בשורה לתושבי עתלית | הוועדה המחוזית המליצה על הקמת מחלף דרומי לעתלית בתכנית המתאר הארצית

לאחר מאבק ממושך של תושבי עתלית ונווה ים והמועצה האזורית חוף הכרמל, הוועדה המחוזית לתכנון ובניה הכירה השבוע בצורך של הקמת מחלף דרומי בעתלית ועתה הוא יומלץ בתכנית המתאר הארצית לתחבורה (למועצה הארצית במסגרת תמ”א 42).

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ציינה, כי הישוב עתלית מיועד להיות בקיבולת של מעל 25,000 איש לפי תכנית המתאר שהוחלט לאשרה ויכלול גם שטחי תעסוקה. על סמך זאת קיבלה הוועדה את טענות המועצה.  

בראייה עתידית של מתן מענה לישוב הנשען כיום על ציר כניסה אחד, ומשיקולי ביטחון, בטיחות וחירום, המליצה הוועדה  לאפשר חיבור נוסף של הישוב למערכת חיצונית.

עוד ציינה הועדה, כי תסקיר ההשפעה על הסביבה שיערך לפי התכנית המפורטת, יבחן ויקבע את המיקום המדויק, ההתוויה והתנוחה, ובהתייחס לערכי רכס הכורכר.

כזכור, לפני מספר חודשים הפגינו מאות תושבי עתלית ונוום ים במחלף עתלית, הסמוך לכביש 2 במחאה על התעלמות המדינה מדרישות התושבים והמועצה האזורית חוף הכרמל להקמת מחלף דרומי לעתלית. הנושא אינו יורד מסדר יומה של עתלית, והוא מקודם ביתר שאת ע”י ראש המועצה, אסיף איזק, סגנו קובי ציטר, מהנדס המועצה אינג’ אסף וחנר, מזכירות עתלית, וועד התושבים ומתנדבים רבים מהיישוב.

אסיף איזק -(צילום – ירון כרמי)

אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: 

אני מודה לסגן ראש המועצה קובי ציטר לאגף ההנדסה ולציבור התושבים המדהימים  על הובלת המאבק המשותף! עכשיו הלחץ עובר למועצה הארצית עד להשגת היעד.
רותי בנין - מובילת מחאת תעריפי מנהרות הכרמל (צילום: ירון כרמי)
רותי בנין – פעילה חברתית וסביבתית (צילום: ירון כרמי)

רותי בנין, תושבת עתלית פעילה חברתית וסביבתית, שפתחה במאבק להקמת מחלף דרומי יחד עם מיכל וייס,  לפני שלוש שנים אמרה הבוקר לחי פה:

בזכות העבודה שלנו העלינו את נושא המחלף הדרומי לסדר היום ולמודעות הציבור,
שמחה שראש המועצה אסיף איזק, וסגנו קובי ציטר והתושבים שהתנדבו ביחד הצלחנו לעשות צעד משמעותי נוסף לקראת הקמת מחלף דרומי לעתלית, הדרך עוד ארוכה אך יש תקווה.

אתמול התבשרנו שברוב קולות אושר בוועדה המחוזית חיפה לבצע מחלף דרומי לעתלית, עכשיו חוזרים לוועדה הארצית, ונקווה ששם יוחלט ברוב קולות על אישור המחלף המלא לעתלית.

בדיוק לפני 3 שנים מיכל וייס ואני פתחנו במאבק לפתיחת מחלף דרומי, כתבנו מכתב לשר התחבורה דרשנו ממנו לפעול לפתיחת מחלף דרומי לעתלית, הלכנו מבית לבית והחתמנו קרוב ל-2000 חתימות, פנינו לתושבי עתלית, תושבי קיבוץ נווה ים ותושבי חוף הכרמל.

במכתב לשר התחבורה דרשנו סלילת כביש דרומי לישוב עתלית שהנו צורך חיוני שישמש גם כדרך נוספת לכניסת כוחות הצלחה ובמקרה שכביש הצפון יחסם לתנועה בשל שריפה, תאונת דרכים וכו’.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.