הכלבת מתקרבת לחיפה | כלבה שנאספה בדליית-אל-כרמל אובחנה כחולה בכלבת

מירית הנדסה – עתלית – רחב

בתאריך 13/1/2019 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל כלבה שנאספה בדליית-אל-כרמל והועברה לעפולה (שכונת גבעת המורה) יחד עם חמישה גורים. כזכור, מחלת הכלבת התפרצה בגבול ירדן ומאז מתקבלים דיווחים המתקרבים בהדרגה מערבה – לעבר העיר חיפה. הכלבת מועברת בקרב כל היונקים – חולדות, תנים, כלבים ואף חזירי בר.

תנועת מחלת הכלבת ממזרח למערב
תנועת מחלת הכלבת ממזרח למערב

אתמול בתאריך 14/1/2019 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל גור אחד (של הכלבה הנ”ל). משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות.

בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

במקרה שננשכתם על ידי בעל חיים:

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

אודות מחלת הכלבת:

זוהי מחלה נוירולוגית. הוירוס נודד במערכת העצבים עד שהוא מגיע למוח החיה. תקופת הדגירה נמשכת בדרך כלל מספר שבועות בגוף החיה, שננשכה על ידי חיה אחרת, החולה בכלבת. ממוח החיה הוירוס נודד לבלוטות הרוק. שם הוא שוהה כעשרה ימים, עד שהחיה מתה. בעשרת הימים האלה, בעל החיים תוקפני וצמא. במקרה של נשיכה, בלוטות הרוק הנגועות מעבירות את הוירוס.

חשוב שתדעו כי ברגע שבעל חיים נגוע בכלבת, הוא הופך מפחדן לתוקפן, שעלול לנשוך אזרחים, או כלבים סתם כך, ללא התראה מוקדמת. אם נתקלתם בתן או כלב משוטט, שמגלים תוקפנות כלפיכם, יש להתקשר מייד למוקד העירוני, 106. בואו נגלה עירנות ונשמור על עצמנו.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
מירית הנדסה – עתלית – רחב
תאטרון חיפה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב