ניצחון לקטיה, מאכילת החתולים מחיפה

קטיה

(חי פה) – ניצחון קטן עם משמעות גדולה: קטיה, מאכילת חתולים מחיפה, נקנסה יותר מפעם אחת על כך שהיא מאכילה חתולים. בימים האחרונים זכתה למעט הקלה כשקנס בסכום של 750 ש"ח בוטל בבית המשפט. כעת היא מקווה שבזכות הסיוע של עמותת נח קנס נוסף שקיבלה יבוטל אף הוא.

קטיה

כזכור בחודש ספטמבר האחרון פרסמנו במערכת חי פה את סיפורה של מאכילת החתולים קטיה ואת מאבקה לביטול הקנסות שניתנו לה לטענתה ולטענת עמותת נח – התאחדות ישראלית של ארגונים להגנת בעלי חיים, שהתגייסה להגנתה שלא בצדק. ביום 14/12/23 התקיים בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה דיון בבקשה לביטול הקנסות שניתנו לקטיה ובית המשפט ביטל את הקנס.

קטיה קיבלה שני קנסות. לדבריה היא כלל לא ידעה על קיומו של הקנס הראשון, אלא רק לאחר שנשלח לה קנס עם ריבית בגין אי תשלום. היא פנתה לעירייה בבקשה לבטל את הקנס, שם נאמר לה כי לא ניתן לבטלו מאחר שתוקף מועד הביטול חלף. אח"כ קיבלה את אותו הקנס עם ריבית נוספת, ובינתיים "חטפה"זכתה" לקנ נוסף אותו קיבלה לידיה. קטיה, שאינה דוברת עברית, התקשתה לטפל בעניין והיא מקבלת סיוע מעמותת נח – התאחדות ישראלית של ארגונים להגנת בעלי חיים, בניהולה של אלה אבין.

את הקנס השני שקיבלה לידה, בסך 730 ש"ח, הצליחו לבטל כאמור, בבית המשפט, אך אץ הקנס הראשון, מאחר שאין את הקנס המקורי לא היה ניתן לדון בו. אלה אבין, טוענת כי מחלקת הפיקוח טענה תחילה שהקנס הראשון ניתן לה ביד אך הדבר אינו נכון לאחר מכן אמרו שנמסר לה בדואר רשום אך בדיקה העלתה שהחתימה אינה שלה כלל.

בעמותה דרשו מהעירייה את הקנס המקורי על מנת שיוכלו לערער ולדרוש את ביטולו. אתמול ב' 25/12/23 עודכנו כי העירייה מחקה את הריביות ושלחה דרישת תשלום של הסכום המקורי.

ביטול הקנס

"האור גובר על החושך שמנסים להפיל על מאכילי החתולים"

ענבל קידר, היועצת המשפטית של עמותת נח: "חשוב מאוד שאנשים לא יתבלבלו ויחשבו שיש איזושהי בעיה עם האכלת חתולים. האכלת חתולים היא מותרת וחוקית וניתן להאכיל חתולים במרחב הציבורי וברכוש משותף. עיריית חיפה נתנה לעצמה פרשנות לגבי האכלה נקייה, דורשת ומחייבת את המאכילים לשים את האוכל בצלחות, לחכות עד שהחתולים מסיימים לאכול ולפנות את השאריות. זאת בניגוד לרשויות אחרות שבהן הן מתירות לשים חופנים קטנים של מזון יבש שאמור להיגמר על בסיס הידע של המאכיל תוך רבע שעה או חצי שעה מבלי לשים צלחות ומבלי להמתין, המאכיל יכול לעזוב.

לצערי, בחיפה מאוד קל להיטפל לאנשים שלא מבינים ולא דוברי השפה העברית. עם דוברי השפה הפקח יתקשה לתת דו"ח ויתחיל לריב איתו. לשמחתנו ב-14/12/23 הגענו לבית המשפט והצלחנו לבטל קנס אחד בסך 750 ש"ח שניתן לקטיה, עם זאת, נותר קנס נוסף שחשוב לנו שיבוטל. עדיין לא הצלחנו להשיג מהעירייה את הקנס המקורי ובינתיים קטיה קיבלה ומקבלת התראות עם ריביות. כשנשיג את הקנס המקורי נפעל לביטולו כדי שהאור יגבר על החושך שמנסה לזרות העירייה".

עו"ד ענבל קידר (אלבום אישי)

שני שלישים מהמיוצגים בחיפה הם דוברי רוסית

אלה אבין, מנהלת עמותת נח – התאחדות ישראלית של ארגונים להגנת בעלי חיים, סיפרה לחי פה כי עפ"י הנתונים בידיה, שני שלישים מהמיוצגים בחיפה הם דוברי רוסית ושליש נוסף הם דוברי עברית.

אלה אבין (צילום אישי)

מערכת חי פה פנתה לעירייה על מנת לקבל את תגובה בעניין, וכן כדי לברר, בין היתר, את מדיניות חלוקת הקנסות ומספר הדוחות שניתנו לתושבים מאכילי חתולים במהלך התקופה האחרונה. לצערנו, מעיריית חיפה לא נמסרה כל תגובה.

אין תגובה מעיריית חיפה – כל הכתבות עליהן העירייה מסרבת להגיב לתקשורת…

הגיבו כאן לכתבה

41 תגובות
 1. נמרס אמר/ה

  רק בעיריית חיפה הםקחים עם השקרים שלהם זה פשוט לא יאמן אני נתקלתי בפקחים ששיקרו עלי לא ויתרתי אבל מה עושים אנשים מבוגרים זה פשוט בושה !! ורק בעריית חיפה האכלה עם צלחות ולהמתין אין דברים כאלה בשום עיריות אחרות פשוט בושה לא אומרת צריך האכלה נקייה אבל להמתין זה הגזמה מארץ ההגזמות לא יודעים איך לעשות קופה מאנשים חלשים בושה!!!!!

 2. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  כל הכבוד ויישר כוח

 3. כהן יהודית אמר/ה

  בהמשך לתגובתי על האכלת חתולים בעולם הנאור אני רוצה להוסיף – כשגרתי בארה"ב עד היום לא יכולה לשכוח את התנהגות השלטונות כלפי חתולים וכלבים!!!! לא רק בתי האכלה היו פזורים בכל הערים אלא גם ביקרתי בבתי חולים לחיות המחמד ובתי הבראה לאחר מחלתם!!!!!!

 4. כהן יהודית אמר/ה

  בכל העולם הנאור אנשים מאכילים חתולים ואף הרשויות מעמידים בתים קטנים לחתולים!!!! (כפי שראיתי ביוון) הרי בלי החתולים הרחובות שלנו היו מלאים בג'וקים, נחשים ועוד. החתולים גם מעניקים קצת שמחה בלב למגזר המבוגר והקשיש!! המדינה שלנו צריכה עוד ללמוד הרבה על איך לשמח קשישים!!!!!

 5. רחלי שרחיבמן אמר/ה

  כל הכבוד למאכילה יישר כח ובריאות לך וגם לחתולים

 6. מ. גיב אמר/ה

  העירייה מתעסקת בשטויות ומערימה עוד עול וקשיים כלכליים על תושבים בעלי לב רחב. ניתן למצוא פתרונות להאכלת חתולי הרחוב דוגמת תחנות האכלה וכד'. ניתן גם להזהיר ע"י פקחים ולא לתת דו"ח מיידי. נראה כי המוסדות הציבוריים פועלים נגד האזרח ולא לטובתו.

 7. אזרחית מודאגת אמר/ה

  אמשיך להאכיל חתולים על אפכם וחמתכם. זהו אוכל יבש, ואחרי כמה דקות לא נשאר זכר.
  אני גם מעקרת ומסרסת בצב"ח על חשבוני.
  תקפצו לי!

 8. אזרחית מודאגת אמר/ה

  כל הכבוד לכם עמותת "נח".
  יישר כח❣️

 9. יעל ר. אמר/ה

  זאת לא דאגה לבעלי החיים זאת התעללות בהם בגלל שאין סירוס ויש גידול באוכלוסיה וזה יוצר המון בעיות ולמעשה מתאכזר לחתולי רחוב. זאת הסיבה שמבקשים לא להאכיל חתולי רחוב. אתם יוצרים בעיה, ומתאכזרים בבעלי החיים האלו.
  הגיע זמן שגם אנשים קשי הבנה, כשמסבירים להם, יקלטו את מה שמסבירים ואם לא – קנסות.

 10. מיכל אמר/ה

  כל הכבוד לקטיה ולכל מי שעזר ולכל מי שאוהב ומרחם ודואג לבעלי החיים.

 11. יעל ר. אמר/ה

  לפי התגובות האוהדות הפרת חוק וסדר בשם חמלה פיקטיבית המיצרת סבל בריבוי חתולי הרחוב וחזירי בר מסוכנים ו"התלהבות" אפשר לראות למה זו עיר מלוכלכת ומלאה מפגעים. אני התלהבתי מהלפיד של בז"ן וגם הלבניות היו מוארות יפה וגם הריח מהמפעל חמוד ושונה. למה מפריעים לזיהום נחלים זה מייצר מים בצבע חמוד ומעניין. ומי אמר שזרוק גרוטאות בחצר זה רע זה נייצר עניין וגם נותן מקום משחק לחתול לפני שהוא משתין בושם טוב על כל הכניסה לבניין. ספה ומזרונים לחזירי הבר שיהנו לפני שמורידים רגל בנגיחה.
  עיר של ווירדוז.

 12. סנט אנדראוס אמר/ה

  חתולים הם החיה הכי נקייה וידידותית לסביבה עירונית. חוץ מהריבים שלהם בלילה ואאאאאוווו.. למרות שלי ולאמא שלי החזירים ממש לא מפריעים.. אנחנו דיי מתלהבים מהם.
  אבל כן, אם מאכילים צריך בכמויות שמתאימות לכמות החתולים. האכלת יתר לא בריאה להם. האכלה צריכה להיות חצי ממה שהם צריכים, ואז את החצי השני הם מספקים לעצמם בציד ג'וקים ועכברים. זה ידוע, איפה שהעיפו חתולים, מחלות ומגיפות פרצו.
  עכשיו למה שכתוב בכתבה:
  לא ניתן לבטל כי מועד הביטול עבר ?? ? ! !
  מה זה התת רמה אינפנטילית עושים מאיתנו צחוק הזאתי ?????
  אז יאללה ניתן קנס חצי מיליון שקל, ולכל מי שלא שם לב לקנס נגיד "אוי באסה מצטערים, פג תוקף הביטול. תשלם חצי מיליון שקל. תודה ולהתראות."
  לפעמים ממש בא לי שנאסרללה יפרק את חיפה קצת…..

 13. דוד אמר/ה

  מצויין, לקנוס ולקנוס חתולים הם מטרד גדול כאשר יש אנשים חסרי חיים שמגיעים ומאכילים אותם, לאוכל של חתולים נמשכים גם עורבים ותוקפים ילדים ואנשים בסביבת גני ילדים, גם החתולים עצמם מאבדים כל אינסטינקט וייצר טבעי לצוד. תחשבו שאם הגברת פתאום תפסיק להגיע, מה החתולים אז יעשו? וזה גם מחלות ויש אנשים שמפחדים וזה גם לא נעים לעבור ליד גדוד של חתולי רחוב בכל 100 מטר בארץ זה כבר אופנה רוסית פה.

 14. נועה אמר/ה

  מאחלת לכל הרודפים את המלאכים שמאכילים חתולים – למצוא עצמם ברחוב רעבים לאוכל ומים.
  בני אדם הם שוצרים מפגעים ואשפה למה לא לפקח על בני אדם במקום חתולים?
  החתולים קיימים בגלל האדם ואוכלים את האשפה שאנחנו זורקים דבר שאיני טבעי להם כלל. המינימום שאנחנו יכולים לעשות זה להאכיל, לסרס ולעקר.

 15. כל הכבוד אמר/ה

  כל הכבוד לקטיה, לעמותה, לעו"ד ולמאכילי החתולים.
  בהצלחה ותודה, יש חכם לב רחום ונשמה טובה, הלוואי יהיו יותר אנשים כמוכם בעולם

 16. דרור אמר/ה

  זה אחד המאבקים החשובים ביותר, כל הכבוד!

  עצוב שאנחנו חיות בחברה, שמתעמרת בחיות חסרות-ישע ובאנשים שמנסים לעזור להן. לא נוותר לעולם.

 17. מירה אמר/ה

  ההטרדה של אנשים שיש להם חמלה לרעב ומצוקה של יצורים חיים היא מכוערת ואכזרית. במקום העסקה פקחים בטלנים שמסתובבים בחוסר מעש שיעסיקו לוכד חתולים ווטרינר שיטפלו בסירוס ועיקור. הדרישה לשים אוכל שהוא חומר אורגני מתפרק בצלחת פלסטיק לא הגיונית ומיותרת.

 18. נירה שובל אמר/ה

  למה העיריה מחכה?? לגוויות של חתולים? שמתו ברעב?? או לפרנסת הורג החתולים העירוני, שפגע בחתולה המקסימה שלי!!אלו הפתרונות שלכם??

 19. תמי אמר/ה

  מאד חבל שלא מטפחים אזורי האכלה כמו שעושים בטבעון ובערים נאורות אחרות

 20. טלי אמר/ה

  העירייה עושה כסף על חשבון החלשים.!בושה וחרפה!

 21. אייל אמר/ה

  קטיה שאינה דוברת עברית –
  אוי הטריק הקבוע של הקשישים הרוסים. אני.. לא… עברית…
  אם עירייה אוכפת חוק לטובת הציבור ( באלפי ערים בעולם נאסר להאכיל חתולי רחוב)
  באים בתי משפט ושוב מפריעים לאכיפה ולהפסקת מטרדים
  "מאכילת חתולים" זה העיסוק?! שתלך לעבוד בכלביה העירונית.
  כמו עם "מאכילי חזירי בר" אתם גורמים נזקים סביבתיים קשים וחושבים שאתם מלאכים.

 22. אסתר אמר/ה

  קודם כל, כל הכבוד לקטיה! זאת מצווה גדולה לדאוג לבעלי חיים וזה גם שמירה לאדם. עיריית חיפה יכולה להגדיל ראש ולהציב עמדות האכלה דוגמת מה שעשו בקרית מוצקין ובעוד עיריות- יפה ומכבד לבעלי החיים. הם גם יכולים עוד יותר להגדיל ראש ולספק אוכל לחתולים!

 23. סוזנה אמר/ה

  חצופים בעירייה – במקום להאכיל את החתולים בעצמם, הם נותנים כנסים נבלות לאנשים עם לב טוב רחמניים ושלא יודעים שפה, הזוי!

 24. יסמין אמר/ה

  ואחר כך מתלוננים על חזירי בר שבאים לחפש אוכל באיזורי מגורים. תמשיכו להשאיר אוכל בחוץ עבורם – תיראו איך שהם מתרבים ומהווים מטרד.

 25. ג'סטין אמר/ה

  העניין הראשי כאן היא לא איך או לא להאכיל חתולים
  אלא שיש פה שתי רעות וחולת האחת שיטת המצליח של העירייה של לתת קנס עם ריבית , כי "לא שילמת את המקור" כשהמקור מעולם לא הגיע. בת הזוג שלי התמודדה על דבר דומה עם חברה מסחרית ובשנייה שהיה לה עורך דין שהתנדב לעזור לה (שאלוהים יברך אותו) הם קיפלו את הזנב.

  והשני זה אי שיון וחיפוש של אוכלוסיות ספציפיות.
  כי לפקח אין כוח לריב, מה גם שהם גיבורים גדולים על אישה מבוגרת. זה לא סוד שיש מאכלי חיות רוסיים. שהעיירה תשקיע 5 דק' בלרשום את כללי ההאכלה ברוסית בצורה פשוטה במקומות שהם יודעים שהאוכלוסייה נמצאת במקום לתת קנסות בצורה מפלה.

 26. איילת אמר/ה

  העירייה הזאת מתפרנסת גדוד של פקחים (לא אנושיים ) במקום למלא את תפקידה. החתולים הטלה הם במקורם חתולי בית ונשארו כאלה. האדם הזניח או תם והם לא אמורים לחיות ברחוב חובתנו המוסרית לדאוג להם ככל יכולתנו,!!. זה תפקידה של העירייה לדאוג להם למזון ולטפל בהם. אפילו פינות האכלה אין. לדעת להעניש זה הדבר הקל וביותר!!!!

 27. לאה אמר/ה

  קטיה יקרה,
  תבורכי.
  שהאל, שאת מסייעת לו בשמירה על הייצורים שברא, יהיה לצדך.
  מצער כל כך, שאת חומלת על החתולים, אך יש מי שהנתינה הזו שלך, לצנינים ביניהם, והם אינם חדלים להציק הן לחתולים והן לחומלים עליהם.
  זה כל כך פוצע ומכאיב.
  תודה גדולה לך על טוב לבך.

 28. אכפתית אמר/ה

  בכל מקום מתוקן הרשויות דואגות לחתולי הרחוב. איזה חתולים מטופחים יש בפאפוס וברודוס, מעוקרים ומסורסים, ואהובים על ידי המקומים. הגיע זמן שגם בחיפה יאמצו את הדבר.

 29. ד. אמר/ה

  אלה, העירייה עושה כסף על גב החלשים ועל לא דוברי העברית ולפעמים גם כותבים דו"חות על דברים שלא נעשו)כמו דו"ח על עישון כשהאדם בכלל לא עישן כי כל דו"ח מקנה לפקח פרמיה.
  ברוב המקרים לא לשלם את הדו"ח וללכת למשפט.

 30. יוסי אמר/ה

  קנס על האכלת חתול? מזה ממתי הפכנו למדינה קומיניסטית???

 31. אמנון אמר/ה

  מי שנותן קנס למאכילי חתולים הוא אדם שפל ונבלה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. אלה אמר/ה

  רק עיריית חיפה רודפת מאכילי חתולים
  בעיריות אחרות ישנן פינות האכלה מטעם העיריה ורק בחיפה עיריה עושה כסף על אנשים ועל חתולים

 33. גיורא אמר/ה

  תחשבו איזה אוכלוסיה עובדת בעיריה.

 34. אסתר אמר/ה

  רע! רע ! פיזור מזון חתולים על המדרכות מביא מכת חזירים ועכברושים, מי שמעוניין להאכיל חתולים שיעשה זאת בחצרו וסמוך לכניסה לביתו ובשום אופן לא ליד בתים של אחרים!

 35. מיכה קרסנר אמר/ה

  אז אם אפשר להאכיל חתולים גם ברכוש המשותף.אז כדאי לשים את האוכל של החתולים צמוד לדירות של המאכילים ובכמויות הרי חדר מדרגות זה רכוש משותף

 36. חיפאית אמר/ה

  צודקת העיריה שמחייבת האכלה נקיה, אצלנו מצטברות ערימות של אוכל חתולים שפשוט מושכות כל מיני חיות אחרות – חזירים, עורבים, יונים וגם עכברים!!! זה בסדר להאכיל חתולים, אבל קחו אחריות – נקו אחריכם, והיה בכלל עדיף אם מאכילי החתולים היו דואגים גם לסרוס/עיקור החתולים בסביבתם, כי האכלה תורמת להתרבות של חתולי הרחוב, וזה ממש לא מוצלח

 37. חיפה אמר/ה

  אני דווקא מתנגדת להאכלת חתולי רחוב
  מי שמאכיל את החתולים הורס את המרקם הטבעי בטבע.
  וגם גורם ליותר סיכוי להידבק בוירוס טוקסופלזמה כשמסתובבים הרבה חתולים לידכם.
  שמסוכן מאוד לנשים בהריון.

 38. עירית אמר/ה

  עיתונות במיטבה…. מצד אחד מתלוננים על כך שהעירייה של העיר שסובלת מחזירי בר שמגיעים בין השאר למזון החתולים שמפוזר, שדורשת האכלה אחראית ומסודרת על צלחות ועם איסוף השאריות ומצד שני מתלוננים ראשיים על תופעת חזירי הבר.
  מרשים מאוד !
  אני מאכילה שנים את חתולי החצר בשכונתי וממתינה עד שיסיימו כדי לאסוף. מעולם לא קיבלתי קנס.

 39. עמרי אמר/ה

  ריבוי החתולים יוצר מטרדי ריח קשים.

 40. עץ קטן אמר/ה

  אךךךך… הטריק הקלאסי של זיוף חתימה ולא להגיד לבן אדם שהוא נקנס. כדי שיצטרך לקחת עורך דין רק כדי להבין שעדיף לשלם קנס. כל הכבוד לממשלה שלנו גאווה גדולה

 41. אלוהים אמר/ה

  למען בעלי החיים והבריאות עדיף להיות טבעוני

הגיבו כאן לכתבה