הכלבים תקפו באכזריות את הצבוע שנאנק ומת בייסורים קשים

צבוע (צילום ארכיון: רשות הטבע והגנים)

3 חודשי מאסר לתושב עוספיא ששיסה את כלביו בצבוע עד שמת בייסורים קשים

תיעוד וידאו מזעזע ששותף בפייסבוק והגיע לידי רשות הטבע והגנים, שפתחה בחקירה בעקבותיו, הוביל היום (ד' 6/4/22) לגזר דין של שלושה חודשי מאסר בפועל נגד תושב היישוב עוספיא, בשנות ה-40 לחייו, בגין ציד אכזרי של צבוע, המוגדר בחוק כחיית בר מוגנת, באמצעות שני כלביו.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי רשות הטבע והגנים וגזר הדין שניתן על ידי השופט זאיד פלאח בבית המשפט השלום בחיפה, באוגוסט 2019 הנאשם הבחין בשני צבועים בסמוך לרכבו בעוספיא ושחרר את שני כלביו, שהם כלבי תקיפה מסוג "אקיטה" ושיסה אותם בצבועים.

עודד את הכלבים להמשיך

הנאשם נכנס לרכבו, נסע אחרי הכלבים שהתרחקו כ-400 מטרים, שם ראה שהכלבים תפסו את אחד הצבועים, שהיה פצוע וצולע. הכלבים תקפו ונשכו את הצבוע באכזריות ובעודו צופה במתרחש, הוציא הנאשם את מכשיר הטלפון הנייד שלו וצילם סרטון, במסגרתו תיעד את התקיפה האכזרית, זאת תוך שהוא קורא בקול ומעודד אותם להמשיך ולתקוף את הצבוע שוב ושוב ללא רחם.

עיריית טירת כרמל – רחב
צבוע (צילום ארכיון: רשות הטבע והגנים)

מת ביללות ובייסורים

עקב מעשי התקיפה והנשיכות הרבות של הכלבים, בעידודו של הנאשם, הצבוע מת ביללות ובייסורים קשים.

הנאשם העלה בעצמו את הסרטון הקשה והאכזרי לאינטרנט באמצעות פוסט בפייסבוק, במסגרתו התפאר על האקט האכזרי שביצעו כלביו וכינה אותם "האריות שלי".

בהכרעת הדין שניתנה לאחר ניהול המשפט ושמיעת העדים, כתב השופט כי "הנאשם למעשה הודה שהוא עודד את כלביו להמשיך ולתקוף את הצבוע גם לאחר שזה נכנע, ואף הגדיל לעשות כשציין במפורש כי הוא נהנה מכך".

צבוע (צילום ארכיון: רשות הטבע והגנים)

הנאשם הורשע בעבירות של צייד ללא רישיון או היתר, איסור ציד בשיטות אכזריות ואיסור ציד בלילה, ומעבר לעונש של שלושה חודשי מאסר בפועל, נגזרו עליו גם שישה חודשי מאסר על תנאי אם יבצע עבירות דומות תוך שלוש שנים מיום שחרורו ממאסר, קנס בסך 10,000 ₪ והתחייבות כספית בסך 50,000 ₪ להימנע מביצוע אחת או יותר מהעבירות בהן הורשע בתיק זה וזאת למשך 3 שנים מיום גזר הדין.
את התיק מטעם רשות הטבע והגנים ניהל עו"ד רונן מאיר.

התובע הראשי ברשות הטבע והגנים, שי פרץ, אמר:

מדובר באירוע אכזרי ביותר אשר נענה באופן ראוי על ידי בית המשפט הנכבד עת הטיל על הנאשם עונש מאסר לריצוי בפועל לצד רכיבי ענישה משמעותיים נוספים. בכך הולך בית המשפט השלום בחיפה בתלם אותו התווה בית המשפט העליון שקבע כי מקומם של המתאכזרים לחיות הבר המוגנות הינו בנסיבות המתאימות, מאחורי סורג ובריח, וזאת בין היתר לצורך הרתעת נאשמים מסוג זה ועבריינים פוטנציאלים נוספים.
צבוע (צילום ארכיון – קרדיט רשות הטבע והגנים)

ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים:

מדובר בפעולות של שיסוי, צייד והתעללות אכזרית בצבוע שהובילו למותו בייסורים. גזר הדין שניתן הוא פרי פעולות אכיפה וחקירה שנוהלו על ידי פקחי וחוקרי רשות הטבע והגנים בשיתוף האגף לרווחת בעלי חיים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, במטרה למצות את הדין עם הנאשם. אנו נמשיך בפעולות הסברה ואכיפה נחושות על מנת למנוע הישנות מקרים אלו ולצמצם עד כמה שניתן את הפגיעה בחיות הבר ותופעת הצייד הלא חוקי.

הגיבו כאן לכתבה

22 תגובות
 1. בוא'נה אמר/ה

  זה עונש זה? לשופטים תמשיכו לעשות צחוק מעבודה.

 2. עופרה אמר/ה

  כל הכבוד לשופט זאיד פאלח
  אדם אכזר שמתאכזר לבעלי חיים גם אם הם לא "חיה מוגנת" מגיע עונש מאסר וממושך שילמד הוא ושכמותו

 3. כוסאמו! אמר/ה

  איבן אלף שרמיט!!!

 4. יובל אמר/ה

  מטומטם. חבל שלא גזרו עליו ענש מוות בייסורים שירגיש מה עבר על הצבועים האומללים. פרט לכך, הכלבים יכלו להידבק בכלבת מהצבועים.

 5. חיפאית אמר/ה

  גועל נפש פסיכופת להחרים לו את הכלבים ולהרחיק מהחברהדי לא רוצים סדיסטים רצחניים מסתובבים חופשי די

  1. מיץ של זבל אמר/ה

   זה עונש ראוי לרוצח??? למתעלל סדרתי סדיסט לפסיכופט! ביזיון של שופט! הוא רצח גם את 2 כלביו כי הפך אותם למכונת קרב בושה למדינה

  2. ניקו אמר/ה

   אני איתך.גם אני חיפאי

 6. מנחם אמר/ה

  חתיכת מנוובל אכזר בןןןן ז……הלוואי שיקבל שיתוק לכול החיים

 7. מנחם אמר/ה

  חתיכת בןןןןן אלףףףףף הזה……. מנוהל שיעשו לך ככה לך ולמשפחה שלך

 8. מנחם אמר/ה

  רוצח נתעב נהנה לראות צבוע סובל ובוכה מכאבים חלאה מנובל ומלמד את הכלבים שלך להארוג חתיכתתת בןןןן ז…..

 9. מנחם אמר/ה

  זה רוצח לכול דבר בן אדם נהנה ליראות חיה סובלת ובוכה זה מנובל בןןןןן ז….

 10. יהודי אמיתי אמר/ה

  העונש הראוי היה צריך להיות:שיסוע אריה לעבר אותו ישמעלי.זה עונש!!

 11. איתן אמר/ה

  עצוב ומזעזע אך,,, אבל האם הי ה דיון רציני בהחזרת צבועים או זאבים לטבע? האם לא קיים סיכוי שהצבוע או הזאבים יצודו אותי ברכיבת שטח? לא שהכלבים שלו נראים לי עניין בטוח אבל ?
  ילד יכול להיטרף בטיול וכ"ן

  1. רועי אמר/ה

   חי בסרט . אתה לא באפריקה אם צבוע יראה אותך בטבע הסיכוי שיתקרב אליך שואף ל0. אם אתה לא מרגיש בטוח קח איתך אמצעי הגנה . . אתה הפולש לא ההיפך. תפיסה מעוותת..

 12. חיפאי אמר/ה

  סו"ס גאה בפס"ד מידתי, סביר וצודק בגין המעשים הנפשעים המתוארים כאן.
  עונש המאסר בפועל קצר מידי לטעמי.
  מדובר בתת אדם פרימיטיבי אהבל ברמות קצוניות ומסוכן לסובבים.

 13. ניסן אמר/ה

  הצבוע חיה אכזרית מאוד ואין רחמים.רשות הטבע משחררים צבועים וחזירים ולא גואגת להם לאוכל ואז באים לבתים לחפש אוכל וזה מאוד מסוכן.אבל יש יותר מסוכנים שיושבים במשרדים ומקבלים משכורות.או יושבים בבתי המשפט נותנים עונשים הזויים

  1. אושרי אמר/ה

   מובן שתבוא עלול להיות מסוכן אם ירגיש מפוחד אבל רוב הסיכויים שהוא לא יתקוף וגם חזיר אותו דבר החיות האלה בדרך כלל מפחדות מבני וגם זה לא שהוא הרג אותו בהגנה עצמית הוא עשה את זה סתם בשביל הכיף

 14. רועי אמר/ה

  אין חיות אכזריות רק אנשים אכזריים . החיה היא הישרדותית ופועלת ממניעים הישרדותיים בלבד . האכזריות פה לא קשורה. הדאגה שלך לא קשורה למציאות כי הסיכוי שצבוע יתקוף אותך בארץ שואף ל0 . אתה לא בטנזניה..

 15. אושרי אמר/ה

  זה חולה נפש

 16. מונה אמר/ה

  עצוב מאוד
  כל כך הרבה אלימות במעשה וכל כך הרבה אלימות בתגובות ….כואב הלב.
  ומה שיותר עצוב זה גזר הדין המגוחך.

 17. גלעד אמר/ה

  צריך להחרים ממנו את הכלבים לצמיתות, בן אדם כזה מעוות לא צריך להיות מורשה לגדל כלבים בכלל ואקיטה בפרט.

 18. בתיה בר אמר/ה

  עונש קל מדי לעבירה חמורה . למרות זאת יש שיפור בעצם ההתיחסות לנושא. רק לא מובן למה למה היה עיכוב של 3 שנים מהעבירה ועד השיפוט.

הגיבו כאן לכתבה