גופת עגל נפלטה מהמשלוחים החיים – בחוף הסטודנטים בחיפה

גופת עגל בחוף הסטודנטים, צילום: שקד ארד

זו אינה הפעם הראשונה שגופות בעלי חיים נפלטות אל חופי הרחצה. מתרחצים, עוברים ושבים בחוף הסטודנטים בחיפה הזדעזעו אתמול (שבת 25/5/19) כשראו גופת עגל מוטלת על החוף.

שקד ארד בת 29, תושבת חיפה שהגיעה לחוף הסטודנטים מספרת לחי פה: "היום ראיתי את מה שקיוויתי שלא אראה לעולם. יצאתי עם חברים להליכה לאורך החוף, כאשר ראינו פתאום משהו גדול שרוע על קו המים. התקרבנו וגילינו שמדובר בעגל מת שנסחף לחוף. הגופה שכבה שם, עם פרווה רטובה, מפורקת, ללא ראש. המוח האנושי לא קולט דבר כזה. איך חיה שאמורה לחיות ביבשה מתה ומגיעה לחוף הים?! התמונה לא יוצאת מהראש שלי. אני יודעת שאי שם בחוף הסטודנטים שוכב לו עגל מת, שסבל זוועות, רק כדי למצוא את מותו בלב ים".

מעמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס לזכויות בעלי חיים) נמסר בתגובה: "העגל הזה הוא אחד מאלפי בעלי החיים המובלים לישראל מדי שנה. במסעות אלה מגיעים מאוסטרליה ומאירופה, בעלי החיים מיוסרים ומובלים לפיטום ושחיטה בישראל בצפיפות מחרידה, מתבוססים בהפרשותיהם וסובלים מעומסי חום ומטלטלות הדרך. הם מגיעים חולים ופצועים, רבים מהם אינם שורדים את המסע הקשה ומושלכים לים. 86% מהציבור בישראל תומכים בהפסקת המשלוחים החיים. יותר ויותר ישראלים שרואים את זוועות המשלוחים החיים מוציאים את הבשר מהצלחת, גם אלו שאוכלים בשר מתנגדים למשלוחים החיים וקוראים לממשלה להפסיק את התעללות".


יש לציין כי בשנת 2018 נרשמה עלייה של כ – 37% ביבוא בעלי חיים במשלוחים החיים: 685,813 לעומת שנת 2017 בה יובאו 499,265 בעלי חיים. כל זאת, למרות הצהרתו החוזרת של שר לחקלאות אורי אריאל. בעבר הודיע כי יפעל לצמצום המשלוחים החיים (ב-23.4 השר אמר כי "יש כוונה לצמצם משמעותית את הובלת בני הבקר החיים מאוסטרליה לישראל"; ופרסם הצהרה דומה גם ב-2016).

גם ברבעון הראשון של שנת 2019 הסתיים במגמת עלייה במספר העגלים והטלאים המיובאים לישראל במשלוחים החיים. בחודשים ינואר-מרץ יובאו לישראל 178,519 בעלי חיים באניות, כאשר בתקופה המקבילה בשנת 2018, אשר רשמה שיא בהיקף המשלוחים החיים, יובאו 165,479 בעלי חיים, עלייה של כ-8%. להשוואה, בשנת 2012 כולה יובאו לישראל 177,718 בעלי חיים במסעות הקשים.

גופת עגל בחוף הסטודנטים, צילום: שקד ארד
גופת עגל בחוף הסטודנטים, צילום: שקד ארד
עגל מהמשלוחים החיים צילום עמותת אנימלס
עגל מהמשלוחים החיים (צילום: עמותת אנימלס)
עגל פצוע מהמשלוחים החיים -צילום אנימלס
עגל פצוע מהמשלוחים החיים (צילום: אנימלס)
גופת עגל בחוף הסטודנטים, צילום - שקד ארד
גופת עגל בחוף הסטודנטים בחיפה (צילום: שקד ארד)
3 תגובות
  1. רוני אמר/ה

    חייבים לעצור את המשלוחים החיים!

  2. רוני אמר/ה

    מתי הממשלה כבר תעצור את המשלוחים המזעזעים האלה??? 🙁

  3. טלי אמר/ה

    איזו זוועה. כמנ סבל נגרם השל שרירות הלב שלנו ושל מקבלי ההחלטות

לא ניתן להגיב