באנר קריית אתא עצמאות 080524

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

"עיין ערך: דת" • פרק 3 • דת – הערך הפסיכולוגי

השאלות הקיומיות העובדה שהדת נוכחת בחיינו מראשית ההיסטוריה אינה מקרית....

על חתולים ובני אדם – גרגורים, חיוכים ואהבה ללא תנאי

דומה שהקשר בין בני אדם לחתולים התחיל לפני אלפי...

אודיטוריום חיפה – כשהון חובר לתרבות

אודיטוריום חיפה הינו חלק ממכלול מבנים הקרוי "מרכז רפפורט...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

ועד ההורים בבית הספר "גלי עתלית" שוקל את השבתת לימודים

בעתלית סוערות הרוחות בעקבות שיבושים שקיימים בדרכים בין שכונות "ליבת עתלית" לבין בית הספר החדש "גלי עתלית", שיבושים הגורמים לקושי בתנועת התלמידים לבתי הספר, כך על פי ועד ההורים. בועד ההורים דורשים הסעות, על אף שהמרחק קטן מ-2 קילומטרים והמרחק אינו עומד בתקן של משרד החינוך לקיום מערך היסעים. בועד מסבירים שגם כאשר המרחק הוא קטן, שיבושים בדרך הם עילה לדרישה להיסעים. במועצה מסבירים כי משרד החינוך לא מאשר את ההיסעים ומציעים פתרונות חלופיים.
(האזור שקרוי "ליבת עתלית" מתייחס לשכונות: "עתלית ב', שיכון קנדה, שושנת הים, עמידר, סביוני עתלית וחופית)

עתלית - מפה - שכונות ליבת עתלית ובית הספר
עתלית – מפה – שכונות ליבת עתלית ובית הספר

יו"ר ועד ההורים בבית הספר אלעד דהן: אם המועצה לא תממן הסעות לתלמידים משכונת ליבת עתלית לבית הספר, נשבית את הלימודים. מהמועצה נמסר בתגובה כי המועצה פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך.

הדרך לבית הספר גלי עתלית

יו"ר ועד ההורים של גלי עתלית, אלעד דהן פנה במכתב חריף לראש המועצה האזורית חוף כרמל אסיף איזק וגורמים נוספים בו הוא דורש מהמועצה לממן הסעות לתלמידים משכונת ליבת עתלית לבית הספר גלי עתלית. "הממצאים שבשטח מעידים עד כמה עתלית מסוכנת לילדים בימים אלו. אנו כמובן מברכים על פיתוחה וגידולה של עתלית ומפצירים בכם להמשיך כך, אך יחד עם זאת עליכם לשאת בתוצאות של פיתוח התשתיות והבנייה המסיבית ביישוב".

אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל (צילום: ירון כרמי)
אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל (צילום: ירון כרמי)

"בעתלית קיימת תעבורת רכבים של טרקטורים משאיות ועוד בגלל הפיתוח של התשתיות, שהמועצה עושה", מסביר דהן, "כרגע אנחנו גרים בתוך אתר בנייה אחד גדול. ילדים אמורים להגיע מליבת עתלית, שכונה בתוך עתלית, לבית הספר. השכונה הזו לא עומדת בקריטיונים של משרד החינוך, שקובעים שעד 2 ק"מ מהבית לבית הספר אין הסעות ומעל 2 ק"מ – יש הסעות לכיתות א'-ד' הסעות חינם וכיתות ה' מעל 3 ק"מ זכאים להסעות".

דהן מציין כי החוק משתנה, כשהדרך לא נוחה למעבר:
"מתחת ל-2 ק"מ, כשהדרכים אינן בטוחות ואין שביל מעבר מסודר, התלמידים זכאים להסעות. המועצה טוענת שיש שבילים מסודרים והכול בסדר, ולכן התלמידים מליבת עתלית לא זכאים להסעות אלא בתשלום עבור נסיעות. לפני כשבועיים המועצה אישרה בשכונת נחלים ושכונת הרכס הסעות, בגלל שאין דרכים עבירות. אנחנו אומרים שאותו דבר קורה גם בליבת עתלית מכיון שהדרכים אינן בטוחות, סכנה ממשית לילדים בכל רגע נתון ומעברי החצייה לא מסומנים. מדי יום הופכים מדרכות ומשנים את סדרי התנועה, כניסה ויציאה של טרקטורים ומשאיות בעיקר מהצומת המרכזי, שבה הילדים מליבת עתלית צועדים לכיוון בית הספר גלי עתלית. הדרישה שלנו היא להשוות את ההסעות משכונת ליבת עתלית לבית הספר כמו בשתי השכונות הנוספות. המועצה טוענת שהיא לא חייבת לתת את ההסעות וההורים צריכים לשלם על ההסעות".

"הכוונה שלנו היא להשבית את הלימודים במידה והמועצה לא תיענה לבקשותינו", מדגיש דהן, "לא יתכן שתהיה אפליה בין השכונות. לא נאפשר לזה לקרות. בבית הספר יש כ-120 תלמידים מליבת עתלית, כשליש מתלמידי בית הספר. אנחנו ממתינים לתשובתה של המועצה למכתב ובמידה ולא תהיה היענות, נשבית את הלימודים. אני קורא לכל תושבי עתלית לתמוך במאבק כדי להגיע לפתרון לאלתר".

תגובת המועצה האזורית חוף הכרמל
המועצה פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך. ביוזמת המועצה נערך סיור עם סגן מנהל המחוז וצוותו במטרה לראות את האתגרים מקרוב.
כך, לדוגמא, אישר משרד החינוך, באופן חריג, הסעות לפרק זמן קצר ממתחם הרכס, אך לצערנו הרב, משרד החינוך לא אישר מימון הסעות מלב עתלית.
על מנת לספק שירות מיטבי ופתרון הולם, המועצה מאפשרת להורים המעוניינים לצרף את ילדם להסעות, להשתתף בעלות ההסעה, בסך 150 שח בחודש.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

מינהור הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונתה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...