עתלית יוצאת לעצמאות אחרי 18 שנה • ההחלטה התקבלה ברוב מוחץ

עתלית (צלום מתוך דף הפייסבוק של הוועדה המקומית)

בהמשך להחלטת מועצת חוף הכרמל שהתקבלה ברוב מוחץ של 95% ביום ב' 18/10/21, יוקמו צוותי משימה לתכנון תהליך ההפרדה

עתלית הכפילה את גודלה וכיום עומד מספר התושבים על כ-11,000. ערך הקרקעות והבתים עלה פי 3 מאז האיחוד. את התהליך מלווה משרד הפנים. נציגי עתלית במליאה הצביעו בעד המהלך, מליאת מועצת חוף הכרמל הצביעה ברוב מוחץ של 95% על הקמת צוותי משימה לתכנון תהליך ההיפרדות של עתלית מחוף הכרמל. זאת לאחר איחוד רשויות של 18 שנים במהלכן הושקעו בעתלית כחצי מיליארד שקלים. בנוסף, בוצעו מהלכים פורצי דרך לשיקום הישוב עתלית שהיה במצב ניהולי ותשתיתי נמוך, כמו גם בגירעון של כ-20 מיליון שקלים.

18 שנה של איחוד

כזכור, בשנת 2003 הובילה ממשלת ישראל מהלך של איחוד רשויות בכל רחבי המדינה. במסגרת המהלך אוחדה המועצה האזורית חוף הכרמל – רשות איתנה וחזקה, מתחדשת ומתקדמת, בעלת מערכות חינוך ותרבות ענפות – עם המועצה המקומית השכנה, עתלית. בעתלית התגוררו אז 4,500 תושבים, והמועצה המקומית הייתה שרויה במצב ניהולי ותשתיתי נמוך, כמו גם בגירעון של כ-20 מיליון שקלים.

במשך 18 שנה הובילה המועצה האזורית חוף הכרמל תהליך מורכב ומאתגר לשיקומה של עתלית, במסגרתו הושקעו בעתלית השקעות חסרות תקדים בסכום של כחצי מיליארד שקלים, שמיצבו אותה כפנינה אזורית וגם ברמה הארצית: אישור תכנית מתאר והקמת מנהלות לפיתוח היישוב; בניית בתי-ספר וגני ילדים; הקמת מערך שירותים חברתיים וקהילתיים ועוד.
תכנית המתאר שקודמה ואושרה לעתלית כוללת בין היתר כ-250,000 מ"ר של אזורי תעסוקה ומסחר. למעשה, אזור התעסוקה הצפוני של היישוב, שבנייתו תחל כבר בשנת 2023, יהיה אזור התעסוקה הראשון שייבנה בחוף הכרמל כולה.

אופי סמי-עירוני

גם חוף הים של עתלית, חוף המבצר, נמצא בתכנון מתקדם, במטרה שכבר בעונת הרחצה הבאה ייפתח כחוף מוכרז לכל דבר ועניין – חוף הים המוכרז הראשון של עתלית.

מהלכים אלו ונוספים הוכיחו את עצמם בשטח: עתלית הכפילה את גודלה וכיום עומד מספר התושבים על כ 11,000. ערך הקרקעות והבתים עלה פי 3. הציבור, מצידו, מצביע ברגליים: רק בשנים 2018-2020 נקלטו בעתלית, כך על פי נתוני הלמ"ס, 1,800 תושבים חדשים: משפחות וזוגות צעירים, אקדמאים מכל רחבי הארץ, המבקשים להנות מהיתרונות של מגורים ביישוב עירוני בעל צביון קהילתי-כפרי.

הגידול באוכלוסייה, בשילוב אופיו של היישוב – אופי סמי-עירוני השונה מאופיים הכפרי-חקלאי של יישובי הסביבה – הציף את הצורך בשינוי ההתנהלות בעתלית. התושבים החדשים מבקשים לקבל שירותים עירוניים כפי שהיו רגילים להם בערים מהם הגיעו, וההבנה כי עיר שבה 11,000 תושבים ומעלה אינה יכולה להיות מנוהלת על-ידי 11 מתנדבות ומתנדבים (כפי שקורה במושבים ובקיבוצים), הניעה הן את וועד התושבים, את נבחרי הציבור של עתלית והן את המועצה לפעול בכיוון השבתה של עתלית למעמד של מועצה מקומית עצמאית.

גידול דרמטי ומבורך

מתוך הבנה משותפת כי הגידול הדרמטי והמבורך מחייב היערכות תקציבית וניהולית, ועל מנת לשמר ולהגדיל את השירותים הניתנים, בשנת 2018 יצאו וועד התושבים של עתלית והמועצה האזורית לדרך משותפת, והניעו תהליך של מעבר לניהול עצמי של עתלית. התהליך מבוצע, לכל אורכו, בשיתוף ובליווי של משרדי הפנים והאוצר.

בשלבים הראשונים הואצלו סמכויות מהמועצה לוועד התושבים, וכן אושרה הטלה ראשונה של מס וועד מקומי בעתלית, בסך 5 ₪ למ"ר. בנוסף נבחרו מנכ"ל, מנהלת קהילה, מפקח תשתיות עירוני ופיקוח מוניציפלי עצמאי. הורחבו תחומי הסמכות והאחריות של וועד היישוב שמנהל באמצעות תקציב עצמאי וחשבון בנק את הפעילויות התפעוליות והקהילתיות של היישוב. התלוּת של וועד התושבים במועצה הצטמצמה והתקציב פר-נפש גדל. בשנת 2019, למשל, עלה התקציב פר-נפש ב 16%, ובשנה שלאחר מכן ב 3% נוספים.

שינוי בצרכי התושבים

הגידול באוכלוסיית עתלית הביא עימו, כאמור, שינוי מהותי בצרכי התושבים – והצורך בניהול עצמאי של היישוב הפך ברור. התקיימה פגישה משותפת בין מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, הממונה על המחוז במשרד – רו"ח פאיז חנא וראש המועצה אסיף איזק. לאור סיכום הפגישה, פנה הממונה על המחוז אל המועצה על מנת שתקדם "הקמת צוות ציבורי לבחינת שיתופי פעולה והשלכות של ניהול עצמי נפרד – בתחומי החינוך, פנאי, תרבות וכו', וכן "צוות מקצועי אשר יעסוק ויגבש נייר עמדה בנושאים מוניציפליים, פיננסיים, ארגוניים, תכנוניים וכו' – והשלכות הפעולה בטווח המיידי, הבינוני והארוך." הממונה על המחוז כתב כי "הצוות המקצועי ידון בסוגיות מהותיות וימליץ על הצעדים שיש לנקוט להשגת המטרות, ויגבש הסכמה מקיפה ככל הניתן", ויגיש את המלצותיו לוועדה הגאוגרפית של משרד הפנים.

פרידה ידידותית

השבוע, כאמור, עלה הנושא לדיון במליאת המועצה. הדיון היה סוער ומספר מתושבי עתלית אף נכחו באולם על מנת להביע את עמדתם. במהלך הדיון אמר חבר המליאה נציג עתלית, שי גלבוע "אני אישית חושב שבאמת צריך להיפרד. אני לא רואה את זה כגירושין, אני רואה את זה בצורה ידידותית. אני חושב שעתלית נתרמה מאוד מהסביבה של חוף הכרמל – גם בצד החינוכי, גם בצד הנדל"ני, גם בצד של האוויר. את התהליך צריך לעשות במשותף". נציג עתלית במליאה וחבר הנהלת המועצה, צביקה שפירא, אמר בדיון "מבקש שההליך יתקיים בשקיפות, בסובלנות ובאחריות. כולנו פה מברכים על החשיבה לטווח הארוך לטובת כולם, יש לבצע את המהלך בצורה מדודה ואחראית".

בסיום הדיון נערכה ההצבעה, בה אישרה כאמור מליאת המועצה את הקמת הצוותים, והמהלך יוצא לדרך.

אסיף איזק - ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום - ירון כרמי)
אסיף איזק – ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום – ירון כרמי)

ראש המועצה אסיף איזק:

אני מודה למליאה שמבינה את גודל השעה ומבינה את האחריות המוטלת לפתחנו. כולנו שואפים לאפשר איכות חיים טובה יותר לתושבי עתלית וחוף הכרמל גם יחד, ואין לי ספק שהדבר יתאפשר לאחר תהליך מוסדר בו נבחן את הדברים בצורה משותפת. נגיע לוועדה הגיאוגרפית עם המלצות מגובשות שכולנו נעמוד מאחוריהן, ויחד נציג את הדרישות למשרד הפנים. אני בטוח שיחד נצליח!
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  מזל טוב עתלית.עכשיו את עצמאית.מברוק

 2. יורם אמר/ה

  בשעה טובה ומוצלחת

 3. עתליתי אמר/ה

  ואווירה איז הטעיה… חצאי ציטוטים לצד אי דיוקים.

  שורה תחתונה גם 1000 החלטות מליאה לא ישנו את המציאות והיא שמועצה אזורית חוף הכרמל לא הכינה את הקרקע לעצמאות. אין מבנים אין מספיק שטחים ואין היתכנות כלכלית.

  אבל מה שכן יש זה שיווק ויחסי ציבור. פשוט מביש

 4. יפתח כהן אמר/ה

  עתלית פשטה אץ הרגל בתחילת שנות ה- 2000.

  בשנת 2003, לאחר חדלות פירעון מתמשכת, עתלית הוכפפה "לצורכי הבראה", תחת כנפי המועצה האזורית חוף הכרמל.

  עתלית מעולם לא נרשמה כישוב רשמי/תקני במועצת חוף הכרמל, אלא נרשמה באופן זמני, כעוד אגף במועצה.

  לפני כשנתיים, הושלמה הכנת תכנית מתאר לעתלית, לאחר שצוות מומחים, עמל על הכנתה במשך כ- 10 שנים. תוכנית המתאר הגדירה שהישוב יכלול כ- 6,500 יח"ד שיגורו בהן כ- 13,000 תושבים, עם מרווח תכנוני שיאפשר להגדיל את מספר התושבים לעד 18,000 תושבים.

  מאחורי גבם של התושבים וללא כל תיאום עימם, "יד נעלמה", במועצה, החליטה להגדיל את מספר יחידות הדיור לכ- 7,500 יח"ד, בסמיכות לנווה-ים שתכיל כ- 387 יח"ד וכן לשכונה חדשה של רמ"י, בצמוד לגבולה הדרומי של עתלית, שתכיל כ- 800 יח"ד וכן 242 יחידות של דיור מוגן (לפי שעה השכונה של רמ"י בהקפאה זמנית). סה"כ, מאושרות כיום יותר מ – 7,500 יח"ד, כאשר קיימת כוונה להגדיל את המכסה לעד 8,500 יח"ד. כלומר, יותר מ- 2,000 יח"ד ממה שהוגדר ואושר במסגרת תכנית המתאר המהווה מסמך חוקי לכל דבר וכל חריגה מהאמור בו מהווה הפרת החוק.

  החריגה במספר יחידות הדיור ממה שהוגדר ואושר בתכנית המתאר, תוביל את עתלית לכך שבעוד כ- 15-20 שנים, הישוב יכיל כ- 30,000-35,000 תושבים. אגף ההנדסה של המועצה מעריך שבעוד כ- 8 שנים, מספר התושבים יגיע לכ- 25,000 תושבים.

  לעתלית אין מספיק שטחים חומים "פנויים", שניתן יהיה להקים עליהם את מבני הציבור הנדרשים (פעוטונים, גני ילדים, בתי ספר, מועדוני נוער וגיל הזהב, וכו'). המצוקה נוראית כבר כיום. תחשבו איזה אסון יהיה כאשר מספר התושבים ישלש עצמו.

  לעתלית אין כיום כמעט עסקים (קיימים עסקים בשטח כולל, קטן מ 10,000 מ"ר).

  בתכנית המתאר הוקצו לעתלית כ- 500,000 מ"ר להקמת מבנים למסחר ולעסקים. השטח שהוקצה, אמור לתמוך את הישוב במצבו הנוכחי. לעתלית אין עתודות קרקע נוספות, בין כביש 2 לקו החוף, שניתן יהיה להקים עליהם עוד מבנים למסחר ולעסקים.

  ידוע שכל תושב "מייצר" גירעון שנתי ממוצע, המעמיס את הקופה הציבורית, לאחר תשלומי המיסים, בהיקף של כ- 2,000 ש"ח בשנה (יש כאילו שיגידו שההעמסה גבוהה יותר).

  תוספת של 10,000 תושבים נוספים, תגדיל את הגירעון השנתי, ביותר מ -20 מיליון ש"ח בשנה. מכיוון שיידרשו לפחות 20 שנים עד שיוקמו כל המבנים המיועדים למסחר ולעסקים, סביר להניח שהחוב שיצטבר, במהלך ה-20 השנים הקרובות, יעלה בהרבה על 200 מיליון ש"ח.

  צירי התנועה הארוכים בעתלית, מכילים "צווארי בקבוק" המאפשרים להעביר דרכם, כלי רכב, בשעות העומס, בהיקף המתאים לישוב בן כ- 10,000-12,000 תושבים. הכפלת מספר התושבים פי 3, תייצר עומסי תנועה חריגים, בלתי הגיוניים, שתפגע קשות באיכות החיים בישוב.

  הנתונים היו על הקיר, הם הוצגו על ידי התושבים להנהלת המועצה ולוועדות התכנון השונות, במספר רב של מפגשים, בעל-פה ובכתב, אך מקבלי ההחלטות בחרו להתעלם מכך.

  כיום, כאשר חומרת המצב, מתחילה להתבהר, מבקשת המועצה להיפטר מהצרה הקרוייה "עתלית", מהר ככל האפשר.

  המצב היום גרוע בהרבה ממה שהיה בשנת 2003, כאשר הוכפפנו לצורכי הבראה, תחת כנפי מועצת חוף הכרמל.

  כמו כן, בבחירות לראשות המועצה, שיהיו בעוד כ- 7 שנים, לעתלית יהיה רוב משמעותי במועצה. הסיוט הכי גדול של חלק ניכר מתושבי המועצה, הוא שנציג מעתלית, ישמש בתפקיד של ראש המועצה. והם יעשו הכל להיפרד מעתלית מבעוד מועד.

  מצד שני, בגלל הגדרות המוגדר בחוק, בצו המועצות מ- 1958 (סוגיית "המודד") לעתלית יהיו רק כשליש מהמושבים במליאת המועצה ותושביה לא יסכימו לעיוות בייצוג היחסי שלהם במליאת המועצה. לכן גם תושבי עתלית, יחפשו דרכים להיפרד מהמועצה.

  הדרך היחידה להצלת היישוב היא לעצור באופן מיידי את "השיטפון" האדיר של הקמת יחידות הדיור, מעבר למה שאושר בתכנית המתאר (למעט בנייה של אזרחים פרטיים) ולהעמיד את מספר המרבי של התושבים שיגורו בישוב על כ- 17,000-18,000 תושבים.

  בכל הדיונים שעסקו לאחרונה, בנושא ההיפרדות של עתלית ממועצת חוף הכרמל, הנהלת המועצה, לא טרחה להבהיר שיש לה אחריות ישירה למצב החמור שנוצר ולכן היא לוקחת אחריות ותדאג שמהלך ההיפרדות, יבוצע רק לאחר שעתלית תגיע לעצמאות כלכלית. כפי שציינו, הייעד יושג בעוד שנים רבות (לפחות 20).

  הנתונים שהובאו לעיל, מתבססים על מידע חלקי שאנו מקבלים מהמועצה, אשר לאורך שנים, נמנעת מהעברת כל הנתונים באופן שניתן לבחון את תקינותם ואמינותם. לכן ייתכנו אי דיוקים קלים בדברי.

  אם לא דייקתי בדברי, אשמח לשמוע על כך ולהוציא עדכון באופן מיידי.

  אם פגעתי בשמו הטוב של מישהו, אני מתנצל מראשו אשמח להוציא התנצלות מפורשת לכלל הציבור.

  ט.ל.ח

 5. פטיש ברזל אמר/ה

  צודקים במועצה . אחריי שחוף כרמל עשק את כל כספיי עתלית ופיזר אותם בקיבוצים והמושבים מסביב. את כל כספי מס השבח על הבנייה בשנים האחרונות לקחו והשאירו את עתלית ללא בתי ספר וגנים ראויים לגודל האוכלוסיה. אז הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת קיבינמט !!!

 6. אייל אמר/ה

  עתלית אינה עיר ואין לה תשתיות עירוניות, מבני ציבור, יכולת איתנות כלכלית ועוד. מועצת חוף הכרמל הייתה המיקום הטבעי של עתלית ומגנה מבורכת של איחוד רשויות שבכל מקום בו בוצעה, הביאה יתרונות רבים לתושבים. תלישת עתלית היא טעות היסטורית. עיר אינה נמדדת במלאי יחידות הדיור שיש לה לשיווק עתידי. אלא באופן הפיתוח העירוני ואם יש מאפיינים עירוניים. לעתלית אין. ההחלטה תייצר החלשה דו כיוונית: של מועצת חוף הכרמל ושל עתלית. מה עשינו בזה ולמי זה טוב?
  להיפך. היה ראוי לאחד באופן מוחלט, להבהיר שעתלית תישאר ישוב סמי כפרי לאור צורת הפיתוח.

 7. רותי בנין אמר/ה

  ממליצה לכם לעשות כתבה אמיתית ולא כתבה שנכתבה ע"י הדוברת צור קליין אופס סליחה תמר קציר.
  גם על נושא הדוברת אני עדיין מחכה לכתבה……

 8. ענת אמר/ה

  "הקמת מערך שירותים חברתיים וקהילתיים ועוד" – מצחיק.. זה נצון שהכתבת קיבלה מהמועצה או שהיא בדקה בעצמה?
  אין כלום בעתלית. יש מרכז פיס קטן חא מספיק לחוגים של הילדים. החוגים מתחילים בשעות לא הגיוניות לאמא עובדת והילדים בכלל בצהרון באותן שעות. בקיצור במקום לקבל את השירות בעתלית, אני צריכה למצוא חלופות אחרות מחוץ לעתלית כדי שהילדים יהנו מחוג!

 9. ילידת עתלית אמר/ה

  שלשום הוחלט במועצת חוף הכרמל, ברוב מוחלט, על היפרדות מעתלית.
  בכוונת חלק מהתומכים בהחלטה, לבצע את ההיפרדות מהר ככל האפשר.
  ההחלטה שהתקבלה, הובילה לכך שבעתלית, מתחוללת סערה, החובקת את מרבית התושבים.
  אז על מה מדובר:
  עתלית "פשטה את הרגל" בתחילת שנות ה- 2000.
  בסוף שנות ה-90, מספר התושבים הוכפל תוך שנים ספורות, ללא שהוקמו מספיק מבנים למסחר ועסקים, שהארנונה שתיגבה מהם, תממן את עלויות השירותים שהיה על המועצה המקומית לממן. היעדר מקורות ההכנסה, הובילו לפשיטת הרגל הנוראית.
  בשנת 2003, לאחר חדלות פירעון מתמשכת, עתלית הוכפפה “לצורכי הבראה”, תחת כנפי המועצה האזורית חוף הכרמל.
  עתלית מעולם לא נרשמה כישוב רשמי/תקני במועצת חוף הכרמל, אלא נרשמה באופן זמני, כעוד אגף במועצה.
  לפני כשנתיים, הושלמה הכנת תכנית מתאר לעתלית, לאחר שצוות מומחים, עמל על הכנתה במשך כ- 10 שנים. תוכנית המתאר הגדירה שהישוב יכלול כ- 6,500 יח”ד שיגורו בהן כ- 13,000 תושבים, עם מרווח תכנוני שיאפשר להגדיל את מספר התושבים לעד 18,000 תושבים. ההגדרות נקבעו בשקיפות מלאה, ביחד עם התושבים, לאחר שנבחנו כל המדדים והחלופות השונות, בצורה מקצועית, מפורטת ואחראית.
  מאחורי גבם של התושבים וללא כל תיאום עימם, “יד נעלמה”, במועצה, החליטה להגדיל את מספר יחידות הדיור לכ- 7,500 יח”ד, בסמיכות לנווה-ים שתכיל כ- 387 יח”ד וכן לשכונה חדשה של רמ”י, בצמוד לגבולה הדרומי של עתלית, שתכיל כ- 800 יח”ד וכן 242 יחידות של דיור מוגן (לפי שעה השכונה של רמ”י בהקפאה זמנית). סה”כ, מאושרות כיום יותר מ – 7,500 יח”ד, כאשר קיימת כוונה להגדיל את המכסה לעד 8,500 יח”ד. כלומר, יותר מ- 2,000 יח”ד ממה שהוגדר ואושר במסגרת תכנית המתאר המהווה מסמך חוקי לכל דבר וכל חריגה מהאמור בו מהווה הפרת החוק.
  החריגה במספר יחידות הדיור ממה שהוגדר ואושר בתכנית המתאר, ומבלי שנבחנו ההשלכות החמורות שלה על תושבי עתלית, תוביל את עתלית לכך שבעוד כ- 15-20 שנים, הישוב יכיל כ- 30,000-35,000 תושבים. אגף ההנדסה של המועצה מעריך שבעוד כ- 8 שנים, מספר התושבים יגיע לכ- 25,000 תושבים.
  לעתלית אין מספיק שטחים חומים “פנויים”, שניתן יהיה להקים עליהם את מבני הציבור הנדרשים (פעוטונים, גני ילדים, בתי ספר, מועדוני נוער וגיל הזהב, וכו’). המצוקה נוראית כבר כיום. תחשבו איזה אסון יהיה כאשר מספר התושבים ישלש עצמו. בבית ספר שהוקם לפני כ 8 שנים, לומדים בקראוונים, בבית ספר חדש, שהוקם לפני כ- 5 שנים, סוגרים מסדרונות כדי לייצר עוד כיתות, חסרים מבני חינוך לגילאים הצעירים יותר וכו'.
  לעתלית אין כיום כמעט עסקים (קיימים עסקים בשטח כולל, קטן מ 10,000 מ”ר).
  בתכנית המתאר הוקצו לעתלית כ- 500,000 מ”ר להקמת מבנים למסחר ולעסקים. השטח שהוקצה, אמור לתמוך את הישוב במצבו הנוכחי. לעתלית אין עתודות קרקע נוספות, בין כביש 2 לקו החוף, שניתן יהיה להקים עליהם עוד מבנים למסחר ולעסקים.
  ידוע שכל תושב “מייצר” גירעון שנתי ממוצע, המעמיס את הקופה הציבורית, לאחר תשלומי המיסים, בהיקף של כ- 2,000 ש”ח בשנה (יש כאילו שיגידו שההעמסה גבוהה יותר).
  תוספת של 10,000 תושבים נוספים, תגדיל את הגירעון השנתי, ביותר מ -20 מיליון ש”ח בשנה. מכיוון שיידרשו לפחות 20 שנים עד שיוקמו כל המבנים המיועדים למסחר ולעסקים, סביר להניח שהחוב שיצטבר, במהלך ה-20 השנים הקרובות, יעלה בהרבה על 200 מיליון ש”ח.
  צירי התנועה הארוכים בעתלית, מכילים “צווארי בקבוק” המאפשרים להעביר דרכם, כלי רכב, בשעות העומס, בהיקף המתאים לישוב בן כ- 10,000-12,000 תושבים. הכפלת מספר התושבים פי 3, תייצר עומסי תנועה חריגים, בלתי הגיוניים, שתפגע קשות באיכות החיים בישוב.
  הנתונים היו על הקיר, הם הוצגו על ידי התושבים להנהלת המועצה ולוועדות התכנון השונות, במספר רב של מפגשים, בעל-פה ובכתב, אך מקבלי ההחלטות בחרו להתעלם מכך.
  כיום, כאשר חומרת המצב, מתחילה להתבהר, מבקשת המועצה להיפטר מהצרה הקרוייה “עתלית”, מהר ככל האפשר.
  המצב היום גרוע בהרבה ממה שהיה בשנת 2003, כאשר הוכפפנו לצורכי הבראה, תחת כנפי מועצת חוף הכרמל.
  כמו כן, בבחירות לראשות המועצה, שיהיו בעוד כ- 7 שנים, לעתלית יהיה רוב משמעותי במועצה. הסיוט הכי גדול של חלק ניכר מתושבי המועצה, הוא שנציג מעתלית, ישמש בתפקיד של ראש המועצה. והם יעשו הכל להיפרד מעתלית מבעוד מועד.
  מצד שני, בגלל הגדרות המוגדרות בחוק, בצו המועצות מ- 1958 (סוגיית “המודד”) לעתלית יהיו רק כשליש מהמושבים במליאת המועצה ותושביה לא יסכימו לעיוות בייצוג היחסי שלהם במליאת המועצה. לכן גם תושבי עתלית, יחפשו דרכים להיפרד מהמועצה.
  הדרך היחידה להצלת היישוב היא לעצור באופן מיידי את “השיטפון” האדיר של הקמת יחידות הדיור, מעבר למה שאושר בתכנית המתאר (למעט בנייה של אזרחים פרטיים) ולהעמיד את מספר המרבי של התושבים שיגורו בישוב על כ- 17,000-18,000 תושבים.
  בכל הדיונים שעסקו לאחרונה, בנושא ההיפרדות של עתלית ממועצת חוף הכרמל, הנהלת המועצה, לא טרחה להבהיר שיש לה אחריות ישירה למצב החמור שנוצר ולכן היא לוקחת אחריות ותדאג שמהלך ההיפרדות, יבוצע רק לאחר שעתלית תגיע לעצמאות כלכלית. כפי שציינו, הייעד יושג בעוד שנים רבות (לפחות 20).
  הנתונים שהובאו לעיל, מתבססים על מידע חלקי שאנו מקבלים מהמועצה, אשר לאורך שנים, נמנעת מהעברת כל הנתונים באופן שניתן לבחון את תקינותם ואמינותם. לכן ייתכנו אי דיוקים קלים בדברי.
  אם לא דייקתי בדברי, אשמח לשמוע על כך ולהוציא עדכון באופן מיידי.
  אם פגעתי בשמו הטוב של מישהו, אני מתנצל מראשו אשמח להוציא התנצלות מפורשת לכלל הציבור.
  ט.ל.ח

  1. ילידת עתלית אמר/ה

   האם ידוע לכם כי דוברת מועצת חוף הכרמל השתמשה בפרופיל מזוייף בפייסבוק והתכתבה עם תושבי עתלית?? אפילו זה הוצג בישיבת מליאת המועצה והועלה על שקף ( יש לי את כל החומר ) ופשוט התעלמו כאילו זה בסדר שזה קרה… דוברת המועצה בשיטתיות התנגחה בתושבים ואף הציגה את עצמה כאחת מהם ( יש צילומי מסך לפרופיל המזוייף שמימנו היא התכתבה עם תושבים, המועצה אכן יודעת מזה ואף יודעת על מעשייה של הדוברת ולא יתייחסו לחומרת מעשייה.

   נראה אותכם עושים על זה כתבה או בכלל שואלים את תושבי עתלית מה באמת קורה בשטח ולא עוד איזה כתבה ממומנת ושיקרית!!

   מוזמנים ליצור איתי קשר אשמח להעביר לכם הכול

 10. רק רציתי לדעת אמר/ה

  השימון יהפוך זול ויעיל יותר במועצה נפרדת .

הגיבו כאן לכתבה