נפרדים משמחה אלאלוף ז"ל: האישה שהקימה מוסד קולינרי בחיפה

(חי פה) - השבוע התבשרנו על פטירתה של שמחה...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

קדישמן קו ראשון לנוף

מנשה קדישמן (צילום: ענבל חן ברגב)
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא קיץ 2024

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

הורים מפגינים: ״לא נסכים שילדינו ילמדו בחטיבה זמנית״

בימים האחרונים (1-3.4.24) ההורים בעתלית משביתים לימודים בכיתות בבתי הספר היסודיים, כיוון שהם מתנגדים לכך שבשנת הלימודים הבאה תלמידי שכבת ז' לא ילמדו בחטיבה בה למדו עד עכשיו.

עד לשנת הלימודים הנוכחית תלמידי כיתה ז' מעתלית למדו בבית הספר השש שנתי כפר גלים, אולם משנת הלימודים הבאה התלמידים עתידים ללמוד בחטיבת ביניים זמנית, במתחם לימודים זמני שהוקם לילדי המפונים. מהפיתרון הוחרגו תלמידי כיתות הספורט (מחול וכדורסל) וכיתת המצויינות, שהופנו להמשיל וללמוד בכפר גלים.

ראש צוות הדוברות של מטה החינוך לילדי עתלית אורן רייס מסביר את השתלשלות הדברים:
"שבוע אחרי הבחירות המקומיות קיבלנו הודעה על מפגש הורים עם אגף החינוך. במקביל מגיעות אלינו שמועות, שתלמידי עתלית, שלומדים השנה בכיתה ו', לא יעלו בשנת הלימודים הבאה לבית הספר כפר גלים ויוקם בית ספר זמני.

כאשר ביררנו מול אגף חינוך, אמרו לנו שהתקבל סמל מוסד עבור חטיבת ביניים חדשה בעתלית, ובינתיים התלמידים שלנו ילמדו בבית הספר ״חופים״ שהוקם עבור המפונים, ליד מרכז מירב. קיימנו פגישת זום עם אגף חינוך והבענו את המחאה שלנו. נקבעה לנו פגישה עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך ד"ר סער הראל והוא אמר שתלמידי עתלית לא ימשיכו ללמוד בשנת הלימודים הבאה בבית הספר כפר גלים. לדבריו ההסבר לכך הוא הגידול הטבעי בכמות  התלמידים".

"ההשבתה הראשונית של שכבת ו' היתה לפני פורים", מסביר רייס, "והמועצה קראה לנו להידברות. המועצה אמרה שיש להם מבנה עבורנו במעגן מיכאל וכל כיתת המצוינות ("הכיתה הטכניונית") של בת גלים תעבור לבית הספר החדש. ההורים הסכימו למתווה שהוצג ע"י הנהגת ההורים. ביקשנו מהמועצה משהו כתוב, והרגשנו שהם משתהים בהעברת המסמך הכתוב.

בנוסח ששלחו לנו היו הבדלים בניסוח ביחס להסכמות שנעשו מראש. הבנו שמשהו לא בסדר. הם אמרו שהם מבטיחים כיתה טכניונית, אבל זה תלוי גם בטכניון. הם לא בדקו את זה ולבסוף הודיעו שאין הסכמות מול הטכניון. נוצר כאן משבר אמון אמיתי".

ההורים החליטו להמשיך להשבית את הלימודים

״ביום שני, 01/04/24 השבתנו את שכבת ו' וביום שלישי, את שכבת ה'. הייתה היענות מלאה של ההורים. היום, יום רביעי, השבתנו את שכבות ד'-ו' וערכנו הפגנה בכניסה לכפר גלים. הדרישה שלנו מאוד פשוטה: שכל ילדי עתלית ילמדו ביחד. היות ולא הוצע לנו פיתרון ראוי אחר, אנחנו דורשים שזה יהיה בכפר גלים עד שיהיה מבנה קבוע בעתלית. כל התלמידים צריכים ללמוד ביחד".

הגר מדר: ״בכל מגבלה או קושי שנתקלת בו המועצה – אנו משלמים את המחיר״

הגר מדר, אמא שילדיה לומדים בכיתה ד' וה' בבית ספר בעתלית, מחדדת את הסיבה בעבורה מוכנים ההורים בעתלית לעצור את לימודי ילדיהם ולהשקיע מזמנם הפרטי במאבק: "למרות ה"הנחתה" של הבשורה על ילדי כיתות ו', הנציגות שלנו שקדה על בניית הסכם פשרה שיכיל עקרונות חשובים אשר על בסיסם נוכל לספק לילדי ז' של השנה הבאה סביבה לימודית סבירה, עם ראייה כוללת שזהו הגרעין עליו תצמח חטיבת עתלית החדשה עליה אנחנו מברכים.

אבל ביום חמישי האחרון 28.3.24 המועצה חזרה בה ממימוש סעיף חשוב והוכיחה לנו שכך תוכל לעשות גם בהמשך הדרך – בה נהיה במצב זמני וחסר ודאות לילדינו. בכל מגבלה או קושי שנתקלת בו המועצה – אנו משלמים את המחיר, תוך פגיעה בערכים של שוויון ואחווה עם שאר ילדי המועצה.

כאשר יש בעיה של פיצוץ אוכלוסין בבית ספר כפר גלים – הראשונים לשלם את המחיר הם ילדי עתלית. לאחר מכן – במקום לתת לצוות המוביל שלנו לבנות את יסודות החטיבה הצומחת שלנו – נכפים עלינו צעדים שלא מכבדים חזון זה – מפרידים הפעם בין ילדי עתלית – המתקדמים והספורטאים יישארו בכפר גלים – והשאר במבני המפונים במעגן מיכאל? אנחנו לא נגד פשרה, אנחנו בעד שיוויון.

התכנית "הזמנית" שמוצעת הינה פגומה והסכנה שתהפוך לקבועה. מדובר ביחס שאינו מכבד באמת את רצונם הכן של תושבי עתלית לבנות את היסודות לניהול עצמי ערכי ומקצועי עבור ילדינו ועל כך אנחנו יוצאים למאבק עקרוני על עתיד הישוב המיוחד שלנו".  

הפגנת ההורים בכניסה לבית הספר כפר גלים (המטה חינוך לילדי עתלית)

תגובת משרד החינוך:

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי בהתאם לנתוני הצמיחה הדמוגרפית של המועצה האזורית חוף הכרמל ועתלית בפרט, בשנה"ל הבאה תשפ"ה יוקם בי"ס צומח חט"ב עתלית: "בית הספר החדש יהווה 'בית ספר עוגן' לכלל בוגרי כתות ו' מעתלית, אשר ילמדו בבית הספר הצומח.

משרד החינוך והמועצה יספקו את כלל המשאבים והליווי הנדרשים על מנת שבכל שלב בצמיחתו, קהילת בית הספר תהנה מכל מגוון האפשרויות שמציע המרחב החינוכי בחוף הכרמל. המבנה הפיסי הזמני של חט"ב הצומחת יהיה באחד מבתי הספר שנבנו עבור התלמידים המפונים ביישובי חוף כרמל. בתי הספר הללו בנויים עם מבנים חדשים ומותאים במכלול הדרישות כולל בטיחות וביטחון לשם קיום בית ספר (מבנה זמני זה יהיה עד תום בינוי הקבע של חט"ב)".

תגובת המועצה האיזורית חוף כרמל:

מהמועצה האיזורית חוף כרמל נמסר בתגובה כי בשבועות האחרונים הם הגיעו להבנוֹת סביב פתיחת החטיבה בעתלית, ביחד עם מחוז חיפה של משרד החינוך, הנהגת ההורים ויו"ר ועד היישוב: "המועצה נתנה הסכמה מלאה להקמת הכיתה הטכניונית, לצערנו התקבל סירוב מהטכניון. בשל הסירוב, ראש המועצה יפגש עם נשיא הטכניון על מנת למצוא פתרון הולם וראוי. יודגש כי בכל מקרה, תיפתח כיתת מצוינות בבית הספר, גם אם תהיה בהובלת תוכנית אחרת.

בתאריך 10.4.24 יתקיים המכרז לבחירת מנהל/ת לבית הספר, אשר יובילו את המשך הפיתוח הפדגוגי של בית הספר. המועצה עושה כל שניתן על מנת לקדם את ההידברות בשיתוף משרד החינוך עם הנהגת ההורים ולהגיע להסכמות במהירות האפשרית בנושא היחיד שנותר פתוח לטובת כלל תלמידי ותלמידות עתלית. בתי הספר בעתלית ממשיכים לפעול כסידרם, וכל השיעורים מתקיימים".

הפגנת ההורים בכניסה לבית הספר כפר גלים (המטה חינוך לילדי עתלית)
הפגנת ההורים בכניסה לבית הספר כפר גלים (המטה חינוך לילדי עתלית)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

2 תגובות

  1. רוצים להעביר את התלמידים למוסד זמני וההורים מוחאים,
    מישהו הצליח למצוא בתוך המניפסט הזה סיבה למחאה שלהם?
    הסבר לכל הפחות?
    טענה כלשהי? אחת? משהו?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו ולאישור עיסקת החזרת החטופים. אנחנו נשדר כאן את הנאומים. הודעת מטה "מחאת העם...

חברת החשמל בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו

חברת החשמל בתרגיל מלחמה רחב היקף שיתנהל לאורך חמישה ימים ובמספר זירות. התרגיל יתחיל ביום ראשון 12/07/24 בשעה 07:00 ויסתיים ביום חמישי, 18/07/24 בערב....

31 נפטרים מקדחת מערב הנילוס

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה דווח על 31 נפטרים כתוצאה מקדחת מערב הנילוס. כ-80% מהנדבקים בקדחת מערב הנילוס אינם מפתחים תסמינים כלל. עם זאת,...

בלורות • מי שלא שיחק……סימן שהוא צעיר…. • סיפור קצר

בערבית מדוברת גביש זכוכית נקרא בלורה. שם זה שמור לחיפה רבתי עם ייחוד לעמק-הזיתים, קסל ובן-יהודה. הארץ חולקה לאזורים לא על פי חלוקת "בזק"...

מוצרי בשר של מפעלי אירנה לבצק ממולא בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

לאחר דיגום שיגרתי של שירות המזון במשרד הבריאות נמצא חיידק סלמונלה במספר מוצרים, וכמשנה זהירות ומתוך חשש להימצאות החיידק וממצאים מיקרוביאלים חריגים נוספים, החברה...