עיקור וסירוס חתולי רחוב • תושבי חיפה, בעזרתכם נרחיב את המבצע ונחסוך סבל מיותר מהחתולים ומכם • דווחו לנו | ללא תשלום

חתול (צילום - ירון כרמי)

תקופת הייחום בעיצומה – עזרו לנו למנוע ריבוי מיותר וסבל מחתולים ומתושבים – התקשרו ודווחו לנו – מוקד 106 – ואנו נדאג לעיקור וסירוס החתולים

הילה לאופר, שנבחרה לתפקיד יו"ר הוועדה לרווחת בעלי החיים בעיריית חיפה, פונה לתושבי העיר בבקשה לעשות שימוש בשירות הניתן ע"י העירייה – ללא תשלום, ולהעביר למוקד העירוני 106 דיווחים בנושא חתולי רחוב

עיקור וסירוס חתולי רחוב בחיפה
• התקשרו למוקד 106 •
השירות ללא תשלום

הילה לאופר, יו"ר הוועדה לרווחת בעלי החיים בחיפה וחברת מועצת העיר מטעם הירוקים:

נכנסנו עכשיו לעונת הייחום של החתולות. אנחנו ניתקל בהמון קרבות של זכרים על הנקבה, רדיפה מטורפת של כמויות של זכרים אחרי נקבה אומללה. הייחום של הנקבה ייגמר בהריון ולאחר חודשיים יתחילו המלטות וכעבור כמה שבועות הגורים יתחילו לצוץ מכל עבר – גורים חולים ופצועים, גורים גוססים, אימהות מיניקות שנראות כמו שלדים, זכרים פצועים לאחר קרבות. אנחנו רוצים למנוע את כל הצער והסבל המיותר הזה. מה גם, שתושבים רבים, שאינם בהכרח מטפלים או דואגים לחתולי הרחוב, סובלים גם הם מזה, איש לא נהנה לראות את כל הסבל מתחת לביתו, ליד פחי הזבל ובכל פינה.
הילה לאופר (צילום: פייסבוק)

לאופר:

אני מבקשת מכל תושבי חיפה: פנו למוקד העירוני, השאירו פרטים ומיקום של האזור בו נמצאים חתולים רבים. ההודעה תועבר למחלקה הווטרינרית אשר תשלח לוכדים שיאספו את החתולים, יעבירו אותם למרפאה שבה יעברו ניתוח עיקור וסירוס. החתולים יסומנו (קצה אוזן חתוך – כדי שנדע לזהות חתול שעבר/ לא עבר את התהליך) יחוסנו ויוחזרו למיקומם.

עזרו לנו לעזור להם ולכם. עזרו לנו לצמצם ריבוי מיותר והמון סבל, מיותר עוד יותר, שנלווה לכך. חתולה מעוקרת וחתול מסורס גם ייהנו מחיים שקטים ומבריאות טובה בהרבה וגם סביבתם תישמר באופן הרבה יותר טוב.

במסגרת הפעילות אותה מקיים השירות הווטרינרי בעיריית חיפה, לעיקור וסירוס חתולי רחוב, נאספים החתולים מכל רחבי העיר על פי פניות תושבים למוקד העירוני 106.

החתולים עוברים ניתוח ע"י רופא וטרינר מוסמך, נבדקים, מסומנים ומחוסנים כנגד מחלת הכלבת. למחרת היום, לאחר התאוששותם, מוחזרים החתולים למקום ממנו נאספו.

במהלך שנת 2020 עוקרו, סורסו וחוסנו כנגד מחלת הכלבת בחיפה כ- 4000 חתולי רחוב, כאשר אנשי השירות הווטרינרי מקיימים מעקב צמוד אחר המבצע ומדווחים על כל לכידה ועל כל ניתוח בזמן אמת. כמו כן, עורכים אנשי השירות ביקורות תכופות במרפאה בה מתבצעים הניתוחים.

לפעילות העירייה השלכה על איכות חיי התושבים והחתולים כאחד. הפעילות חשובה הן עבור הפחתת התחלואה בקרב החתולים והארכת תוחלת החיים שלהם ומניעת סבל מיותר, והן עבור התושבים ומניעת מטרדים הנגרמים עקב ריבוי לא מבוקר של חתולי רחוב.

עיקור וסירוס חתולי רחוב בחיפה
• התקשרו למוקד 106 •
השירות ללא תשלום

חתול רחוב בחיפה (צילום: ירון כרמי)
24 תגובות
 1. דוקטור דוליטל שיודע אמר/ה

  הסירוס גורם לתמותת זכרים בסבל רב מאוד. כאשר גם פחי הזבל סגורים הרמטית והם ניזונים מאוכל יבש. הם המסורסים מקבלים חסימת דרכי השתן והתנפחות השלפוחית שתן. ומתים מוות אכזרי רווי כאבי תופת. כאשר אלו חתולי בית מסורסים הבעלים שם לב וממהר לוטרינר. בחתולי רחוב איש לא שם לב . לכן הממונה על רווחת חתולי הרחוב גורמת דווקא למותם באכזריות שאין שניה לה.

 2. אבנר אמר/ה

  בקריית ביאליק מסרסים רק את החתולות אצלינו יש חתולה שהיום בת 20 עדיין חיה
  עד עכשיו אני חשבתי ש חזירי בר אכלו את חתולי חיפה ואין שם יותר חתולים

 3. מיקי אמר/ה

  מעולה בקרוב בעיר הירוקה נשר

 4. עמית+קונפורטי אמר/ה

  תפסיקו כבר עם השטויות המתנשאות שלכם. מתי תבינו שאין לכם שום זכות לגזול מהחיות את המתנה שהעניק להם הבורא, להביא צאצאים לעולם. מי אתם שתחליטו מהו סבל ומה הם חיים ראויים או לא. זו חוצפה. גם לחתולי רחוב יש חיים טובים ומספיק אוכל

 5. מור אמר/ה

  הכותרת של הכתבה יכולה לבלבל: "נחסוך סבל מיותר מהחתולים ומכם"

 6. עמית+קונפורטי אמר/ה

  חוצפה מתנשאת של תרבות מערבית רקובה. יש מגספיק מקום ומספיק אוכל בעולם למיליארדי חתולים. אין לכם שום זכות להטיל בהם מומים ולמנוע מהם להביא צאצאים. החיים של חתולי הרחוב טובים יותר משל חתולי הבית השמנים שישנים כל היום על ספת הטלויזיה, וגם יותר טובים מהחיים של רוב בני האדם.תרדו מהם כבר, הם רק עושים טוב ומדבירים מזיקים. אתם מבזבזים את הכסף שלנו על רצח

 7. אסתר קורן אמר/ה

  כל הכבוד על היוזמה! סירוס ועיקור הם הדרך הטובה ביותר למנוע מהם סבל מיותר. קראתי חלק ממה שאנשים כתבו כאן ולא מאמינה שככה הם חושבים. אני רופאה וטרינרית ויודעת שזו הדרך הנכונה לאהוב ולשמור אליהם בריאיים, ושלא נדבר על מחלת הכלבת.

 8. יהודי ששרד אמר/ה

  אם אתם זקוקים לעזרה טכנית בביצוע הסירוס יש לי מדריך מעולה מאת דוקטור מנגלה, יש לו ניסיון רב בתחום

 9. ורד שטבינסקי אמר/ה

  כל הכבוד לעיריית חיפה! רק סירוס ועיקור מונעים התרבות לא רצויה של חתולים שאין מי שיטפל בהם. האמת שזה כל כך אלמנטרי, שלא ברור מה אנשים פה קופצים לגנות ..ועוד בשם רווחתם של בעלי החיים. מזכיר את הדעות שלי בגיל 12, כשלא הבנתי מהחיים שלי ואמרו לי שבצער בעלי חיים מעקרים את הכלבות.. מתערבת על 10000 ש"ח שהמגיבים המצחיקים פה לא דואגים לחתולים ברחוב הלכה למעשה.

 10. רחמים ש. אמר/ה

  העיריה מעסיקה בזול וטרינרים סוג בי"ת שרק סיימו לימודים וחסרי ניסיון. חתולים שלא החלימו מן הניתוח מתים בסבל רב מתחת לשיחים ואיש לא יודע. סגרו לחתולים את פחי הזבל מהם ניזונו עשרות שנים. כל התאוריה של סירוס ועיקור לא הצדיקה את עצמה.

 11. אמיר אמר/ה

  שאפו לעיריית חיפה אני תושב חדש בוורבורג קרית שמואל אני חייב לציין כל בקשה שפניתי למוקד קיבלתי מענה הולם ואני חושב שעוד אזרחים ילמדו לפרגן ….. לא רק לקבל תלמדו לפרגן

 12. מיכל אמר/ה

  למות בייסורים ולחוות צאצאים שמתים בייסורים זה: סבל. המתנשאים הם מי שקובעים שלהתרבות יש ערך בפני עצמו. יש את מדע הסטטיסטיקה. בתור ניסוי מחשבתי פילוסופי: זה כמו שיציעו לאדם להוליד 10 ילדים *בתנאי* שהורגים 9 מהם. אם הוא מסכים, זה לא מוסרי. מדע הסטטיסטיקה.

 13. קלמן אמר/ה

  האם העיקור עובד גם על חרדים?
  האם במקום לקצץ את קצה האוזן ניתן לקצץ קצה אחר?

 14. קלמן אמר/ה

  אני מקווה שיובן שהגבתי בהומור…

 15. רמבי אמר/ה

  קלמן היית נהדר וגם צודק!
  והעיקר לנירית ולכולנו, אין פחי זבל אלא פחי אשפה!!!
  על משאיות פינוי של העירייה כתוב שהם מפנים טונות של אשפה ולא טונות זבל, והפינוי הוא למטמנות אשפה ולא למיזבלה!!!

 16. גד אמר/ה

  האכזריות והסבל הם פעמיים גם הסירוס וגם לחתוך להם את האוזן, חוצפנים.
  ודרך אגב, אף אחד לא אמר שצריך "לטפל" בחתולי הרחוב, הם יכולים לדאוג לעצמם, לכל חיה יש יצר השרדות.

 17. דני דין אמר/ה

  מה בדיוק מצחיק בלעקר חרדים?
  בושה !
  עוד יותר בושה שמדללים את החתולים מהרחובות
  מי שמכם להחליט על ברייה של בורא עולם?
  חיות אדם !!!!!

 18. Lie אמר/ה

  במקום שתחפשו חתולים אולי קודם תפתרו את בעיית העכברושים ברחובות בכל פינה בהדר יש פינת ליטוף לעכברושים!!! אם תתחילו לעקור ולסרס חתולים בסוף נשאר רק עם עכברושים בגודל של חתול ויעלמו כל החתולים בגללכם ..מי אתם שתקחו על עצמכם החלטה כזאת? מתי תבינו שזאת לא עבודה שלכם זאת עבודה של בורא עולם הוא ברא אותם למטרה וזה לא עניינכם תפסיקו עם השגעונות שלכם בני אדם עברתם את כל הגבולות נמאסתם

 19. נתי אמר/ה

  לרחוב דגניה בקרית חיים אף פעם לא באו למרות כמה שקראתי להם

 20. אולגה אמר/ה

  פעם אחת העיריה לא מסרה את הבקשה שלי. רק שהתקשרתי באופן עצמאי ללוכדים.

 21. אנונימית אמר/ה

  ברחוב הספורט 20-24, חיפה,
  ישנם די הרבה חתולי רחוב/ חצר שאינם מסורסים ואינן מעוקרות.
  הדבר גורם להתרבות בלתי מבוקרת,
  כמו כן, אין מי שיאכיל או ידאג לכל כך הרבה חתולים וגורים
  וכתוצאה מזה יש מראות קשים של חתולים מוזנחים,
  רעבים שרבים על המזון, חולים.
  ואף ישנם תושבים שפוגעים/ מתעללים בחתולי רחוב וחצר האלה בכוונה, בטענה שהחתולים מפריעים להם.
  ניתן לקרוא לחתולים האלה ע"י הנחת מזון – חתולים במקום
  ואז החתולים יתחילו להגיע ולצאת ממקומות המסתור שלהם.

  אנא טיפולים.

 22. לימור לוי אמר/ה

  לא מעט פעמים לקחתי חתולי רחוב לצער בעלי חיים בחיפה. על מנת לעקר ולסרס. וגבו ממני תשלום. הסברתי להם שזה חתולי רחוב. ביקשתי שיסמנו אותם וחתכו להם את האוזן. עדיין גבו ממני כסף.

 23. נעם אמר/ה

  4 שנים אני ממתין לעיריה. דר קליין ממש לא עשה הרבה. 4 חתולים טיפלתי. יש לי עוד הרבה בחצר. על הדרך ישנם גם חזירים.
  החתולים שמסביבי, לפחות אחת בשם מרינה , רק אני יכל לתפוס אותה. אני צריך מלכודת ותוך כמה ימים אני יביא מספר חתולים.
  0544830444

 24. מאמץ חתולים אמר/ה

  אימצתי שני גורים, ואני חייב לעקר ולסרס אותם דחוף לפני שמיתרבים לי בבית.
  הם חתולים צעירים אבל פראיים שאי אפשר ללטף. אשמח אם תסבירו מה התהליך בדיוק

לא ניתן להגיב