באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

שינויים במועדי פתיחת שנת הלימודים האקדמית • עדכון מהמוסדות האקדמיים בחיפה והסביבה

ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל, שכוללות את הטכניון והאוניברסיטה, הודיעו על דחיה נוספת בפתיחת השנה האקדמית. השנה לא תפתח לפני התאריך 24/12/23. לפני פתיחת שנת הלימודים תינתן הודעה מקדימה של שבועיים, שבהם תהיה התארגנות לחזרה לשגרה.

אוניברסיטת חיפה

מגדל אוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)
מגדל אוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)

ראשי אוניברסיטאות המחקר הודיעו, שבגלל מצב המלחמה והאחוז הגבוה של המגויסים למילואים בקרב הסטודנטים שנת הלימודים באוניברסיטאות וגם באוניברסיטת חיפה לא תפתח לפני תאריך 24/12/23. לפני פתיחת הסמסטר, תינתן הודעה מקדימה של שבועיים, שיוקדשו להתארגנות לחזרה לשגרה.

הוועד הודיע עוד כי המטרה היא ללמד שני סימסטרים במלואם, ולכן ייתכן ששנת הלימודים תגלוש גם לתקופת הקיץ. מעבר לכך אוניברסיטת חיפה תקבל החלטות פרטניות משלה לגבי מהלך שנת הלימודים.

הטכניון

הטכניון (צילום: חי פה בשטח)

הלימודים בטכניון לא יתחילו לפני התאריך ה-24/12/2023. לוח השנה האקדמי לשנת תשפ"ד יכלול שני סמסטרים ואילו סמסטר הקיץ יבוטל. המבחנים של סמסטר אביב וקיץ תשפ"ג יתקיימו בסמיכות לפתיחת שנת הלימודים. בשבועיים שלפני פתיחת שנת הלימודים ובשבוע הראשון של הסמסטר תופעל תוכנית "חזרה למסלול" שתאפשר לסטודנטים, ובעיקר למשרתי המילואים, לחזור לשגרה קלה ככל הניתן, להתרענן ולהשלים פערים.

הטכניון הכריז על שורה של התאמות אקדמיות לשנת הלימודים תשפ"ד לטובת כלל הסטודנטיות והסטודנטים בקמפוס, כולל התאמות מורחבות למגויסים בצו 8 למלחמת "חרבות ברזל".

כיום מגויסים לשירות מילואים כ-30% מהסטודנטיות והסטודנטים בטכניון, כמו גם רבים מחברי הסגל האקדמי והמנהלי ומצוותי ההוראה. הטכניון פועל להקלה על כל הסטודנטים במגוון היבטים ובהם תשלום שכר דירה במעונות, סיוע כלכלי מיוחד, מלגות ומתן תמיכה אקדמית ואישית.

האקדמית גורדון

בניין האקדמית גורדון (צילום: matter – עבור גורדון)

הלימודים במכללת גורדון יתחילו בתאריך 03/12/2023. הסימסטר הראשון יהיה מקוון (בזום). לגבי הסטודנטים המגויסים: ראשי המכללה בונים להם חליפה מותאמת, על מנת לוודא שיצליחו בלימודים כולל מגוון רחב של אפשרויות. לכל מגויס חליפה מותאמת עם פתרונות כלכליים ואקדמיים כדי שלא יפגעו. דוגמה לפתרון: מלגת "ביחד ננצח" למגויסים על סך 2,000 ש"ח.

הקריה האקדמית אונו

שנת הלימודים בקריה האקדמית אונו תיפתח ב-19 בנובמבר ותסתיים כמתוכנן. תחילת הלימודים בזום ובהרצאות מוקלטות. יינתנו הקלות אקדמיות לסטודנטים בשירות מילואים ולאנשי כוחות הביטחון וכן סיוע אקדמי, כלכלי ונפשי.

שכר הלימוד:
הוראת הקבע של חודש אוקטובר הוקפאה, ביוזמת הקריה האקדמית אונו והיא תידחה לסוף פריסת התשלומים, ללא ריבית. יינתנו הקלות בפריסת תשלומים והלוואות מסובסדות ובנוסף, הוקמה קרן חירום לסיוע כלכלי בהיקף מיליוני שקלים למשרתי המילואים ותושבי עוטף עזה וקו העימות.
חיילי/ות המילואים מקרב הסטודנטים/ות יקבלו מעטפת כוללת בתחום הכלכלי/ אקדמי/ נפשי, מערך תגבור וחונכויות והתחייבות מלאה שלנו שנעשה הכל, כפי שעשינו ב-28 השנים מאז שנוסדה הקריה האקדמית אונו, על מנת לוודא שכולם יצלחו את השנה האקדמית.

מכללת תלתן

מכללת תילתן (צילום: תילתן המכללה לעיצוב ותקשורת שיווקית)
מכללת תילתן (צילום: תילתן המכללה לעיצוב ותקשורת שיווקית)

המכללה חרטה על דגלה התייחסות מיוחדת גם למילואימניקים וגם לעורף. המכללה תדחה את פתיחת שנת הלימודים. בזמן הדחייה יצרו במכללה האקתונים וסדנאות למידה לקהל הרחב.
לדוגמא: נפתחה סדנה של 3 מפגשים, שפתוחה לקהל הרחב ללא עלות עם טיפים לעיצוב ממ"ד.

בבית הספר לעיצוב משחקים נערך מרתון לפיתוח משחקים בנושאים הקשורים למלחמה ולמצב. כל יום בשעות הלימוד הרגילות יש מספר מנטורים, שיושבים עם הסטודנטים ועוזרים להם בפיתוח המשחק. בבית הספר לעיצוב גרפי נערכה סדנת למידה עם מספר מוסדות אקדמים לעיצוב המובילים בעולם. הסטודנטים מפתחים משחקים.

נכון ליום 14/11/23, ההחלטה היא שהלימודים מתחילים בתאריך 03/12/23. במכללה נמצאים יד על הדופק וערוכים להמשיך דחייה, אם נצטרך. הסטודנטים יקבלו את כל החומר, שהמכללה מחויבת לו ושנת הלימודים לא תקוצר. היא תסתיים יותר מאוחר בהתאם לתאריך הפתיחה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. אני מקווה שתקרא את זה..
    החזון שלא עדיין הוגשם הוא קודם אליטה אינטלקטואלית ומוסרית ואח"כ הפרחת הנגב (אם כי היה די ברור כבר שכנראה לא יתבצע).
    לפחות בעבר ניסו..

  2. מגדל השן מעולם לא היה גבוה ואטום יותר מכרגע.
    יושבים להם במשרדים, לא מתגייסים בשום צורה לא להסברה, לא ללמד מפונים, לא להקל על אנשי מילואים, לא מתגייסים לסייע לחקלאים. כלום. יושבים במשרדים, כותבים עבודות ומאמרים אקדמיים ולוחצים לפתוח את שנת הלימודים בלי עשרות אלפי סטודנטים.
    הם הציעו שהם יבטלו רישום של מילואימניקים ויאפשרו להם להירשם לסמסטר אביב. ככה יש מי שלומד ולא משרת, ויש מי שמשרת ולא יכול ללמוד. אופציה אחרת היא לתת ציוני נכשל ולאפשר לסטודנטים במילואים להשלים בקיץ הקרוב את הנכשלים. כן עד כדי כך האטימות שם במל"ג חוגגת.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פשיעה בחברה הערבית • נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו

(חי פה) נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו בעוספיא. אב ובנו נעצרו מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: שוטרי המפקדה המשימתית...

תאונת עבודה • נפצע במהלך עבודתו בבית עסק

(חי פה) גבר כבן 20 נפצע במהלך עבודתו בבית עסק בשדרות וייצמן בקרית מוצקין ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: הלילה בשעה 23:40 התקבל דיווח...

חיפה • שריפה במבנה מגורים

( חי פה) שריפה במבנה מגורים ברחוב כברי בקרית חיים. מכבאות והצלה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 05:20 התקבלה הודעה במשל"ט כבאות והצלה לישראל...

איפה שומרי הסף? דו"ח חמור ביותר של מבקר עיריית חיפה על תפקוד העירייה בשנת 2022 ◄ צפו

(חי פה) - מועצת העיר אישרה הערב (שלישי 28/05/24) את דו"ח מבקר העירייה 2022 והצעות וועדת הביקורת. בשנת 2022 כיהנה ד"ר עינת קליש-רותם בתפקיד...

תרגיל צה"ל בעיר נשר – יום ד' – 29/5/24

מדובר צה"ל נמסר לחי פה: תרגיל חומרים מסוכנים של פיקוד העורף יתקיים מחר (ד׳, 29/5/24) בנשר.במהלך התרגיל תופץ התרעה שתשמע בצופרים על חומרים מסוכנים.ההתרעה תופץ...