איתמר שורקי נבחר למנכ”ל עתלית

איתמר שורקי, נשוי ואב לשתיים, תושב כפר חסידים במועצה אזורית זבולון נבחר אמש (ראשון) למנכ”ל עתלית.

שורקי, בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני צבא בלימודי צבא וביטחון לאומי מאוניברסיטת בר אילן. הוא אל”מ במילואים שבין תפקידו שימש כסגן מפקד אוגדה, ויש לו ניסיון מוניציפאלי עשיר. שימש בעבר כסגן וממלא מקום ראש המועצה האזורית זבולון, סמנכ”ל כפר גלים, מנהל פיקוח על הבניה ומנהל התפעול של הוועדה לתכנון ובנייה משגב, רכז בכיר ביחידה הארצית לפיקוח על הבניה במחוז צפון של משרד הפנים ועוד.

שורקי, יכנס לתפקידו כבר בשבועות הקרובים, לאחר חפיפה עם מזכיר עתלית היוצא אלי טל.

בין תפקידי מנכ”ל עתלית: הכנת תכניות ארוכות טווח בנושאים שונים לפיתוח היישוב עתלית, ניהול המעבר לעצמאות ניהולית וכלכלית של הישוב עתלית, בניה ויישום תוכנית שנתית ליישוב, אחריות על בנייה, ניהול ומעקב אחרי התקציב השוטף של עתלית, הוצאה לפועל של החלטות ומדיניות הוועד המקומי והמועצה האזורית חוף הכרמל, קביעת סדרי עדיפויות, פיקוח על פרויקטי הפיתוח בתוך השכונות הקיימות בהתאם לצורכי היישוב, תמיכה וטיפוח של הקהילה ביישוב, ניהול צוות עובדים, הכנת ישיבות הוועד, הכנה ופרסום של סדר יום, רישום פרוטוקולים. הפעלת ועדות המשנה ועוד.


מינוי מנכ”ל עתלית הוא המשך ישיר למדיניות ראש המועצה, אסיף איזק, סגניו קובי ציטר ורפי אבני, הוועד המקומי עתלית ומליאת המועצה שאישורו בחודש יוני 2019 את מתווה ניהול עצמי עתלית שמלווה בשיתוף משרד הפנים ומשרד האוצר.


מתווה עתלית שגובש מדבר על העברה מדורגת של הסמכות, האחריות והמשאבים מהמועצה לנבחרי הציבור של הישוב, כלומר לנציגי הוועד המקומי כאשר השלב הראשון של המתווה הנו הכפפת הגוף הביצועי (מנכ”ל עתלית) ולוועד המקומי. במהלך שלב זה מתכוונת המועצה לעבות את הגוף הביצועי ולגייס לתוכו בעלי תפקידים נוספים. במקביל לשלב הראשון יתבצע תהליך הדרגתי של העברת סמכות והאחריות לנושאים מסוימים בתחום התפעול השוטף מהמועצה לוועד המקומי. בכוונת המועצה והוועד להשלים את העברת הסמכות והאחריות לתחום התפעול השוטף עד לסוף שנת 2019 כך שבשנת 2020 ינוהל כל תחום התפעול השוטף על ידי וועד היישוב.

עתלית נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח אדירה והיא צפויה לגדול תוך מספר שנים לכדי עיר. כיום הישוב מונה כ- 9,000 תושבים, בשנת 2025 ימנה כ- 17,000 תושבים. מדובר באתגר ייחודי בסדר גודל לאומי, בניית עיר בעלת צביון כפרי. הפיתוח בעתלית ניכר בכל עבר, מלבד לפיתוח מתחמי הדיור השונים נפתחו 5 גני ילדים חדשים ובית ספר יסודי נוסף, הושלם פרויקט סלילת כביש 7110 לדו מסלולי דו נתיבי ומושקעים מיליוני שקלים בפיתוח והשוואת תשתיות של יישונות. עד כה הושקעו בעתלית בשנים האחרונות מעל לחצי מליארד ₪.

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק: “מאחל לאיתמר הצלחה רבה בתפקידו. מינוי מנכ”ל עתלית הוא השלב ראשון להובלת עתלית לעצמאות. מתווה עתלית יוצא לדרך”.

אסיף איזק ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום – ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. יוני אמר/ה

    אדם בינוני מאוד.
    חבל שמע שעשה את המינוי הזה לא בדק קודם .
    ואם בדק אז הוא בינוני כמו המינוי