מכובסות אחרכך לעוד כבישים, עוד מחלפים, עוד כניסות ברכב פרטי לשכונות ועוד הרס של משאבי טבע לעוד כבישים עוקפים. די למילים מכובסות.
  אין מקום הלאה למלא מדינה קטנה במאות אלפי רכבים נוספים כל שנה. צריך מיידית לרכוש אלפי אוטובוסים, לייצר רחובות לאוטובוסים בלבד שייסגרו לתנועה פרטית ולייצר מערכת ארצית של מסלולי אוטובוסים עם תדירות גבוהה.
  לנעול את הקמפוסים הציבוריים לרכב פרטי ולהציב יעד שעד 2028 כ-70 אחוז מהציבור יתניידו רק בתחבורה ציבורית.
  לתת רשיונות למאות מוניות ציבוריות.
  לבטל את תווי הנכים, ולבטל אפשרות חנייה על מדרכות עם קנס של 500 ש' לכל רכב שייתפס בישראל על מדרכה.
  חייבים להפסיק את טירוף הרכב הפרטי בישראל. למנות 5 מרכזי ניהול תחבורה מטרופוליניים ולהציב שם צעירים מומחים לתחבורה ציבורית תחת משרד ממשלתי חדש "המשרד הממשלתי למעבר לתחבורה ציבורית". להתחיל בגריטה המונית של רכבים ישנים. לאסור ייבוא רכבים חדשים לישראל. לסגור סוכנויות לייבוא רכבים.
  מספיק!!! לגמור את השתוללות הרכב הפרטי כאן.
  עיר כמו טירת כרמל יש לחבר ב-3-4 קוי מטרונית מהירים למרכזים בחיפה ובעתלית ולדאוג שהציבור יוכל לחיות בעיר בלי רכב פרטי בכלל. שאנשים יעמדו בתור למכור את הרכב מרוב אפשרויות תחבורה ציבורית. רק זה יאפשר באמת התחדשות עירונית בהיקפים גדולים.
  לא מופרך גם לדרוש מטרו תת קרקעי בין מרכז טירת הכרמל ומת"ם ומרכזית חוף הכרמל.
  קו מטרו כזה יוכל לבטל לחלוטין את התלות ברכבים ואוטובוסים ולאפשר הגעה לים, לעבודה, לבילוי ולנסיעות ארוכות מטירת הכרמל בקלות תוך 5 דקות מרגע כניסה לתחנה התת-קרקעית ועד הגעה למרכזית חוף הכרמל. תחשבו איזה בוסט אדיר דבר כזה היה נותן לטירת הכרמל, עם 8 תחנות בקו המטרו: דרך הים (שער עלייה-רמת הנשיא), פארק הכט, מרכזית חוף הכרמל-מת"ם, שער הכרמל-אצטדיון חיפה, נאות פרס ב-ג, טירת הכרמל צפון, טירת הכרמל דרום והחותרים.

  • מי שאינו קומוניסט בנעוריו אין לו לב ומי שקומוניסט בבגרותו אין לו שכל או שלא התבגר. מה פתאום להעניש אנשים הנוסעים ברכב םרטי? איננו ברוסיה או קוריאה וכל אחד יחליט איך נוח לו להתניד.

 3. מר ראש העיר האם זוג צעיר שמתגורר במקום אחר בארץ יכול לרכוש דירה? ואפלו קטנה? לכן הגיע זמן שכראש עיר תשתחרר מהמסכנות ומתפיסת עולמך ששתו לי ואכלו לי ותפעיל מנהיגות מובילה ולהפסיק להתבכיין התוספת של העוולה לא לענין וההשתחררות מביטוי העוולה יקל עליך להיות ראש עיר מוצלח יותר שלא מתבכיין, עלה והצלח.

 4. אין התחשבות בנכים רוצים שטחי תעסוקה בקומות ראשונות של הבניינים כאשר יש לאנשים בעיות התניידות ופחד מלהתקע במעליות וכמו שראש העיר אמר מחירים מופרכים וקבלנים ויזמים רוצים בשטח קטן לבנות אלפי יחידות דיור ביחס של אחד לשש כאילו שהם עושים לנו טובה מי שרוצה פינוי בנוי בטירת כרמל צריך מקסימום יחס של אחד לארבע דירות ולא לחנוק אותנו בשכונות ומי שאינו מעוניין יכול להמשיך הלאה יבוא קבלן אחר קבלנים חותמים אם דיירים על הסכמים ואינם מכבדים אותם קבלן רוצה להזמין תחנת טרנפורמציה בטירת כרמל ונותן נתונים כוזבים שהדיירים מסכימים כל מה שמחתים דיירים כיום צריך להוכיח חוסן כלכלי שיביאו ערביות כבר עכשיו כי בעתיד הם מוכרים את החתימות.ברחוב ביאליק מוצקין הרצל מסרו לדיירים חוזים ללא חתימת החברה מה אתה אומר על זה כבוד ראש העיר דודו כהן.

 5. בהצלחה רבה! נראה שהתושבים שמחים בך!
  טירת כרמל, עיר עם פוטנציאל נהדר, במיקום מעולה! אנשים חמים, נדיבים ואוהבים.
  רק צריך לעשות סדר להפסיק נפוטיזם.
  כדאי להתחיל בחינוך היסודי בכל בתי הספר (גם החדשים!) שלצערי התדרדר מאד בשנים האחרונות אחרי הצלחות מאד גדולות.
  (
  יש לזה תשובה ברורה בתוך התגובה)

 6. אני נכנס לכתבות רק בשביל לראות את התגובות של
  רפי רפאל – חסון. עיתונאי בכיר
  אפשר שתעשו על רפי כתבה ..
  מי האיש,
  מה פועלו…
  אני בטוח שכמוני גם אחרים רוצים לדעת

 7. אני נכנס לכתבות רק בשביל לראות את התגובות של
  רפי רפאל – חסון. עיתונאי בכיר
  אפשר שתעשו על רפי כתבה ..
  מי האיש,
  מה פועלו…
  אני בטוח שכמוני גם אחרים רוצים לדעת

 8. כל הכבוד לך ידידי דודו כהן ראש העיר טירת כרמל. בהצלחה ובידידות רבה לך דודו

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...