באנר קריית אתא עצמאות 080524

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...

״לא יכול להיות שאנחנו גרים בתנאים כאלה״ • השכונה בחיפה שהפכה לאתר בנייה

גבעת זמר בחיפה שכונת גבעת זמר נחשבת ייחודית בחיפה, כיון...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"אני רוצה לייצר קהילה באמצעות תכנון ובנייה" • שרית גולן יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה ◄ צפו

(חי פה) – חלפו שבועיים בלבד מאז נכנסה סגנית ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה עו"ד שרית גולן שטיינברג לתפקידה כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבניה וכבר הספיקה לדון ב-50 בקשות לאישור בניית ממדים ותוספות. אחרי חג הפסח יתקיים דיון בפרויקטים של תמ"א והתחדשות עירונית. אז מה על הפרק? איזה נושאים יקודמו ויהיו על סדר היום? מה החזון? ומה אנו התושבים הולכים לראות בחמש שנים הקרובות? הכל בראיון מיוחד לחי פה.

קידום תכניות שנתקעו מספר שנים

בחמש השנים האחרונות קודמו בעיר חיפה מעט מאד פרויקטים של התחדשות עירונית. חמש שנים בהם היזימים, הקבלנים והתושבים חשו כי הכל תקוע – תוכניות על גבי תוכניות הוגשו והונחו על שולחן המחלקה להתחדשות עירונית, אך לא קודמו לכדי הגשה וממילא גם לא אושרו. היזימים מספרים בשיחות סגורות לחי פה על מספר רב של פרויקטים שהובאו לדיון במינהל ההנדסה ואז הוחזרו שוב ושוב לתיקונים ושינויים עד שהיזמים פשוט הרימו ידיים. אחד היזמים (ששמוש מור במערכת) מספר על פרויקט בו הגיש למחלקה להתחדשות עירונית לא-פחות מ-35 הגשות של העמדה (תכנון עקרוני), שכולן נדחו ולבסוף חזרו אחורה ואישרו את הגשה מספר 28. בבחירות האחרונות כמעט כל המתמודדים נופפו בנושאי ההתחדשות העירונית, שכן זהו אחד מהנושאים הבוערים והחשובים על סדר היום העירוני בחיפה.

"תנופת הבניה בעיר תתחדש"

ראש העיר הנבחר, יונה יהב, אמר כי עם שובו לתפקיד תנופת הבניה בעיר תתחדש ותכלול גם בניה של שכונות חדשות והתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות. תפיסתו של ראש העיר היא שקידום תכניות ההתחדשות העירונית בהיקפים נרחבים יעודדו משפחות צעירות לגור בחיפה.

עם היבחרו של יהב וההסכמים הקואליציוניים שנחתמו, עו"ד שרית גולן שטיינברג, מונתה לסגנית ראש עיר ומונתה ליו"ר אחת הוועדות החשובות מבין וועדות העירייה והיא ועדת המשנה לתכנון ובנייה. עם כניסתה לתפקיד, שרית החלה מיד לפעול ותוך שבוע וחצי כבר קיימה דיון ועדה ראשונה.

כאן המקום לזכור ולהיזכר בשאילתה המפורסמת אותה הגישה גולן לעיריית חיפה, במהלך נובמבר 2022, בנוגע לכל הפרוייקטים הנמצאים בשלבי קדם ונעצרים על ידי העירייה ואינם מוגשים. גולן דרשה ולא קיבלה מעיריית חיפה את פירוט הפרויקטים, אך קיבלה תשובה כללית על 126 פרויקטים שתקועים ואינם מוגשים.

לייצר קהילה באמצעות תכנון ובנייה

מיד עם כניסתה לתפקיד הנחתה גולן שטיינברג, את עובדי מנהל ההנדסה לחשיבה שונה, חשיבה על חיי קהילה ויצירת רחובות ושכונות מתוך תכנון אורבני המאפשר לתושבים לחיות חיים נוחים ובטוחים. "אני רוצה לייצר קהילה באמצעות תכנון ובנייה", היא אומרת.

◄ הטמעת תהליכי עבודה סדורים וקיום דיוני ועדה מדי ושבוע

שרית גולן שטיינברג – "ייצור תהליכי עבודה סדורים" (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

ניהול ומנהיגות יוצרים יציבות תכנונית למובילי הפרויקטים

לשאלה מה הם הנושאים שהיא הניחה על הסדר היום עם כניסתה לתפקיד, אומרת גולן שטיינברג:
"ניהול עיר נכון הוא זה שיכריע כי ניהול ומנהיגות כוללים יציבות ועמוד שדרה יציב ויכולת להכריע ולקדם את הדברים בלי לחשוב 40 אלף פעם או לחשוב שמצגות באקדמיה יקדמו עיר. "

"הדבר הראשון שעשיתי עם כניסתי לתפקיד היה לייצר תהליכי עבודה סדורים. מהיום ועדת המשנה לתכנון ובנייה כבר נפגשת ומקדמת תהליכים ככל שבוע ולא בכל שבועיים. זה אומר שקצב קבלת ההחלטות מוכפל ואיתו גם השירות לשושבים וליזמים.

כשעובדים במנגנון מסודר אפשר להגשים חלומות, אומרת גולן.

לשאלתנו – "איזה חלומות?" משיבה גולן:

לשחרר את הפקק של 1,300 בקשות שתקועות על השולחן ברישוי, לאשר תוספות לדירות ותמ"א 38. לייצר וודאות תכנונית, תוך שמירה והקפדה על עקרונות של קיימות סביבה והלכתיות.

יש פרויקטים גדולים הכוללים תוכניות של התחדשות עירונית בשכונות העיר. אם נעבוד בצורה נכונה, אז נצליח לתת תשובות ליזמים. לצד זה אנחנו מקדמים את מסמכי המדיניות לעיר, שהיו תקועים ולא התקדמו, כמו תכנית אב לשכונות החוף, תוכנית אב לתחבורה, חניה, מסמך מדיניות לגובה ועוד.

ברגע שהעקרונות לתכנון יהיו ברורים ומוסכמים, תיווצר וודאות תכנונית שתאפשר לי להריץ מהר את התוכניות".

מבנה מסוכן ברחוב אחווה 25 בחיפה - "עזרה ראשונה" שנועדה למנוע את קריסת המבנה (צילום: דודי מיבלום)
התחדשות עירונית: מבנה מסוכן ברחוב אחווה 25 בחיפה – "עזרה ראשונה" שנועדה למנוע את קריסת המבנה (צילום: דודי מיבלום)

היה מחסור בהכרעות

גולן שטיינברג, מסבירה מה גרם לתוכניות להיות תקועות ולא מקודמות:
מה שהיה חסר לעובדים זה הכרעות. כשהיה מגיע יזם הם היו מטרטרים אותו הלוך ושוב, מבזבזים לו זמן וכסף ולמעשה תוקעים את הפרויקט.

אנחנו נדאג לייצר וודאות כך שגם כשאנחנו רוצים לקדם פרויקט או תוכנית וצריך לבצע בה תיקונים, הקבלנים יקבלו הנחיות ברורות, כי אנחנו רוצים לתקשר בצורה ברורה ומהירה עם היזמים והקבלנים ולשחרר את התוכניות התקועות. בחודש יוני נקיים מפגש עם היזמים ועם התושבים כדי להריץ את התוכניות.

הוספת ממד"ים

נושאים רבים מעסיקים את החיפאים בטח ובטח בתקופה זו שבה אנו תחת איום ממשי ובתקופת מלחמה. אחד הנושאים הוא הוספת ממד"ים בבניינים קיימים ותחושת הביטחון ע"י מיגון הבתים. בנוסף בנייה חדשה והוספת יחידות דיור בעיר.

בראיון מספרת גולן שטיינברג, כי הישיבה הראשונה אותה ערכה עסקה בבקשות לממ"דים וכבר למחרת אושרו תוספות לממ"דים. לפעמים מוגשות תוכניות לתוספות לא רק לממד"ים וזה לוקח יותר זמן אבל אנחנו דואגים לזרזר את ההליך. כל עובדי מינהל ההנדסה מבינים את חשיבות העניין ומגוייסים לעבודה.

◄ בנייה לגובה ושמירה על קיימות וסביבה

שרית גולן -בנייה לגובה ושמירה על קיימות וסביבה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

בניה לגובה היא בניה ירוקה אשר שומרת על השטחים הירוקים

בנייה לגובה היא בנייה נכונה במונחים של קיימות וסביבה, כי ניתן לבנות מספר רב של יחידות דיור, תוך שמירה על שטחים ירוקים, אומרת, גולן שטיינברג, ומוסיפה כי חיפה ניצבת בפני אתגר רציני – בית משפט מחייב את העירייה לתכנון של בניה למגורים על שטחים שהציבור התרגל לראות אותם כשטחים ירוקים (למשל, גבעת העיזים, מורדות לינקולן ועוד… ס.ע.). אנחנו צריכים להתמודד עם הסוגיות האלה.

להחזיר את הגאווה החיפאית

הוועדה שהתקיימה בשבוע שעבר דנה ב-50 בקשות לאישור. לאחר חג פסח יעלו על שולחן הוועדה מספר פרויקטים של תמ"א והתחדשות עירונית:
"אנחנו נעשה את המירב לקדם ולאשר. אנו מקדמים כעת, בעדיפות עליונה, את הסרת החסמים בפרויקט המבואות הדרומיים – נאות פרס ב'. בפרויקט זה יש מאות משפחות צעירות שקנו דירות במסגרת "מחיר למשתכן" וכעת לא ניתן להוציא היתרי בנייה בגלל שהמדינה לא סיימה אתה הכנת התשתיות הציבוריות, אשר יאפשרו לקבלנים לעלות על השטח. אנחנו בעיריית חיפה נעשה ככל שניתן כדי להסיר את החסמים האלה במהירות.

שחרור החסמים – פוקוס של מנכ"ל העירייה וראש העירייה

"יונה יהב, ראש העירייה וגדי מרגילת, המנכ"ל, שמים את הדגש על שחרור החסמים המונעים את התקדמות הפרוייקטים. התקווה של כולנו היא שברגע שהדברים יזוזו קדימה, אז הקבלנים יתחילו לבנות", מספרת גולן שטיינברג ומדגישה כי בכוונתה להחזיר את הגאווה החיפאית. "גאווה חיפאית חוזרת לא מזה שבונים 40 אלף יחידות דיור, אלא שבונים שכונות בצורה נכונה ויוצרים חיי קהילה מבוססים".

לא יעלה על הדעת שעיר תתנהל עם ניתוק ממשרד התחבורה

עם כניסתה של גולן שטיינברג לתפקיד, עלה מייד לדיון נושא השכונות הכלואות:
"היתה ישיבה שבה הוצגו לראש העיר התכניות של הכבישים המתוכננים לאפשר יציאה נוספת מהשכונות הכלואות. יש תוכניות וחלופות שאהבנו ומיד התחלנו לקדם ויש תוכניות שהחזרנו לשולחן המתכננים.

בתחילת הקדנציה הקודמת איבדנו את התקציבים שהיו אמורים לממן את הכבישים של השכונות הכלואות. תושבי העיר לא יכולים לממן מכיסם את הכבישים האלה ולכן אנחנו נחזור לשולחן הדיונים עם משרד התחבורה, כדי לחדש איתם את הקשר ואת התקציבים לנושא זה. למזלנו יש שרים שרוצים לשמור עם ראש העיר על קשר ובאמצעותו לחדש את הפרוייקטים המשותפים עם העיר חיפה.

אני רוצה שהעיר תנוע קדימה

לסיום אומרת גולן שטיינברג, אני רואה את עצמי בשליחות לקידום איכות החיים העירונית וחיי הקהילה, בין אם באמצעות השכונות החדשות שיוקמו ובין אם לטפל בכל הפילים הלבנים, כמו הקזינו בבת גלים. עלינו לטפל בתשתיות הציבוריות כדי שהפיתוח העירוני ייעשה בצורה נכונה.

קיבלתי את התפקיד החשוב הזה ולא אמרתי שאני צריכה ללמוד את התפקיד, כי אני מעורבת בתהליכים הללו כבר הרבה שנים ומכירה היטב את העיר והמנגנונים העירוניים. אחרי שבוע וחצי אישרנו תוכניות כי זה מכניס לעיר כסף ובכסף הזה נוכל לתקן כבישים ולשפץ מבני ציבור. אתם תראו הרבה דברים כי הנהלת העיר והסגנים הם אנשים שבאו לעבוד והם עובדים מסביב לשעון.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

18 תגובות

 1. מזלנו ששרית קיבלה את התיק הכל כך חשוב הזה. היא לגמרי האדם הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון.

 2. תמ"א 38 איננה התחדשות עירונית. התחדשות עירונית אמיתית מתוכננת ומבוצעת לטובת הציבור והתושבים בניגוד לבניה לפי תמ"א 38 שאיננה אלה קומבינה של יזמים לבניה חריגה ולא חוקית, ולצורך כך חלק גדול מהם מגיש חישובים מפוברקים ותוכניות מטעות שמאושרות ללא בדיקה מקצועית ע"י רשויות התכנון , שאין להם יכולת וחלופה נאותה אחרת לבניה ולפיתוח עירוני שיטיב עם הציבור. מדובר בשערורייה הגדולה ביותר של הון -שלטון מאז קום המדינה, יזמים תאבי בצע בונים חריגות בניה מפלצתיות בהשוואה לתקנות וחוקי הבניה שנעשו לטובת הציבור , והעירייה ורשויות התכנון שנמצאות במצוקה בשל משבר הדיור עוצמות עין במתכוון ומאשרות בקשות תמ"א 38 שמהוות הונאה ונזק בלתי הפיך ל 100 השנים הבאות. הגיע הזמן שבעיריית חיפה יקדמו התחדשות עירונית אמיתית עם בנייה שתיטיב עם התושבים ולא עם מושחתים חסרי מצפון.

 3. צריך לאשר בצורה מושכלת ולא להאדיר את כיסי היזמים על חשבון התושב ולהוריד את איכות חייו למען עושרו של היזם אין לאשר חריגות שבעבורם חקקו חוקים כל פרוייקט צריך להבחן דו צדדית

 4. בודקי התכניות באגף רישוי הבנייה לא מסוגלים לבדוק תשריטי בקשה, קל לעבוד עליהם ועורכי התכניות מנצלים זאת: זיופים בפני הקרקע הטבעיים ההיסטוריים, ספירת הקומות מפני הרחוב הגובל במקום מפני הקרקע הטבעיים הנמוכים מהרחוב לפעמים בקומה, חישוב מטעה של סל הזכויות, חישוב מטעה של שטחי שרות, ועוד ועוד, ההזדמנויות לרמאויות אינסופיות ולא ניתן להשתלט עליהן ללא כלים מקצועיים רציניים וזמן סביר. עוד סיבה מדוע מומלץ לבדוק קודם כל זכאות לתמ"א 38 לפני כניסה לעובי הקורה והסתבכות בבדיקת תשריטי הבקשות, דבר שיצמצם את כמות הבקשות ויפיל את רובן על הסף.

 5. יישום תמ"א 38 על רכס הכרמל מתבצע על בסיס הצהרות שקריות של מהנדסים עירוניים. היתרי הבנייה מכוח תמ"א 38 ניתנים בניגוד לחוק!!
  אין כל קשר בין "התחדשות עירונית" לבין תכניות הרס המתבצעות מכוח תמ"א 38. הכל אחיזת עיניים ומילים מכובסות.
  מדובר בניצול גורף לרעה של תמ"א שנועדה במקור לחזק מבנים הנדרשים לכך ולא להפוך לבוננזה נדל"נית עבור תאבי בצע.
  שרית גולן – אין לקדם לדיון בוועדות התכנון אף בקשת תמ"א בלתי חוקית!!

 6. אולי סוף סוף יתחילו התחדשות עירונית בנווה שאנן לפי מצגת של התחדשות עירונית נווה שאנן אם יתחילו לעשות התחדשות עירונית בנווה שאנן היה טוב לכולם

 7. שלום שירזי יפה:
  בעידן בו הופכים גינות פרטיות וציבוריות לעוד חניות אז בטח שאין איפה לשחרר את הכלבים לשחק או לתת לילדים לשחק. כשהעירייה מאשרת תמא 38 שלא משאיר מטר אחד של גינה בבניינים בחזית אז לבעליהם אין גינה לשחרר בה את הכלב.
  בכל הבניינים עם גינה כפי שהיה כל בניין שהוקם לפני 30-40 שנה בחיפה נהגו בעלי כלבים לסגור את השער ולתת לכלבים להנות מהגינה. רק שגם גינות כבר לא עושים בבנייני תמא 38
  אם שמתם לב, הכל "חניון". אז במקום שהעירייה תצטרך לשים שערים בכל מיני חלקי-שבילונים אולי שהעירייה תשים "שערים תכנוניים" ותדרוש מיזמים לייצר גינות – גם פרטיות בחלקות קטנות וגם ציבוריות בהתחדשות עירונית.

 8. אני חושבת שחייבים להכין גנים לשחרור כלבים בחיפה.יש מלא כלבים .אני גרה באחוזה בקריית ספרבכל הסביבה שלאחוזה מוריה כל השכונות הותיקות אין גן.אנחנו הולכים עם הכלבים על המדרכות אין איפה לשחרר אותם .כל הסביבה של חורב קריית ספר דיזרעאלי ירקון מרגלית וכו..ונוסף החזירים הולכים חופשי על המדרכות לכוון הפחים ואנחנו צריכים לרדת לכביש ולהסתכן.אז תחשבו קצת ותמצאו באיזה מקום שאפשר לגדר שטח ברז מים קצת צל.יש מקום בשד סיני ליד בית האבות פסגת אחוזה לכיוון חורב.יש מקום קטן בקריית ספר מימין לבית ספר ריאלי קרוב לקיוסק.ששם רק צריך שני שערים וזה הכל יש גדר ספסל והם יכולים קצת לשחק.תודה מראש ותחשבו על הכלבים ואנחנו שצריכים פינה בעיר.וברור שאת החזירים צריכים לסלק.הם כל יום באים לפחים של ריאלי

 9. בונים ובונים בלי לקחת בחשבון פקקים וחסימת נוף לדוגמה סביב בית חולים כרמל בנו בלי סוף והקטסטרופה שולטת בלי חניה ופקקי ענק כל היום ועכשיו מורדות לינקולן רק יכפילו פי שניים את המצב מלים יפות של תנופה קדימה בלי תשתיות כבישים הרוסים שאי אפשר בכלל לנסוע עוד מימי יהב הקודמים
  בושה

 10. נו באמת כאילו שתוכלו לאשר את כל התוכניות,פה כמעט כל יזם רוצה בנין 22 קומות על בנין 4 קומות ,איך תיראה השכונה ?איך תיראה העיר? הרי אתם יודעים שזה לא יתאפשר אז למה לאשלות את התושבים?הראשונים יקבלו פינוי בינוי במכפלות גדולות ואחריהם בסמוך יעברו כנראה לאשר רק תמא ולתוספות קטנות על בניינים קיימים.

 11. אישה מסוכנת מאוד!! יש לה אג׳נדה ברורה וסדורה כיצד לדאוג לחברים שלה על הכרמל , בו זמנית לשבור ולנתץ את שכונות החוף שלא קרובות לליבה!!! צריך לבחון ולוודא שאנשים כאלו לא הורסים את חיפה…

 12. כן יהב רוצה לזרז את הבנייה לחבריו האחים עופר, גד זאבי, שקשוקת הקבלנים.
  ככה קיבלנו את סלאמס חביבה רייך ומקדמים את סלאמס רמות רמז.
  צפיפויות מטורפות, בנייה גבוהה בלי החלפת תשתיות, פקקי ענק בלי קידום תחבורה ציבורית,
  הכל בשבילכם התושבים. או בשביל ועד העירייה עוד היטלים = לממן את חגיגות השכר והשחיתות..

  • אני מגיב לאייל ולציפורה וביתר שאת:
   נכון ! וטוב שכבר יש תושבים שמתחילים להבין מה שקורה פה!
   אם ימשיכו להוליד יותר משני ילדים לזוג , אז נהייה בפיצוץ אוכלוסין!!!
   פיצוץ-אוכלוסין , מתחיל בתחושות מחנק וצפיפות נוראית , עם אובדן הפרטיות ואובדן המרחבים , אובדן שטחים ירוקים ואובדן ציפורים וחתולים ופרפרים , כי הכול יהיה בטון , מוות ריאות ירוקות מוות שטחי יצירת אוויר טבעי ומוות ליצורי הטבע שיגרום למוות שרשרת החי והצומח . אובדן שמים כי גורדי השחקנים יסתירו את השמים והחלונות לא יחדרו קרני שמש בשום שעה משעות היום כי הבניינים יסתירו אותה מהבניין שבו תגור , פקקי תנועה איומים , בולענים והצפות גשמים בחורף ותנור חימום בקיץ …ולבסוף מוות איתי מרעב כי לא ישארו מספיק אדמות לחקלאות.
   לכן צריך להקטין את האוכלוסייה ולא להגדיל אותה ולתקן בזה את חטאי הדורות שקדמו לנו. לזה יש רק דרך אחד:
   איסור בחוק להביא יותר מילד אחד למשך לפחות 5,6 דורות עד שהאוכלוסייה בעולם תחזור ותרד מ 8 מיליארד ל 0.5-1.7 מיליארד איש ומי שיעבור על חוק זה יוציאו להורג את הנולד ואם יעשו זאת בשנית , אז גם את הנולד השני יוציאו להורג והפעם גם יוציאו להורג את זוג ההורים !
   התפוצצות אוכלוסין תביא מחד , למלחמת-אזרחים ומאידך לדיקטטורה!

  • העיר חיפה תקועה בנושא בניה. פניה בכל מיני תוספות לא אושרו. כמו חידושי מבנים . הכל אז נראה תקוע . לבוא ולומר שכעת יאשר בניה לאלה שיש לו קשר איתם מן פרוטקציה. רק בגלל זה הכל תקוע. נכון צריך לבדוק אבל דווקא רק לדחות למה. העיר חייבת להתחדשות כי לא נבנו בה מבנים חדשים בעיר חיפה שכמות שלה בנו והרחיבו בניה מה רע בטירת הכרמל .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...