האקדמית גורדון אירחה משלחת של אנשי חינוך ממדינות דרום אמריקה לסמינר חינוכי גדול ראשון מסוגו בחיפה

משלחת של אנשי חינוך באקדמית גורדון

כשדרום אמריקה מגיעה לישראל…

בשבוע שעבר התקיים באקדמית גורדון בחיפה סמינר בן שבוע בנושא “מגמות עתידיות ואתגרים בחינוך”. לסמינר ייחודי זה הגיעו אורחים ונציגים ממדינות דרום אמריקה, ביניהן: ארגנטינה, אורוגוואי, ברזיל, גוואטמלה, קולומביה, ארה”ב וכמובן נציגים מישראל, מרצים מהאקדמית גורדון, וסגל אקדמי מאוניברסיטאות ברחבי הארץ.

השבוע הזה הוא פרי יוזמתה של ד”ר ביאטריס כ”ץ, מנהלת המרכז האיברו-אמריקאי באקדמית גורדון בשיתוף אגף מש”ב ומרכז עופרי של משרד החוץ. הסמינר עסק בהיבטים התיאורטיים והמעשיים של הנושאים הרלוונטיים לסדר היום החינוכי ותהליכי למידה טכנו-פדגוגיים חדשניים בישראל ובמדינות דוברות ספרדית.

במשלחת זו השתתפו דיקנים, רקטורים, מרצים במוסדות להשכלה גבוהה, מנהלי בתי ספר ומורים, מהארץ ומחו”ל, אשר דנו בנושאים כגון דרכי הוראה חדשניות ורב-תרבותיות בכיתות הלימוד. ביום הראשון של פתיחת הסמינר אף נכחו דיפלומטים מכמה שגרירויות בארץ: שגריר גואטמלה מריו בוקרו, שגריר קולומביה קרלוס ארטורו מורלס לופס, ממלא מקום שגריר אל סלבדור הקטור סילארי ונספח תרבות רפאל קסטרו, ונספח לענייני כלכלה ושיתופי פעולה אלפונסו ולנסיה, נספח תרבות ולענייני כלכלה בפנמה לואיס קרלס ונציגת ארצות הברית וארצות לטינו אמריקאיות גב’ פביולה סלזר.

משלחת של אנשי חינוך באקדמית גורדון
משלחת של אנשי חינוך באקדמית גורדון

מריה אנג’ליקה ולנסיה, מרצה קולומביאנית שהשתתפה בסמינר, אמרה: “גולת הכותרת של הביקור שלי בחיפה הייתה, לקבל את ההזדמנות לחוות מקרוב את החוויה, לראות איך האקדמית גורדון משקיעה בכל פרט ובכל דבר וכיצד היא מקרבת ומנגישה טכנולוגיה לבתי ספר. זו זכות גדולה עבורי להיות כאן. אתה שומע הרבה בעולם על העשייה והנושא החינוכי בישראל, אבל לראות איך זה מתרחש בפועל עולה על כל דמיון”.

אלפונסו ולנסיה, האחראי לעניינים הכלכליים של שגרירות אל-סלבדור בישראל, הדגיש את הדמיון שיש בין שתי המדינות כמדינות צעירות, והוסיף שיש הרבה מה ללמוד מישראל בנושא חדשנות טכנולוגית: “אני חושב שלהיות נוכח כאן באקדמית גורדון חיפה, שהיא חלוצה בחדשנות, תרמה לנו מאוד “.

“המשתתפים נחשפו לשיטות להטמעת הטכנולוגיה בתוכניות חינוכיות, שהיא סימן ההיכר שלנו.
ברמה האישית, ראוי להדגיש את התרומה העצומה שאנו יוצרים בתדמית ישראל בפני העולם. משמח לשמוע כי המציאות אותה פוגשים המשתתפים עולה על כל הציפיות, הן בהיבט של התכנים והן כל הקשור ליופייה של הארץ ומוסדותיה”, הוסיפה ביאטריס כ”ץ, מנהלת המרכז האיברו-אמריקאי באקדמית גורדון.

אריאל סגלה, רכז הדרכה, מנהל תכניות וירטואליות מרכז מש”ב:

הסמינר היווה פלטפורמה חשובה ביותר לשיתוף ידע וללמידה הדדית עשירה, בה נחשפה עשייה ישראלית ייחודית וחדשנית בתחום החינוך, אותה מובילה מכללת גורדון. הסמינר מהווה דוגמא נוספת לעשייה הרחבה של מש”ב ושל מרכז METC בשיתוף הניסיון הישראלי בתחום החינוך. עצם קיומו של הסמינר מעיד על מודל ייחודי של שיתוף פעולה בין מרכז METC של מש”ב במשרד החוץ ומכללת גורדון בחיפה.
בהחלט מקווה שזה הסמינר הראשון מרבים שעוד יבוא.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.